Rodit v Kolíně nebo v Čáslavi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hranostaj13
Povídálka 14 příspěvků 14.09.18 08:28
Rodit v Kolíně nebo v Čáslavi?

Ahoj, vím, že tu jsou starší diskuze na toto téma, ale chtěla bych nějaké novější info o kvalitě kolínské resp. čáslavské porodnice. Na jaře mě čeká porod a už jsem byla tak nějak rozhodnutá pro Kolín, ale po nynější nepříjemné zkušenosti z ultrazvuku v Kolíně najednou nevím, kam pak jít. Pan doktor mi totiž dělal ultrazvuk přes břicho a byl docela hrubý, dokonce mně do toho břicha i bouchal tou sondou, asi aby se malé otočilo. Výsledek byl ten, že malé se ještě víc schoulilo a mě pak celé odpoledne tvrdlo břicho. Navíc se mnou vůbec nekomunikovali, výsledky jsem si musela přečíst až ve zprávě. Prostě z kolínské nemocnice teď nemám dobrý pocit, tak bych byla ráda za vaše postřehy, jak to tam teď chodí, případně jestli je lepší ta Čáslav.

Nejnovější zkušenosti z porodnice Kolín

Reakce:

lenk
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 14.09.18 08:54

Který to byl doktor?
Já tam rodila 2004 což už je dávno ale komunikace skoro nula už tenkrát. Kdybych měla rodit znova, jela bych do Havlíčkova Brodu.

morinka7
Kelišová 6829 příspěvků 14.09.18 09:01

@hranostaj13
2017 jsem rodila v Čáslavi. Super zkušenost a nemohu nic vytknout. Doktoři všichni ochotní, PA naprosto senzační a pomáhala mi co to šlo.
Původně jsem váhala nad Čáslaví nebo Havlíčkovým Brodem. Brod měl ale kolem mého termínu plánovanou odstávku. Tak se to vyřešilo samo. Do Kolína bych nešla i když ho mám stejně daleko jako Čáslav.
Kdyby tě něco zajímalo o Čáslavi klidně napiš zprávu ;)

hranostaj13
Povídálka 14 příspěvků 14.09.18 09:07
@lenk píše:
Který to byl doktor?
Já tam rodila 2004 což už je dávno ale komunikace skoro nula už tenkrát. Kdybych měla rodit znova, jela bych do Havlíčkova Brodu.

To právě nevím, jak se jmenoval, na dveřích jméno nebylo a ten podpis na zprávě nepřečtu :(

markyska82
Závislačka 2631 příspěvků 41 inzerátů 14.09.18 09:22

Kolín má jednoznačně lepší vybalení. V Čáslavi bylo i pár docela velkých průšvihů u porodu. Tam bych rodit nešla. První dítě jsem rodila v Kolíně a druhé budu taky. \chodím tam do rizikové poradny a spokojenost. Někdy doktoři nic moc neřeknou,ale stačí se zeptat,ne ?A aby se při vyšetření vyšetřilo vše jak má,tak se někdy musí tou sondou tlačitna bříško. Čekají nás nepříjemnější a bolestivější procedury. Třeba kontroly před porodem dost bolí,když tě doktoři stále vnitřně kontrolují a člověk je ještě neotevřený

K92
Kecalka 187 příspěvků 14.09.18 12:18

Asi hlavně záleží, co od porodu očekáváš. Já jsem věděla, že nechci rodit v žádné továrně na děti a proto jsem zvolila Čáslav. Rodila jsem tam letos a poprvé a musím říct, že mám na porod krásné vzpomínky a byla jsem maximálně spokojená. Recenze starší jak 2-3 roky jsou zbytečné, je tam teď spusta nových a mladých lékařů, oddělení je hezky zrekonstruované. Ocenila jsem hlavně rodinnou atmosféru, doktor byl moc příjemný a během porodu s námi i vtipkoval :D , porodní asistentky taky super. Do Kolína by mě nikdo nedostal, to bych raději jela do HB. Z více různých stran jsem slyšela na Kolín jen kritiku a chválu minimální.
Jediné co bych vytkla, tak že na oddělení šestinedělí moc neporadí s kojením, ale to jsme zvládli pak sami doma.

hranostaj13
Povídálka 14 příspěvků 14.09.18 12:58

Díky za vaše postřehy. Mezitím jsem ještě sondovala od známých, které nedávno rodily a byla mi rovněž doporučována Čáslav. Tak už jsem asi víceméně rozhodnutá. Nevím, možná někomu připadám precitlivělá, ale doteď jsem s vyšetřením v těhotenství neměla problém, nejdřív jsem chodila v Č. Budějovicích a teď chodím k doktorce v Kutné Hoře, poté co jsme se přestěhovali. Nikdy mě nic nebolelo a všichni se mnou normálně mluvili. Zato teď mi pan doktor nebyl schopen odpovědět ani na pozdrav. Nepřehaním. Mám ráda, když mi lékaři říkají, co se se mnou děje a bude dít, pak jsem klidná a nebojím se. Navíc čekám první dítě, tak jsem asi víc vyjukaná. Tolik na vysvětlenou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >