Oblastní nemocnice Kolín a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Ve zrekonstruované nemocnici čeká na matky nejmodernější vybavení, jak v části s poporodní péčí, tak v části chirurgické.
Připraveny jsou zde na porod od 31. týdne těhotenství.

Všechny pokoje na oddělení šestinedělí jsou řešeny systémem rooming-in, kdy dítě zůstává po porodu s matkou.

Porodnice disponuje dvěma porodními pokoji a třemi porodními boxy se sprchou, gymnast. míčem, moderním polohovatelným lůžkem a pediatrickým lůžkem pro první ošetření novorozence. Účast tatínka u porodu je vítána.

Informace o předporodním kurzu, který můžete absolvovat za poplatek 1 500 korun, jsou k nalezení na stránkách porodnice. Přihlásit se na něj můžete na emailu vladimira.michlova@nemocnicekolin.cz, případně na tel. 777 895 614 (v čase 13 -15 hodin).

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnici Kolín a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 93x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Aleš Toman, MBA

Primář - MUDr. Toman: +420 321 756 451

Předporodní kurz: +420 321 756 456

Lékař prenatálního centra: +420 321 756 458

Adresa: Žižkova 146, Kolín 280 02

URL: http://www.nemocnicekolin.cz/o-oddeleni/d-1041/p1=1127

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kolín

12.09.20

Chtěla bych strašně moc poděkovat porodnickému týmu z 1.9-2.9 2020. Byli neskutečně úžasní. Je vidět, že jsou to lidé na svých místech. Jakožto maminka prvorodička si naprosto na nic nemohu stěžovat. Všichni byli milý a usměvaví ať už doktoři nebo sestřičky. Za celý den tam byla opravdu od rány až jedna porodní asistentka z odpolední, ale bylo vidět, že zkrátka už má těch porodu za sebou tolik, že to bere jako rutinu (nebyla nijak zlá to vůbec ne, jen se zkrátka s ničím nepárala). Obzvláště úžasná byla porodní asistentka z ranní směny, která mě přijímala dokázala poradit uklidnit a na ledasco mě i připravit, opravdu paráda. Bohužel jsme měli s malým komplikace, ale předpokládám, že to bylo hlavně proto, že syn se tak nějak rozhodl si porod sám urychlit, chápu, že v té chvíli nebyl úplně čas vše vysvětlovat. Je pravda, že jsem se v tu chvíli hodně bála, nevěděla jsem, co se děje, ale byl tam anděl paní anestizioložka. Opět úžasný lidský přístup, hrozně hodná. Byla to vlastně taková víla z pohádky, člověk jen čekal, kdy vytáhne lízátko. Opravdu si vážím toho, jak se zachovala. Obavy ale byly asi velké, protože jak jsem pochopila, měla jsem jedno z horších probraní z narkózy, za které se moc omlouvám. Takže za mě určitě moc doporučuji! Ještě jednou děkuji nejspíš i za život našeho chlapečka a děkuji i panu doktorovi za opravdu malou krásnou jizvu oproti velikosti našeho Jeníka :)
Ráda bych poděkovala i personálu z oddělení jipky (brzké ráno až poledne 2.9.) opět neskutečně úžasný přístup a byť to se mnou zřejmě fakt nebylo jednoduché, snažily se mi paní doktorka/sestřičky ohromně pomoct. Opět mnohokrát děkuji.
A do třetice všeho dobrého neskutečně moc děkuji personálu šestinedělí ať už za péči o mě jako maminku nebo péči sestřiček z novorozeneckého (2.9.-5.9.). Neskutečně nápomocné, hodné, vždy usměvavé a nikdy neodmítly s čímkoliv pomoct nebo poradit. Moc taky chci poděkovat paní uklizečkám za nadstandardní péči a opět ochotu pro cokoliv. Za mě si celý tento personál zaslouží opravdové odměny a rozhodně vím, kam jít příště a kterou porodnici doporučit. Upřímně ani jídlu se nedalo pomalu nic vytknout. Za všechno moc děkujeme :)

09.09.20

Poprvé jsem v kolínské porodnici rodila v září 2017 a už tehdy jsem si nemohla snad ani na nic ztěžovat. Podruhé pak nyní v srpnu 2020 a musím říct, že se porodnice za ty tři roky velmi změnila. Naštěstí k lepšímu a já si tak odtamtud odnáším skvělé vzpomínky na porod. Pan doktor Čapek i porodní asistentky se o mě po celou dobu skvěle starali. Přítel se mnou mohl být po celou dobu na porodním boxu, kde je samostatná sprcha, vana, míč..
Co se týče oddělení šestinedělí tak také nemám žádné výtky. Sestřičky z dětského vždy vše vysvětlily a případně poradily, když byla chvilka, tak i pokecaly.
Zkrátka tuto porodnici mohu pouze a jen doporučit.

Personál:

Lukáš Čapek, jména porodních asistentek si bohužel nepamatuji.

27.08.20

Porod nebyl sice podle mých představ, malý musel ven kleštěmi bylo to dlouhé a náročné.
Po porodu jsem myslela, že už nikdy po této zkušenosti nebudu chtít děti malý se narodil 2.6.2020 a už i přemýšlím, že bych do toho šla znovu snad druhý porod bude lepší a šla bych do Kolína zase. Všichni tam byli skvělý. Nezažila jsem tam nikoho, kdo by byl nepříjemný! Děkuji za super péči!!

23.08.20

Porodnice Kolín, nyní…21.8.2020

Porod nebyl nejrychlejší a ani podle mých představ, ale žijí a mám krásného syna. Co se týká personálnu. Na porodním až na 2 sestry /porodní asistentky všichni super. Sice jsem u porodu proklínala oba porodníky, tak to zpětně vidím tak, že prostě vědí, co mají dělat a tak to dělají. Na šestinedělí momentálně ještě ležím, tak tady jsem maximálně spokojená úplně se všemi až na jednu sestřičku, která má na starost nás „ženy“, sestřičky z novorozeneckého úplně super, pomůžou, poradí, vysvětlí, popovídají i jen tak mezi řečí, když mají čas. Pokoje hezké, moderní, čisté, jídla dost, že i spoustu zbylo a dalo se to jíst.. Takže já mohu na 90% doporučit…

12.08.20

S kolínskou porodnicí mám skvělou zkušenost. Rodila jsem na konci července roku 2020 a ač nemám srovnání, neboť jsem rodila poprvé, mohu porodnici v Kolíně vřele doporučit.

Na porodním sále je skvělé vybavení včetně např. vany nebo míče a příjemné prostředí, které umocnila možnost provonění vonným olejíčkem, který jsem si sama vybrala. Personál velice milý a ochotný, především pan doktor, který mě při porodu hodně podporoval. Ráda bych ale poděkovala za skvělý přístup všem lékařům a sestřičkám, kteří se o mě během porodu starali. Vše, co se bude dít, mi předem sdělili a ochotné vysvětlili. Na porodním sále panovala (v rámci možností :-)) dobrá nálada.

Na oddělení šestinedělí byli rovněž všichni úžasní, ochotní, příjemní, včetně paní, které se staraly o úklid. Vše, co jsem potřebovala, mi sestřičky ukázaly, v nesnázích ochotně pomohly či poradily. O mě i o miminko bylo dobře postaráno.

Za celou dobu mého pobytu v porodnici jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl nepříjemný a i přes zhoršenou epidemiologickou situaci, kdy byly zakázané návštěvy (naštěstí přítomnosti tatínků u porodu se zákaz netýkal) vše proběhlo bez problémů a s dobrou náladou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat Kurz předporodní přípravy, díky kterému jsem získala jistou představu o tom, jak to v kolínské porodnici funguje, jak bude porod probíhat i jak se starat o miminko. V porodnici jsem se pak cítila lépe připravená a nemusela jsem se tolik na vše vyptávat. Hodně mi pomohl nácvik tlačení, díky kterému šlo tlačení při porodu opravdu dobře.

06.08.20

S kolínskou porodnici mám velice dobré zkušenosti. I když můj porod byl velice rychlý, tak mě stačila porodní asistentka i pan doktor, který porod vedl přesvědčit o tom, že tuta porodnice i přes negativní recenze není vůbec špatná. Byli velice milí, hned jak jsem potřebovala, pomohli mi projít porodem v klidu a bez komplikací. Škoda, že si nemohu úplně vzpomenout na jména porodní asistentky a pana doktora. Ale myslím, že to byla paní porodní asistentka Vojtová a pan doktor Čápek. Oddělení šestinedělí bylo také v pořádku. Dětské sestry byly hodné a obětavé a ani na sestry na šestinedělí si nemohu stěžovat. Péče o mě a malého byla dostačující, nic nám tam nechybělo. Jako prvorodička jsem byla vyděšená, co mě tam čeká a odcházela jsem mile překvapena.

227
09.06.20

Rodila jsem zde v květnu plánovaným císařem a musím říct, že jsem zůstala mile překvapena, protože jsem si představovala horší scénář. Veškerý personál byl milý a hodný, pokaždé mi vysvětlovali, co bude následovat a jak dlouho to vše potrvá a zároveň mě uklidňovali, že vše bude ok. Měla jsem částečnou narkózu, myslím, že se tomu říká spinální, tak jsem slyšela pláč miminka hned, jak ho vytáhli. Narodil se nám syn 3770g Oliver, zdravý a krásný. Miminko mi přinesli dokonce i na JIPce, tak jsem byla nesmírně šťastná.
Na oddělení šestinedělí byli taky všichni milí a fajn.
Porovnávám s prvním přirozeným porodem v zahraničí (Madrid), kde jsem také byla spokojena s přístupem doktorů.

Kolínskou porodnici budoucím maminkám vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Piškoty :) nebo něco malýho na zub, po porodu pořádné jídlo přišlo až 3 den:D

08.06.20

V kolínské porodnici jsem rodila v květnu 2020. Byl to můj první porod, takže nemám srovnání, ale nemám, co bych vytkla. Po přijetí do porodnice mě PA zavedla na vlastní porodní box (ty jsou teď nově zrekounstruované, k dispozici je vše, co mě mohlo jen napadnout - relaxační vana, sprchový kout, vlastní WC, míč, závěs, a další, co jsem ani nestihla využít) a vysvětlila co a jak a donesla mi čaj. Manžel byl také u porodu, k němu i ke mně se personál choval naprosto profesionálně, trpělivě, ochotně a příjemně. Počítáno od kontrakcí po pěti minutách, trval porod cca 5 hodin a celou dobu panovala dobrá nálada jak mezi personálem, tak směrem k nám. V poslední fázi porodu byla přítomna MUDr. Schubertová, kterou bych přála mít u porodu každému (opravdu člověk na svém místě). Měla jsem problémy s vytlačením mimča a personál sám navrhoval různé polohy tlačení - ve stoje, v kleku, v závěsu dle potřeby / libosti. Celou dobu se maximálně snažili a bez jejich pomoci bych malou rozhodně nevytlačila bez psychické nebo fyzické újmy jak mojí, tak i malé. Po narození jsme dcerku dostali já i manžel na holé tělo, poté ji ve stejné místnosti ošetřili a automaticky nás s ní nechali samotnou ještě 2 hodiny. Poté si pro malou přišla dětská sestra, odnesla ji na vyšetření a mě převezli na šestinedělí. Manžel mi z boxu sbalil všechny věci a z porodního boxu a vlastně odcházel až jako poslední (žádné vyhánění).

Co se týká novorozeneckého oddělení, sestřičky do jedné milé a ochotné pomoci, i když jsem jako prvorodička měla spousty otázek a šla prosit o radu třeba ve 2 ráno. Na oddělení šestinedělí záleželo na dané sestře, některá příjemnější, některá méně, ale nemůžu říct, že by byla některá vyloženě protivná nebo arogantní. Doktoři na šestinedělí i na novorozeneckém naprosto perfektní.

Na základě recenzí jsem si až do samotného porodu nebyla jistá, že je výběr kolínské porodnice ten správný, ale zpětně tuto volbu beru jako nejlepší možnou a v případě dalšího dítěte budu volit opět tuto porodnici, kterou rozhodně můžu doporučit. Z porodu si neodnáším žádné trauma a zejména díky personálu bych už teď šla klidně rodit znovu.

Personál:

MUDr.Schubertová, jméno PA bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

netřeba vlastního oblečení pro miminko, mají krásné a nové oblečení, sestry ochotné kdykoliv dát čisté, i když jsem šla ve 4 ráno už pro třetí overálek, protože nám přebalování ze začátku nešlo úplně podle představ :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

může se hodit odsávačka na mléko

7
22.02.20

Bohužel moje zkušenosti s porodnicí jsou velmi negativní. Rodila jsem v září 2019 a ani v nejhorších představách jsem si nedokázala představit, jak hrozné zážitky si z porodu odnesu. Začnu tím, že se mi narodilo krásné zdravé miminko, i díky lékařům, co zrovna měli směnu. Oba lékaři byli profesionálové, celkem i příjemní. To bylo v pořádku. I když paní doktorka byla při vyšetřování dost hrubá. Všimla jsem si toho už v poradně. Vyšetření mě od ní bolelo, až mi tekly slzy, zatímco od ostatních lékařů jsem o tom ani nevěděla. Dál musím říct, že některé sestřičky byly zlaté a díky nim jsem to tam přežila (jedna z porodních asistentek, dvě na šestinedělí a obě sestřičky na JIPce).
Zbytek mi však udělal z porodu a pobytu v porodnici peklo a bylo těch sester, co se chovají k rodičkám jako k dobytku, bohužel většina. První věc, u které bych se chtěla zastavit, je, že nikoho nezajímalo, že mám bolesti. Nikdo neprojevil empatii. Sestry u porodu byly arogantní a protivné. Jedna (s ukrajinským přízvukem) po mně chtěla, abych při kontrakci lezla na postel. Ta bolest byla ale tak silná, že jsem nemohla. A ona mi na to řekla, že prý ať ji nezdržuju, ať si na tu postel vylezu, ať si může dodělat svoji práci?!?! Druhá věc, že vyhodili mého manžela, nesměl tam se mnou být. Přitom mají na webových stránkách napsané, že partner u porodu je samozřejmostí. Ale je to lež. Ujistěte se na předporodních kurzech, jak to je a nenechte se, tak jako my. Později se ještě k tomuto dostanu.
Jinak teda na fázi porodu, kdy už tlačíte, jsem mu směla zavolat, ať přijde, ale to už samozřejmě nestihl včas přijet. Další věc je, že jsem typ člověka, co si své bolesti rád prožívá o samotě. Jediné, co jsem po těch sestrách chtěla, byl respekt ke mně, jako člověku a jinak nic. Kontrakce jsem měla po 3 minutách snad 8 hodin v kuse, neotevírala jsem se. Měla jsem teplotu, měla jsem v sobě napíchané kapačky, byla jsem nonstop připojená na monitorech, protože se miminko lékařům nezdálo. Tady narážím na první věc, kdy měl být přítomen můj manžel, kvůli monitoru, jsem se nesměla hýbat, takže jsem nedosáhla na pití, telefon, nic. Sester jsem se neodvážila zeptat. Od toho tam prostě je ten doprovod, aby tam ulehčil všem práci a rodičce život.
Ležela jsem tam v těch bolestech, snažila jsem se šetřit energií a každou kontrakci prodýchávat, ale nikdo mi nevysvětlil jak. Moje chyba, že jsem nebyla na porodním kurzu, ale ne všechny máme ten luxus, že máme v těhotenství čas na takové věci. Bohužel se to sešlo tak, že jsem předporodní kurz nestihla a spolehla jsem se na to, že mi ty porodní asistentky pomohou, vysvětlí, informují, že jsou tam zkrátka od toho. Takže jsem tam takhle ležela, snažila se přežít tu bolest a dýchat a v tom se rozrazí dveře a v nich nějaká ženská, co jsem předtím neviděla (červené vlasy, brýle, později se teda představila, že je PA) a začne se mi vysmívat, že “vypadám, jako když umírám”. A prý co mi je?!?!? Ty vole rodim?!?! Tak jsem jí odpověděla, že nic, že mi sestra poradila takhle dýchat. A ona prý, že to jo, ale to jen, když to bolí. Tak jí říkám, že ano, že mě to bolí (?!?!?!) A ona na mě začala, že prý “porod bolí, to jste nevěděla?” A já říkám, že ano, ale rodím poprvé, tak mě to prostě překvapilo. A ona, že taky rodila poprvé a všechno to přežila, tak co já v podstatě tady předvádím za divadlo nebo co.
Měla jsem vždycky pauzu tak 3 minuty mezi kontrakcema, které jsem se snažila využít k odpočinku, dýchání a místo toho jsem je strávila touhle zbytečnou konverzací. Pak si ještě pamatuju, že mi říkala, že dýchám blbě, já už jsem skoro brečela, že nevím, jak ale mám dýchat. Stejně mi to pořádně nevysvětlila. Pořád mě tam jenom shazovala a ponižovala. Pak na mě řvala, že se mám uklidnit a nechat toho, když jsem křičela bolestí u vyšetřování (od pí doktorky). Nevím, co jí je do toho, tak tu práci nemá dělat, když jí vadí křičící rodičky.
Můj porod skončil akutním císařským řezem. Takže honem rychle sundat šperky (btw, to se nedělá u příjmu?!), košili. To je ta část, kde prostě měl být můj manžel, kterého sami vyhodili. Měla jsem úplně zpocené ruce, klepala jsem se bolestí, řetízek mi prostě nešel rozepnout, tak jsem porosila sestru, jestli by mi s tím mohla pomoci. Ale to jsem se teda přepočítala, že by mohla projevit trochu lidskosti, seřvala mě, že tam od toho není. No to všichni víme, prostě jsem potřebovala pomoct a nikdo jiný tam zrovna nebyl! To jsem si opravdu dovolila, zeptat se jako žena ženy, co taky rodila, jestli by byla tak moc hodná a pomohla mi a udělala něco navíc, kromě své práce. Nechápu, proč prostě v dnešní době, nesmíte mít u porodu partnera, který tam je přesně kvůli takovýmhle drobnostem!!!
Tato porodnice potřebuje vyházet personál a nabrat normální, vedení má dupat po personálu a vyžadovat nějaký standard chování, ale to se nikdy nestane. Zdravotnictví tady v Čechách je v šíleném stavu a zoufale chybí peníze na kvalifikovanou pracovní sílu. Šestinedělí je kapitola sama pro sebe. Zkusím to zkrátit. První věc, že mě kolem 2 odpoledne propustili z JIP a ve 3 mě sestra na šestinedělí seřvala, jak nějakou špínu a lůzu, jak je možný, že jsem se sprchovala jen jednou za celý den, že po císařským řezu musím minimálně 5× denně. Očividně dnes může mít vysokou školu každý debil, co má logické myšlení sotva na základku. Na JIP se nesmíte hýbat. Sprchujete se jen při propouštění. Tak jak jsem se asi tak mohla stihnout osprchovat vícekrát?! A navíc, nikdo mi žádné pokyny nedal, tak jak jsem to mohla vědět, proč hned nasazovat takový tón, jakože ta kráva tady bude dělat akorát problémy, je úplně blbá a ještě k tomu špína? Proč to neříct normálně a slušně nejdřív? Navíc kolem 4 odpoledne přišla paní doktorka mě zkontrolovat a všechny pokyny jak se starat o jizvu mi řekla. Tak co se do toho plete nějaká sestra? Informace jsem tam od nikoho žádné nedostala (kdy jsou návštěvní hodiny, jídlo, chod oddělení, nic, prostě nic). Prostě mě tam převezli a nikdo mi nic neřekl. Vše jsem se dozvěděla až předposlední den, kdy paní vedle mě na pokoji, co přišla nová, dostala tyto informace od sestry a já je samozřejmě také slyšela, díky tomu, že jsem ležela hned vedle na posteli.
No a konečně poslední věc, ale asi ta, nad kterou mi zůstává rozum stát nejvíce, byl můj poslední den na šestinedělí. Za prvé mě hned ráno po vizitě v podstatě vyhodili. Že prý potřebuje lůžko pro svoji známou, že můj pokoj je ze všech, co dnes odchází nejlepší. Takže si mám zařídit odvoz co nejdřív. Směla jsem sice milostivě čekat na odvoz ve svém pokoji, ale postel převlékli, vydezinfikovali a já musela po císaři s bolestma několik hodin sedět pouze na takové tvrdé malé plastové židli, kde mě vše bolelo už po půl hodině a sestra každou chvíli chodila nakukovat, jestli už jsem vypadla. Dokonce když jsem si v 10 hod dopoledne šla říct o umělé mlíčko pro miminko, sestra prý na mě koukala pro koho ho chci. No nevěděla jsem, na co se jako ptá, vždy mi ho normálně dávala. Nikdy jsem jméno nenahlašovala. A ona po chvíli trapného ticha říká “jo jako pro vás, než půjdete domu” TY VOLE?!?! To jako mám 4 denní miminko nechat bez mlíčka 8 hodin, než se dostanu od vizity domu? Jaktože ten den, co odcházíte domů, máte jako rodička nárok na oběd, ta porce tam pro vás je připravena a všichni vám s úsměvem říkají, ať si dáte a 4 denní miminko nemá nárok na mlíčko? Co je to za bordel?? Co jste to za lidi v téhle pekelné nemocnici?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

29.11.19

Začátkem září 2019 jsem zde porodila své první dítě, takže nemám s čím srovnávat, ale já byla s personálem absolutně spokojená. Na porodnici byly všichni úžasní, jak sestřičky, paní doktorka i paní sanytářka:)
Absolvovala jsem předporodní kurz, který určitě doporučuji, díky němu jsem aspoň trochu věděla, jak to bude vše probíhat a co můžu chtít během porodu.
Můj samotný porod byl celkem rychlý, ve 37. týdnu jsem přijela do porodnice v 7:30, ve 12 mi píchli vodu a ve 14:11 byla malá na světě:).
Po celou dobu byly všichni milí, při přesunu na porodní box mi zrovna volal manžel (který byl na cestě) a sestřička mi sama od sebe podávala zvonící telefon, ať si to klidně ještě vyřídím:D
Na porodnici jsem tedy zažila super paní doktorku, milé sestřičky a úžasnou paní sanytářku:)

Na oddělení šestinedělí jsem neměla problém, zde jsem už byla delší dobu, takže ano, některé sestřičky mi byly sympatičtější, některé méně. Hned po přesunu (cca v 16h) byla maličká u sestřiček na ošetření a čekala, až ji zkontroluje paní doktorka a mně bylo řečeno, že mi ji pak přinesou ke kojení (prý kolem 19h). Samozřejmě jsem se těšila, okolo osmé jsem se už šla zeptat, kdy malou uvidím, protože nikdo malou nepřinesl. Bylo mi řečeno, že paní doktorka ještě nepřišla a že na ni čekají. Tak jsem čekala. Tuším, že asi po 20 minutách malou přinesla sestra, že teda doktorka ještě nepřišla, ale že mi malou nese, ale že furt spí a že je blbost ji přikládat k prsu, když spí. Byla celkem nepříjemná, což mě trochu překvapilo, protože já chtěla malou jen vidět, jak mi říkaly, na ničem extra jsem netrvala… No neřešila jsem, já byla z malé úplně paf:) Přes noc jsem ji nechala v péči sestřiček, abych se po porodu vyspala a hned od rána už byla předána do mé péče.
Co se týče ukázání, jak se starat, já neměla problém, až na první večer jsem se sestřičkami byla spokojená, ale nám s malou šlo relativně hned kojení a malá byla hodná, tak jsem nemusela nic řešit:)
Za mě tedy byl porod v Kolíně ve finále docela fajn zážitek, na který budu hezky vzpomínat a jak mi řekla sestřička hned po poporodu - na bolest rychle zapomenete a budete na to s radostí vzpomínat - a měla pravdu:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumové pantofle!:D
Toaletní papír

22.10.19

Nejsem člověk, který hledá na lidech či věcech chyby, ale tentokrát jsem si řekla, že tohle si komentář zaslouží. Rodila jsem v této nemocnici v srpnu 2019 a co se týká porodu, nemůžu říct na jedinou sestru nebo doktora/ku připomínku. To, že porod trval děsivě dlouho za to nikdo nemohl. Bohužel tento dojem pokazilo naprosto oddělení šestinedělí, kam maminky převážejí ihned po porodu. Nebudu tu komentovat jídlo nebo vybavení, to jsou svým způsobem pro mě nepodstatné věci, u kterých bych přivřela oči, kdyby fungovala zásadní věc a to personál oddělení. Sice je tam člověk pár dní, ale tohle byly hodně dlouhé čtyři dny. Byla jsem jedna z těch, která otevřela internet za celé těhotenství tak pětkrát s tím, že se nebudu nervovat a stresovat zbytečnými strašáky a že vše potřebné se dozvím v nemocnici. Posléze si dohledám informace, které budu potřebovat. No bohužel chyba lávky. Sestry naprosto neochotné, člověk se bál na cokoliv zeptat. Průprava - péče o dítě (držení, koupání, kojení, oblékání, přebalování apod.) veškerá žádná. Pokud jste nebyly „zkušená“ matka, která vyšlapovala a neotravovala, tak chování otřesné. Měla jsem za to, že lidé, kteří pracují na tomto oddělení budou velice empatičtí a citliví. Bohužel se tak nestalo. Většina z nich jsou dámy ve věku, které tohoto už mají plné zuby a nebaví je neustálé opakující se dotazy. Asi jich je tam málo nebo nemají řádné vedení nebo je tam jiný důvod, to netuším,......ale s prominutím to není moje věc. Pokud tam někdo pracuje, je to jeho dobrovolná věc a tudíž předpokládám, že počítá s náplní práce, která bohužel obnáší i to, že holt prvorodičky mají ty „blbé“ dotazy na základní věci…bohužel, né každý z nás přečetl encyklopedii - jak být dokonalou matkou od A do Z. Nechci nikoho strašit, ale chci na toho upozornit, abyste s tím počítaly, že přístup k matkám tam není ideální. Hrozně to zkazilo můj start s miminkem. Domů jsem přišla s pocitem, že miminko neumím ani držet. Byly jsme na pokoji tři a během mého pobytu se ještě tři maminky vystřídaly a pocity jejich se od mých moc nelišily. Jsem s nimi v kontaktu i nadále a shodly jsme se, že tohle nemocnice nemá pod kontrolou. Takže za mě určitě ne, i když co se týká porodu, tak super tým, kterému moc děkuji.

736
30.09.19

Rodila jsem v srpnu 2019. Vše proběhlo hrozně rychle. V 18 hod jsem přišla, že lehce krvácím, čekala jsem asi hodinu na doktorku, ta vyšetřila a říká, že jsem již na 6 cm, že dnes porodím. Celkem jsem byla vyděšená, protože jsem byla teprve 35tt a absolutně nepřipravená. Nevím zda to bylo dobře a díky „neznalosti“ to vše proběhlo tak hladce. Absolvovala jsem sice předporodní kurz, ale popravdě stejně všechno bylo uplně jinak..Hned mě dali na porodní box, dali kapat antibiotika (pozitivní GBS) a že počkáme na manžela. Během toho občas přišla sestra či doktorka zkontrolovat. Když to postoupilo na 8 cm, propíchli mi vodu, pak dorazily silné kontrakce, ty jsem přečkala celou dobu ve sprše na balonu. Samotná fáze tlačení pak trvala chvilku. Jediné negativum vidím v tom, že mi sestra tlačila na břicho, což jsem nechtěla, ale nakonec bych bez toho asi neporodila. Na sál přišla doktorka a sestra z dětského a z novorozenecké JIP, protože byl malý o měsíc dřív. Hned jak se narodil ho zvážili, zabalili a na pár minutek dali pochovat, ale museli ho pak odnést do inkubátoru. Pak během dvou hodin po porodu se přišla sestra několikrát podívat zda je vše ok.
Za mě porod v pohodě, všichni slušný a milý, hlavně porodní asistentka super.
velké díky taky patří všem sestrám a doktorkám na novorozenecké JIP. Strašně hodný a milý, krásně se nám o Matýska starali.

Horší to bylo na oddělení šestinedělí. Tam jsem narazila pouze na jednu milou sestru, jinak to byla hrůza. Když jsem chtěla poradit jak dostat z prsu mlíko, že je malý v inkubatoru, tak nikdo neporadil. Jen řekli ať to ručně mačkám, ale jak nikdo neporadil. Když jsem chtěla odsávačku, sestra řekla, že je ještě brzo, že mlíko mít nemůžu. Kravina samozřejmě. Když mě pak přijali po druhé, abychom se s malým sžili než půjdeme domu, tak jsem krmila UM (svého jsem dávala měla málo). Mlíko mi ohřívali, ale tvářili se u toho vždy tak jedovatě, jako že po nich něco chci..

Takže za mě porodnice ANO, šestinedělí NE

Personál:

jména nevím, ale všichni na porodním 2.8 od 18 hod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě odsávačku mléka, nikdo vám ji nepůjčí. A dobroty, protože to jídlo hrůza.

28.08.19

Jsme týden po porodu a chci moc poděkovat celému týmu z Kolínské nemocnice. Ve středu v 19:00 jsme přijeli na příjem, kdy jsem měla kontrakce po cca 5 min. Porod byl v začáteční fázi, otevřená na 2.
Pan doktor se sestřičkou mi umožnili první fázi prožít na porodní boxu, kde jsem si prodýchávala. Manžel odjel ještě domů. Sestřička mi poradila, ať zkouším mezi kontrakcemi co nejvíce spát a byla to rada nad zlato. Čerpala jsem energii na další prodýchávání. Mohla jsem využít balón, sprchu…V noci jsem se postupně otevřela na 4, poté na 8. V šest ráno už se blížil porod. Pan doktor musel uvolnit plodovou vodu, která byla zakalená. V druhé části první fáze porodní mě začali nonstop monitorovat a jedna z praktikantek byla celá dobu u mě, držela mě za ruku a byla velkou oporou. Když už se mělo jít na věc, podle vyšetření malý, bohužel, nedorotoval do správné pozice. Dorazil i pan primář a verdikt zněl jasně - akutní císař v celkové anestezii. Okamžitě byla plná místnost lidí a připravili mě během pár minut na operaci. Za pár dalších minut byl Matyášek na světě. Díky rychlému jednání se dnes můžeme radovat, že jsem já i můj syn na světě. Opravdu velký dík, za milý přístup všech z personálu porodnice, kteří byli u toho. Stejně tak na oddělení JIP a poté na šestinedělí. Sestřičky vše vysvětlily, pomohly s čím bylo třeba. Ještě jednou velké díky a porodnici Kolín můžu jen doporučit!

Personál:

MUDr. Lukáš Čapek, MUDr. Aleš Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odsávačku mléka

75
08.05.19

Rodila jsem v této porodnici v březnu 2019. Bohužel tuhle porodnici nemůžu doporučit. Zkusím trochu popsat, jak to v porodnici probíhalo a co mi vadilo.
Přítel nemá rád krev, a moc se mu k porodu nechtělo. Respektovala jsem to a nenutila jsem ho. To byla první chyba. Další chyba byla, že jsem si myslela, že porod hravě zvládnu. Jsem zdravá a těhotenství bylo úplně v pořádku. Proto mi přišlo zbytečné chodit na předporodní kurzy a nějak extra se na porod připravovat.
Možná jsem měla i tu smůlu, že jsem rodila ze soboty na neděli. Bylo slyšet, že tam rodí víc žen. Bylo tam málo personálu.
Chvíli jsem byla na předporodním pokoji, to bylo ještě v pohodě.
Pak mě přesunuli na porodní box. Tam už začaly silné kontrakce po 2 minutách. Bolesti se nedaly vydržet. Prosila jsem o něco na bolest, ale řekli mi, že porod prostě bolí a nic mi nedali. Prý se mám hodně sprchovat. Ale už je moc nezajímalo, že v tom stavu bych do sprchy stejně sama nedošla. Na porodní box za mnou nikdo nepřišel klidně i 2 hodiny. Měla jsem sice zvonek, ale v těch křečích jsem na něj nedosáhla.
Pak přišla porodní asistentka, a hned, že jdeme rodit. Byla jsem z těch bolestí tak vysilená, že jsem se sice snažila mimčo vytlačit, ale nešlo to. Nakonec mi porodní asistentka musela zatlačit na břicho a mimčo bylo venku. Měla jsem docela velké poporodní poranění, které se muselo šít. Mimčo mi sestřička ukázala, ošetřila ho a už mi ho chtěla dávat do rukou, a že mám podepsat, že si za něj ručním a že tam s ním budu 2 hodiny sama. Jako prvorodička jsem netušila, jak moc bude bolet to šití, a jak na tom budu celkově. Bála jsem se, že malou upustím a něco se jí stane. Tím pádem neproběhlo první přisátí, ani žádný první kontakt s miminkem. Teď zpětně vím, že bych to zvládla a malou bych si odnést nenechala.
Pak mě převezli na oddělení šestinedělí. Malá se narodila v pět ráno a přinesli ji v devět. První den zvracela plodovou vodu. Mléko jsem vůbec neměla a malá se nechtěla přisát. Celé dny a noci brečela. Na pokoji jsem byla ještě s jednou maminkou. Nevyspal se myslím nikdo. Byla jsem úplně vyčerpaná. Sestry se mi snažily pomoct v tom přisáváni, ale malá absolutně odmítala. Prosila jsem opakovaně o odsávačku mléka, abych podpořila tvorbu. Prý ji půjčují… Ale stejně mi ji sestry nikdy nedonesly. Nakonec mi sestra dala kojící kloboučky. Malá se konečně trochu přisála, ale mléko nebylo. Tak křičela dál a dost zhubla. Nakonec 3 den večer dostala konečně dokrm. Dostala ho lahvičkou, ale už prý už je to stejně jedno, když pije přes kloboučky. Malá se uklidnila a okamžitě usnula. Nakonec přibrala a pustili nás domů.
Hned jsem si koupila odsávačku a kojeneckou váhu, a konečně se mi začalo tvořit mléko.
Celkově nemám z porodu, ani z přístupu porodnice dobrý pocit. Hlavně mi vadilo, že mi nikdo nedal nic na bolest, že mi nepomohli s prvním přiložením k prsu, že mi nepůjčili odsávačku.
Dnes jsou malé 2 měsíce. Je to hodně ubrečené a neklidné miminko. Kojíme jen přes kloboučky. Bez nich absolutně odmítá.
Vyčítám si, že jsem s sebou na porodní sál přece jen nevzala přítele, aby mi aspoň on pomohl s prvním přiložením k prsu. Třeba mohlo být všechno jinak. Malá by se uměla normálně přisat a byla by celkově klidnější. Čas už nevrátím. Ale třeba moje zkušenost někomu pomůže.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trvat na prvním přisátí miminka už na porodním sále. Ideálně být s miminkem pořád a nenechat si ho odnést. Říct si včas o něco na bolest a trvat na tom. Případně si včas říct o napíchnouti epiduralu.
Vzít partnera s sebou k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Při registraci v této porodnici dostanete seznam, takže věci podle seznamu stačily.
Plus bych ze své zkušenosti doporučila vzít si odsávačku mléka.

25.02.19

Rodila jsem v této porodnici začátkem února. Malá přišla na svět skoro o měsíc dříve, a tak bylo vše tak nějak narychlo. Příjem v porodnici kolem 19 hod. večer. Souhrn vyšetření a točení monitoru, aby se skutečně potvrdilo, že se již jedná o porod. Přítomnému personálu se jevilo spíše, že se jedná buď o akutní zánět slepého střeva nebo o ledvinovou koliku. Když mi kolem 23. hodiny začala odtékat plodová voda, bylo asi jen mě samotné jako prvorodičce jasné, že skutečně rodím. Noc jsem strávila na pokoji na oddělení porodních sálů. Celou noc mě chodili pravidelně kontrolovat, točit monitor a ptát se, zda se již po ATB v kapačce ulevilo či nikoliv. Starostlivosti a péči ze strany personálu se tedy nedalo nic vytknout. Ráno se vyměnila směna a dorazil pan primář Toman mi oznámit, že se skutečně jedná o porod a že buď můžeme čekat nebo mi zavedou tabletku a začneme rodit hned, což by tedy doporučoval. Vše mi vysvětlil a poslal pověřeného lékaře k zavedení tabletky. Do hodiny se porod rozběhl. Přesunula jsem se do porodního boxu, kde se mi dostávalo opět velké starostlivosti a bezchybné péče. Byla mi nabídnuta i aromalampa s citronovým olejíčkem, což byla mimochodem výborná volba a dále i lahvička s masážním olejem pro případ, že bych chtěla masáž v kříži od partnera. Skutečně to atmosféru trochu uvolnilo. Když už nastala druhá doba porodní byl přivolán pan doktor Čapek. Milý, mladý a velmi šikovný. Pod jeho vedením probíhal porod v rámci možností v klidu. Hledal všechny možné varianty jak porod usnadnit. Celkově odvedl skutečně výbornou práci. Porod, odstranění placenty v narkóze, jelikož se sama neodloučila a následně i šití nástřihu. Oddělení šestinedělí bylo taktéž naprosto v pořádku. Samozřejmě musíte počítat, že občas narazíte na někoho, kdo zrovna nemá svůj den, ale i přesto mi sestry vždycky vyšly vstříc. Celkově tedy hodnotím samotný porod a pobyt na šestinedělí včetně lékařů na vizitách velmi kladně. Pana doktora Čapka mohu doporučit!

Personál:

MUDr. Lukáš Čapek

15.10.18

Naprostá spokojenost od začátku do konce. Personál byl velice vstřícný, ochotný, milý a hodný. Oddělení šestinedělí nemám co vytknout.

Personál:

Všechny co byli přítomni od 13.9.2018 do 14.9.2018 od 18:00 (13.9) do 20:38 (14.9.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír ten tam pokaždé nebyl..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník,žinku,houbičku do sprchy, potřeby pro miminko a pro sebe.

1
10.03.18

Rodila jsem zde podruhé na konci února 2018. Byla jsem maximálně spokojená, jak při porodu, tak na oddělení šestinedělí. Personál byl pozorný a velmi pečlivý a obzvláště se mi líbil přístup doktorů a sestřiček na novorozeneckém oddělení. Jen sestry u porodu byly poněkud od rány a chvílemi to dávaly dost najevo.

Personál:

MUDr. Ján Záruba, MUDr. Pavla Piškytlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se porodu a jeho průběhu a důvěřovat doktorům

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vyplnit v předstihu porodopis a mít sebou potřebné dokumenty a doklady, hygienické potřeby, dostatek ručníků, plen a poporodních vložek

09.03.18

V Kolíně jsem rodila dvakrát - v roce 2015 a 2017. Poprvé jsem byla v naprostém šoku z přístupu personálu. Byl to již můj druhý porod, takže jsem mohla srovnávat s ostravskou porodnicí. Je pravda, že porodnice byla plná a před námi měli komplikovaný porod, ale to jsem se jednak dozvěděla ex post, a jednak mě to ve chvíli porodu nezajímalo.

Porodní asistentku jsem upozorňovala, že už prakticky rodím, ale bylo mi vysvětleno, že od toho je tam ona, aby to posoudila a nemám hysterčit. Předvyplněné papíry se neuložily, za což asistentka vynadala z nepochopitelných důvodů mě a uprostřed kontrakce ze mě dolovala rodné číslo manžela, který stál na chodbě a bez problémů je mohl sdělit, ale nebyl do místnosti vpuštěn.

Průběh porodu porodní asistentka neposoudila příliš dobře, málem jsem porodila u příjmu, takže na boxu už mě nestihli ani napíchnout ATB. Požádala jsem o léky na bolest, což odmítli a manželovi řekli, že porod holt bolí. Rodí se na boxech, které mají být odděleny zatahovacími žaluziemi. Mně je nikdo nezatáhl, na žádost o polohování porodního lůžka nikdo nereagoval, stejně jako na žádost o napití (v deset večer bylo venku stále 26 stupňů a na sále naprosto nedýchatelno).

Na šestinedělí už bylo vše relativně v pořádku, sestřičky buď vysloveně příjemné nebo neutrální. Sestřičky z dětského dávaly ostentativně najevo, že je matky obtěžují. Neustále mi rozmlouvaly kojení s kloboučky jako zlozvyk, takže výsledek byl, že jsem si tři týdny hojila zničené bradavky a syn zvracel krev. Syn měl od narození reflux, což v nemocnici nikdo neřešil, jen sestry se zlobily, že žádám opakovaně o čisté oblečení, protože jsem syna nechtěla nechat v kompletně poblitém. Použít naše oblečky mi sestry ale výslovně zakázaly.

Na základě těchto zkušeností jsem do Kolína znovu nechtěla, ale protože mám překotné porody, moc jsem neměla na vybranou. A byla jsem opět v naprostém šoku, tentokrát v dobrém smyslu slova. Personál byl velice zdvořilý, přijeli jsme na posledních deset minut. Z počátku nevěřili, že už rodím. Stačilo jen říct, že všechny porody šly hodně rychle a už jsem byla na boxu, kde se dcera narodila do tří minut. Napíchnout ATB se opět nestihlo, ale tentokrát to rozhodně nebyla chyba personálu. Lůžko jsem si mohla polohovat podle potřeby, dostala jsem napít (opět horka) a žaluzie na boxu byly od začátku zatažené.

Na šestinedělí byli naprosto skvělí, sami mi nabídli nadstandard, měla jsem absolutní soukromí. Rovněž personál z dětského oddělení se tentokrát choval výborně. Měla jsem dojem, že jsem v úplně jiné porodnici. Když se dcera pomalu rozkojovala, netlačili na mě s dokrmy, nechali nás v porodnici o den déle a bylo po problému. Po této zkušenosti mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní odsávačku mateřského mléka a odvahu říct si slušně o pomoc a na žádosti trvat.

30.01.18

Rodila jsem zde 14.8.2017 své první dítě. Naprostá spokojenost nemohla jsem si vybrat lépe. Všichni z personálu velmi milí a ochotni. Mužů jen doporučit.

13.07.17

Ahoj,

rodila jsem v porodnici v Kolíně 26.5.2017 a tuto porodnici mohu jen doporučit. Jednalo se o můj první porod, který proběhl rychle a bez komplikací.

Ráno cca v 7 hodin mi praskla voda, v 8 hodin jsem byla v nemocnici přijata. Kontrakce se začaly naplno rozbíhat okolo třetí hodiny a v pět už byla naše dcera na světě. :)

Lékař rozhodl, že porod běží dobře a oznámil mi, že to zvládnu bez jakýchkoli léků.
V průběhu porodu jsem tedy vůbec nic nedostala (i když ke konci už jsem opravdu chtěla), :) porodní asistentka mi vysvětlovala, že léky by jen zbytečně porod zpomalily.

Porodní asistentky, které mi chodily cca po dvou hodinách měřit ozvy, byly velice milé a ochotné, snažily se mi vždy vyhovět tak, aby pro mě byl monitor v rámci možností příjemný.

Poté, co se malá narodila, jsem dostala oxytocin do žíly pro rychlejší vypuzení placenty. Dceru jsem dostala do náruče ihned. Sestřička kontrolovala její zdravotní stav přímo u mě v náručí. Okamžitě jsme s porodní asistentkou zkoušeli přikládat miminko k prsu.

Cca po třiceti minutách přišla dětská sestřička a vzala malou ošetřit, umýt a zvážit. Můj manžel šel s nimi. Do deseti minut se vrátil s již oblečeným miminkem na porodní sál, kde jsme pak strávili všichni společně ještě cca dvě hodiny.

Na oddělení šestinedělí byli všechny sestřičky naprosto perfektní. Ke mně na pokoj chodily vždy s úsměvem. Trávily se mnou mnoho svého času, protože jsem měla problémy s kojením. Pomáhali mi malou přikládat, zkoušely jsme všechny možné polohy atd.

Jako prvorodička jsem měla mnoho dotazů, jak ohledně sebe, tak ohledně miminka, na všechny mé otázky se mi dostalo vstřícné odpovědi a srozumitelného vysvětlení. Lékaři, kteří mě chodili na oddělení šestinedělí kontrolovat, taktéž neměli problém řešit se mnou mé obavy. :)

Rodila jsem v pátek a v průběhu víkendu se celé oddělení zaplnilo, bylo nás tam opravdu hodně (vinu nejspíš neslo letní počasí s teplotami přes 30 stupňů). I přesto jsem nepocítila, že by někdo neměl čas se mně a miminku věnovat.

Jediné, co bych uvedla jako nevýhodu, je chybějící klimatizace na pokojích a samozřejmě jídlo, které mi vůbec nechutnalo. Ale chápu, že se jedná o nemocnici a ne hotel. :)

Do Kolína bych šla rodit ihned bez rozmýšlení znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou něco k jídlu a k pití.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

29.03.17

Ahoj,

rodila jsem v Kolíně 22/3/17 třetí dítě. Poprvé jsem rodila dvojčata v Havlíčkově Brodě, kde jsem byla nesmírně spokojená a přestože se děti narodily o 6 týdnů dříve, rodila jsem sekcí a 3 týdny jsme byly v porodnici, nenajdu jedinou výtku na tuto nemocnici (jak porodnicko- gynekologická část, tak pediatrická).

Přiznám se, že jsem hodně dlouho zvažovala, zda v Kolíně vůbec rodit, chtěla jsem opět HB. Nicméně jsem byla hematologicky a pak i v rámci diabetologické poradny sledována, tak jsem z ryze praktických důvodů nakonec nechala věcem volný průběh.

Do nemocnice mě můj gynekolog poslal již v 35tt s ohledem na rizika a předešlou sekci. Všechny návštěvy byly po lidské i odborné stránce na výbornou u komplet personálu, se kterým jsem se potkala.

Do poslední chvíle to vypadalo na spontánní porod (jednou jsme jeli k porodu, který se nakonec nekonal a i v tomto případě a i přes noční hodinu, jsem se setkala s příjemným personálem, intenzivní komunikací a odborníky na svém místě).

Nakonec jsem byla poslána na plánovanou sekci v 40+3, nástup v den výkonu, v 11h se malý narodil. Sekce měla být v lokální anestezii, která nezafungovala a tak v celkové. Brzy jsem byla po narkóze vzhůru. Po celou dobu se u mě střídali profesionálové a lidsky přívětiví lidé. Malého jsem brzy dostala k přiložení. Celý pobyt byl příjemný, klidný, rozjela se laktace. Vše, co jsem chtěla a požádala o to, mi bylo s úsměvem splněno.

Nemám, co bych vytkla a budu na toto období vždy moc ráda vzpomínat.

Děkuji všem, co se o nás starali!

Personál:

MUDr Pokorná, MUDr Kohoutková, PA a sestry na šestinedelí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičky - mějte kontakt na laktační poradkyni, zjistěte si o kojení maximum předem, doporučuji přijít na předporodní kurz a vše se zeptat, abyste nebyly překvapené, u přirozeného porodu - porodní boxy nejsou individuální.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní nastavení, že o vás bude dobře postaráno a že jste v dobrých rukou.

09.02.17

Vzhledem k onemocnění krve, které jsem měla, jsem se rozhodovala mezi Pardubicemi a Kolínem. Nakonec jsme kvůli dojezdové vzdálenosti zvolili Kolín a jsem tomu ráda.
Nastupovala jsem 9 dní po termínu k vyvolání. Lékařka zvolila velice jemný přístup - první den jedna tabletka a čekání, druhý den další tabletka. Ta spustila poměrně silné kontrakce po dvou minutách, které musely být mírně utlumeny. Potom šlo vše jak po másle. Bolesti začaly v 11:00, malý se narodil v 15:15. Manžel směl být se mnou po celou dobu. Přístup lékařů i asistentek v porodnici byl úžasný, všichni milí, vstřícní, o každém kroku nás informovali předem.
Na šestinedělí byli také všichni ochotní, radili jak zvládnout péči o miminko a o sebe a pomáhali s každým „problémem“.

Kolínskou porodnici mohu vřele doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat lékařům a porodním asistentkám a poslouchat jejich rady a doporučení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na rty, jemné papírové utěrky místo toaletního papíru.

6
15.01.17

Dlouho jsem přemýšlela, kde rodit. Vzhledem k tomu že bydlíme 15 km od Mladé Boleslavi a první dítě jsem rodila tam, tak by bylo nejjednodušší vyrazit tam znovu. Ale vzhledem k tomu, že jsem čekala dvojčata, rozhodla jsem se, že raději půjdu do nemocnice kde pracuje „můj“ gynekolog a jsem za toto rozhodnutí nesmírně ráda.

Byla jsem na plánovaném císaři a rozhodně jsem se na něj netěšila. Ale přístup sestřiček, anesteziologa, doktorů a doktorek byl tak skvělý, že ze mě veškerá nervozita a strach spadly. Bylo naprosto úžasné, že manžel mohl být se mnou a že tam byla i naprosto úžasná sestřička, která chovala mého druhého syna, zatímco manžel měl prvního. Dávala mi ho k obličeji, abych alespoň takto s ním mohla mít kontakt.

Císař proběhl skvěle, pobyt na JIP také a po přeřazení na šestinedělí jsem se mohla přesvědčit o tom, že i toto oddělení je plné skvělých lidí, kteří rádi a ochotně a hlavně kdykoliv pomohou. Byla jsem velice příjemně překvapena, kolik laktačních poradkyň tam pracuje a hlavně jak moc jsou šikovné.

Za celý pobyt jsem nepotkala jediného nepříjemného, nervózního, či neochotného člověka. Ať už uklízečku, sestřičku, doktora, či doktorku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí se řídit podklady z porodnice, je tam vše, na nic nezapomněli. Jen možná jelení lůj.

29.12.16

Porodnici v Kolíně můžu jen doporučit.Rodila jsem zde v listopadu 2016. Byla jsem naprosto spokojená s veškerou péčí, jak v době před porodem, během porodu i po porodu. Přenášela jsem 8 dní, takže jsem docházela do ambulance poměrně často kvůli sledování miminka. Sestřička na monitorech byla velmi milá a ikdyž byl v ambulanci při kontrolách pokaždé jiný lékař se všemi jsem byla spokojená.

V den D jsem měla kontrakce od 14 hodin odpoledne a do porodnice jsme vyrazili ve 21 hodin při pravidelných kontrakcích po čtyřech minutách. Střídaly se u mě dvě porodní asistentky, obě velmi příjemné. Do 23 hodin se téměř nic nedělo, nález se neměnil a porodní asistentka mi udělala hamiltonův hmat, poté kontrakce zesílily. Pět minut po půlnoci mi praskla plodová voda, která byla hodně zakalená, takže miminko muselo jít co nejdříve ven kvůli hrozící asfyxii(snížený přísun kyslíku). Po odtoku plodové vody se porod urychlil a po půl hodině jsem se přesunula na porodní sál. Holčička byla poměrně veliká a tak porod nešel tak hladce, ikdyž jsem rodila už počtvrté. Pan primář musel miminku pomoci vakuumextraktorem,což jsem při porodu ani nezaregistrovala.

Sofinka byla po chvilce na světě, naprosto v pořádku, zdravá a já bez jakéhokoli poranění. A za to vše velké díky panu primáři.Na oddělení šestinedělí se o nás personál skvěle staral, sestřičky byly velmi ochotné. Prvorodičky se rozhodně nemusí bát, vše sestřičky ukážou a vysvětlí(koupání miminka, kojení atd.) Na tuto porodnici budu vždy ráda vzpomínat.

Personál:

MUDr. Aleš Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály porodu, za ten výsledek to rozhodně stojí a důvěřujte lékařům, bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 3 balení porodnických vložek + síťované kalhotky 4 krát.

Chystají se rodit v porodnici Kolín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici