Porodnice Kolín

Ve zrekonstruované nemocnici čeká na matky nejmodernější vybavení, jak v části s poporodní péčí, tak v části chirurgické. Všechny pokoje na oddělení šestinedělí jsou řešeny systémem rooming-in, kdy dítě zůstává po porodu s matkou. Účast tatínka u porodu je vítána.

Informace o předporodním kurzu jsou k nalezení na stránkách porodnice: https://www.nemocnicekolin.cz/…pravy/d-1952.

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnice Kolín a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 65x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Aleš Toman, MBA

primář: 321756451
vrchní sestra: 321 756 452
lékař prenatálního centra: 321 756 458
předporodní kurzy, cvičení v bazénu: 321 756 456

Adresa: Žižkova 146, 280 02, Kolín

URL: http://www.nemocnicekolin.cz/o-oddeleni/d-1041/p1=1127

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kolín

30.09.19

Rodila jsem v žáří 2019. Vše proběhlo hrozně rychle. V 18 hod jsem přišla, že lehce krvácím, čekala jsem asi hodinu na doktorku, ta vyšetřila a říká, že jsem již na 6 cm, že dnes porodím. Celkem jsem byla vyděšená, protože jsem byla teprve 35tt a absolutně nepřipravená. Nevím zda to bylo dobře a díky „neznalosti“ to vše proběhlo tak hladce. Absolvovala jsem sice předporodní kurz, ale popravdě stejně všechno bylo uplně jinak..Hned mě dali na porodní box, dali kapat antibiotika (pozitivní GBS) a že počkáme na manžela. Během toho občas přišla sestra či doktorka zkontrolovat. Když to postoupilo na 8 cm, propíchli mi vodu, pak dorazily silné kontrakce, ty jsem přečkala celou dobu ve sprše na balonu. Samotná fáze tlačení pak trvala chvilku. Jediné negativum vidím v tom, že mi sestra tlačila na břicho, což jsem nechtěla, ale nakonec bych bez toho asi neporodila. Na sál přišla doktorka a sestra z dětského a z novorozenecké JIP, protože byl malý o měsíc dřív. Hned jak se narodil ho zvážili, zabalili a na pár minutek dali pochovat, ale museli ho pak odnést do inkubátoru. Pak během dvou hodin po porodu se přišla sestra několikrát podívat zda je vše ok.
Za mě porod v pohodě, všichni slušný a milý, hlavně porodní asistentka super.
velké díky taky patří všem sestrám a doktorkám na novorozenecké JIP. Strašně hodný a milý, krásně se nám o Matýska starali.

Horší to bylo na oddělení šestinedělí. Tam jsem narazila pouze na jednu milou sestru, jinak to byla hrůza. Když jsem chtěla poradit jak dostat z prsu mlíko, že je malý v inkubatoru, tak nikdo neporadil. Jen řekli ať to ručně mačkám, ale jak nikdo neporadil. Když jsem chtěla odsávačku, sestra řekla, že je ještě brzo, že mlíko mít nemůžu. Kravina samozřejmě. Když mě pak přijali po druhé, abychom se s malým sžili než půjdeme domu, tak jsem krmila UM (svého jsem dávala měla málo). Mlíko mi ohřívali, ale tvářili se u toho vždy tak jedovatě, jako že po nich něco chci..

Takže za mě porodnice ANO, šestinedělí NE

Personál:

jména nevím, ale všichni na porodním 2.8 od 18 hod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě odsávačku mléka, nikdo vám ji nepůjčí. A dobroty, protože to jídlo hrůza.

28.08.19

Jsme týden po porodu a chci moc poděkovat celému týmu z Kolínské nemocnice. Ve středu v 19:00 jsme přijeli na příjem, kdy jsem měla kontrakce po cca 5 min. Porod byl v začáteční fázi, otevřená na 2.
Pan doktor se sestřičkou mi umožnili první fázi prožít na porodní boxu, kde jsem si prodýchávala. Manžel odjel ještě domů. Sestřička mi poradila, ať zkouším mezi kontrakcemi co nejvíce spát a byla to rada nad zlato. Čerpala jsem energii na další prodýchávání. Mohla jsem využít balón, sprchu…V noci jsem se postupně otevřela na 4, poté na 8. V šest ráno už se blížil porod. Pan doktor musel uvolnit plodovou vodu, která byla zakalená. V druhé části první fáze porodní mě začali nonstop monitorovat a jedna z praktikantek byla celá dobu u mě, držela mě za ruku a byla velkou oporou. Když už se mělo jít na věc, podle vyšetření malý, bohužel, nedorotoval do správné pozice. Dorazil i pan primář a verdikt zněl jasně - akutní císař v celkové anestezii. Okamžitě byla plná místnost lidí a připravili mě během pár minut na operaci. Za pár dalších minut byl Matyášek na světě. Díky rychlému jednání se dnes můžeme radovat, že jsem já i můj syn na světě. Opravdu velký dík, za milý přístup všech z personálu porodnice, kteří byli u toho. Stejně tak na oddělení JIP a poté na šestinedělí. Sestřičky vše vysvětlily, pomohly s čím bylo třeba. Ještě jednou velké díky a porodnici Kolín můžu jen doporučit!

Personál:

MUDr. Lukáš Čapek, MUDr. Aleš Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odsávačku mléka

08.05.19

Rodila jsem v této porodnici v březnu 2019. Bohužel tuhle porodnici nemůžu doporučit. Zkusím trochu popsat, jak to v porodnici probíhalo a co mi vadilo.
Přítel nemá rád krev, a moc se mu k porodu nechtělo. Respektovala jsem to a nenutila jsem ho. To byla první chyba. Další chyba byla, že jsem si myslela, že porod hravě zvládnu. Jsem zdravá a těhotenství bylo úplně v pořádku. Proto mi přišlo zbytečné chodit na předporodní kurzy a nějak extra se na porod připravovat.
Možná jsem měla i tu smůlu, že jsem rodila ze soboty na neděli. Bylo slyšet, že tam rodí víc žen. Bylo tam málo personálu.
Chvíli jsem byla na předporodním pokoji, to bylo ještě v pohodě.
Pak mě přesunuli na porodní box. Tam už začaly silné kontrakce po 2 minutách. Bolesti se nedaly vydržet. Prosila jsem o něco na bolest, ale řekli mi, že porod prostě bolí a nic mi nedali. Prý se mám hodně sprchovat. Ale už je moc nezajímalo, že v tom stavu bych do sprchy stejně sama nedošla. Na porodní box za mnou nikdo nepřišel klidně i 2 hodiny. Měla jsem sice zvonek, ale v těch křečích jsem na něj nedosáhla.
Pak přišla porodní asistentka, a hned, že jdeme rodit. Byla jsem z těch bolestí tak vysilená, že jsem se sice snažila mimčo vytlačit, ale nešlo to. Nakonec mi porodní asistentka musela zatlačit na břicho a mimčo bylo venku. Měla jsem docela velké poporodní poranění, které se muselo šít. Mimčo mi sestřička ukázala, ošetřila ho a už mi ho chtěla dávat do rukou, a že mám podepsat, že si za něj ručním a že tam s ním budu 2 hodiny sama. Jako prvorodička jsem netušila, jak moc bude bolet to šití, a jak na tom budu celkově. Bála jsem se, že malou upustím a něco se jí stane. Tím pádem neproběhlo první přisátí, ani žádný první kontakt s miminkem. Teď zpětně vím, že bych to zvládla a malou bych si odnést nenechala.
Pak mě převezli na oddělení šestinedělí. Malá se narodila v pět ráno a přinesli ji v devět. První den zvracela plodovou vodu. Mléko jsem vůbec neměla a malá se nechtěla přisát. Celé dny a noci brečela. Na pokoji jsem byla ještě s jednou maminkou. Nevyspal se myslím nikdo. Byla jsem úplně vyčerpaná. Sestry se mi snažily pomoct v tom přisáváni, ale malá absolutně odmítala. Prosila jsem opakovaně o odsávačku mléka, abych podpořila tvorbu. Prý ji půjčují… Ale stejně mi ji sestry nikdy nedonesly. Nakonec mi sestra dala kojící kloboučky. Malá se konečně trochu přisála, ale mléko nebylo. Tak křičela dál a dost zhubla. Nakonec 3 den večer dostala konečně dokrm. Dostala ho lahvičkou, ale už prý už je to stejně jedno, když pije přes kloboučky. Malá se uklidnila a okamžitě usnula. Nakonec přibrala a pustili nás domů.
Hned jsem si koupila odsávačku a kojeneckou váhu, a konečně se mi začalo tvořit mléko.
Celkově nemám z porodu, ani z přístupu porodnice dobrý pocit. Hlavně mi vadilo, že mi nikdo nedal nic na bolest, že mi nepomohli s prvním přiložením k prsu, že mi nepůjčili odsávačku.
Dnes jsou malé 2 měsíce. Je to hodně ubrečené a neklidné miminko. Kojíme jen přes kloboučky. Bez nich absolutně odmítá.
Vyčítám si, že jsem s sebou na porodní sál přece jen nevzala přítele, aby mi aspoň on pomohl s prvním přiložením k prsu. Třeba mohlo být všechno jinak. Malá by se uměla normálně přisat a byla by celkově klidnější. Čas už nevrátím. Ale třeba moje zkušenost někomu pomůže.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trvat na prvním přisátí miminka už na porodním sále. Ideálně být s miminkem pořád a nenechat si ho odnést. Říct si včas o něco na bolest a trvat na tom. Případně si včas říct o napíchnouti epiduralu.
Vzít partnera s sebou k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Při registraci v této porodnici dostanete seznam, takže věci podle seznamu stačily.
Plus bych ze své zkušenosti doporučila vzít si odsávačku mléka.

25.02.19

Rodila jsem v této porodnici začátkem února. Malá přišla na svět skoro o měsíc dříve, a tak bylo vše tak nějak narychlo. Příjem v porodnici kolem 19 hod. večer. Souhrn vyšetření a točení monitoru, aby se skutečně potvrdilo, že se již jedná o porod. Přítomnému personálu se jevilo spíše, že se jedná buď o akutní zánět slepého střeva nebo o ledvinovou koliku. Když mi kolem 23. hodiny začala odtékat plodová voda, bylo asi jen mě samotné jako prvorodičce jasné, že skutečně rodím. Noc jsem strávila na pokoji na oddělení porodních sálů. Celou noc mě chodili pravidelně kontrolovat, točit monitor a ptát se, zda se již po ATB v kapačce ulevilo či nikoliv. Starostlivosti a péči ze strany personálu se tedy nedalo nic vytknout. Ráno se vyměnila směna a dorazil pan primář Toman mi oznámit, že se skutečně jedná o porod a že buď můžeme čekat nebo mi zavedou tabletku a začneme rodit hned, což by tedy doporučoval. Vše mi vysvětlil a poslal pověřeného lékaře k zavedení tabletky. Do hodiny se porod rozběhl. Přesunula jsem se do porodního boxu, kde se mi dostávalo opět velké starostlivosti a bezchybné péče. Byla mi nabídnuta i aromalampa s citronovým olejíčkem, což byla mimochodem výborná volba a dále i lahvička s masážním olejem pro případ, že bych chtěla masáž v kříži od partnera. Skutečně to atmosféru trochu uvolnilo. Když už nastala druhá doba porodní byl přivolán pan doktor Čapek. Milý, mladý a velmi šikovný. Pod jeho vedením probíhal porod v rámci možností v klidu. Hledal všechny možné varianty jak porod usnadnit. Celkově odvedl skutečně výbornou práci. Porod, odstranění placenty v narkóze, jelikož se sama neodloučila a následně i šití nástřihu. Oddělení šestinedělí bylo taktéž naprosto v pořádku. Samozřejmě musíte počítat, že občas narazíte na někoho, kdo zrovna nemá svůj den, ale i přesto mi sestry vždycky vyšly vstříc. Celkově tedy hodnotím samotný porod a pobyt na šestinedělí včetně lékařů na vizitách velmi kladně. Pana doktora Čapka mohu doporučit!

Personál:

MUDr. Lukáš Čapek

15.10.18

Naprostá spokojenost od začátku do konce. Personál byl velice vstřícný, ochotný, milý a hodný. Oddělení šestinedělí nemám co vytknout.

Personál:

Všechny co byli přítomni od 13.9.2018 do 14.9.2018 od 18:00 (13.9) do 20:38 (14.9.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír ten tam pokaždé nebyl..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník,žinku,houbičku do sprchy, potřeby pro miminko a pro sebe.

10.03.18

Rodila jsem zde podruhé na konci února 2018. Byla jsem maximálně spokojená, jak při porodu, tak na oddělení šestinedělí. Personál byl pozorný a velmi pečlivý a obzvláště se mi líbil přístup doktorů a sestřiček na novorozeneckém oddělení. Jen sestry u porodu byly poněkud od rány a chvílemi to dávaly dost najevo.

Personál:

MUDr. Ján Záruba, MUDr. Pavla Piškytlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se porodu a jeho průběhu a důvěřovat doktorům

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vyplnit v předstihu porodopis a mít sebou potřebné dokumenty a doklady, hygienické potřeby, dostatek ručníků, plen a poporodních vložek

09.03.18

V Kolíně jsem rodila dvakrát - v roce 2015 a 2017. Poprvé jsem byla v naprostém šoku z přístupu personálu. Byl to již můj druhý porod, takže jsem mohla srovnávat s ostravskou porodnicí. Je pravda, že porodnice byla plná a před námi měli komplikovaný porod, ale to jsem se jednak dozvěděla ex post, a jednak mě to ve chvíli porodu nezajímalo.

Porodní asistentku jsem upozorňovala, že už prakticky rodím, ale bylo mi vysvětleno, že od toho je tam ona, aby to posoudila a nemám hysterčit. Předvyplněné papíry se neuložily, za což asistentka vynadala z nepochopitelných důvodů mě a uprostřed kontrakce ze mě dolovala rodné číslo manžela, který stál na chodbě a bez problémů je mohl sdělit, ale nebyl do místnosti vpuštěn.

Průběh porodu porodní asistentka neposoudila příliš dobře, málem jsem porodila u příjmu, takže na boxu už mě nestihli ani napíchnout ATB. Požádala jsem o léky na bolest, což odmítli a manželovi řekli, že porod holt bolí. Rodí se na boxech, které mají být odděleny zatahovacími žaluziemi. Mně je nikdo nezatáhl, na žádost o polohování porodního lůžka nikdo nereagoval, stejně jako na žádost o napití (v deset večer bylo venku stále 26 stupňů a na sále naprosto nedýchatelno).

Na šestinedělí už bylo vše relativně v pořádku, sestřičky buď vysloveně příjemné nebo neutrální. Sestřičky z dětského dávaly ostentativně najevo, že je matky obtěžují. Neustále mi rozmlouvaly kojení s kloboučky jako zlozvyk, takže výsledek byl, že jsem si tři týdny hojila zničené bradavky a syn zvracel krev. Syn měl od narození reflux, což v nemocnici nikdo neřešil, jen sestry se zlobily, že žádám opakovaně o čisté oblečení, protože jsem syna nechtěla nechat v kompletně poblitém. Použít naše oblečky mi sestry ale výslovně zakázaly.

Na základě těchto zkušeností jsem do Kolína znovu nechtěla, ale protože mám překotné porody, moc jsem neměla na vybranou. A byla jsem opět v naprostém šoku, tentokrát v dobrém smyslu slova. Personál byl velice zdvořilý, přijeli jsme na posledních deset minut. Z počátku nevěřili, že už rodím. Stačilo jen říct, že všechny porody šly hodně rychle a už jsem byla na boxu, kde se dcera narodila do tří minut. Napíchnout ATB se opět nestihlo, ale tentokrát to rozhodně nebyla chyba personálu. Lůžko jsem si mohla polohovat podle potřeby, dostala jsem napít (opět horka) a žaluzie na boxu byly od začátku zatažené.

Na šestinedělí byli naprosto skvělí, sami mi nabídli nadstandard, měla jsem absolutní soukromí. Rovněž personál z dětského oddělení se tentokrát choval výborně. Měla jsem dojem, že jsem v úplně jiné porodnici. Když se dcera pomalu rozkojovala, netlačili na mě s dokrmy, nechali nás v porodnici o den déle a bylo po problému. Po této zkušenosti mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní odsávačku mateřského mléka a odvahu říct si slušně o pomoc a na žádosti trvat.

Anonymní
30.01.18

Rodila jsem zde 14.8.2017 své první dítě. Naprostá spokojenost nemohla jsem si vybrat lépe. Všichni z personálu velmi milí a ochotni. Mužů jen doporučit.

13.07.17

Ahoj,

rodila jsem v porodnici v Kolíně 26.5.2017 a tuto porodnici mohu jen doporučit. Jednalo se o můj první porod, který proběhl rychle a bez komplikací.

Ráno cca v 7 hodin mi praskla voda, v 8 hodin jsem byla v nemocnici přijata. Kontrakce se začaly naplno rozbíhat okolo třetí hodiny a v pět už byla naše dcera na světě. :)

Lékař rozhodl, že porod běží dobře a oznámil mi, že to zvládnu bez jakýchkoli léků.
V průběhu porodu jsem tedy vůbec nic nedostala (i když ke konci už jsem opravdu chtěla), :) porodní asistentka mi vysvětlovala, že léky by jen zbytečně porod zpomalily.

Porodní asistentky, které mi chodily cca po dvou hodinách měřit ozvy, byly velice milé a ochotné, snažily se mi vždy vyhovět tak, aby pro mě byl monitor v rámci možností příjemný.

Poté, co se malá narodila, jsem dostala oxytocin do žíly pro rychlejší vypuzení placenty. Dceru jsem dostala do náruče ihned. Sestřička kontrolovala její zdravotní stav přímo u mě v náručí. Okamžitě jsme s porodní asistentkou zkoušeli přikládat miminko k prsu.

Cca po třiceti minutách přišla dětská sestřička a vzala malou ošetřit, umýt a zvážit. Můj manžel šel s nimi. Do deseti minut se vrátil s již oblečeným miminkem na porodní sál, kde jsme pak strávili všichni společně ještě cca dvě hodiny.

Na oddělení šestinedělí byli všechny sestřičky naprosto perfektní. Ke mně na pokoj chodily vždy s úsměvem. Trávily se mnou mnoho svého času, protože jsem měla problémy s kojením. Pomáhali mi malou přikládat, zkoušely jsme všechny možné polohy atd.

Jako prvorodička jsem měla mnoho dotazů, jak ohledně sebe, tak ohledně miminka, na všechny mé otázky se mi dostalo vstřícné odpovědi a srozumitelného vysvětlení. Lékaři, kteří mě chodili na oddělení šestinedělí kontrolovat, taktéž neměli problém řešit se mnou mé obavy. :)

Rodila jsem v pátek a v průběhu víkendu se celé oddělení zaplnilo, bylo nás tam opravdu hodně (vinu nejspíš neslo letní počasí s teplotami přes 30 stupňů). I přesto jsem nepocítila, že by někdo neměl čas se mně a miminku věnovat.

Jediné, co bych uvedla jako nevýhodu, je chybějící klimatizace na pokojích a samozřejmě jídlo, které mi vůbec nechutnalo. Ale chápu, že se jedná o nemocnici a ne hotel. :)

Do Kolína bych šla rodit ihned bez rozmýšlení znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou něco k jídlu a k pití.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

29.03.17

Ahoj,

rodila jsem v Kolíně 22/3/17 třetí dítě. Poprvé jsem rodila dvojčata v Havlíčkově Brodě, kde jsem byla nesmírně spokojená a přestože se děti narodily o 6 týdnů dříve, rodila jsem sekcí a 3 týdny jsme byly v porodnici, nenajdu jedinou výtku na tuto nemocnici (jak porodnicko- gynekologická část, tak pediatrická).

Přiznám se, že jsem hodně dlouho zvažovala, zda v Kolíně vůbec rodit, chtěla jsem opět HB. Nicméně jsem byla hematologicky a pak i v rámci diabetologické poradny sledována, tak jsem z ryze praktických důvodů nakonec nechala věcem volný průběh.

Do nemocnice mě můj gynekolog poslal již v 35tt s ohledem na rizika a předešlou sekci. Všechny návštěvy byly po lidské i odborné stránce na výbornou u komplet personálu, se kterým jsem se potkala.

Do poslední chvíle to vypadalo na spontánní porod (jednou jsme jeli k porodu, který se nakonec nekonal a i v tomto případě a i přes noční hodinu, jsem se setkala s příjemným personálem, intenzivní komunikací a odborníky na svém místě).

Nakonec jsem byla poslána na plánovanou sekci v 40+3, nástup v den výkonu, v 11h se malý narodil. Sekce měla být v lokální anestezii, která nezafungovala a tak v celkové. Brzy jsem byla po narkóze vzhůru. Po celou dobu se u mě střídali profesionálové a lidsky přívětiví lidé. Malého jsem brzy dostala k přiložení. Celý pobyt byl příjemný, klidný, rozjela se laktace. Vše, co jsem chtěla a požádala o to, mi bylo s úsměvem splněno.

Nemám, co bych vytkla a budu na toto období vždy moc ráda vzpomínat.

Děkuji všem, co se o nás starali!

Personál:

MUDr Pokorná, MUDr Kohoutková, PA a sestry na šestinedelí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičky - mějte kontakt na laktační poradkyni, zjistěte si o kojení maximum předem, doporučuji přijít na předporodní kurz a vše se zeptat, abyste nebyly překvapené, u přirozeného porodu - porodní boxy nejsou individuální.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní nastavení, že o vás bude dobře postaráno a že jste v dobrých rukou.

09.02.17

Vzhledem k onemocnění krve, které jsem měla, jsem se rozhodovala mezi Pardubicemi a Kolínem. Nakonec jsme kvůli dojezdové vzdálenosti zvolili Kolín a jsem tomu ráda.
Nastupovala jsem 9 dní po termínu k vyvolání. Lékařka zvolila velice jemný přístup - první den jedna tabletka a čekání, druhý den další tabletka. Ta spustila poměrně silné kontrakce po dvou minutách, které musely být mírně utlumeny. Potom šlo vše jak po másle. Bolesti začaly v 11:00, malý se narodil v 15:15. Manžel směl být se mnou po celou dobu. Přístup lékařů i asistentek v porodnici byl úžasný, všichni milí, vstřícní, o každém kroku nás informovali předem.
Na šestinedělí byli také všichni ochotní, radili jak zvládnout péči o miminko a o sebe a pomáhali s každým „problémem“.

Kolínskou porodnici mohu vřele doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat lékařům a porodním asistentkám a poslouchat jejich rady a doporučení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na rty, jemné papírové utěrky místo toaletního papíru.

15.01.17

Dlouho jsem přemýšlela, kde rodit. Vzhledem k tomu že bydlíme 15 km od Mladé Boleslavi a první dítě jsem rodila tam, tak by bylo nejjednodušší vyrazit tam znovu. Ale vzhledem k tomu, že jsem čekala dvojčata, rozhodla jsem se, že raději půjdu do nemocnice kde pracuje „můj“ gynekolog a jsem za toto rozhodnutí nesmírně ráda.

Byla jsem na plánovaném císaři a rozhodně jsem se na něj netěšila. Ale přístup sestřiček, anesteziologa, doktorů a doktorek byl tak skvělý, že ze mě veškerá nervozita a strach spadly. Bylo naprosto úžasné, že manžel mohl být se mnou a že tam byla i naprosto úžasná sestřička, která chovala mého druhého syna, zatímco manžel měl prvního. Dávala mi ho k obličeji, abych alespoň takto s ním mohla mít kontakt.

Císař proběhl skvěle, pobyt na JIP také a po přeřazení na šestinedělí jsem se mohla přesvědčit o tom, že i toto oddělení je plné skvělých lidí, kteří rádi a ochotně a hlavně kdykoliv pomohou. Byla jsem velice příjemně překvapena, kolik laktačních poradkyň tam pracuje a hlavně jak moc jsou šikovné.

Za celý pobyt jsem nepotkala jediného nepříjemného, nervózního, či neochotného člověka. Ať už uklízečku, sestřičku, doktora, či doktorku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí se řídit podklady z porodnice, je tam vše, na nic nezapomněli. Jen možná jelení lůj.

29.12.16

Porodnici v Kolíně můžu jen doporučit.Rodila jsem zde v listopadu 2016. Byla jsem naprosto spokojená s veškerou péčí, jak v době před porodem, během porodu i po porodu. Přenášela jsem 8 dní, takže jsem docházela do ambulance poměrně často kvůli sledování miminka. Sestřička na monitorech byla velmi milá a ikdyž byl v ambulanci při kontrolách pokaždé jiný lékař se všemi jsem byla spokojená.

V den D jsem měla kontrakce od 14 hodin odpoledne a do porodnice jsme vyrazili ve 21 hodin při pravidelných kontrakcích po čtyřech minutách. Střídaly se u mě dvě porodní asistentky, obě velmi příjemné. Do 23 hodin se téměř nic nedělo, nález se neměnil a porodní asistentka mi udělala hamiltonův hmat, poté kontrakce zesílily. Pět minut po půlnoci mi praskla plodová voda, která byla hodně zakalená, takže miminko muselo jít co nejdříve ven kvůli hrozící asfyxii(snížený přísun kyslíku). Po odtoku plodové vody se porod urychlil a po půl hodině jsem se přesunula na porodní sál. Holčička byla poměrně veliká a tak porod nešel tak hladce, ikdyž jsem rodila už počtvrté. Pan primář musel miminku pomoci vakuumextraktorem,což jsem při porodu ani nezaregistrovala.

Sofinka byla po chvilce na světě, naprosto v pořádku, zdravá a já bez jakéhokoli poranění. A za to vše velké díky panu primáři.Na oddělení šestinedělí se o nás personál skvěle staral, sestřičky byly velmi ochotné. Prvorodičky se rozhodně nemusí bát, vše sestřičky ukážou a vysvětlí(koupání miminka, kojení atd.) Na tuto porodnici budu vždy ráda vzpomínat.

Personál:

MUDr. Aleš Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály porodu, za ten výsledek to rozhodně stojí a důvěřujte lékařům, bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 3 balení porodnických vložek + síťované kalhotky 4 krát.

20.12.16

S porodnicí v Kolíně mám tu nejlepší zkušenost. Rodila jsem v listopadu 2016.

V neděli jsem jela na pohotovost, kde mi bylo sděleno, že mám málo plodové vody, ať přijedu v pondělí ráno, že mi porod vyvolají. Manžel chtěl být u porodu, ale lékaři i sestry mi řekli, že manžel může jet do práce a já mu pak zavolám. Jakmile mi zavedli čípek na vyvolání porodu, asi po půl hodině přišly první kontrakce a já byla z 1,5cm otevřená na 3cm. Tak prý rovnou klystýr, který mi kontrakce rozjel asi po minutě až dvou. Najednou přišly kontrakce, kdy už jsem musela tlačit, tak mě porodní asistentka odtáhla na sál, kde jsem asi na 2 kontrakce 6× zatlačila a bylo hotovo.

Jelikož se mi nezatáhla děloha, začala jsem potom ještě krvácet, takže jsem na sále po porodu zůstala místo 2 hodin necelé 4 hodiny. Doktorka i sestřičky kolem mě kmitaly jak blázen.

Oddělení šestinedělí si také nemohu vynachválit. Sestřičky milé a vstřícné. Novorozenecké oddělení taky super, jedna sestra mi přišla trochu arogantní, ale díky jejímu přístupu jsem začala kojit. Jediné, co mě na nich štvalo bylo to, že mi malá hodně hubla a oni jí odmítaly dát výživu, takže jsme nešli domů ve čtvrtek (porod byl v pondělí), ale v sobotu.

Personál:

MUDr. Dvořáková

13.09.16

V Kolínské nemocnici jsem rodila letos v červenci a musím říct,že ač jsem měla obavy z personálu a tak dále, tak jsem byla mile překvapena. Doktoři byli skvělí, žádní protivové.

Na šestinedělí největší spokojenost. Velké díky patří jedné sestřičce, jejíž jméno si bohužel nepamatuji. Příjemně se ke mě chovala, pomáhala a dokonce se postarala o to, aby mi nikoho na pokoj nedávali a abych měla klid pro sebe a pro dceru i přesto, že se začaly přeplňovat pokoje. Za mě palec nahoře.

Doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní jednorázové kalhotky,poporodní vložky (své jsem nevyužila,nemocniční nám i doplňovali), hygienu, osušky, noční košile. Pro miminko jednorázové podložky, plínky.

11.09.16

Naprostá spokojenost, až na pár drobností. Co mě dost zaskočilo bylo, že sem nemohla mít přítele u sebe po celou dobu porodu a myslím tím, první dobu porodní. Rozhodovala jsem se mezi porodnicí v Pardubicích, kde je toto naprosto běžné a Kolínem. Dost jsem se na to spoléhala, ale po příjmu v neděli večer z pokojíku pro čtyři rodičky (kde sem teda byla sama), byl přítel vyšoupnut s tím, že se mu zavolá, až přijde samotný porod. Ten mimochodem netrval dlouho, od příjmu bylo za 2 a půl hodinky hotovo, takže přítel přijel domů a za chvíli se zase vracel zpět. Ale po 24 hodinách hekání doma je vám už vesměs všechno jedno.

Další co mě překvapilo bylo, že porodní asistentka mi tedy moc neasistovala. Jediné, co mi řekla( při posledních 5 minutách porodu) o tom, jak mám dýchat, ale to už to bylo jaksi pasé.

Co se ale týče lékařů, naprostá spokojenost! Lékař který mě rodil odvedl skvělou práci. Skvělou zkušenost mám především s paní doktorkou Dvořákovou, se kterou jsem se setkávala jak při kontrolách, tak i na pohotovosti.

Pobyt na šestinedělí byl báječný, miminko jsem hned dostala k sobě, sestřičky ochotné, milé. Personál na jedničku, ať už sestry, sanitářky nebo i paní uklízečka.

Personál:

MUDr. Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně se informovat přímo od personálu, jak to v této porodnici chodí, abyste nebyly překvapené, jako já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co mi chybělo a nechávala jsem si dodatečně přivést, bylo něco menšího k snědku, voda a vložky.

21.08.16

Zdravím vás rodičky! 10.8.2016 jsem rodila v kolínské nemocnici a za mě maximální spokojenost.;-) Opravdu skvelej tým. Rodila jsem necelé 3 hodinky, ale porodní asistentka a sestry mi hodně pomohly. Krásně jsme to zvládly. Byl mi udělán i nástřih a ten jsem vůbec necítila. Placenta sama neodešla, tak mě na chvilku uspali a zrovna i zašili.

Byla jsem i spokojena na šestinedělí. O miminka se tam krásně starají, já si malou chtěla nechat hned u sebe, tak jsem ji měla na pokoji a sestřičky, kdybychom potřebovali cokoliv, ať přijdem. První dva dny nám to nešlo moc kojit, ale sestřičky nám ukázaly a vážily, abysme ten 4. den mohli dom. Možná, co bych vytkla, ty sprchy by mohly být lepší. Ale jsem ráda, že jsem rodila v Kolíně a měla skvelej tým.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky pro mimi, jednorázové podložky, vložky, poporodní kalhotky, kojeneckou vodu. Já měla i dezinfekci na ruce, i kdyý tam tedy je. A nechala jsem si donést larisku pro malou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, dotazník, papír z matriky, těhotenský průkaz, veškeré lékařské zprávy, co máte.

10.03.16

V Kolíně jsem rodila jako prvorodička v květnu 2015 a musím říct, že je to hodně o štěstí. U nás probíhalo vše komplikovaně…

Jako největší negativum jsem během porodu vnímala nedostatek personálu v poměru k množství rodiček.

Celkově by této porodnici neškodil modernější přístup k rodičkám, ale nevím jestli to nebylo způsobeno vlnou porodů…

Co bych naopak vyzdvihla, je novorozenecká JIP. Náš malý tam putoval ihned ze sálu a tamní lékaři a sestřičky byli ve všech ohledech úžasní a patří jim velký dík! Přeji všem hodně štěstí!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při vlně porodů vlastní porodní asistentku ;)

05.03.16

V této porodnici jsem rodila v únoru 2016. Původně jsem se rozhodovala pro jinou porodnici, ale nakonec vyhrál Kolín z důvodu blízkosti bydliště a dětské JIP.

Na kontrolách v poradně jsem byla spokojená. Sice jsem nikdy nenarazila na stejného Dr., ale to mi vůbec nevadilo. Pokaždé jsem přišla do styku s příjemnými lidmi jak přímo v ordinaci, tak i na monitorech. Čekání nebylo dlouhé, se vším všudy jsem byla do hodiny hotová (pouze jednou jsem tam byla asi 2,5 hodiny, ale to proto, že mi dělali víc vyšetření).

Pár dní před porodem mi udělali váhový odhad miminka, který vyšel 4,5 kg. Už jsem poměrně dlouho přenášela a přes moje obavy zkažené vody a porodu velkého dítěte jsem doktory prosila o vyvolání. Bohužel mi vyhověno nebylo a bylo mi řečeno, že když jsem porodila poprvé, zvládnu to i podruhé a že dřív jak 10 dní po TP porod nevyvolají.

Nakonec (k mému štěstí) přesně 10. den po TP jsem začala rodit. Bolesti mě přepadly doma a když už byly po dvou minutách a já už opravdu nemohla skoro ani chodit, partner mi zavolal záchranku, jelikož nemáme auto. Záchranáři moc milí, odvedli mě až přímo do porodnice a tam mě předali do péče. U PC seděly dvě starší PA a nejspíš jsem je vyrušila ze spánku (bylo půl 3 ráno), protože mě jedna z nich hned mezi dveřmi seřvala, proč jsem si volala sanitku, že jsem mohla přijít po svých (opravdu vtipná, nevím, jak by se tvářila, kdybych rodila někde venku na chodníku a zase tak blízko na to, abych šla pěšky, to nemáme. Navíc jsem už byla otevřená na 5 cm). Jen co se ve dveřích objevil partner, tak nasadily úsměv a začaly se ke mě chovat úplně jinak.

Dali mě na monitor a po chvíli jedna z PA běžela pro Dr.´, vykulené oči a slyším, jak se baví, že miminku padají ozvy a že je to špatný. Když jsem se zeptala, co se děje, nikdo se se mnou nebavil. Přítel se šel obléci do toho jejich oblečku a já jsem šla na porodní box, kde mi Dr. píchla vodu. Ta byla samozřejmě úplně zkažená. PA mi řekla, že mi ani nebudou dělat klystýr, protože už není čas a miminku se vůbec nedaří dobře. Bohužel jsem už byla otevřená na 10 cm, ale miminko nechtělo sestoupit do porodních cest, takže jsem nemohla jít tlačit. Měla jsem obrovské bolesti, takže jsem křičela a PA mě neustále byla protivná a dávala mi najevo, že jsem hysterka.

Nakonec jsem mohla jít tlačit, jedna PA mi skákala po žebrech (které mi narazila) a Dr. nestíhala stříhat, takže jsem se roztrhala takovým způsobem, že jsem měla nakonec sešitej i konečník. Malá se narodila s dvakrát omotanou pupeční šňůrou okolo krku, nikdo mi jí neukázal a hned jí nesli pryč. Vůbec jsem nevěděla, co se děje, přítel se rozbrečel a až později, kdy mi jí přinesli, mi řekl, že jí museli oživovat.

Pak mě přišla Dr. zašít, a i přesto, že jsem jí neustále upozorňovala, že to strašně bolí, tak mě jen odbyla, že to není možný a že přeháním.

Toť můj porod, vůbec nechci pomyslet na to, jak by to všechno dopadlo, kdyby se čekalo až na vyvolání.

S následnou péčí na šestinedělí jsem byla spokojená. Sestry milé, jídlo taky v pohodě, hlad jsem nikdy neměla.

Pokud bych měla ještě někdy jít rodit (což už po téhle zkušenosti opravdu nehrozí), do Kolína už bych asi nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí při porodu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, porodní vložky, ručník, toaletní papír, vodu k porodu, nabíječku na mobil, poporodní kalhotky.

19.02.16

Poprvé jsem rodila v červenci 2011. Do porodnice jsme přijeli v 8 hodin ráno, manžel byl od začátku se mnou. Sestra, co mě přijímala, nebyla nějak extra příjemná, ale nějak zlá také ne. Nicméně o všem mě informovali, věděla jsem co a jak bude následovat.

Staral se o mě pan primář Mudr. Toman, který mě i následně rodil. Na příjem jsem přijela s kontrakcemi po 7 minutách a po vyšetření mi sdělili, že jsem otevřená na 3 prsty. Celou dobu byl manžel u mě, bolesti se daly krásně vydržet. V 11 hodin byly kontrakce po 3 minutách a následovalo píchnutí plodové vody. Stále se bolesti daly vydržet, takže jsem byla v pohodě.

Ve 13:30 mi přišli napíchnout kapačku Oxytocinu, která bolesti rozjela, a kontrakce se snižovaly. V 15 hodin jsem přešla na sál, kde šlo vše jako po drátkách. Absolutně jsem necítila nástřih, ani šití, sestry i pan primář byli skutečně moc příjemní. Porod proběhl hladce a já se cítila, jako bych ani nerodila. Dceru si vzala sestřička a s manželem jí šli zvážit, změřit a následně mi jí přinesli. Po 2 hodinách, kdy jsem musela zůstat na sále, mě převezli na šestinedělí.

Personál na šestinedělí i na novorozeneckém odd. byl naprosto úžasný. Já ihned mohla sedět, chodit a fungovat zcela normálně. Vzhledem k nesmírné spokojenosti jsem se rozhodla pro tuto porodnici i do budoucna k dalšímu porodu.

Další porod následoval v prosinci 2015. Opět příjem a celkově personál naprosto perfektní. Tentokrát se jednalo o vyvolávaný porod. Byla mi přidělena MUDr. Dvořáková - za mě naprostý profesionál a lékař na svém místě. Jednání, informovanost, přístup - naprosto perfektní. Nebudu se rozepisovat, jelikož tento porod byl oproti prvnímu o dost náročnější, což bylo způsobeno i tím, že druhá dcerka byla mnohem větší než první.

Nicméně opět musím chválit dále personál a přístup na šestinedělí a novorozeneckém odd.
V obou případech jsem byla s porodnicí spokojena a 100% bych ji doporučila dalším maminkám.

Personál:

MUDr. Dvořáková

Anonymní
06.01.16

I já bych se ráda podělila se zkušeností s porodnicí v Kolíně.

Před půlnocí mi odtekla plodová voda, a jelikož jsem měla pozitivního streptokoka, tak jsme vyrazili směr porodnice. Byl to můj první porod a s kapkou netrpělivosti jsem byla zvědavá, co mě čeká. Dorazili jsme kolem jedné hodiny ráno. Bolesti jsem měla cca po deseti až patnácti minutách. Přijmula mě sestra, sepsala se mnou základní informace, dostala jsem košili na převlečení a připojili mě na monitor. Tatínek čekal na chodbě.

Po natočení monitoru přišla lékařka, vyšetřila mě, oznámila mi, že to k porodu není a že partner může domů. Sestra mě odvedla na pokoj, připojila na monitor a do půl páté do rána jsem byla připojena na monitor. Dost nepříjemné. Od třech hodin jsem měla kontrakce po třech minutách, ale bohužel jsem se moc neotvírala. Musím říci, že ležení v nepříjemné poloze, hlavně aby ukazoval monitor, bylo dost vyčerpávající.

Po páté ráno se u mě střídali sestry a kontrolovaly mě, už jsem měla i možnost chodit, což se mi ulevilo. Sprcha také pomáhala, míč jsem dostala až asi hodinu před porodem. Po přechodu na porodní sál mi byl zaveden epidurál. Bohužel, až velmi pozdě. Myslím, že bych to na další kontrakci zvládla i bez něj. Před desátou dopoledne se dcera narodila. Optali se mě, zda ji chci na sebe - za mě rozhodně ano. Poté proběhlo očištění, vážení, měření, zabalení a hned jsme měli dceru u sebe. Na epidurál nedám dopustit, báječná věc, hlavně po porodu na šití.

Po porodu jsme s partnerem zůstali na sále a po dvou hodinách odjeli i s dcerkou na oddělení šestinedělí. Dceru jsem si mohla ihned nechat u sebe, za což jsem vděčná, když už mi dala tak zabrat, nerada bych ji měla první chvíle od sebe pryč. Ačkoli byl porod vyčerpávající, ihned po porodu jsem byla v naprostém pořádku. Dokonce jsem po šití mohla ihned sedět. Šití bylo provedeno na jedničku, i po rozsáhlém poranění, nyní bez následků.

Oddělení šestinedělí proběhlo bez problémů, strava dobrá, všeho dost. Vložky byly stále k dispozici, sestry ochotné, možnost čípků na bolest, i když jsem nepotřebovala. Během celé hospitalizace přístup k internetu. Pouze sestry z novorozeneckého oddělení byly občas nepříjemné, ale je to jen a jen o lidech. Během mé hospitalizace bylo na oddělení plno, takže docela šrumec. A ještě ke všemu byly ty největší vedra, takže na oddělení bylo na padnutí, ale to bylo bohužel po celé republice.

Celkový dojem z porodu a porodnice je mírně smíšený, ale je to dané i tím, že jsem zdravotník a pár porodnic už jsem viděla. Vím, že je to vždy jen o lidech a o ochotě vykonávat tohle náročné povolání. A hlavně, neměla jsem žádné komplikace a dcera byla také v pořádku. Pro další porod bych opět volila tuto porodnici, především pro její dostupnost a přeci jen dobré zázemí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a důvěru ve zdravotníky. Berte to tak, je to na pár dní, pokud nejsou komplikace, a co bychom pro ty naše zlatíčka neudělali.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré potřebné doklady, těhotenskou průkazku, dostatek pití, pro mimi plenky, přebalovací podložku, nast na opruzeniny, ideální bepanthen, nechá se použít i na bradavky.

05.12.15

Rodila jsem na přelomu července/srpna 2015 v kolínské porodnici a naprostá spokojenost. Samozřejmě byly věci, které se mi nelíbily, ale většinou to byly jen drobnosti a kdybych rodila znova, jdu do Kolína.

Při přijmu se mě ujala PA, jejíž jméno si bohužel nepamatuji a moc mě to mrzí, ale byla to mladší, moc příjemná paní, která se mnou byla celou první dobu porodní. Radila mi, zajímala se, ptala se mě a celkově byla velice ochotná a příjemná. Pod ruku jsem přišla panu primáři Tomanovi, který je skutečně velice schopný porodník a celkově i úžasný lékař a člověk.

Chodil se na mě pravidelně dívat, trpělivě odpovídal na spoustu mých dotazů, vyšetřoval mě, v podstatě mě i „nutil“, abych byla na míči, ve sprše, ve vaně a snažil se, aby porod proběhl co nejlépe, bez nutné sekce, nespěchal a vyčkával, až budu otevřená na 10 cm. Hlavně díky němu jsem porodila skoro pětikilovýho kluka bez nástřihu a jakéhokoliv poporodního poranění.

Nikdo mi při porodu nic nenutil, diskutovali se mnou, ať už o oxytocinu, epiduralu nebo píchnutí plodových obalů. Hned mi dali našeho syna na břicho, pupeční šňůru nechali dotepat a teprve po mém svolení Olivera odnesli na vážení, u kterého byl i partner a poté ho zase vrátili a nechali nás tři 2 hodiny samotné na sále, abychom měli soukromí.

Na oddělení šestinedělí moc příjemné sestřičky, všechno v naprostém pořádku. Jen na novorozeneckém mi přišly některé sestry trošku neochotné, ale naštěstí to byla jen jedna nebo dvě na jedné směně, takže když jsem přežila je, bylo to v pořádku. Ochotně mi ukázaly vše okolo dítěte - koupání, přebalování, péči, kojení. Nemůžu si skutečně na nic stěžovat.

Personál:

MUDr. Aleš Toman

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, obuv, pro jistotu i porodní vložky (i když tam byly), vše potřebné pro péči o miminko (plíny, ubrousky, podložky, krém proti opruzeninám, klidně i oblečení, ale i ty tam mají a denně vyměňují, pokud nemá maminka vlastní).

Anonymní
02.12.15

S porodnicí v Kolíně mám tu nejlepší zkušenost. Své první dítě jsem porodila v podolské porodnici a celé druhé těhotenství jsem pochybovala, zda rozhodnutí pro Kolín bylo správné. A musím říct, že jsem byla mile překvapená.

Po celou dobu jsem se nesetkala s nikým, kdo by se choval nějak neochotně, nepříjemně nebo neprofesionálně. Lékaři mě informovali o všech možnostech, o tom, co se bude dít a jaký bude další postup (můj porod byl předčasný v 33tt, bylo potřeba aplikovat kortikoidy a po dobu jejich působení zastavit porodní činnost), a pokud jsem si nebyla něčím jistá, dostala jsem vyčerpávající odpověď.

Manžel se mnou mohl být po celou dobu i při přípravě k sekci. Jen na sál se mnou nemohl (měla jsem celkovou anestezii), ale čekal vedle sálu, byl s naším miminkem během vyšetření a doprovodil ho na JIP.

Velké díky patří sestřičkám a lékařům na novorozenecké JIP. Kromě toho, že poskytli našemu miminku tu nejlepší péči, byli i velkou psychickou oporou pro mě a manžela.

Personál:

MUDr. Jakub Tomáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat, když si něčím nejste jistá. Lekářský personál (ani nikdo jiný) neumí číst vaše myšlenky a přání. Vše je o komunikaci.

09.11.15

Porodnici v Kolíně bohužel nemůžu doporučit. Byl to negativní zážitek. Je to hodně o štěstí, na koho tam narazíte, vše je o lidech.

Já bohužel neměla na personál v den mého porodu štěstí (mladá chladná nezkušená lékařka a PA Soňa, která se chovala obhrouble až neprofesionálně). Na předpor. kurzu se dozvíte hodně pozitiv. informací o chodu na odd., jaké prostředky k tišení bolesti můžete využít, jaké polohy můžete zaujímat, jak se vám budou PA věnovat, jak je zajištěna lékařská péče atd. A právě to mě přesvědčilo, abych rodila právě tam. P. Rosická, která kurzy vede, je jistě zlatá žena. Bohužel je jen jedna a v reálu zjistíte, že mnohé z výčtu nefunguje.

Nedostatek personálu - při vlně porodů k dispozici 1 Dr a 1 PA (byl sice víkend, ale běžely souběžně i 2 porody a 2. rodící matka musela v bolestech čekat až 1. odrodí - na kurzu bylo řečeno, že toto se neděje, že vždy k dispozici 2 lékaři - 1 služebně mladší a 1 starší, ale staršího lékaře jsem za celou dobu neviděla) a přístup jsou hlavním problémem. Pokud chcete tišící prostředky, bylo to bráno jako obtíž. Žádné info o úlevových polohách pro matky prvorodičky ani aktivní pomoc. Byla jsem svědkem toho, jak PA odbyla jinou prvorodičku slovy, že porod prostě bolí. Toto není přístup moderní porodnice, to je prostě smutné.

Věřím, že v této porodnici pracují i lepší PA a lékaři. Bohužel já mám zkušenost takovou.

Personál:

PA Soňa

Chystají se rodit v porodnici Kolín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici