Porodnice Kolín

, http://www.nemocnicekolin.cz/o-oddeleni/d-1041/...

primář: 321756451
vrchní sestra: 321 756 452
lékař prenatálního centra: 321 756 458
předporodní kurzy, cvičení v bazénu: 321 756 456

Primář: MUDr. Aleš Toman, MBA

Ve zrekonstruované nemocnici čeká na matky nejmodernější vybavení, jak v části s poporodní péčí, tak v části chirurgické. Všechny pokoje na oddělení šestinedělí jsou řešeny systémem rooming-in, kdy dítě zůstává po porodu s matkou. Předporodní kurzy se konají každý sudý týden, ve středu od 15 hodin na 3. patře gynekologicko-porodnického oddělení. Účast tatínka u porodu je vítána.

Doporučují maminky porodnici Kolín?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kolín

Rodila jste v porodnici Kolín?
nedoporučuje
Porodnice Kolín - kiki79 08.05.19 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v březnu 2019. Bohužel tuhle porodnici nemůžu doporučit. Zkusím trochu popsat, jak to v porodnici probíhalo a co mi vadilo.
Přítel nemá rád krev, a moc se mu k porodu nechtělo. Respektovala jsem to a nenutila jsem ho. To byla první chyba. Další chyba byla, že jsem si myslela, že porod hravě zvládnu. Jsem zdravá a těhotenství bylo úplně v pořádku. Proto mi přišlo zbytečné chodit na předporodní kurzy a nějak extra se na porod připravovat.
Možná jsem měla i tu smůlu, že jsem rodila ze soboty na neděli. Bylo slyšet, že tam rodí víc žen. Bylo tam málo personálu.
Chvíli jsem byla na předporodním pokoji, to bylo ještě v pohodě.
Pak mě přesunuli na porodní box. Tam už začaly silné kontrakce po 2 minutách. Bolesti se nedaly vydržet. Prosila jsem o něco na bolest, ale řekli mi, že porod prostě bolí a nic mi nedali. Prý se mám hodně sprchovat. Ale už je moc nezajímalo, že v tom stavu bych do sprchy stejně sama nedošla. Na porodní box za mnou nikdo nepřišel klidně i 2 hodiny. Měla jsem sice zvonek, ale v těch křečích jsem na něj nedosáhla.
Pak přišla porodní asistentka, a hned, že jdeme rodit. Byla jsem z těch bolestí tak vysilená, že jsem se sice snažila mimčo vytlačit, ale nešlo to. Nakonec mi porodní asistentka musela zatlačit na břicho a mimčo bylo venku. Měla jsem docela velké poporodní poranění, které se muselo šít. Mimčo mi sestřička ukázala, ošetřila ho a už mi ho chtěla dávat do rukou, a že mám podepsat, že si za něj ručním a že tam s ním budu 2 hodiny sama. Jako prvorodička jsem netušila, jak moc bude bolet to šití, a jak na tom budu celkově. Bála jsem se, že malou upustím a něco se jí stane. Tím pádem neproběhlo první přisátí, ani žádný první kontakt s miminkem. Teď zpětně vím, že bych to zvládla a malou bych si odnést nenechala.
Pak mě převezli na oddělení šestinedělí. Malá se narodila v pět ráno a přinesli ji v devět. První den zvracela plodovou vodu. Mléko jsem vůbec neměla a malá se nechtěla přisát. Celé dny a noci brečela. Na pokoji jsem byla ještě s jednou maminkou. Nevyspal se myslím nikdo. Byla jsem úplně vyčerpaná. Sestry se mi snažily pomoct v tom přisáváni, ale malá absolutně odmítala. Prosila jsem opakovaně o odsávačku mléka, abych podpořila tvorbu. Prý ji půjčují… Ale stejně mi ji sestry nikdy nedonesly. Nakonec mi sestra dala kojící kloboučky. Malá se konečně trochu přisála, ale mléko nebylo. Tak křičela dál a dost zhubla. Nakonec 3 den večer dostala konečně dokrm. Dostala ho lahvičkou, ale už prý už je to stejně jedno, když pije přes kloboučky. Malá se uklidnila a okamžitě usnula. Nakonec přibrala a pustili nás domů.
Hned jsem si koupila odsávačku a kojeneckou váhu, a konečně se mi začalo tvořit mléko.
Celkově nemám z porodu, ani z přístupu porodnice dobrý pocit. Hlavně mi vadilo, že mi nikdo nedal nic na bolest, že mi nepomohli s prvním přiložením k prsu, že mi nepůjčili odsávačku.
Dnes jsou malé 2 měsíce. Je to hodně ubrečené a neklidné miminko. Kojíme jen přes kloboučky. Bez nich absolutně odmítá.
Vyčítám si, že jsem s sebou na porodní sál přece jen nevzala přítele, aby mi aspoň on pomohl s prvním přiložením k prsu. Třeba mohlo být všechno jinak. Malá by se uměla normálně přisat a byla by celkově klidnější. Čas už nevrátím. Ale třeba moje zkušenost někomu pomůže.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trvat na prvním přisátí miminka už na porodním sále. Ideálně být s miminkem pořád a nenechat si ho odnést. Říct si včas o něco na bolest a trvat na tom. Případně si včas říct o napíchnouti epiduralu.
Vzít partnera s sebou k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Při registraci v této porodnici dostanete seznam, takže věci podle seznamu stačily.
Plus bych ze své zkušenosti doporučila vzít si odsávačku mléka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Bara1102 25.02.19 napsala :

Rodila jsem v této porodnici začátkem února. Malá přišla na svět skoro o měsíc dříve, a tak bylo vše tak nějak narychlo. Příjem v porodnici kolem 19 hod. večer. Souhrn vyšetření a točení monitoru, aby se skutečně potvrdilo, že se již jedná o porod. Přítomnému personálu se jevilo spíše, že se jedná buď o akutní zánět slepého střeva nebo o ledvinovou koliku. Když mi kolem 23. hodiny začala odtékat plodová voda, bylo asi jen mě samotné jako prvorodičce jasné, že skutečně rodím. Noc jsem strávila na pokoji na oddělení porodních sálů. Celou noc mě chodili pravidelně kontrolovat, točit monitor a ptát se, zda se již po ATB v kapačce ulevilo či nikoliv. Starostlivosti a péči ze strany personálu se tedy nedalo nic vytknout. Ráno se vyměnila směna a dorazil pan primář Toman mi oznámit, že se skutečně jedná o porod a že buď můžeme čekat nebo mi zavedou tabletku a začneme rodit hned, což by tedy doporučoval. Vše mi vysvětlil a poslal pověřeného lékaře k zavedení tabletky. Do hodiny se porod rozběhl. Přesunula jsem se do porodního boxu, kde se mi dostávalo opět velké starostlivosti a bezchybné péče. Byla mi nabídnuta i aromalampa s citronovým olejíčkem, což byla mimochodem výborná volba a dále i lahvička s masážním olejem pro případ, že bych chtěla masáž v kříži od partnera. Skutečně to atmosféru trochu uvolnilo. Když už nastala druhá doba porodní byl přivolán pan doktor Čapek. Milý, mladý a velmi šikovný. Pod jeho vedením probíhal porod v rámci možností v klidu. Hledal všechny možné varianty jak porod usnadnit. Celkově odvedl skutečně výbornou práci. Porod, odstranění placenty v narkóze, jelikož se sama neodloučila a následně i šití nástřihu. Oddělení šestinedělí bylo taktéž naprosto v pořádku. Samozřejmě musíte počítat, že občas narazíte na někoho, kdo zrovna nemá svůj den, ale i přesto mi sestry vždycky vyšly vstříc. Celkově tedy hodnotím samotný porod a pobyt na šestinedělí včetně lékařů na vizitách velmi kladně. Pana doktora Čapka mohu doporučit!

Personál: MUDr. Lukáš Čapek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Elča1992 15.10.18 napsala :

Naprostá spokojenost od začátku do konce. Personál byl velice vstřícný, ochotný, milý a hodný. Oddělení šestinedělí nemám co vytknout.

Personál: Všechny co byli přítomni od 13.9.2018 do 14.9.2018 od 18:00 (13.9) do 20:38 (14.9.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír ten tam pokaždé nebyl..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník,žinku,houbičku do sprchy, potřeby pro miminko a pro sebe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - lusija116 10.03.18 napsala :

Rodila jsem zde podruhé na konci února 2018. Byla jsem maximálně spokojená, jak při porodu, tak na oddělení šestinedělí. Personál byl pozorný a velmi pečlivý a obzvláště se mi líbil přístup doktorů a sestřiček na novorozeneckém oddělení. Jen sestry u porodu byly poněkud od rány a chvílemi to dávaly dost najevo.

Personál: MUDr. Ján Záruba, MUDr. Pavla Piškytlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se porodu a jeho průběhu a důvěřovat doktorům

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vyplnit v předstihu porodopis a mít sebou potřebné dokumenty a doklady, hygienické potřeby, dostatek ručníků, plen a poporodních vložek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - dobrotka_26 09.03.18 napsala :

V Kolíně jsem rodila dvakrát - v roce 2015 a 2017. Poprvé jsem byla v naprostém šoku z přístupu personálu. Byl to již můj druhý porod, takže jsem mohla srovnávat s ostravskou porodnicí. Je pravda, že porodnice byla plná a před námi měli komplikovaný porod, ale to jsem se jednak dozvěděla ex post, a jednak mě to ve chvíli porodu nezajímalo.

Porodní asistentku jsem upozorňovala, že už prakticky rodím, ale bylo mi vysvětleno, že od toho je tam ona, aby to posoudila a nemám hysterčit. Předvyplněné papíry se neuložily, za což asistentka vynadala z nepochopitelných důvodů mě a uprostřed kontrakce ze mě dolovala rodné číslo manžela, který stál na chodbě a bez problémů je mohl sdělit, ale nebyl do místnosti vpuštěn.

Průběh porodu porodní asistentka neposoudila příliš dobře, málem jsem porodila u příjmu, takže na boxu už mě nestihli ani napíchnout ATB. Požádala jsem o léky na bolest, což odmítli a manželovi řekli, že porod holt bolí. Rodí se na boxech, které mají být odděleny zatahovacími žaluziemi. Mně je nikdo nezatáhl, na žádost o polohování porodního lůžka nikdo nereagoval, stejně jako na žádost o napití (v deset večer bylo venku stále 26 stupňů a na sále naprosto nedýchatelno).

Na šestinedělí už bylo vše relativně v pořádku, sestřičky buď vysloveně příjemné nebo neutrální. Sestřičky z dětského dávaly ostentativně najevo, že je matky obtěžují. Neustále mi rozmlouvaly kojení s kloboučky jako zlozvyk, takže výsledek byl, že jsem si tři týdny hojila zničené bradavky a syn zvracel krev. Syn měl od narození reflux, což v nemocnici nikdo neřešil, jen sestry se zlobily, že žádám opakovaně o čisté oblečení, protože jsem syna nechtěla nechat v kompletně poblitém. Použít naše oblečky mi sestry ale výslovně zakázaly.

Na základě těchto zkušeností jsem do Kolína znovu nechtěla, ale protože mám překotné porody, moc jsem neměla na vybranou. A byla jsem opět v naprostém šoku, tentokrát v dobrém smyslu slova. Personál byl velice zdvořilý, přijeli jsme na posledních deset minut. Z počátku nevěřili, že už rodím. Stačilo jen říct, že všechny porody šly hodně rychle a už jsem byla na boxu, kde se dcera narodila do tří minut. Napíchnout ATB se opět nestihlo, ale tentokrát to rozhodně nebyla chyba personálu. Lůžko jsem si mohla polohovat podle potřeby, dostala jsem napít (opět horka) a žaluzie na boxu byly od začátku zatažené.

Na šestinedělí byli naprosto skvělí, sami mi nabídli nadstandard, měla jsem absolutní soukromí. Rovněž personál z dětského oddělení se tentokrát choval výborně. Měla jsem dojem, že jsem v úplně jiné porodnici. Když se dcera pomalu rozkojovala, netlačili na mě s dokrmy, nechali nás v porodnici o den déle a bylo po problému. Po této zkušenosti mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní odsávačku mateřského mléka a odvahu říct si slušně o pomoc a na žádosti trvat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 30.01.18 napsala :

Rodila jsem zde 14.8.2017 své první dítě. Naprostá spokojenost nemohla jsem si vybrat lépe. Všichni z personálu velmi milí a ochotni. Mužů jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Aknel12 13.07.17 napsala :

Ahoj,

rodila jsem v porodnici v Kolíně 26.5.2017 a tuto porodnici mohu jen doporučit. Jednalo se o můj první porod, který proběhl rychle a bez komplikací.

Ráno cca v 7 hodin mi praskla voda, v 8 hodin jsem byla v nemocnici přijata. Kontrakce se začaly naplno rozbíhat okolo třetí hodiny a v pět už byla naše dcera na světě. :)

Lékař rozhodl, že porod běží dobře a oznámil mi, že to zvládnu bez jakýchkoli léků.
V průběhu porodu jsem tedy vůbec nic nedostala (i když ke konci už jsem opravdu chtěla), :) porodní asistentka mi vysvětlovala, že léky by jen zbytečně porod zpomalily.

Porodní asistentky, které mi chodily cca po dvou hodinách měřit ozvy, byly velice milé a ochotné, snažily se mi vždy vyhovět tak, aby pro mě byl monitor v rámci možností příjemný.

Poté, co se malá narodila, jsem dostala oxytocin do žíly pro rychlejší vypuzení placenty. Dceru jsem dostala do náruče ihned. Sestřička kontrolovala její zdravotní stav přímo u mě v náručí. Okamžitě jsme s porodní asistentkou zkoušeli přikládat miminko k prsu.

Cca po třiceti minutách přišla dětská sestřička a vzala malou ošetřit, umýt a zvážit. Můj manžel šel s nimi. Do deseti minut se vrátil s již oblečeným miminkem na porodní sál, kde jsme pak strávili všichni společně ještě cca dvě hodiny.

Na oddělení šestinedělí byli všechny sestřičky naprosto perfektní. Ke mně na pokoj chodily vždy s úsměvem. Trávily se mnou mnoho svého času, protože jsem měla problémy s kojením. Pomáhali mi malou přikládat, zkoušely jsme všechny možné polohy atd.

Jako prvorodička jsem měla mnoho dotazů, jak ohledně sebe, tak ohledně miminka, na všechny mé otázky se mi dostalo vstřícné odpovědi a srozumitelného vysvětlení. Lékaři, kteří mě chodili na oddělení šestinedělí kontrolovat, taktéž neměli problém řešit se mnou mé obavy. :)

Rodila jsem v pátek a v průběhu víkendu se celé oddělení zaplnilo, bylo nás tam opravdu hodně (vinu nejspíš neslo letní počasí s teplotami přes 30 stupňů). I přesto jsem nepocítila, že by někdo neměl čas se mně a miminku věnovat.

Jediné, co bych uvedla jako nevýhodu, je chybějící klimatizace na pokojích a samozřejmě jídlo, které mi vůbec nechutnalo. Ale chápu, že se jedná o nemocnici a ne hotel. :)

Do Kolína bych šla rodit ihned bez rozmýšlení znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou něco k jídlu a k pití.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Katka_Lžička 29.03.17 napsala :

Ahoj,

rodila jsem v Kolíně 22/3/17 třetí dítě. Poprvé jsem rodila dvojčata v Havlíčkově Brodě, kde jsem byla nesmírně spokojená a přestože se děti narodily o 6 týdnů dříve, rodila jsem sekcí a 3 týdny jsme byly v porodnici, nenajdu jedinou výtku na tuto nemocnici (jak porodnicko- gynekologická část, tak pediatrická).

Přiznám se, že jsem hodně dlouho zvažovala, zda v Kolíně vůbec rodit, chtěla jsem opět HB. Nicméně jsem byla hematologicky a pak i v rámci diabetologické poradny sledována, tak jsem z ryze praktických důvodů nakonec nechala věcem volný průběh.

Do nemocnice mě můj gynekolog poslal již v 35tt s ohledem na rizika a předešlou sekci. Všechny návštěvy byly po lidské i odborné stránce na výbornou u komplet personálu, se kterým jsem se potkala.

Do poslední chvíle to vypadalo na spontánní porod (jednou jsme jeli k porodu, který se nakonec nekonal a i v tomto případě a i přes noční hodinu, jsem se setkala s příjemným personálem, intenzivní komunikací a odborníky na svém místě).

Nakonec jsem byla poslána na plánovanou sekci v 40+3, nástup v den výkonu, v 11h se malý narodil. Sekce měla být v lokální anestezii, která nezafungovala a tak v celkové. Brzy jsem byla po narkóze vzhůru. Po celou dobu se u mě střídali profesionálové a lidsky přívětiví lidé. Malého jsem brzy dostala k přiložení. Celý pobyt byl příjemný, klidný, rozjela se laktace. Vše, co jsem chtěla a požádala o to, mi bylo s úsměvem splněno.

Nemám, co bych vytkla a budu na toto období vždy moc ráda vzpomínat.

Děkuji všem, co se o nás starali!

Personál: MUDr Pokorná, MUDr Kohoutková, PA a sestry na šestinedelí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičky - mějte kontakt na laktační poradkyni, zjistěte si o kojení maximum předem, doporučuji přijít na předporodní kurz a vše se zeptat, abyste nebyly překvapené, u přirozeného porodu - porodní boxy nejsou individuální.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní nastavení, že o vás bude dobře postaráno a že jste v dobrých rukou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Klára002 09.02.17 napsala :

Vzhledem k onemocnění krve, které jsem měla, jsem se rozhodovala mezi Pardubicemi a Kolínem. Nakonec jsme kvůli dojezdové vzdálenosti zvolili Kolín a jsem tomu ráda.
Nastupovala jsem 9 dní po termínu k vyvolání. Lékařka zvolila velice jemný přístup - první den jedna tabletka a čekání, druhý den další tabletka. Ta spustila poměrně silné kontrakce po dvou minutách, které musely být mírně utlumeny. Potom šlo vše jak po másle. Bolesti začaly v 11:00, malý se narodil v 15:15. Manžel směl být se mnou po celou dobu. Přístup lékařů i asistentek v porodnici byl úžasný, všichni milí, vstřícní, o každém kroku nás informovali předem.
Na šestinedělí byli také všichni ochotní, radili jak zvládnout péči o miminko a o sebe a pomáhali s každým „problémem“.

Kolínskou porodnici mohu vřele doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat lékařům a porodním asistentkám a poslouchat jejich rady a doporučení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na rty, jemné papírové utěrky místo toaletního papíru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - klaracerv 15.01.17 napsala :

Dlouho jsem přemýšlela, kde rodit. Vzhledem k tomu že bydlíme 15 km od Mladé Boleslavi a první dítě jsem rodila tam, tak by bylo nejjednodušší vyrazit tam znovu. Ale vzhledem k tomu, že jsem čekala dvojčata, rozhodla jsem se, že raději půjdu do nemocnice kde pracuje „můj“ gynekolog a jsem za toto rozhodnutí nesmírně ráda.

Byla jsem na plánovaném císaři a rozhodně jsem se na něj netěšila. Ale přístup sestřiček, anesteziologa, doktorů a doktorek byl tak skvělý, že ze mě veškerá nervozita a strach spadly. Bylo naprosto úžasné, že manžel mohl být se mnou a že tam byla i naprosto úžasná sestřička, která chovala mého druhého syna, zatímco manžel měl prvního. Dávala mi ho k obličeji, abych alespoň takto s ním mohla mít kontakt.

Císař proběhl skvěle, pobyt na JIP také a po přeřazení na šestinedělí jsem se mohla přesvědčit o tom, že i toto oddělení je plné skvělých lidí, kteří rádi a ochotně a hlavně kdykoliv pomohou. Byla jsem velice příjemně překvapena, kolik laktačních poradkyň tam pracuje a hlavně jak moc jsou šikovné.

Za celý pobyt jsem nepotkala jediného nepříjemného, nervózního, či neochotného člověka. Ať už uklízečku, sestřičku, doktora, či doktorku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí se řídit podklady z porodnice, je tam vše, na nic nezapomněli. Jen možná jelení lůj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - záluhová 29.12.16 napsala :

Porodnici v Kolíně můžu jen doporučit.Rodila jsem zde v listopadu 2016. Byla jsem naprosto spokojená s veškerou péčí, jak v době před porodem, během porodu i po porodu. Přenášela jsem 8 dní, takže jsem docházela do ambulance poměrně často kvůli sledování miminka. Sestřička na monitorech byla velmi milá a ikdyž byl v ambulanci při kontrolách pokaždé jiný lékař se všemi jsem byla spokojená.

V den D jsem měla kontrakce od 14 hodin odpoledne a do porodnice jsme vyrazili ve 21 hodin při pravidelných kontrakcích po čtyřech minutách. Střídaly se u mě dvě porodní asistentky, obě velmi příjemné. Do 23 hodin se téměř nic nedělo, nález se neměnil a porodní asistentka mi udělala hamiltonův hmat, poté kontrakce zesílily. Pět minut po půlnoci mi praskla plodová voda, která byla hodně zakalená, takže miminko muselo jít co nejdříve ven kvůli hrozící asfyxii(snížený přísun kyslíku). Po odtoku plodové vody se porod urychlil a po půl hodině jsem se přesunula na porodní sál. Holčička byla poměrně veliká a tak porod nešel tak hladce, ikdyž jsem rodila už počtvrté. Pan primář musel miminku pomoci vakuumextraktorem,což jsem při porodu ani nezaregistrovala.

Sofinka byla po chvilce na světě, naprosto v pořádku, zdravá a já bez jakéhokoli poranění. A za to vše velké díky panu primáři.Na oddělení šestinedělí se o nás personál skvěle staral, sestřičky byly velmi ochotné. Prvorodičky se rozhodně nemusí bát, vše sestřičky ukážou a vysvětlí(koupání miminka, kojení atd.) Na tuto porodnici budu vždy ráda vzpomínat.

Personál: MUDr. Aleš Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály porodu, za ten výsledek to rozhodně stojí a důvěřujte lékařům, bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 3 balení porodnických vložek + síťované kalhotky 4 krát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Kamca89 20.12.16 napsala :

S porodnicí v Kolíně mám tu nejlepší zkušenost. Rodila jsem v listopadu 2016.

V neděli jsem jela na pohotovost, kde mi bylo sděleno, že mám málo plodové vody, ať přijedu v pondělí ráno, že mi porod vyvolají. Manžel chtěl být u porodu, ale lékaři i sestry mi řekli, že manžel může jet do práce a já mu pak zavolám. Jakmile mi zavedli čípek na vyvolání porodu, asi po půl hodině přišly první kontrakce a já byla z 1,5cm otevřená na 3cm. Tak prý rovnou klystýr, který mi kontrakce rozjel asi po minutě až dvou. Najednou přišly kontrakce, kdy už jsem musela tlačit, tak mě porodní asistentka odtáhla na sál, kde jsem asi na 2 kontrakce 6× zatlačila a bylo hotovo.

Jelikož se mi nezatáhla děloha, začala jsem potom ještě krvácet, takže jsem na sále po porodu zůstala místo 2 hodin necelé 4 hodiny. Doktorka i sestřičky kolem mě kmitaly jak blázen.

Oddělení šestinedělí si také nemohu vynachválit. Sestřičky milé a vstřícné. Novorozenecké oddělení taky super, jedna sestra mi přišla trochu arogantní, ale díky jejímu přístupu jsem začala kojit. Jediné, co mě na nich štvalo bylo to, že mi malá hodně hubla a oni jí odmítaly dát výživu, takže jsme nešli domů ve čtvrtek (porod byl v pondělí), ale v sobotu.

Personál: MUDr. Dvořáková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Kik23 13.09.16 napsala :

V Kolínské nemocnici jsem rodila letos v červenci a musím říct,že ač jsem měla obavy z personálu a tak dále, tak jsem byla mile překvapena. Doktoři byli skvělí, žádní protivové.

Na šestinedělí největší spokojenost. Velké díky patří jedné sestřičce, jejíž jméno si bohužel nepamatuji. Příjemně se ke mě chovala, pomáhala a dokonce se postarala o to, aby mi nikoho na pokoj nedávali a abych měla klid pro sebe a pro dceru i přesto, že se začaly přeplňovat pokoje. Za mě palec nahoře.

Doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní jednorázové kalhotky,poporodní vložky (své jsem nevyužila,nemocniční nám i doplňovali), hygienu, osušky, noční košile. Pro miminko jednorázové podložky, plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - kyk.001 11.09.16 napsala :

Naprostá spokojenost, až na pár drobností. Co mě dost zaskočilo bylo, že sem nemohla mít přítele u sebe po celou dobu porodu a myslím tím, první dobu porodní. Rozhodovala jsem se mezi porodnicí v Pardubicích, kde je toto naprosto běžné a Kolínem. Dost jsem se na to spoléhala, ale po příjmu v neděli večer z pokojíku pro čtyři rodičky (kde sem teda byla sama), byl přítel vyšoupnut s tím, že se mu zavolá, až přijde samotný porod. Ten mimochodem netrval dlouho, od příjmu bylo za 2 a půl hodinky hotovo, takže přítel přijel domů a za chvíli se zase vracel zpět. Ale po 24 hodinách hekání doma je vám už vesměs všechno jedno.

Další co mě překvapilo bylo, že porodní asistentka mi tedy moc neasistovala. Jediné, co mi řekla( při posledních 5 minutách porodu) o tom, jak mám dýchat, ale to už to bylo jaksi pasé.

Co se ale týče lékařů, naprostá spokojenost! Lékař který mě rodil odvedl skvělou práci. Skvělou zkušenost mám především s paní doktorkou Dvořákovou, se kterou jsem se setkávala jak při kontrolách, tak i na pohotovosti.

Pobyt na šestinedělí byl báječný, miminko jsem hned dostala k sobě, sestřičky ochotné, milé. Personál na jedničku, ať už sestry, sanitářky nebo i paní uklízečka.

Personál: MUDr. Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně se informovat přímo od personálu, jak to v této porodnici chodí, abyste nebyly překvapené, jako já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co mi chybělo a nechávala jsem si dodatečně přivést, bylo něco menšího k snědku, voda a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Michel70 21.08.16 napsala :

Zdravím vás rodičky! 10.8.2016 jsem rodila v kolínské nemocnici a za mě maximální spokojenost.;-) Opravdu skvelej tým. Rodila jsem necelé 3 hodinky, ale porodní asistentka a sestry mi hodně pomohly. Krásně jsme to zvládly. Byl mi udělán i nástřih a ten jsem vůbec necítila. Placenta sama neodešla, tak mě na chvilku uspali a zrovna i zašili.

Byla jsem i spokojena na šestinedělí. O miminka se tam krásně starají, já si malou chtěla nechat hned u sebe, tak jsem ji měla na pokoji a sestřičky, kdybychom potřebovali cokoliv, ať přijdem. První dva dny nám to nešlo moc kojit, ale sestřičky nám ukázaly a vážily, abysme ten 4. den mohli dom. Možná, co bych vytkla, ty sprchy by mohly být lepší. Ale jsem ráda, že jsem rodila v Kolíně a měla skvelej tým.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky pro mimi, jednorázové podložky, vložky, poporodní kalhotky, kojeneckou vodu. Já měla i dezinfekci na ruce, i kdyý tam tedy je. A nechala jsem si donést larisku pro malou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, dotazník, papír z matriky, těhotenský průkaz, veškeré lékařské zprávy, co máte.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - lenah 10.03.16 napsala :

V Kolíně jsem rodila jako prvorodička v květnu 2015 a musím říct, že je to hodně o štěstí. U nás probíhalo vše komplikovaně…

Jako největší negativum jsem během porodu vnímala nedostatek personálu v poměru k množství rodiček.

Celkově by této porodnici neškodil modernější přístup k rodičkám, ale nevím jestli to nebylo způsobeno vlnou porodů…

Co bych naopak vyzdvihla, je novorozenecká JIP. Náš malý tam putoval ihned ze sálu a tamní lékaři a sestřičky byli ve všech ohledech úžasní a patří jim velký dík! Přeji všem hodně štěstí!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při vlně porodů vlastní porodní asistentku ;)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Pisjutynka 05.03.16 napsala :

V této porodnici jsem rodila v únoru 2016. Původně jsem se rozhodovala pro jinou porodnici, ale nakonec vyhrál Kolín z důvodu blízkosti bydliště a dětské JIP.

Na kontrolách v poradně jsem byla spokojená. Sice jsem nikdy nenarazila na stejného Dr., ale to mi vůbec nevadilo. Pokaždé jsem přišla do styku s příjemnými lidmi jak přímo v ordinaci, tak i na monitorech. Čekání nebylo dlouhé, se vším všudy jsem byla do hodiny hotová (pouze jednou jsem tam byla asi 2,5 hodiny, ale to proto, že mi dělali víc vyšetření).

Pár dní před porodem mi udělali váhový odhad miminka, který vyšel 4,5 kg. Už jsem poměrně dlouho přenášela a přes moje obavy zkažené vody a porodu velkého dítěte jsem doktory prosila o vyvolání. Bohužel mi vyhověno nebylo a bylo mi řečeno, že když jsem porodila poprvé, zvládnu to i podruhé a že dřív jak 10 dní po TP porod nevyvolají.

Nakonec (k mému štěstí) přesně 10. den po TP jsem začala rodit. Bolesti mě přepadly doma a když už byly po dvou minutách a já už opravdu nemohla skoro ani chodit, partner mi zavolal záchranku, jelikož nemáme auto. Záchranáři moc milí, odvedli mě až přímo do porodnice a tam mě předali do péče. U PC seděly dvě starší PA a nejspíš jsem je vyrušila ze spánku (bylo půl 3 ráno), protože mě jedna z nich hned mezi dveřmi seřvala, proč jsem si volala sanitku, že jsem mohla přijít po svých (opravdu vtipná, nevím, jak by se tvářila, kdybych rodila někde venku na chodníku a zase tak blízko na to, abych šla pěšky, to nemáme. Navíc jsem už byla otevřená na 5 cm). Jen co se ve dveřích objevil partner, tak nasadily úsměv a začaly se ke mě chovat úplně jinak.

Dali mě na monitor a po chvíli jedna z PA běžela pro Dr.´, vykulené oči a slyším, jak se baví, že miminku padají ozvy a že je to špatný. Když jsem se zeptala, co se děje, nikdo se se mnou nebavil. Přítel se šel obléci do toho jejich oblečku a já jsem šla na porodní box, kde mi Dr. píchla vodu. Ta byla samozřejmě úplně zkažená. PA mi řekla, že mi ani nebudou dělat klystýr, protože už není čas a miminku se vůbec nedaří dobře. Bohužel jsem už byla otevřená na 10 cm, ale miminko nechtělo sestoupit do porodních cest, takže jsem nemohla jít tlačit. Měla jsem obrovské bolesti, takže jsem křičela a PA mě neustále byla protivná a dávala mi najevo, že jsem hysterka.

Nakonec jsem mohla jít tlačit, jedna PA mi skákala po žebrech (které mi narazila) a Dr. nestíhala stříhat, takže jsem se roztrhala takovým způsobem, že jsem měla nakonec sešitej i konečník. Malá se narodila s dvakrát omotanou pupeční šňůrou okolo krku, nikdo mi jí neukázal a hned jí nesli pryč. Vůbec jsem nevěděla, co se děje, přítel se rozbrečel a až později, kdy mi jí přinesli, mi řekl, že jí museli oživovat.

Pak mě přišla Dr. zašít, a i přesto, že jsem jí neustále upozorňovala, že to strašně bolí, tak mě jen odbyla, že to není možný a že přeháním.

Toť můj porod, vůbec nechci pomyslet na to, jak by to všechno dopadlo, kdyby se čekalo až na vyvolání.

S následnou péčí na šestinedělí jsem byla spokojená. Sestry milé, jídlo taky v pohodě, hlad jsem nikdy neměla.

Pokud bych měla ještě někdy jít rodit (což už po téhle zkušenosti opravdu nehrozí), do Kolína už bych asi nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí při porodu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, porodní vložky, ručník, toaletní papír, vodu k porodu, nabíječku na mobil, poporodní kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Kjajka86 19.02.16 napsala :

Poprvé jsem rodila v červenci 2011. Do porodnice jsme přijeli v 8 hodin ráno, manžel byl od začátku se mnou. Sestra, co mě přijímala, nebyla nějak extra příjemná, ale nějak zlá také ne. Nicméně o všem mě informovali, věděla jsem co a jak bude následovat.

Staral se o mě pan primář Mudr. Toman, který mě i následně rodil. Na příjem jsem přijela s kontrakcemi po 7 minutách a po vyšetření mi sdělili, že jsem otevřená na 3 prsty. Celou dobu byl manžel u mě, bolesti se daly krásně vydržet. V 11 hodin byly kontrakce po 3 minutách a následovalo píchnutí plodové vody. Stále se bolesti daly vydržet, takže jsem byla v pohodě.

Ve 13:30 mi přišli napíchnout kapačku Oxytocinu, která bolesti rozjela, a kontrakce se snižovaly. V 15 hodin jsem přešla na sál, kde šlo vše jako po drátkách. Absolutně jsem necítila nástřih, ani šití, sestry i pan primář byli skutečně moc příjemní. Porod proběhl hladce a já se cítila, jako bych ani nerodila. Dceru si vzala sestřička a s manželem jí šli zvážit, změřit a následně mi jí přinesli. Po 2 hodinách, kdy jsem musela zůstat na sále, mě převezli na šestinedělí.

Personál na šestinedělí i na novorozeneckém odd. byl naprosto úžasný. Já ihned mohla sedět, chodit a fungovat zcela normálně. Vzhledem k nesmírné spokojenosti jsem se rozhodla pro tuto porodnici i do budoucna k dalšímu porodu.

Další porod následoval v prosinci 2015. Opět příjem a celkově personál naprosto perfektní. Tentokrát se jednalo o vyvolávaný porod. Byla mi přidělena MUDr. Dvořáková - za mě naprostý profesionál a lékař na svém místě. Jednání, informovanost, přístup - naprosto perfektní. Nebudu se rozepisovat, jelikož tento porod byl oproti prvnímu o dost náročnější, což bylo způsobeno i tím, že druhá dcerka byla mnohem větší než první.

Nicméně opět musím chválit dále personál a přístup na šestinedělí a novorozeneckém odd.
V obou případech jsem byla s porodnicí spokojena a 100% bych ji doporučila dalším maminkám.

Personál: MUDr. Dvořáková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 06.01.16 napsala :

I já bych se ráda podělila se zkušeností s porodnicí v Kolíně.

Před půlnocí mi odtekla plodová voda, a jelikož jsem měla pozitivního streptokoka, tak jsme vyrazili směr porodnice. Byl to můj první porod a s kapkou netrpělivosti jsem byla zvědavá, co mě čeká. Dorazili jsme kolem jedné hodiny ráno. Bolesti jsem měla cca po deseti až patnácti minutách. Přijmula mě sestra, sepsala se mnou základní informace, dostala jsem košili na převlečení a připojili mě na monitor. Tatínek čekal na chodbě.

Po natočení monitoru přišla lékařka, vyšetřila mě, oznámila mi, že to k porodu není a že partner může domů. Sestra mě odvedla na pokoj, připojila na monitor a do půl páté do rána jsem byla připojena na monitor. Dost nepříjemné. Od třech hodin jsem měla kontrakce po třech minutách, ale bohužel jsem se moc neotvírala. Musím říci, že ležení v nepříjemné poloze, hlavně aby ukazoval monitor, bylo dost vyčerpávající.

Po páté ráno se u mě střídali sestry a kontrolovaly mě, už jsem měla i možnost chodit, což se mi ulevilo. Sprcha také pomáhala, míč jsem dostala až asi hodinu před porodem. Po přechodu na porodní sál mi byl zaveden epidurál. Bohužel, až velmi pozdě. Myslím, že bych to na další kontrakci zvládla i bez něj. Před desátou dopoledne se dcera narodila. Optali se mě, zda ji chci na sebe - za mě rozhodně ano. Poté proběhlo očištění, vážení, měření, zabalení a hned jsme měli dceru u sebe. Na epidurál nedám dopustit, báječná věc, hlavně po porodu na šití.

Po porodu jsme s partnerem zůstali na sále a po dvou hodinách odjeli i s dcerkou na oddělení šestinedělí. Dceru jsem si mohla ihned nechat u sebe, za což jsem vděčná, když už mi dala tak zabrat, nerada bych ji měla první chvíle od sebe pryč. Ačkoli byl porod vyčerpávající, ihned po porodu jsem byla v naprostém pořádku. Dokonce jsem po šití mohla ihned sedět. Šití bylo provedeno na jedničku, i po rozsáhlém poranění, nyní bez následků.

Oddělení šestinedělí proběhlo bez problémů, strava dobrá, všeho dost. Vložky byly stále k dispozici, sestry ochotné, možnost čípků na bolest, i když jsem nepotřebovala. Během celé hospitalizace přístup k internetu. Pouze sestry z novorozeneckého oddělení byly občas nepříjemné, ale je to jen a jen o lidech. Během mé hospitalizace bylo na oddělení plno, takže docela šrumec. A ještě ke všemu byly ty největší vedra, takže na oddělení bylo na padnutí, ale to bylo bohužel po celé republice.

Celkový dojem z porodu a porodnice je mírně smíšený, ale je to dané i tím, že jsem zdravotník a pár porodnic už jsem viděla. Vím, že je to vždy jen o lidech a o ochotě vykonávat tohle náročné povolání. A hlavně, neměla jsem žádné komplikace a dcera byla také v pořádku. Pro další porod bych opět volila tuto porodnici, především pro její dostupnost a přeci jen dobré zázemí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a důvěru ve zdravotníky. Berte to tak, je to na pár dní, pokud nejsou komplikace, a co bychom pro ty naše zlatíčka neudělali.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré potřebné doklady, těhotenskou průkazku, dostatek pití, pro mimi plenky, přebalovací podložku, nast na opruzeniny, ideální bepanthen, nechá se použít i na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Mersmerize1 05.12.15 napsala :

Rodila jsem na přelomu července/srpna 2015 v kolínské porodnici a naprostá spokojenost. Samozřejmě byly věci, které se mi nelíbily, ale většinou to byly jen drobnosti a kdybych rodila znova, jdu do Kolína.

Při přijmu se mě ujala PA, jejíž jméno si bohužel nepamatuji a moc mě to mrzí, ale byla to mladší, moc příjemná paní, která se mnou byla celou první dobu porodní. Radila mi, zajímala se, ptala se mě a celkově byla velice ochotná a příjemná. Pod ruku jsem přišla panu primáři Tomanovi, který je skutečně velice schopný porodník a celkově i úžasný lékař a člověk.

Chodil se na mě pravidelně dívat, trpělivě odpovídal na spoustu mých dotazů, vyšetřoval mě, v podstatě mě i „nutil“, abych byla na míči, ve sprše, ve vaně a snažil se, aby porod proběhl co nejlépe, bez nutné sekce, nespěchal a vyčkával, až budu otevřená na 10 cm. Hlavně díky němu jsem porodila skoro pětikilovýho kluka bez nástřihu a jakéhokoliv poporodního poranění.

Nikdo mi při porodu nic nenutil, diskutovali se mnou, ať už o oxytocinu, epiduralu nebo píchnutí plodových obalů. Hned mi dali našeho syna na břicho, pupeční šňůru nechali dotepat a teprve po mém svolení Olivera odnesli na vážení, u kterého byl i partner a poté ho zase vrátili a nechali nás tři 2 hodiny samotné na sále, abychom měli soukromí.

Na oddělení šestinedělí moc příjemné sestřičky, všechno v naprostém pořádku. Jen na novorozeneckém mi přišly některé sestry trošku neochotné, ale naštěstí to byla jen jedna nebo dvě na jedné směně, takže když jsem přežila je, bylo to v pořádku. Ochotně mi ukázaly vše okolo dítěte - koupání, přebalování, péči, kojení. Nemůžu si skutečně na nic stěžovat.

Personál: MUDr. Aleš Toman

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, obuv, pro jistotu i porodní vložky (i když tam byly), vše potřebné pro péči o miminko (plíny, ubrousky, podložky, krém proti opruzeninám, klidně i oblečení, ale i ty tam mají a denně vyměňují, pokud nemá maminka vlastní).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 02.12.15 napsala :

S porodnicí v Kolíně mám tu nejlepší zkušenost. Své první dítě jsem porodila v podolské porodnici a celé druhé těhotenství jsem pochybovala, zda rozhodnutí pro Kolín bylo správné. A musím říct, že jsem byla mile překvapená.

Po celou dobu jsem se nesetkala s nikým, kdo by se choval nějak neochotně, nepříjemně nebo neprofesionálně. Lékaři mě informovali o všech možnostech, o tom, co se bude dít a jaký bude další postup (můj porod byl předčasný v 33tt, bylo potřeba aplikovat kortikoidy a po dobu jejich působení zastavit porodní činnost), a pokud jsem si nebyla něčím jistá, dostala jsem vyčerpávající odpověď.

Manžel se mnou mohl být po celou dobu i při přípravě k sekci. Jen na sál se mnou nemohl (měla jsem celkovou anestezii), ale čekal vedle sálu, byl s naším miminkem během vyšetření a doprovodil ho na JIP.

Velké díky patří sestřičkám a lékařům na novorozenecké JIP. Kromě toho, že poskytli našemu miminku tu nejlepší péči, byli i velkou psychickou oporou pro mě a manžela.

Personál: MUDr. Jakub Tomáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat, když si něčím nejste jistá. Lekářský personál (ani nikdo jiný) neumí číst vaše myšlenky a přání. Vše je o komunikaci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - NikyMa 09.11.15 napsala :

Porodnici v Kolíně bohužel nemůžu doporučit. Byl to negativní zážitek. Je to hodně o štěstí, na koho tam narazíte, vše je o lidech.

Já bohužel neměla na personál v den mého porodu štěstí (mladá chladná nezkušená lékařka a PA Soňa, která se chovala obhrouble až neprofesionálně). Na předpor. kurzu se dozvíte hodně pozitiv. informací o chodu na odd., jaké prostředky k tišení bolesti můžete využít, jaké polohy můžete zaujímat, jak se vám budou PA věnovat, jak je zajištěna lékařská péče atd. A právě to mě přesvědčilo, abych rodila právě tam. P. Rosická, která kurzy vede, je jistě zlatá žena. Bohužel je jen jedna a v reálu zjistíte, že mnohé z výčtu nefunguje.

Nedostatek personálu - při vlně porodů k dispozici 1 Dr a 1 PA (byl sice víkend, ale běžely souběžně i 2 porody a 2. rodící matka musela v bolestech čekat až 1. odrodí - na kurzu bylo řečeno, že toto se neděje, že vždy k dispozici 2 lékaři - 1 služebně mladší a 1 starší, ale staršího lékaře jsem za celou dobu neviděla) a přístup jsou hlavním problémem. Pokud chcete tišící prostředky, bylo to bráno jako obtíž. Žádné info o úlevových polohách pro matky prvorodičky ani aktivní pomoc. Byla jsem svědkem toho, jak PA odbyla jinou prvorodičku slovy, že porod prostě bolí. Toto není přístup moderní porodnice, to je prostě smutné.

Věřím, že v této porodnici pracují i lepší PA a lékaři. Bohužel já mám zkušenost takovou.

Personál: PA Soňa Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Anonymní 17.09.15 napsala :

Po zkušenosti v Kolínské porodnici musím konstatovat, že jsem si nevybrala vůbec dobře. Po veškerých pozitivních ohlasech na tuto porodnici jsem se na porod v Kolíně moc těšila. A to i z toho důvodu, že s kolínskou nemocnicí mám celkově dobré zkušenosti.Myslela jsem si, že když jsou všude jinde na ostatních odděleních tak ochotní a milí, tak že v porodnici to bude dvojnásob skvělé. A když jsem chodila do poradny, tak všichni byli milí a ochotní. Tak jsem si říkala, že jsem vybrala dobře. No bohužel jsem se hořce zmýlila.

Naprostá neochota zdejšího personálu na porodním ve mě bohužel zanechala to nejhorší. Popravdě když jsem četla negativní ohlasy, tak jsem si řekla, že to píší nějaké přecitlivělé fifleny, které jen haní porodnici a co by chtěly a nevěřila jsem těmto recenzím. Všem těmto maminkám se musím omluvit. Měly jste pravdu a porodnici v Kolíně se budu vyhýbat velkým obloukem.

Porod má být pro rodičku tím nejkrásnějším zážitkem a ne noční můrou. V první době porodní mělo moje miminko velice silné propady srdečních ozev jednou 200 tepů min., záhy 60 tepů min. A takhle se to opakovalo asi 3×. Když jsem se ptala asistentky, co se děje, nic neřekla a běžela pro doktorku. Něco se radily, ale když sem se zeptala, jestli se něco děje s miminkem, neodpověděly mi. Doktorka jen mávla rukou, jako že se nic neděje. Ale vykulené z monitoru byly jako dost a vyděšené taky.

A při vyšetřeních, jak se otvírám, taky nebyly zrovna nejjemnější. A protože už zkušenosti s porodem mám, tak vím, o čem mluvím. Rodička se má v těchto chvílích cítit relativně v klidu a vyšetření by mělo probíhat s „citem“. Právě proto, že musí zvládat sílu kontrakcí a ne ještě zažívat stres a nepříjemné chování personálu při porodu.

Oddělení šestinedělí bylo myslím v pořádku. Tam to bylo přijatelné. Na porodnici v Kolíně mi ale bohužel nezůstanou hezké vzpomínky z porodu.

Personál: MUDr. Košvancová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz. PA. Eva ROSICKÁ je úžasná osoba! Škoda, že jsem ji neměla u porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud jste se rozhodla rodit v Kolíně, vezměte si 3 balíky porodnických vložek Batist a 4× jednorázové kalhotky. 1 balík jednorázových plenek. Já měla Pampers New Premium Care. 1 balení vlhčených ubrousků, Bepanthen mast, jednorázové podložky jak pro sebe na postel, tak pro mimčo při přebalování. 2× náhradní oblečení pro mimčo - stačí body s dl. rukávem a dupačky. Jinak oblečení na mimi dostanete tam. Kosmetiku na mimčo si taky nemusíte brát, ta tam je.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 27.08.15 napsala :

Velmi špatná porodnice. Do Kolína už bych nikdy rodit nešla!

Personál: MUDr. Košvancová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodníci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - hazema 27.08.15 napsala :

Moje zkušenost: Jo, šlo to docela rychle. Ráno mě přijali na vyvolavačku. V 11 jsem dostala tabletu na dozrání čípku. Kolem 17. hodiny slabé kontrakce. Ve 22 hodin jsem dostala prothazin s tím, že buď že se to uklidní, nebo se to rozjede.

Kontrakce zmírnily. Lékařka do mě strčila ruku a udělala Hamiltona. V půl jedné prdla voda. Začaly ty super kontakce. Když jsem byla otevřená na 4 cm, žebrala jsem o epi. Vyhověno mi nebylo. Dostala jsem klystýr a šup do sprchy. Bohužel netekla teplá voda. V cca 3 hodiny dolezla na sál. Tam povinně na balón a ještě protrpět 4 kontrakce. Pak hop na lehátko a hurá tlačit. Vlastně ještě nééé. Asistentka do mě strčila ruku a rozvolnila branku jáůůů. Tak, a šlo se tlačit. Ty bláho, to nešlo. Když byla v dohledu hlavička, kňučela jsem: „Nastřihněte mě, áááu.“ Doktorka: „Neřvěte a tlačte.“ Já na ni: „Já už nemůžu.“ No tak jsem ještě asi 10× zatlačila a asistentka mi skočila na břicho a malý byl konečně venku.

Bylo to sice utrpení, ale jak byl malý venku hověl si na bříšku, tak bylo na veškeré bolesti rázem zapomenuto. Doktor má sice své metody, že když je porod tak hezky rozjetý, tak epi by ho zpomalil. Nevím, já jsem rodila u Apolináře v roce 2007. Porod to byl nejpohodovější. Nechápu, proč jsou v Kolíně tak striktní.

Oddělení šestinedělí bylo v pohodě. O rodičku je postaráno. Maminka dostává na starost mimi cca po 5 hodinách po porodu. Jídlo bylo vcelku jedlé. Když je hlad, sníš vše.

Personál: MUDr. Košvancová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně porodnické vložky. Nejlépe se mi osvědčily Batist vložky. Těch je třeba vzít si 3 balení. Taky doklady a hodně sil. Jsou zapotřebí!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - Krony 16.07.15 napsala :

Dne 26. 6. 2015 jsem v kolínské nemocnici přivedla na svět naše první děti, dvojčátka. Pro mě i pro mého manžela to byla mimořádná životní událost, asi jako pro každé novopečené rodiče. Tento velmi významný okamžik nám ale bohužel velmi pokazilo chování lékařského personálu, což nás nikdy nepřestane mrzet. Nechceme podávat stížnost, ale rádi bychom vás informovali o tom, jak jsme celou řadu nedostatků vnímali a jak se nás tyto nedostatky dotýkaly.

Původně jsem si pro porod našich dvojčátek vybrala porodnici v Nymburce, jelikož jsem s oddělením gynekologie měla z loňského roku 2014, kdy jsem zde byla krátce hospitalizovaná a docházela tam na kontroly, ty nejlepší zkušenosti. Pracovníkům zde nechybí empatie, citlivost, lékaři jsou velice pečliví a převážně velmi komunikativní. Vždy mi bylo vše řádně vysvětleno, abych věděla, co se bude dít a proč. Když mi bylo v Nymburce nějaké vyšetření nepříjemné nebo mě něco bolelo, sestřička neváhala použít dotyku, milého slova, aby mě povzbudila a přivedla na jiné myšlenky.

Ve 34. týdnu těhotenství jsem musela být v nemocnici Nymburk hospitalizovaná, jelikož jsem se začala otvírat a jedno z miminek bylo sestouplé v pánvi. Lékaři mi stihly aplikovat čtyři kortikoidové injekce na dozrání plic miminek, než mě třetí den hospitalizace začalo tvrdnout břicho. Po vyšetření paní doktorkou byl nutný okamžitý převoz do porodnice, kde mají inkubátory pro nedonošená miminka, jelikož jsem se otvírala na čtyři prsty a paní doktorka mi vysvětlila, že mohu začít rodit kdykoli a bylo by lepší být v zařízení, které pojme mě i děti, abychom nebyly odloučeni. Obvolala proto nemocnice a místo bylo v Kolíně. Ještě jsem stihla instruovat manžela, ať za mnou rychle přijede, že se porod asi blíží.

Když jsem v Nymburce odcházela do přivolané sanitky, sestřička i paní doktorka mě vyprovodily s mnoha vřelými slovy podpory. Sanitka se zapnutou houkačkou mě dovezla do Kolína. A zde můj šťastný příběh končí.

V Kolíně mě přijímala nějaká mladá doktora a sestra - dvě chladné tváře, které se nepředstavily (na rozdíl od Nymburka se mi personál v Kolíně, až na výjimky, vlastně nikdy nepředstavoval). Doktorka nebyla nepříjemná, ale ani milá. Stejně jako sestra. Vyšetřila mě a konstatovala, že pro císařský řez, o který jsem na doporučení nymburských doktorů žádala, není důvod. V ten moment jsem se začala, jako prvorodička bez zkušeností, opravdu hodně bát o naše miminka. Bála jsem se, že by se při porodu mohla přidusit. K tomu jsem věděla, že se narodí předčasně, jako nedonošená. Po celou dobu těhotenství mi bylo lékaři vysvětlováno, že se dvojčata, navíc u prvorodiček, dnes většinou rodí sekcí, a to pro ně z bezpečnostních důvodů.

Snažila jsem se lékařce vysvětlit, že jim určitě zavolá můj gynekolog nebo pan primář z Nymburka, kde jsem měla původně rodit, jelikož dlouhodobě sledovali můj zdravotní stav a vývoj miminek. Paní doktorka mi ale řekla, že jim klidně může kdokoli zavolat, že si to moc rádi poslechnou. V jejím hlase byl ale znát výsměšný tón.

Pak zavolala starší lékařku, která mě opět vyšetřila a řekla, že jedno z miminek je v břiše položeno příčně, a že porod bude muset být veden sekcí a to okamžitě. Proč musel být porod proveden okamžitě, jsem se nedozvěděla, nikdo mi to nevysvětlil. Jen jsem pochopila, že čekat prostě nelze. Poté jsem se zvedla, abych podle jejich pokynů přešla do další místnosti. Sestra mi se štítivým úšklebkem podala moje kalhotky, a když jsem se ptala, kde mám župan, tak mi odsekla, že v šatně. Na to jsem jí odvětila, že jsem jí neviděla, kam ho dává a že v něm mám mobil a musím volat manželovi.

Pak jsem přešla do jiné místnosti, kde byla další nepříjemná sestra, která mě zavedla cévku, oholila, napíchla a při tom vedla mnoho nepříjemných řečí, jelikož jsem jí asi popudila tím, když jsem jí prosila, jestli by při tom mohla být pomalejší a alespoň trochu citlivější. Pochopila jsem, že tohle bude jedna velká bezmoc. Manžel už v tu chvíli naštěstí vcházel dovnitř. Ještě jsem lékaře prosila, zda by manželovi mohli dát židli, jelikož je po operaci plotének, ten den ho přivezli z Homolky a operaci podstoupil čtyři dny před porodem. Mladá lékařka obrátila oči v sloup a zamumlala, že to snad ne, že ještě budou hlídat manžela.

Jsem si vědoma toho, že zdravotní problémy mého manžela nejsou starostí lékařského personálu, který vedl můj porod, ale události se prostě semlely takto a nebylo z naší strany možné je ovlivnit. Požadavek o donesení židle navíc snad není tak zásadní. Pokud ale u personálu chybí soucit, pochopení a ohleduplnost, je to asi opravdu troufalá žádost. Manžel měl bolesti, ale pro mě i pro něho bylo moc důležité, aby u porodu byl. Jenže nakonec tam vlastně vůbec nebyl.

Osobně si myslím, že přeci nemůže být takový problém být k pacientům a jejich doprovodu citlivější. Lékařský personál, který neví, jak se má chovat k pacientovi, neumí být dostatečně vlídný a empatický, by měl projít odpovídajícím školením, jak správně komunikovat s lidmi, potažmo s budoucími maminkami, které mají často rozjitřené emoce, bojí se, prožívají velký emoční nápor a skutečně potřebují individuální přístup.
Manžel, kterého jsem chtěla u porodu jako podporu, měl jen 10 minut počkat v předsálí, než mne připraví k operaci. To se však protáhlo na cca 30 minut a manžela nikdo nezavolal, byť se opakovaně dotazoval již zmíněného personálu, který mne přijímal, kdy bude moci za mnou na sál.

Na sále jsem se rozklepala zimnicí. To ještě asi z kapačky, kterou jsem dostala v Nymburce. Pak se mnou hovořila anestezioložka a její asistentka a asistent byli jediní dva příjmení lidé, kteří se na sále nacházeli. Prosila jsem, že si nepřeji epidural, ale raději celou narkózu. To mi bohužel nedoporučili. Nevím, zda proto, že se vše seběhlo tak rychle, že jsem krátce před převozem do Kolína jedla, anebo pro průběh porodu, kdy by anestezie působila, dle vyjádření personálu, i na obě děti. Na sále mě paní anestezioložka ale nemohla víc jak půl hodiny napíchnout do páteře. Po třech injekcích na umrtvení a asi 6 vpiších se jí to povedlo, ale před tím mi například umrtvila jen jednu nohu. Nejprve po mě chtěla, abych jí hlásila, kde mě to tlačí, pak mě pro změnu podrážděně žádala, ať jí nechám dělat její práci a raději mlčím.

Tlačili mi hlavu na prsa a nohy k břichu, až ze mě lil pot. S velkým břichem opravdu nic snadného. Nakonec mě posadili a žádali mě, abych se uvolnila. V takové situaci, a s tímto přístupem, to šlo vážně špatně. Mezitím lékaři seděli kolem a čekali, manžel venku také čekal. Podotýkám, že dodnes mám z aplikace epidurálu bolesti zad a nohou, což je pro mě velmi nepříjemné, jelikož se musím starat o dvě malá miminka.

Pak začala operace, ale na manžela se nějak zapomnělo. Byť mu sestřička na příjmu říkala, že si ho zavolají a před operací zavřou dveře na operační sál. Nikdo ho nezavolal a operace začala s otevřenými dveřmi. Manžel tedy z chodby viděl, jak probíhá operace, i když mě na druhé straně plenty nemohl držet za ruku a utěšovat. Viděl také, jak vyndávají děti a jak mě šijí. Pro miminka si přišly dvě sestřičky a dvě lékařky z novorozenecké jipky a tak manžel mohl být alespoň s dětmi při vážení a měření. Nafotil děti, pochoval si je a požádal sestřičky, zda by mi je neukázaly znovu, že by pak ke mně přišel na sál. Sestřičky se optaly nějakého lékaře a ten to dovolil. Děti mi tedy znovu ukázaly a pak ke mně konečně přišel i manžel. Byla jsem šťastná, že jsou na světě a že je manžel u mě.

Když mě paní doktorka šila, ke konci jsem cítila bolest na levé straně. Paní anestezioložka mě ujišťovala, že se jedná jen o můj subjektivní pocit, když necítím nohy, nemohu přeci cítit břicho. Ale bolest jsem cítila opravdu, ale asi jsem pro ně byla jen další hysterka v řadě, která je přecitlivělá. Poté jsem byla převezena na jipku, kde měla službu další nepříjemná sestra.

Házela se mnou zimnice a v místnosti bylo otevřené okno. Trvalo drahnou dobu, než zimnice přešla. Sestrou mi pak bylo řečeno, že budu spát, ale to jsem samozřejmě nemohla. Celá ta neuvěřitelná scenérie se mi odehrávala před očima znovu a znovu. Rozbrečela jsem se, ten večer už poněkolikáté, a i když to bylo na hlas a sestra to musela slyšet, tak za mnou nikdo nepřišel, aby mě uklidnil, že děti jsou v pořádku nebo že všechno bude v pořádku.

Vodu k pití mi nikdo nepodal až do ranní směny, kdy byla nastupující sestřička o poznání milejší. Přivezli tam jinou maminku po císaři a ta, když se divila, že má zimnici, tak jí řekli, že je to po operaci normální. Mě na sále ale namísto podobného uklidnění řekli, že mám zimnici proto, že jsem hysterická. V noci mě na jipce rozbolela pata, a tak jsem ráno sestru i lékařku prosila, aby mi na noze kousek odvázaly obinadlo, které mi patu velmi škrtilo. Jak jsem měla nohy ještě necitlivé z epidurálu, musela jsem si patu hodně otlačit. Řekly, že obinadlo musím mít až do 12 h. a tak jsem s bolavou patou musela vydržet ještě dalších asi 5 hodin. Do teď velkou část paty necítím, tj. je 20 dnů od porodu a udělala se mi na ní velká krusta zrohovatělé kůže.

Později jsem se dozvěděla, že moje maminka, která čekala celou dobu operace na chodbě, se po operaci ptala lékařů, kteří vycházeli ze dveří, jak to dopadlo a zda je vše v pořádku. Nikdo z nich jí ale neodpověděl a jako moci páni všichni odkráčeli pryč. Jediná, kdo maminku informoval, že se její dceři narodila zdravá dvojčátka a páreček, byla paní doktorka z novorozenecké jipky.

Po porodu, ležíc na jipce, jsem se cítila úplně psychicky zlomená, a kdyby nebylo mojí rodiny, manžela a maminky, která za mnou přijela, tak nevím. Tři hodiny mě povzbuzovali, říkali mi, že děti jsou moc krásné a zdravé, že už je viděli a manžel zařídil, že mi je z jipky milé sestřičky přivezly na chvilku ukázat teple oblečené, v malých kulíšcích, což mne velmi povzbudilo. Informovat mě o jejich stavu pravidelně chodila velmi milá paní doktorka z jipky, což mě nesmírně uklidňovalo. Sama jsem za nimi ještě nebyla schopna dojít. Jizva mě hodně bolela. Když jsem prosila sestru, zda by mě tam neodvezli v křesle, tak řekla, že tam musím dojít sama. Pravděpodobně je to standardní postup, ale nedává moc smysl, když sotva dojdete na toaletu, natož do jiného patra nemocnice a na jiné oddělení.

Druhý den za mnou přijel otec s manželem a dovezli mě v křesle na novorozeneckou jipku za dětmi. Opět mi to psychicky moc pomohlo, když jsem viděla, že je o miminka dobře postaráno a sestřičky jsou alespoň tam moc hodné. Poté mě z jipky převezli na pokoj na oddělení šestinedělí. Odtud jsem docházela už sama za dětmi 4× denně a sestřičky mě učily vše potřebné.

K mému nemalému překvapení na šestinedělí opět nebyl moc příjemný personál. Při první vizitě se mi nabídla pravděpodobně laktační poradkyně nebo porodní asistentka, že mi pomůže s kojením. Uvítala jsem to. Když za mnou ale následně dorazila, chystala jsem si zrovna umýt vlasy po mnoha dnech, abych k dětem chodila čistá, a poté jsem potřebovala hned běžet za nimi na jipku, abych stihla krmení. Řekla jsem to tedy poradkyni, ale ona na to skoro uraženě odpověděla, že ale neví, zda bude mít později čas. Pak už za mnou nepřišla.

Techniku kojení mě učily velmi příjemné sestřičky z novorozeneckého oddělení, které mi také zapůjčili odsávačku. Druhý den paní laktační poradkyně při vizitě, která mě zastihla, jak si odstříkávám mléko, povýšeně a nevybíravě podotkla, že odsávačka mi nepomůže, že stejně nic neodsaju a že se to takto nedělá. Ptala jsme se následně několika jiných sestřiček a všechny mi potvrdily, že se to takto dělá, pro maminky je to příjemnější a že ať to zkouším dál. Nakonec se mi podařilo se na čas opravdu rozkojit.

Po propuštění z jipky jsem pobývala na nadstandardu, ale bohužel jsem vlastně neznala, co je jeho obsahem. Další den jsem si totiž šla pro toaletní papír na sesternu, kde jsem zastihla jen paní laktační poradkyni, a ta mi řekla, že si mám nosit vlastní toaletní papír. Po mém upozornění, že ale platím za nadstandardní pokoj, mi toaletní papír vydala.

Z oddělení mě propouštěla lékařka, která mě do nemocnice také přijímala a opět laktační poradkyně. Chladné oči lékařky mě utvrdily v tom, že pomoci ani rady se tu nedočkám. Měla jsem totiž ještě jeden problém a tím byla moje Leidenská mutace. Do Nymburka, kde jsme měla původně rodit, měla přijít zpráva z hematologie od mojí lékařky z Prahy, kde mělo být uvedeno, jak dlouho a co si mám píchat. Lékařka, která mě ale v Kolíně propouštěla z oddělení šestinedělí, mi řekla, že moje Leidenská mutace není v jejich kompetenci a injekce mi má předepsat Nymburk nebo můj gynekolog, že to není jejich starost. Ale jak já bych se dostala např. ke svému gynekologovi, když jsem zůstávala v kolínské nemocnici dále na oddělení šestinedělí a čekala, až mi děti pustí z novorozenecké jipky a budu s nimi na mateřském pokoji?

Povedlo se mi nakonec dovolat do Prahy do ordinace mé hematoložky, kde laskavá sestra zařídila, aby mi lékaři z kolínské nemocnice na gynekologii předepsali injekce alespoň na 10 dnů. To se mi opravdu velmi ulevilo, ale domnívám se, že to měla zařídit propouštějící lékařka v Kolíně.

Pak ale zase nastal problém s tím, kdo mi injekce bude aplikovat. Samozřejmě chápu, že ze zákona už mi oddělní šestinedělí nic nedlužilo, že jsem pro ně byla propuštěná a nebyli povinni mi nic zajištovat, i když jsem zde stále ležela a čekala na volné místo na mateřském pokoji. V téhle oblasti vidím hodně velký problém, jak náš zdravotnický systém nefunguje. Nakonec mi chápající paní doktorka z novorozenecké jipky od dětí domluvila, že mi injekce měly píchat sestry z šestinedělí. Byla jsem jí velmi vděčná, potom jsem ale vycházela ze svého pokoje s dcerou na vážení a slyšela sestry jak se o mě baví, že mi nic píchat nebudou, abych náhodou neměla „absesíček“ a je nehnal někdo k odpovědnosti. To samozřejmě chápu také, nebyla to jejich povinnost, šlo jen o jakousi pomoc matce v nouzi, jelikož sama si píchnout injekci nedokážu.

Sestry na tomto oddělení prakticky denně, a velmi hlasitě, klábosily o svých soukromých věcech nebo o pacientech při otevřených dveřích sesterny tak, že je každý mohl slyšet. To považuji za neuvěřitelně neprofesionální. Sestry ani lékaři na oddělní často nebyli k zastižení a pro pacientky nenabízeli mnoho péče. Asi je to obtěžuje nebo je práce s maminkami profesně nenaplňuje, jinak si to nedokážu vysvětlit.

V mojí propouštěcí zprávě, kterou mi v odpoledních hodinách předala sestra, protože lékařka už tam nebyla, bylo uvedeno, že jsem byla poučena o životosprávě apod. Nikdo se se mnou ale o ničem takovém nebavil. Nedostala jsem informace, jak se mám starat o jizvu po císaři, jak správně cvičit, abych posílila stahování dělohy apod. Prostě nic. Do té doby jsem se smála všem ženám, jak se radí na fórech na internetu, ale teď už to chápu. Je to čiré zoufalství z toho, že v některých porodnicích nedostanete ani brožuru, radu, prostě se s vámi nikdo nebaví.

Laktační poradkyně mají na stěnách chodby mnoho certifikátů. To je skvělé, ale empatický a vstřícný přístup je úplně o něčem jiném. Laktační poradkyně by se měla chovat jinak. Chápu ji, že se urazila, že nestojím o její rady, když jsem namísto konzultace s ní pospíchala za dětmi. Je to jistě žena, která by naučila kojit i sochu, ale sama by měla projít nějakým kurzem, jak citlivě pracovat s pacienty a jak se vyvarovat neprofesionalitě a vkládání osobních antipatií do své práce.

Pominu už fakt, že údržbáři se povedlo namočit mi celý balík vložek na očistky v záchodě a znehodnotit je. Paní, které nám roznášela jídlo, nám práskala s dveřmi, strava byla pro kojící ženy nevhodná, nevyvážená a nutričně úplně mimo. To už nestojí ani za komentář.

Moje kolegyně, která se mnou ležela na pokoji, měla také několik zajímavých zkušeností. Než její porod sám začal, žádala porodní asistentku o aplikaci epiduralu. Ta jí ale řekla, že jí to nedoporučuje a že ona sama by si to také nenechala aplikovat. Žádné tišení bolesti tedy nepřipadalo v úvahu, dle rozhodnutí personálu. Já jsem si ale vždy myslela, že tišení a zmírňování bolest je lékařským posláním. Asi ale ne v kolínské porodnici. Domnívala jsem se také, že je normální po porodu dítě přitisknout matce na prsa, aby se zkusilo přisát a cítilo tlukot matčina srdce, ale ani toho se kolegyně nedočkala. Velice zvláštní postupy se razí u vás v kolínské porodnici.

Kdo byl po celou dobu fantastický a profesionální po všech stránkách, byli lékaři, lékařky a sestřičky z novorozenecké jipky a z novorozeneckého oddělení. Jen jejich skvělý přístup mě držel nad vodou. Mohla jsem se jich optat i na věci, které nebyly přímo v jejich kompetenci, ale vždy se mi snažili pomoci a povzbudit mě. Je až k neuvěření, že personál na jednom oddělení má profesionální přístup, je očividně vyškolený, přívětivý, empatický a personál na jiném oddělení stejné nemocnice je na tom zcela opačně.

Tento dopis je v podstatě můj žalozpěv na přístup personálu v Kolíně, který byl do značné míry hrubý a neprofesionální na oddělení porodnice a šestinedělí. Považte, jak se asi cítí nastávající maminka, která musí na akutní sekci. Ví, že její děti jsou možná v ohrožení života, a nikdo nepřijde se slovem útěchy, podpory, uklidnění, ale naopak se personál k budoucí mamince chová jako by šlo o hysterku, kterou tedy zcela určitě nejsem.

Nepatřím mezi ženy, které by byly ubrečené, ale tento přístup jsem nesla opravdu špatně. Vše probíhalo rychle, sterilně, chladně a neosobně. Přitom by stačilo jediné, aby vám někdo sdělil, co se bude dít, proč se to bude dít a projevil trochu citlivého přístupu, vnímavosti a ohleduplnosti. Vždyť se jedná o jeden z nejdůležitějších okamžiků v lidském životě. Maminka má na svět přivést dítě, to je zázračný okamžik, který přeci stojí za trochu úcty a soucitu. Ten ale v Kolíně na výše jmenovaných odděleních nenajdete. Dle mých zkušeností to v kolínské porodnici v žádném případě nechodí a nefunguje tak, jak se uvádí na webových stránkách gynekologicko-porodnické části. Být vedením tohoto oddělení, tak se stydím za svůj personál a to hluboce. Na tento zážitek bohužel nikdy nezapomenu a na můj první porod mi zůstanou jen velmi hořké vzpomínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - lusija116 11.07.15 napsala :

V Kolíně jsem rodila 4.7.2015. Jedním slovem - maximální spokojenost a perfektní péče o matku i miminko.

Ihned po příjezdu se nás ujala PA Simona Novotná, která nás provázela celým porodem od začátku až do konce. Vynikající a velmi příjemná sestra!

Jelikož mi odtekla plodová voda bez kontrakcí a měla jsem GBS+, i po příjezdu do porodnice v kultivaci, MUDr. Mošková přistoupila k vyvolání porodu. Během porodu jsem uvítala Entonox, bolest s ním se dala mnohem lépe zvládnout. Manžel se mohl ve všech prostorách se mnou volně pohybovat, personál radil i jemu jak mi pomoci. Při podání jakéhokoliv léku vždy PA i MUDr. vysvětlily, co a z jakého důvodu mi dávají a zda s tím souhlasím.

Ráda bych rovněž vyzdvihla absolutní profesionalitu jak na novorozeneckém oddělení, tak i sester, které se starají o maminky. Byly velmi nápomocné a pomohly vždy a se vším (a to i při nočních službách). Díky nim jsem se ještě v porodnici rozkojila (byť to ze začátku moc nešlo) a odkoukala i pár „fíglů“ při péči o miminko, které se mi teď moc hodí.

Pro příští porod máme jasno - za nás jedině Kolín.

Personál: PA Simona Novotná, MUDr. Mošková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurzy u paní Rosické s prohlídkou prostor. Nebát se bolesti - výsledek stojí za to. :) Je důležité se nebát na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatečné množství poporodních vložek (v porodnici mají, ale hlavně ze začátku je jich velká spotřeba a pak už mě škrábaly), dostatek vlastních hadrových plen a nepropustných podložek (jak pro maminy proti zašpinění prostěradla, tak i jako podložení miminka při kojení nebo přebalování).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 30.06.15 napsala :

V Kolíně jsem rodila nyní v červnu 2015 a tuto porodnici mohu vřele doporučit.

Přijela jsem s podezřením svého obvodního gynekologa na pozvolný odtok plodové vody, na příjmu se mě ujala PA Irena Vojtová, která mne provázela celým porodem až do konce, stejně tak od příjmu až po závěr zde byla mladá lékařka MUDr. Markéta Pokorná. Měla jsem štěstí, že jsem nerodila přes střídání směn, takže žádné nové tváře v průběhu procesu, což je dost příjemné. Bála jsem se, že se o odtok vody nakonec nejedná a pošlou mě zpátky domů, ale v porodnici už test na přítomnost plodové vody ani nedělali, konstatovali otevření na 3-4 cm a přijali mě.

Manžela mezitím zavedli na „otcovský pokoj“, kde je křeslo a gauč a kde mohl čekat, než bude moci být spoluúčastníkem dění na sále. Měla jsem štěstí, že zrovna nikdo jiný nerodil, takže mě na sál zavedli hned po příjmu a nezbytných procedurách. Manžel byl od této chvíle stále se mnou. Paní Vojtová mi vysvětlila, že kromě chvil, kdy budou natáčet monitor a kromě prohlídek se mohu volně pohybovat po celém oddělení, můžu pít, můžu používat sprchu a míč na otcovském pokoji (protože tam žádní jiní tatínkové nejsou).

Hned při první prohlídce mi MUDr. Pokorná píchla plodovou vodu, protože vak blan zůstal víceméně zachován, i když voda už po kapkách utíkala. Protože jsem ještě neměla silné kontrakce, tak jsem se tohoto „zákroku“ bála, při prvním porodu mi slibovali: nebojte, nebude to bolet, uděláme to při kontrakci. Ale nebolelo to ani nyní. :) Pravdou je, že mne překvapilo, že mi vodu píchli tak rychle, asi po deseti minutách na sále, ale MUDr. mi vysvětlila, že se to celé velmi urychlí a asi kdybych to takto urychlovat nechtěla, mohla jsem si říci.

Následoval kolotoč kontrakcí, sprchování, hopsání na míči. Paní Vojtová mi vždy řekla, v kolik hodin (po půlhodinkách) se mám vrátit na sál na další prohlídku a natočení monitoru, jinak jsem pochodovala sem tam po otcovském pokoji nebo byla ve sprše. Vyšetření paní Vojtovou byla v rámci možností v pohodě, vyšetření lékařkou byla velmi bolestivá. Při otevření na 5-6 cm mi dali ještě čípek na uvolnění porodních cest. Opět myslím, že kdybych chtěla, měla bych možnost odmítnout, ale jinak je to zde běžná praxe, dostaly ho snad všechny další rodičky, se kterými jsem později mluvila. Zkrátka, urychlují to, jak se dá. Někomu to může vyhovovat, jinému ne. Vyptávala jsem se na možnost tlumení bolestí Entonoxem - směsí kyslíku a rajského plynu, paní Vojtová mi vše opět vysvětlila, stačilo si o něj potom říci, což jsem nakonec nevyužila. Domluvila jsem se s MUDr. a PA, že pokud by to šlo bez nástřihu, budu ráda, ale že kdyby to mělo vypadat na nějaké ošklivé potrhání, ať stříhají jako o život. :)

Když došlo na tlačení, docela mi to trvalo, měla jsem pocit, že už to nezvládnu, ale obě byly výborné, hodně mě povzbuzovaly, chválily. Po narození dcery mi ji ihned dali na hrudník, poté se jí ujala pediatrička a spolu s manželem ji odnesla na měření a vážení. Poté se vrátila s tím, že mi bohužel dceru nemohou hned nechat, protože má tlustou pupeční šňůru, která i přes zakolíčkování hodně krvácela, takže ji musí nechat svlečenou, aby to kontrolovali, musí tedy do inkubátoru do tepla. Opět mi to bylo vysvětleno trpělivě, citlivě.

Mezitím MUDr. přistoupila k šití, protože nástřih nebyl, ale nějaké drobné natržení ano. Potud vše naprosto výborné, jediné, co se mi nelíbilo, bylo, jak ze mě MUDr. tahala placentu! Cítila jsem, jak pořád popotahuje, bylo to nepříjemné a myslím, že se to ani nemá dělat… Zvlášť když není kam spěchat, jak jsem již psala, nikdo jiný tam nerodil. MUDr. si volala několikrát PA, která mi prohmátla břicho a říkala, ať nespěchá, že se placenta ještě neodloučila od břišní stěny. No nakonec ji ze mne paní doktorka vytáhla, ale byla potrhaná, takže nezjistili, zda je celá, museli přivézt ultrazvuk a později mne ještě ultrazvukem zkontrolovat před propuštěním z porodnice.

Toto byla ale naprosto jediná věc na celém porodu i následném pobytu na šestinedělí, která se mi „moc nezdála“. Na šestinedělí byli úžasní úplně všichni, ženské sestry, dětské sestry i sanitářky. Nebála jsem se kdykoli se na cokoli zeptat, jít uprostřed noci za dětskými sestrami, zda by mi malou nezavázaly do zavinovačky tak, aby tam měla i ruce, atd. Můj první porod byl ve velké nemocnici v Praze (Vinohrady), a tam byla atmosféra úplně jiná! Zde v Kolíně nám vše vysvětlovali a ukazovali a netvářili se u toho, že je to obtěžuje. Tento lidský přístup byl k nezaplacení.

Personál: PA Irena Vojtová, MUDr. Markéta Pokorná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zúčastnit se předporodního kurzu s prohlídkou zdejších prostor.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud se zde budete ve 36. a pozdějším týdnu registrovat, dostanete seznam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - ChristaEset 21.06.15 napsala :

Rodila jsem zde dne 30.10.2013. Mé první těhotenství bylo ve všech ohledech naprosto bez problémů, ale při samotném porodu si prcek nakonec „postavil“ hlavu.

Musel tedy ven císařským řezem. Celý personál byl ve všech ohledech úžasný, sestřičkám a doktorům chci touto cestou dodatečně poděkovat! Děkuji moc za vaši práci a doufám, že při druhém mimi budu mít také takové štěstí na personál jako v tomto případě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 26.05.15 napsala :

Pro porodnici v Kolíně jsem se rozhodla hlavně pro přítomnost dětské JIP a pozitivních ohlasů mých přátel. Jako druhorodička jsem se účastnila i předporodních kurzů s prohlídkou sálů a šestinedělí. Pro předchozí porod císařským řezem (před 2 lety) mi byl naplánován císařský řez i tentokrát.

Syn si to ale rozmyslel o 3 dny dříve, tak jsme v noci 17. 5. 2015 jeli. Při příjmu ve 23h se nás ujala milá sestřička, která mi natočila monitor, provedla odběry a poté jsem šla na vyšetření k lékaři (MUDr. Jakub). S odtokem vody, bolestmi v podbřišku mi bylo řečeno, že se neotevírám a že počkáme, jak se to vyvine.

Byla jsem uložena na čekací pokoj, kde se bolesti stupňovaly. Manžel odjel domů a přijel až okolo 6h ráno. Pro nepostupující porod jsem byla připravena na císaře, manžel byl u mé hlavy. Všechen personál na sále byl velmi milý, hlavně paní anestezioložka, která nás informovala, co se právě děje za plachtou. :-) Operatér byla MUDr. Košvancová, které patří velké dík.

Po operaci jsem nebyla na JIP, ale převezli mne na oddělení šestinedělí, kde byl nedostatek místa, tak jsem byla na nadstandardním pokoji ještě s jednou paní. Poté jsem si pokoj doplatila.

Na oddělení šestinedělí jsem byla naprosto spokojená, personál ochotný, milý.

Dětské sestry též profesionální a ochotné poradit.

Personál: MUDr. Košvancová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, pozitivní přístup a na vše se ptát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky na toaletě jsou, ale jen obyčejné vatové, dostatek pití, čaj pro kojící matky, já si brala i kojící polštář.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Daja254 12.03.15 napsala :

Jako prvorodička jsem se rozhodla rodit v Kolíně. V sobotu 24. 1. 2015 jsem přijela do nemocnice se silnými kontrakcemi, které se už nedali vydržet - při příjmu na oddělení mi jedna sestra natáčela monitor (na monitoru jsem byla cca 2 hoďky), poté mě odpojila a nechala ležet na nějakém pokoji. Za hodinu přišla jiná sestřička a ta mi řekla, že ať se oblíknu a jdu domu, že z toho nic nebude. Při odchodu mě chytla sestra, co mi točila monitor, a ptá se, kam jdu - docela zmatek! :-/ Tak jsem je poprosila, zda by mi tedy nemohli zavolat doktorku, že s nimi nic nevyřeším.

Po dlooouhé době jsem se dočkala paní doktorky, která mě poslala domů a říká: „Myslím si, že dnes z toho nic nebude, buď zítra (25. 1. 2015) - neděle nebo v pondělí.“ V duchu si říkám: „Panebože, já snad nikdy neporodím.“ Jeli jsme tedy domů, kontrakce přešly a já byla opět v pohodě. A v noci to začalo. Opět šílené bolesti až do zad, jelikož mám vysoký práh bolesti-vydržela jsem až do oběda (12:00), pak jsme opět jeli. Při příjmu mě přijímala sestra, která byla, a to nekecám, zašpiněná od krve. To vem čert, ale koonečně mě vzali na gyn. kozu, aby se koukli, jak to vypadá. A najednou sestra křičí: „Jéé, vy jste otevřená na 8 prstů, musíme okamžitě na sál.“ A šlo se rodit.

Přišla strašně mladá porodní asistentka, která byla naprosto úžasná! Ukazovala jak dýchat a vše zvládnout, potom se přiřítil doktor a šlo se na věc. S doktorem veliká sranda. Opravdu skvělý porod, a to díky personálu. Poté jsem byla převezena na oddělení šestinedělí, kde měla směnu milá a ochotná sestra, která se mě chodila snad každých 10 min. ptát, jestli jsem v pořádku. Donesla mi malou a ukazovala jak kojit a vše, co se toho týká. Takže sestry na šestlinedělním oddělení taky naprosto úžasné. Za mě porodnice v Kolíně uspěla na 1*! Při druhém miminku rozhodně KOLÍN!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a nestrachovat se, bude o vás dokonale postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě pití na sál! Vložky po porodu - na WC jich pár je, ale to jsou takové komunistické. :-D
Plenky pro malé, my dostávali košíček s olejíčkem, krémem bepanthen (vzorek) a další, ale nechala jsem si dovézt svoje krémy na malé. Jinak hlavně klidné nervy!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Michala79 02.12.14 napsala :

Rodila jsem v listopadu tohoto roku. Kolínskou porodnici jsem si vybrala proto, že chodím k lékaři, který zde působí, i když to znamenalo jet o cca. 20 km dál, než mám nejbližší porodnici.

Měla jsem plánovaný císařský řez, ale v noci před termínem nástupu do porodnice se syn rozhodl, že už chce ven, tak jsme vyrazili. Vyšetření při příjmu trvalo cca. 1,5 hodiny, což mi připadalo dlouhé i proto, že mi už doma praskla plodová voda a začala jsem mít kontrakce. Chování doktora i většiny sester bylo příjemné, jen jedna se tvářila, že ji to obtěžuje. Přítel mohl být u porodu, ale já jsem to odmítla. Jinak byl u ošetření a zabalení syna, kdy ho hned dostal do ruky. Potom mi ho přinesli ukázat na sál (to mi v tu chvíli úplně stačilo, protože na víc bych neměla sílu) a poté ho dali opět příteli.

Na JIP mi ho přinesly ukázat, ale odsud mne přesunuly po pár hodinách na oddělení šestinedělí (kvůli potřebě lůžka, ale to mi nevadilo, protože sestry na JIP nebyly úplně nejmilejší). Pokoje na oddělení šestinedělí jsou po dvou, kdy u každého pokoje je koupelna s WC. Zařízení starší, ale čisté. Co mi tam vadilo, bylo, že při sprchování byla voda po celé koupelně, protože závěs to samozřejmě nezadržel.

Sestry i veškerý personál na odd. šestinedělí byl milý a vstřícný. Úplně úžasná byla staniční sestra a jedna starší sestra (bohužel nevím jméno). Chodily se pravidelně ptát, jestli něco nepotřebuji, nebo jen jak se cítím i přes to, že tam byl v té době opravdu frmol, a pořád se usmívaly. Malého mi pravidelně nosily, nejdřív jen abych se na něj podívala, potom na přikládání, a to i v noci. Jinak ho měly u sebe. Druhý den se mne zeptaly, zda zvládnu malého mít u sebe na pokoji. Souhlasila jsem a i přes to mi večer nabídly, že si ho vezmou k sobě, abych si ještě odpočinula. Po mém odmítnutí mi řekly, že kdybych potřebovala, můžu kdykoliv v noci zazvonit a ony si ho vezmou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se lékařů na všechno, co nevíte. Oni předpokládají, že rodičky ví všechno, takže nic nevysvětlují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě věcí potřebných do porodnice také něco na čtení, protože jinak to tam je dlouhé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - boumojan 14.08.14 napsala :

Chtěla jsem vám hlavně poslat informaci k porodnici, kde jsme vše absolvovaly. Byla jsem v kolínské nemocnici. Dost jsem se toho bála, protože z minulých let měly špatné reference, ale já si z hlediska přístupu nemohu vůbec stěžovat (a asi ani jiné maminky). Pokud tuto porodnici budete zahrnovat do vašeho přehledu nemocnic, tak bych ji doporučila pro maminky, které upřednostňují přítomnost JIP oddělení v nemocnici.

Kolínská nemocnice mi umožnila pracovat s porodním plánem, splnili všechny moje požadavky, které jsem si napsala, a všechen personál byl velice ochotný. Pokud jsem potřebovala pomoci, tak pomohli. Tatínek může být u porodu i v pokoji s maminkou. Mají alternativní pokoj se všemi pomůckami a v každém obyčejném porodním pokoji je sprcha i míč. Nevýhodou je pouze to, že zatím nestihli zrekonstruovat porodní sály a na samotný porod se musí jít do oddělené místnosti. Nicméně mají v ní k dispozici moderní porodní křesla a málokdy se stává, že se tam sejdou dvě maminky (protože křesla jsou od sebe oddělená jen „plentou“). Jinak operativnost v případě problémů je velice rychlá a díky tomu se malá nepřidusila a jsme obě díky tomu v pořádku.

Následné oddělení šestinedělí nám taky stačilo. Byla jsme prvorodička, něco jsem měla načteno, ale v praxi to vypadá jinak. Ochotně všichni rádi pomohli, pokud bylo potřeba, a sestřičky a lékaři byli velice ochotní a milí. U této nemocnice je jen velká škoda, že mají zatím malé prostory a je tam velký šrumec (i několik porodů za den) a všichni mají hodně práce, což je na proškolení pro prvorodičku znát. Ale i přesto kdykoliv bylo něco potřeba, tak to nebyl problém a vše mi rádi s úsměvem vysvětlili a ukázali. Všichni se snaží vyhovět a pomoci, přestože toho mají opravdu hodně.

Rozhodně bych porodnici doporučila pro mamnky, které se například bojí nebo mají i nějakou komplikaci. Ale i pro maminky v pořádku (jako já do poslední chvíle), protože člověk nikdy neví, co se může stát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné papíry, průkazku, léky. Dále ručníky, noční košile, vlastní vložky (dají na začátku erární), mycí potřeby, toaletní papír, papírové ubrousky a pleny pro mimčo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - ms 19.05.14 napsala :

Dcerka se narodila 29.10.2013, jednalo se o můj třetí porod. Pro porodnici v kolínské nemocnici při mém rozhodování hovořila kromě dobré dostupnosti, přítomnost novorozenecké JIP a také velmi příjemná zkušenost z předporodního kurzu vedeného paní sestřičkou Evou Rosickou.

Přála jsem si co možná nejpřirozenější průběh porodu a hlavně nepřetržitý pobyt novorozeného dítka u mě i na porodním sále. Dnes se to moderně nazývá „bonding“. U předchozích dvou dětí narozených v Praze mi to umožněno nebylo.

Na příjmu byla nejprve porodní asistentka, Irena Vojáčková (snad si jméno pamatuji dobře). Celkem strohá, měla na monitoru jinou rodičku a vyslala mě zpět na chodbu. Brzy si však pro mě přišla a byla velmi profesionální a vstřícná. Porodopis jsem měla již sepsán, stavila jsem se asi týden před na oddělení. Tuto možnost vidím jako velké plus, protože formality mohou být v den porodu minimální a rodičky se mohou soustředit na pro ně v tu chvíli důležitější věci.

Byla jsem pak uvedena do čekacího pokoje, byla mi nabídnuta možnost napuštění vany, ale raději jsem volila sprchu. Místnost byla příjemně zařízena. Byl mi natočen monitor. Ležet mi nevadilo, ale v Podolí měli na monitorování velmi příjemná „houpací křesílka“, což bylo zvláště při kontrakcích mnohem přijatelnější.

Můj pobyt na čekacím pokoji trval přibližně tři hodiny, během té doby za mnou několikrát přišla jak porodní asistentka, tak i lékařka. Dorazil také můj manžel, vybaven zeleným nemocničním oblekem, což také hodnotím velmi pozitivně. V Podolí tatínky nechali, tak jak přišli, což mi z hygienického hlediska nepřišlo nejlepší. Asistentka i lékařka, MUDr. Dvořáková, byly profesionální. Vždy se optaly na vývoj, zda něco nepotřebuji, do ničeho mě nenutily, jejich vyčkávací postoj mi velmi vyhovoval.

Dle mých informací je možno u porodu využít epidurál či za úhradu tlumení bolestí „rajským plynem“. Já jsem však žádnou z možností neměla potřebu využít.
Když nastaly citelnější kontrakce, byla jsem asistentkou zkontrolována a následoval přesun na porodní sál. Přejít krátkou chodbou není samozřejmě nic, co by se nedalo zvládnout, jen mi to přijde jako rušivý prvek porodního procesu.

Také samotný porodní sál už tak příjemným prostředím nebyl, cítila jsem tam nedostatek soukromí, vedle komplikovaně rodila jiná maminka. Vše bylo opravdu hodně slyšet. Chápu, že je to především otázka financí, snad se někdy najdou.

Rozhodující však pro mě pochopitelně není prostředí, ale průběh a výsledek mého porodu. Velmi oceňuji, že se lékařka (jejíž jméno si bohužel přesně nepamatuji) snažila, aby porod proběhl bez nástřihu. Přístup a péči lékařky a asistentky hodnotím pozitivně. Dcerka byla pak za doprovodu tatínka odnesena na ošetření. Mě pak lékařka ošetřovala porodní poranění. Dceru pak chvíli choval tatínek, po šití jsem si myslela, že zůstane se mnou na sále, u mě v náručí. Novorozenecká sestra mi sice miminko na mou žádost dala na přiložení, chvilku, kdy jsem měla dceru na hrudi, jsem protahovala, jak to jen šlo. Pak mi bylo ale sděleno, že dcerku musí odnést. Nechtěla jsem se na sále dohadovat, a tak sem se nakonec nebránila. Škoda, možná, kdyby dětská sestra zašla za mnou před porodem na čekací pokoj a tam jsme probraly moje představy a přání, aby mi miminko neodnášeli, třeba by situace po porodu proběhla jinak.

Na druhou stranu ihned, co jsem byla propuštěna z porodního sálu a ubytována na oddělení šestinedělí, mi byla dcerka přinesena. Naše odloučení tak tedy trvalo asi hodinu. V Podolí jsem čekala na syna pět hodin.

Můj třídenní pobyt na šestinedělí hodnotím vesměs kladně. Sestřičky byly většinou milé, pouze mi vadilo, že mi při příjmu nikdo sám od sebe nepodal základní informace o chodu oddělení, že si mohu nalít na chodbě čaj a podobně. Ale dopídila jsem se toho, čeho jsem potřebovala, sama. Některé sestry se omezovaly pouze na dotaz, zda nepotřebujeme čípek na bolest, jiné byly komunikativnější a vnímavější.

Jako člověka na svém místě musím jmenovitě uvést sestru Evu Rosickou. Je to opravdu empatická, extrémně milá, vždy ochotná paní sestřička, která dělá svou práci viditelně ráda a velmi dobře.

Zařízení pokojů na oddělení je standardní, dojem z moderního nábytku kazí pouze malý prostor v pokoji. Pohyb po pokoji byl někdy opravdu logistický oříšek. Sociální zařízení je přímo na pokoji, přišlo mi, že koupelnička už by nějakou tu rekonstrukci potřebovala, chyběl mi třeba závěs při sprchování. Po použití sprchy bylo mokro téměř až v pokoji.

Jídlo podávané v Kolíně bylo chutné, porce dostatečné, čaj byl na chodbě. Jinak maminky s sebou potřebují téměř vše z domova: vložky, toaletní papír atd. Na celém oddělení bylo čisto. Postrádala jsem třeba návštěvu rehabilitační sestry a ukázku poporodního cvičení, písemný manuál uložený v pokoji v poličce mi nepřijde zrovna jako podpora, aby maminky hned po porodu cvičily správně. Jak v praxi vypadají instruktáže péče o miminko a podpora kojení nemohu moc posoudit, protože jako mamince více dětí mi bylo oznámeno, že už určitě všechno vím a znám, a byla jsem následně požádána o podpis, že jsem byla „poučena“.

Velmi mě zaujala pěkná nástěnka u sesterny se statistikou dětí a jejich jmen narozených v kolínské porodnici. Dodávalo to pocit, že každé miminko, zde narozené, tu má své místo, nechává tu svou stopu. Vyhovovalo mi také, že se miminka nemusela po kojení automaticky převažovat, jako tomu bylo v Praze.

Porod v Kolíně proběhl tak, jak jsem si přála, s minimem medicínských zásahů. První doba porodní se odehrála v soukromí čekacího pokoje, kde jsem mohla být sama s manželem. Neměla jsem v ruce žádnou kanylu, o všem jsem byla informována, všichni z gynekologicko-porodnického oddělení byli milí, vstřícní a profesionální.
Nepřetržitého pobytu miminka u mě jsem se bohužel nedočkala. Péče na oddělení šestinedělí byla standardní, některé sestry se omezovaly pouze na „distribuci“ léků proti bolesti, jiné se snažily být i nápomocné při kojení a byly maminkám oporou. V tomto ohledu je nutné vyzdvihnout sestřičku Evu Rosickou, jejíž usměvavá tvář a neúnavná ochota pomoci byla opravdu výjimečná.

Oceňuji, že regulační poplatek za pobyt bylo možno zaplatit převodem.

Personál: Eva Rosická, Irena Vojáčková, MUDr. Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Svá přání vyjevit předem a dohodnout nejen s ženskými sestrami, ale i s dětskými. Zajít si na předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní potřeby, toaletní papír, vložky, plenky, hodně ručníků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - cosmy 03.03.14 napsala :

V kolínské porodnici jsem rodila podruhé v měsíci 02/2014 (poprvé 9/2012, kdy jsem s porodem jako takovým byla velice spokojená, s oddělením šestinedělí a novorozeneckým však vůbec ne). Chvíli jsem zvažovala, zda-li tuto porodnici pro druhý porod volit. Nakonec však převážilo to, že „už to tam člověk přece jenom znal“ a věděl, co má čekat a také to, že jsem se nechtěla zabývat ve 14. tt registrací v Praze.

Do porodnice jsem měla nástup 6.2.2014 - vyvolávání porodu, protože jako v předchozím těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku. Přenášet mě tedy rozhodně nechtěli nechat. Po přijetí mi provedli oxytocinový zátěžový test, poté zavedli tabletu na vyvolání porodu. Porodila jsem ještě ten samý den odpoledne. Obě paní doktorky, které se u mě střídaly - mladá paní MUDr. Zuzana Dvořáková i MUDr. Ivana Miškotová - byly příjemné, ochotné, milé. PA Soňa (příjmení bohužel neznám) taktéž milá, ochotná. Všechny tedy chválím a dodatečně moc děkuji. Byly skvělé.

Z oddělení šestinedělí a novorozeneckého jsem měla veliké obavy. Minule to byl opravdový horor a černá můra. Nyní personál skoro celý obměněný (až na 2 sestry z novorozeneckého - jedna z nich Kristina Jandová - a 2 sestry z gynekologického odd., které tam byly i při prvním pobytu - ty se bohužel chovaly stále stejně arogantně a neochotně). Sestřičky ochotné, milé a vstřícné poradit, když člověk něco potřeboval. Zřejmě hodně pomohlo vybudování samostatného oddělení novorozenecké JIP a dětského oddělení, díky němuž sestřičkám ubylo práce a měly více času na maminky po porodu.

Celkově tedy můžu porodnici v Kolíně doporučit.

Personál: MUDr. Zuzana Dvořáková, MUDr. Ivana Mošková, PA Soňa Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - jan003 14.02.14 napsala :

Z porodu v Kolíně jsme měli už předem menší obavy kvůli zkušenostem některých našich známých. Nicméně byla to pro nás nejjednodušší varianta. Než se stresovat cestou někam do Prahy a bát se, že porodíme někde na Jižní spojce v zácpě, raději jsme to riskli.

Za první úspěch považuji už to, že jsme se nezasekli v tom sto let starém výtahu, který tam mají. Ten je snad v původním stavu ještě od postavení nemocnice. Ale k věci. Dojeli jsme naprosto v klidu a pohodě, bez nějakých křečí a šílených bolestí. Už to bylo asistentce podezřelé a ptala se nás dost nepříjemně, co tam chceme. To je asi nějaký druh folklóru mezi porodními asistentkami - nevěřit rodičce, že už rodí. Stalo se to více lidem, co znám. Nakonec jsme ji přemluvili (asi za třičtvrtě hodiny bylo po porodu).

Asistentka byla celkově nepříjemná jak noc (já jsem u přijetí bohužel nebyl, jinak by si to asi nedovolila). Žena měla pocit, že je kus hadru. Na jakoukoli otázku strohá odpověď. Takže pokud má někdo rád adrenalinové zážitky a vyhovuje mu, když se s ním „nemažou“, tak Kolín doporučuji. :) Na sále byla zima jak v psinci (konec prosince). Napojili ženu na monitor a zmizeli. Chvíli mi pak trvalo, než jsem někoho na chodbě při začínajícím porodu našel.

Lékař byl v pohodě a profesionál zvládl i menší komplikace, kdy se nedařilo tlačit. Možná bych i zavtipkoval, že syn je mu trochu podobný, ale spíš jsem měl pocit, že bych raději už chtěl být venku. V průběhu porodu, kdy doktor pomáhal dítěti projít rodidly, přišla sestra a začala mu do toho hlásit, že „ta prasklá voda je na čtverce“. Chudák ji musel poprosit, aby ho nechala se soustředit.

Po narození dítě hned odnesli na zvážení a zabalení, aniž by jej matce ukázali či nedejbože přiložili na hruď (nevím, jestli to bylo tou menší komplikací). Ani se nedivím, v místnosti bylo tak 19 stupňů. Až po chvíli jsem si to uvědomil a požádal jsem je, jestli bychom jí ho mohli dát. Povedlo se. Tím byla první fáze konečně za námi.

Jinak na šestinedělí už sestry suprové a maximálně ochotné. Vybavení pokojů standardní, bez výhrad. Nemocniční strava - tradičně celkem tragédie (salám neidentifikovatelného původu apod.). Jedna věc, která mě zarazila, byl naprosto volný přístup na oddělení. Může si tam dojít kdo chce a kdy chce, dveře jsou otevřené (pokud se nezasekne v tom zmíněném výtahu).

Celkově spíše nedoporučuji, pokud si nelibujete ve stresových situacích. Jeďte do porodnice, kde vám uvěří, že rodíte. :) Potkali se u Kolína už (dobrovolně) nikdy. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Možná vybrat si jinou porodnici. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Anonymní 09.12.13 napsala :

V Kolíně jsem rodila v květnu 2011.

Velmi kladně na kolínské porodnici hodnotím zázemí - hekárnu i porodní a chirurgické sály, pokoje na šestinedělí. Výhodou je dětská JIP.

Příjem byl zdlouhavý - ač jsem vše měla sepsané z předchozích kontrol, ptali se mě na to samé znovu. Na doktory a doktorky si nemohu stěžovat, jejich přístup byl ve všech ohledech profesionální. Porod jsem měla dlouhý a s komplikacemi, vystřídalo se jich u mě tedy dost. Výjimkou je pro mne pan MUDr. Adámek, jehož jednání mi chvílemi přišlo snad až sprosté. Porodní asistentky byly skvělé. Anesteziolog byl také profesionál a vše srozumitelně vysvětlil.

Péče o rodičku na šestinedělí byla bez problémů. Musím se ale přidat k nespokojeným s některými - ne všemi - sestrami na novorozeneckém oddělení ohledně kojení. Neochota a odbývání byly v jejich přístupu běžné. Například koupání miminek a další péče o ně nám bylo ukázáno pěkně. O kojení jsem se ale nedozvěděla téměř nic. A ještě musím pochválit pana doktora z pediatrie, byl skvělý.

Co bych byla ráda, aby se v porodnici v Kolíně změnilo, je pohled na alternativní polohy při porodu, například možnost rodit na porodnické stoličce.

Personál: MUDr. Adámek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si péči o miminko předem - v nějakém šikovném kurzu od laktační poradkyně, od kamarádky nebo na videích na internetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, plenky pro miminko, vložky pro sebe, jednorázové kalhotky, alespoň 3 noční košile pro kojící maminy, toaletní papír. Naopak jsme na šestinedělí dostali líh na pupečník a olejíček.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Anonymní 09.12.13 napsala :

V Kolíně jsem rodila dvakrát v roce 2008 a 2010, mám to blízko. Byly to moje 3. a 4. porod, vše šlo hodně rychle, tak jsem nemohla riskovat jet jinam. Celkově si nemohu nějak moc stěžovat, narodily se mi dvě krásné a zdravé dcery a hodně velké (3950 a 4200 g).

Co mi opravdu v Kolíně hodně vadilo, to byl respekt a soukromí. Už v prenatální poradně během vyšetřování do ordinace vtrhla bez ohlášení nějaká mladá doktorka a účastnila se s doktorem vyšetření. To je pro mě naprosto neakceptovatelné, když jsem se ozvala, ještě mi doktor vynadal.

Na 4. porod jsem si nachystala porodní plán, kde jsem žádala o maximální soukromí, ale to se spíš obrátilo proti mně. Během porodu byly sestry nepříjemné, už na monitoru jsem měla velmi silné kontrakce a žádala jsem přesun na sál, sestra se podívala na výsledek monitoru, že to ještě není dost silné. Odešla někam pryč, sama jsem si monitor sundala a doplazila se na sál, kde jsem za asistence snad i uklízeček během deseti minut porodila. Neměla jsem sílu protestovat, vše šlo opravdu velmi rychle.

Na oddělení šestinedělí byly některé sestry milé, jiné velmi arogantní, ale to už mi bylo jedno. S kojením jsem problémy neměla, mimi jsem měla u sebe od začátku do konce, i když jsem se moc nevyspala.

Nyní čekám páté děcko a nezbude mi než rodit opět v Kolíně, jinam bych to nestihla a doma se rodit bojím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a připravit se na ztrátu soukromí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Theressa2 18.11.13 napsala :

Pokud šlo o porod, tak jsem byla v Kolíně spokojená. Asistentka i lékařka byly naprosto v pohodě. Hlavně asistentka byla moc milá a se vším mi pomohla.

Na šestinedělí také nebyl žádný problém. Ale jejich úloha je stejně omezená jen na měření teploty a rozdání čípku. :-)

Novorozenecké oddělení bylo fakt peklo. Musím souhlasit ostatními. Se vším jsme vysloveně obtěžovali, obzvláště při vážení před a po. Když se malinký před vždycky poblinkal, tak byly vážně nevrlé. Našla se tam i výjimka, ale ta sestřička tam byla jen jednou. :-(

Je pravda, že bylo zrovna hodně porodů, ale jsou to profesionálové a musí brát ohled na prvorodičku plnou hormonů. A to já nebyla zrovna přecitlivělá, byly tam maminky, které na tom byly hůř. Taky jsem se rozkojila až doma. Další rada pro personál, když už nějakou maminku pomlouváte, tak se laskavě nejdříve koukněte za dveře a zdržte se sprostých slov. Jinak musím říci, že nepříjemnější byl pomocný personál. Dokonce mi jedna paní hodně pomohla s kojením a hodila mě do pohody!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, plenky, vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Eugiinka 12.10.13 napsala :

Rodila jsem zde poprvé před 5 lety. Bohužel tenkrát byla jiná situace - odtok plodové vody v 32 tt a tři týdny v inkubátoru. S personálem jsem ale byla spokojená, proto jsem se rozhodla rodit zde i druhého syna.

Přijeli jsme ráno v 3:30, kontrakce během hodiny po 4 minutách. Měla jsem mít ale plánovaného císaře až za týden, takže trošku fofr. Všichni byli ale moc hodní - ihned se nás ujala sestřička, napojila na monitor, potom doktorka vyšetřila a jelo se na sál. Anestezioložka úžasná, říkala mi, co se zrovna bude dít a vlastně na mě mluvila při celém porodu při spinálu. Říkala, co se teď zrovna děje a proč. :) Manžel byl celou dobu se mnou a malého jsem viděla hned, jak ho vyndali - nezapomenutelný zážitek, který jsem u prvního neměla!

Takže můj názor - na sálech super personál, na šestinedělí také a sestřičky z novorozeneckého také super!

Personál: MUDr. Hanzlík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - Lucie Anna 24.09.13 napsala :

Pokud jde o chirurgickou část porodního oddělení (rodila jsem císařem), tak absolutní spokojenost, ale na novorozeneckém - to bylo peklo. Nechtělo se mi spustit mléko, přestože jsem měla prsa nalitá, ale co dělaly ty sestry, hrůza…Díky nim jsem nemohla malou pak už vůbec kojit. Nechávaly mě před každým kojením a po kojení stát před sesternou a zvonit na ně, aby ji mohly zvážit, kolik toho vypila. Přitom se tvářily, že je obtěžuju, samozřejmě celkem nic nevypila, tak mi mačkaly necitlivě prsa, tvářily se hrozně. Pořád trvaly na tom, že musím malou neustále přikládat k prsu. Měla jsem bradavky pak už tak zřízené, že když se malá snažila přisát, tak jako kdyby mi tisíc jehliček bodalo do mozku, až se mi z té bolesti chtělo zvracet. A ta jedna na to řekla takovým tónem „každou z nás to bolelo“ a „krev miminku nevadí, to stráví“. Radši už nevzpomínat.

Té spolubydlící, které se rozvíjela poporodní deprese, měla jedna sestra dokonce říct, že není dobrá matka, když nedokáže nakrmit svoje dítě. Pořád pak brečela a brečela, až to z ní nakonec jedna sestra „vypáčila“, co jí je, a tu, co jí to řekla, dokonce omlouvala, že to tak nemyslela. Síla, co?

Pak jsem se byla po čase podívat za kamarádkou v Motole, která rodila přirozenou cestou (to bývá rozvoj laktace lepší než při císaři) a nevěřila jsem svým očím, když tam měla už 3.den připravené injekční stříkačky s příkrmem! Žádný tlaky na ni nikdo nevyvíjel, nikdo ji nenutil malou vážit jako mě, prostě paráda. A samozřejmě, že se doma v klidu rozkojila.

A vrchol všeho byl, když mi dopoledne řekly, že mě ten den propustí a manžel byl v práci do večera, byla jsem nucená tam zůstat do odpoledne a když jsem si šla na svačinu a četla si na chodbě u sesterny nástěnky, tak slyším z otevřených dveří sanitárek „Co tady ta píča…a teď moje příjmení…ještě dělá?“ (nevěděly, že jsem nezašla na pokoj)

Dneska lituju toho, že jsem z toho neudělala pořádnej humbuk, ale byla jsem z toho všeho tak na dně, že jsem neměla sílu. Rodila jsem tam loni v lednu a až teď jsem schopná to někam napsat.

Takže za mě, Kolín nebrat a pokud jo, tak se NENECHAT BUZEROVAT.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se od sester a nestresovat se, když se kojení nedaří a neničit si zbytečně bradavky, protože až se vám spustí doma mléko, tak je to pak šílená bolest.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 03.09.13 napsala :

Porodnici v Kolíně mohu pouze doporučit. Slyšela a četla jsem jenom negativní recenze, ale i tak jsem to riskla. V mém případě to mohu vyvrátit.

Byla jsem prvorodička a bylo to pro mně všechno zdlouhavé, hlavně ty bolestivé kontrakce. Ale personál výborný, PA byla hrozné milá a ochotná a totéž i paní doktorka. Je to prostě věc názoru a pokud je žena hysterická a věčně nespokojená, tak to bude pořád negativní. Ale když děláte, to co Vám říkají, tak je to v pohodě na obou stranách. Vždyť to miminko musí už jenom ven.

Já jsem byla velmi spokojená jak se samotným porodem, tak se sestřičkami na novorozeneckém, byli příjemně a ochotné kdykoliv poradit. Takže já hodnotím vše kladně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, když je stres, tak to k ničemu nepomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě neperlivou vodu a něco pod zub, já jsem byla po porodu hrozně hladová.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - fenny 23.08.13 napsala :

Pobyt v této porodnici hodnotím velice kladně. Jak na předporodním (vyvolávaný porod, takže jsem si tam jednu noc pobyla), stejně i na sále a na oddělení šestinedělí byli všichni milí, ochotní a rádi pomohli nebo poradili. Nenarazila jsem na jedinou protivnou sestřičku nebo doktora. Možná jsem měla jenom štěstí, každopádně pro případný další porod působiště měnit nehodlám. Ač jsem rodila první miminko a žádnou zkušenost s malými dětmi jsem do té doby neměla, všechno mi sestřičky ochotně ukázaly, včetně správné techniky kojení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a v pohodě, ono se asi jinak jedná s hysterkami a jinak s babou, co neprudí. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek neperlivé vody, pohodlné porodnické vložky, pro miminko dostatečnou zásobu jednorázových plenek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Jajanik 11.07.13 napsala :

Od začátku jsem si byla jistá, že budu rodit v Kolíně. Slyšela jsem spoustu negativních reakcí na tuto porodnici, ale říkala jsem si, že je to jen proto, že negativní zprávy s šíři lépe, než ty dobré. Ty dobré vám nikdo nepoví. A proto vám chci jednu říct. S porodnicí v Kolíně a samotným porodem jsem byla moc spokojená!

Jelikož jsem rodila předčasně, byla jsem opravdu ráda, že jsem zde, protože v kolínské nemocnici je JIPka pro novorozence. Pokud bych rodila v jiné nemocnici, po porodu by mi miminko převezli do jiné nemocnice a já bych nemohla za Johankou chodit každou chvíli a každý den.

Co se týče samotné porodnice, s přístupem personálu jsem spokojená. Všichni se chovali profesionálně, mile, šetrně. Když viděli, že brečím protože mi bylo líto, že Johanka se klube takhle brzo na svět, povídali si se mnou. Porodní asistentka mi radila, dýchala se mnou, starala se o mě a vůbec všichni se o mě starali báječně. Porod byl rychlý, snadný a já jsem všem důvěřovala. Paní doktorka (milá, mladá a profík) se mnou o všem mluvila. Dokonce mě po porodu pochválili, jaká jsem byla šikovná.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také moc spokojená. Přijala mě moc milá sestřička, dostala jsem jídlo, pití, čípek na bolest (doporučuji ho použít, je super). Byla jsem na nadstandardním pokoji, doporučuji si ho připlatit, ten komfort soukromí stojí za to.

Sestry na JIPce také milé, ale jen do chvíle, než se jim narodilo 11 nedonošených dětí. Pak začaly být ve stresu z přemíry práce a přenášely to na děti i maminky.
Na novorozeneckém oddělení jsou sestry hodné i méně příjemné. Vesměs ale všichni dělají svojí práci a drží si odstup záměrně, jejich práce je skutečně náročná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchejte, co vám personál říká. Upněte se na jednu asistentku, která Vám bude nejpříjemnější, ona vás porodem provede. Vnímejte, co vám říkají, že máte dělat a dělejte to. Nepanikařte, za pár minut bude po všem! Hlavně chladnou hlavu a tlačit a nekřičet! Zbytečně si ubíráte sílu na tlačení, křikem dítě neporodíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zprávy ze všech ultrazvuků a vyšetření, těhotenskou průkazku, jednorázové kalhotky, ovoce a pití.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - martab 12.06.13 napsala :

Nejdřív mi nepřišlo tak důležité dělit se o svoji zkušenost s kolínskou porodnicí, ale po kontrole u mé gynekoložky po šestinedělí to považuji za nutné Objevila mi totiž v děloze „zapomenuté“ blanky 1,5 cm x 1 cm po císařském řezu a nepřímo mi oznámila, že je to pěkně odfláknutá práce a že výkon pro jejich odstranění mě nemine. Takže pánům doktorům můžu poděkovat!

Jako prvorodička jsem do kolínské porodnice nastoupila 8.4.2013 na vyvolání. Sestřička na příjmu byla v pohodě, příjemná, ochotná. Každou chvilku, co jsem byla na hekárně, mě chodila kontrolovat (byla jsem celou dobu napojená na monitor). Později na porodním sále, kdy to můj manžel neustál a musel to jít rozdýchat, mě držela za ruku a utěšovala. Nicméně monitor vypadal špatně, lítali kolem mě asi 3 doktoři a pořád něco na monitoru zkoumali. Trvalo jim to docela dlouho, asi po čtvrt hodině nám pan primář konečně oznámil, co se děje. A to bylo za 5 minut 12! Malá měla omotanou pupeční šňůru kolem krku a téměř měla vyčerpaný zásoby kyslíku :(. Následovala rychlovka na sál, kde se ani neobtěžovali svou práci pořádně dokončit, jak jsem již zmiňovala.

Na JIP jsem ležela sotva 6 hodin, přišel primář a oznámil mi, že mají moc rodiček a potřebují uvolnit místo na JIP, tak mě převezli na oddělení šestinedělí. Opravdu péče na úrovni. Mimo jiné mi malou donesli až po 7 hodinách! Kdybych se po ní pořád neptala, tak mi ji snad ani nedonesou.

Na oddělení šestinedělí sestry v pohodě, akorát druhý den mě nutily vstát, aniž by mi daly injekci proti bolesti. Když jsem se ozvala, tak se strašně divily, že mi ji nikdo nedal. Jinak jsem s nimi žádný problém neměla.

Ale největší katastrofa byly sestry na novorozeneckým! Výjimka se samozřejmě našla, ale bylo jich málo. Malá měla malou porodní váhu, tak mě zbytečně stresovaly, že pořád nepřibírá a že neumím kojit. Tak jsem musela kojit na povel každou hodinu a chodit na vážení před a po. Když mi u toho malá usínala a skoro nic nevypila, tak si neodpustily poznámky typu: „To ji musíte budit, vy to děláte blbě, s takovou nepřibere…“. Na vážení jsme museli chodit i v noci a očividně jsme je obtěžovaly.

No opravdu jsem ráda, že je to za mnou a můžu říct, že podruhé už do Kolína rodit rozhodně nepůjdu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí, a nebo raději jít rodit někam jinam!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky a pro miminko dudlíka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - mater 04.06.13 napsala :

Do nemocnice v Kolíně jsem jela s obavami, neboť jsem měla vysoký tlak. Bohužel miminku zjistili špatné průtoky a v nemocnici jsem zůstala už tři týdny před porodem. Všichni byli vstřícní a ochotní.

V 37. týdnu začali miminko vyvolávat, jelikož bylo ohroženo zhoršujícími se průtoky. Všichni na porodních sálech v pořádku, stále chodili, vše vysvětlovali a při porodu si na nic nemohu stěžovat.

Malá šla na jeden den na JIP, kde také všichni v pořádku. Na šestinedělí gynekologické sestry super, dětské jak která.

Celkové hodnotím kladně. Rozhodně ve srovnání s Čáslaví, kde sem rodila dvakrát, je to nesrovnatelně lepší a profesionálnejší v Kolíne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek a plenek na miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 18.05.13 napsala :

Porodnici v Kolíně jsem si vybrala kvůli novorozenecké JIPCe. Rodila jsem (poprvé) 18.2.2013 a moje zkušenost je spíš špatná.

V neděli, začaly poslíčci. Intervaly, kdy jsem cítila bolest, jsem si zapisovala. Když byly tak po 8 minutách, volala jsem do porodnice, jestli teda mám přijet. Bylo mi řečeno, že to rozhodně nejsou kontrakce. I dopoledne v 10:30, i pak před půlnocí, mi byla doporučena horká vana, ze které jsem se pak špatně dostávala, protože bolesti jsem po koupeli měla větší. Tak jsme s manželem jeli.

Kolem 02:30 ráno příjem, PA byly v pohodě, příjem bez problémů. Horší bylo vyšetření, které prováděla doktorka, se kterou jsem předtím 2× mluvila po telefonu. Skoro znechuceně mi oznámila, že můj nález je těhotenský, otevřená jen na 2 prsty, ale že si mne tam tedy už nechají (přenášela jsem 6. den). Manžela poslali domů, ať se vyspí, že to tak brzy nebude. Odjel, na oddělení bylo prázdno, tak jsem ležela na hekárně sama, bolesti po 5 minutách a měla jsem se pokusit spát. Chtělo se mi, ale nešlo to. Ale hezky se tam o mne starali, točili několikrát monitor - nezdály se jim tam ozvy. Pak klystýr, doporučili sprchu na míči, což mi teda absolutně nepomáhalo. Pak ve 4:30 otevřená na 3 prsty, v 6:00 na 4, v 6:30 na 5 prstů. To už jsem volala manželovi, ať vstane, v klidu se nasnídá a přijede.

Jenomže mezitím zase natáčeli monitor a jelo se ihned na porodní sál. Tam vyšetření - cca v 7:00 na 6 prstů, tak píšu manželovi ať HNED přijede, znovu monitor, oxytocin, epidurál. Pak vyšetření 3× během kontrakcí, pokaždé někdo jiný. Manžel mezitím přijel, dostala jsem dýchat kyslík, kontrakce zastavené. Pak se rozhodlo, že bude teda císař. Všechno se dělo rychle - podepsat papíry. Chtěla jsem celkovou narkózu, musela jsem ale ze stolu sama na vozík na operační sál. Ale jinak tam byli sehraní a všichni milí, anesteziolog hodně komunikoval a vysvětloval, bohužel nevím jméno, ale bylo to jednání na úrovni.

No a pak jsem se vzbudila na JIPCe, bolavá. Sestra se na mě přišla podívat, tak se jí ptám na malou, že prý ji přinesou až po domluvě s novorozeneckým. Rodila jsem v 10:30, přinesly mi ji až 14:30, protože jsem se po ní pořád ptala. Přisála se bez problémů, tak jsem se těšila.

No ale co následovalo pak - sestry z novorozeneckého byly protivné skoro všechny, dělaly, co měly to jo, ale nic navíc. Nešlo mi kojit a malá zhubla, tak to bylo, jako bych kojit nechtěla. Byla jsem z toho vystresovaná, malá pak se nechtěla ani přisát - tak dokrm, a to jednání! Dali mi ruční odsávačku, odsávala jsem cca půl hodiny a dostala jsem vynadáno, že tak krátce a jestli chci mít zánět a teploty. Bolelo to a taky jsem se chtěla vyspat někdy. Musela jsem se se sestrou pohádat, aby se trošku vztahy upravily a dokonce mi přinesla elektrickou odsávačku. Jinak když jsem něco po sestrách - z novorozeneckého - chtěla, byly skoro pořád protivné.

Ale ty ze šestinedělí fajn. Celkově personál u porodu a na JiPCE fajn, ale tam, kde by měli pomáhat nejvíc, to bylo nejhorší. Domů jsem odcházela zdeptaná i od dětské doktorky - celkově mi připadá, že všichni tam vyhrožují maminkám, co nekojí. Nesnaží se poradit, jak věci dělat správně, spíš se vyžívají v tom, jak to někomu osladí. Za mne nikdy víc Kolín!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Radši si vybrat jinou porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svůj toaletní papír i vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 26.04.13 napsala :

V porodnici Kolín jsem rodila 15.4.2013.

Nemohu si vůbec na nic stěžovat. Na příjem jsme dorazili s tím, že si nejsem jistá, zda už se jedná o porod, nebo jen o poslíčky. Bolesti byli velké, ale jako prvorodička jsem si nebyla jistá. Porodní asistentka, která mě přijímala, byla velmi příjemná a milá. Lékařka, které mě vyšetřila a potvrdila průběh porodu, byla také fajn. Na hekárně se mi PA dostatečně věnovala, vše vysvětlila.

Na porodním sále jsem si úplně nevěděla rady, ale PA i lékařka mi pomáhaly, takže porod proběhl velmi rychle a bez problémů. Malého mi hned přiložily, následně ošetřila a omyla sestra pod dohledem manžela, který mi ho ještě přinesl.

Po převozu na šestinedělí se mě ujala velmi hodná sestra, která se ptala, zda nepotřebuji nějak pomoci, zda zvládnu sprchu. Malého mi přinesla sestra nejprve asi na půl hodiny, co jsem si lehla a asi za tři hodiny už jsem ho měla u sebe pořád. Nešlo mi kojení, takže jsem se ptala sestry, která mi ochotně 2× pomohla, poradila a nasměrovala malého, pak už to šlo samo. Pomáhali nám s koupáním a celkově byly všechny sestry moc milé. Ošetřující lékaři byli také v pohodě, takže nemám jedinou připomínku, kterou bych tu mohla říci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Včas mít připravené věci do porodnice, protože to může přijít dříve. U mě o tři týdny, ale včas jsem to poznala, takže vše proběhlo v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny věci, které Vám doporučí ošetřující gynekolog a porodnice. Nic víc jsem nepotřebovala.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - sarinecinka 22.02.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila 2×, za mě nedoporučuji. Péče pediatrů až přehnaná, zbytečně stresuje matku.

Gynekologická péče v mém případě byla problémová. Až díky své soukromé lékařce MUDr. Janečkové, které velmi děkuji za její péči, jsem se dala dohromady. Musela jsem 2× během 10 dní pod narkózu. Nedostatečně informovali o mém zdravotním stavu. Při porodu šla placenta ven špatně, doktorka ji vyloženě tahala a zřejmě díky tomu její část v děloze zůstala. I přes opakované stěžování si na velké krvácení při každé vizitě mi vždy odpověděli, že při 2. porodu je to běžné.

Mimo to mi ještě v této nemocnici diagnostikovali neprůchodnost vejcovodů, což vylučuje spontánní otěhotnění, při operaci v Podolí zjištěna průchodnost a 2 roky na to jsem přirozeně otěhotněla.

Dnes to vidím s odstupem téměř 2 let, tak jsem dospěla k názoru přepsat původní ostré hodnocení na těchto stránkách.Chmury a naštvanost částečně pominula.

Hodnotím podle své zkušenosti. Věřím, že spousta rodiček je spokojená. Je to případ od případu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslím, že pokud bude vše ok, budete spokojené všude.Pokud nastanou komplikace, budete jim to mít za zlé kdekoli.Rada pro Vás,maminky,pokud se Vám nebude něco zdát, trvejte na dalším vyšetření a nenechte se odbýt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Telefon a dudlík.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - malakajka 15.01.13 napsala :

Rodila jsem v porodnici 5.4.2012 a mrzí mě to, ale musím přidat negativní zkušenost. Byla jsem prvorodička, a tak vyplašená jsem odjela do porodnice asi brzy, ale doma byly kontrakce po 5 minutách, ale po příjezdu do porodnice přestaly. Potom, co sem se dobelhala k příjmu, kde mají úchvatný zvonek pro příjem, jsem zvonila jak na poplach a nic. Čekala jsem za dvěřmi dobrých 15 minut, než šel okolo údržbář, který mě pustil dál. Sestry nalazlé v sesterně, kde měly asi hodně naléhavou „práci“.

„Co tady chcete?“ je skvělá uvítací věta pro prvorodičku. Prošla jsem vstupní prohlídkou a bylo mi vytýkáno, co tam dělám, když jsem otevřená jen na 3 prsty, že mě pustí domů. Ale přenášela jsem už týden, a tak sem tam musela neochotně zůstat. Bylo přerváno, a tak mě místo na pokoj dali na hekárnu, kde jsem z hrůzou poslouchala, jak v bolestech snáší porod jiné maminky. Bylo to děsný. Nejhorší bylo to, že sem věděla, že mě to čeká taky! Doktorky u porodního a hekárny byly ale moc příjemné.

Malé se na svět prostě nechtělo, tak mi dala vyvolávačku do kapačky a nakonec musely píchnou i plodovku, ta už se začala kazit! No a pak sem si užila. Na sál mě vezly 5.4. kolem 14:00 nebo tak, měla jsem tak děsný bolesti a netrpělivě čekala na manžela, že přesně nevím. Na sále bylo narváno taky pěkně, ale doktor a PA byly super, moc mi fandili, ale já i když sem tlačila jak blázen, tak se nic nedělo. PA mi tlačila na břicho, ale nic. Musela jsem na akutní císařský řez, takže v agónii stahů jsem dostala k podpisu něco, rozloučila jsem se s manželem, který u operace být nemohl, a jela jsem.

Ddostala jsem kyslík pro malou, ale maska tak smrděla, že se mi chtělo strašně zvracet. Na JIP byla sestra neochotná, řvala na mě, že jsem si poblila košilku a že jinou nemá (copak člověk může za to, že narkózu vyzvrací). No hrůza, chtěla jsem po ní podat mobil, abych se ozvala rodině, ale na to mi řekla, ať ji neruším, že má moc práce (koukala na TV)!

Malou mi přinesli až večer kolem 22:00! Takže jí rvali Bebou a pak moje mlíko ani nechtěla. Že nás s maminkou vedle mě tahaly poté po celý porodnici, protože na šestinedělí neměli pokoj, to ani rozepisovat nebudu. Že nám pak na šestinedělce setry samou ochotou ani nepomohly s kojením, to už říct musím. Úplně se na nás vyprdly. Přivezly děti a „kojte“!. Ale jak, kde atd. se nikdo neobtěžoval říct, ukázat, poradit. Když jsem se nerozkojila a malá strašně váhově spadla, musela jsem tam zůstat déle. To bylo nejhorší, sama na pokoji, nikdo Vám nepomůže, s bolavým břichem po císaři! Nechci vypadat jako ufňukánek, ale bylo mi vážně hrozně! Mlíko mě ze všeho stresu opustilo nadobro, takže malá zůstala na UM.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Včas si vyplnit formulář, kde je zajímá, jakou má vystudovanou školu Váš manžel.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně mega balení toaleťáku, protože ho nikde na WC nemají, a svoje vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 06.01.13 napsala :

V porodnici v Kolíně jsem porodila 13.12.2012. Na sledování do poradny jsem chodila od 36. tt. Předporodní sledování probíhalo za příjemných podmínek a z personálu jsem měla dobrý pocit, že rozumí tomu, co dělají. Absolvovala jsem také předporodní kurz. Vedla jej staniční sestra Rosická a byl podle mého názoru veden dobře. Dala nám i dost prostoru na naše dotazy a žádný jí nepřipadal divný nebo hloupý, i když jsme se ptaly na samozřejmosti.

Rodila jsem pomocí vyvolání. Brzo ráno byl nástup a příjmová prohlídka. Porodní asistentka i doktorka byly moc příjemné. Porod jsem měla celkem rychlý. A musím říct, že díky porodní asistentce Dlabačové i bez nějakých stresů a nervů. Byla moc ochotná a taky mě dokázala rychle uklidnit.

Oddělení šestinedělí a poporodní péče už je o něco slabší. Sestřičky se hodně snažily být i přes velkou vytíženost příjemné a ochotné. Jen mě dodnes mrzí, že se prakticky vůbec nevěnují technice kojení. Což mě stálo 14 dní, kdy jsem nemohla kojit skoro vůbec, protože jsem měla zničené bradavky. Do kojení nás neustále tlačily, kdykoli dítě zabrečelo. Už nikoho moc nezajímalo, jestli prckové nebrečí třeba z bolesti bříška. Pokud vám bude dítě dlouho brečet, dudlík od sester nedostanete. Pokud si ale přinesete svůj a nebudete ho tam stavět na odiv, tak vám to projde.

Ideální je asi zjistit si kontakt na laktační poradkyni předem. Když vás bude kojení bolet, prtě vám bude trhat bradavky nebo něco podobného, tak ať pak zbytečně netápete a nehledáte. Mně se osvědčila paní Vundrová. Dělá v oboru už dlouho a je to jedna z mála fungujících poradkyň pro Kolín, Poděbrady, Nymburk a okolí.

Personál: PA Dlabačová,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Koukněte na informace o kojení, než nastoupíte a zkuste se poradit s kamarádkou.
Nekojte déle než 30-40 min, miminku pak bude špatně z napolykaného vzduchu.
Ptejte se na všechno, co vás bude zajímat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, hodně savé vložky (klidně několik balíčků), dudlík, něco sladkého.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Pavlínka1988 01.12.12 napsala :

V kolínské porodnici jsem rodila 19.11.2012 a musím říct, že vše bylo naprosto v pořádku a nemůžu na nikoho říct jediné křivé slovo. Přijela jsem na poslední chvíli, kdy jsem byla otevřená už na 7 cm, takže jsem šla hned na sál bez jakýchkoliv příprav. U porodu byla doktorka Kohoutková, myslím…taková tmavovlasá, mlaďoučká a úplně skvělá. I nějaký vtípek jsme stihly. Jméno PA si bohužel nepamatuju, ale byla taky skvělá.

Jinak na šestinedělí všichni milí, ochotní, vstřícní. Fakt nemůžu říct půl slova na sestry a doktory z novorozeneckého. Ano, jsou tam milejší a chladnější jedinci, ale to je všude. Jak všude na tuto porodnici čtu špatné recenze, tak já bych tam šla rodit určitě znovu! 100% spokojenost.

Personál: Bára Kohoutková - MuDr. při porodu, Jaruška Mokráčková - novorozenecká sestra

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně zachovat klid, nepanikařit a poslouchat rady, co vám říkají. Vědí, co dělají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, dostatek neperlivé vody a plenky pro mimčo.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - Vandouch 22.11.12 napsala :

Termín porodu jsem měla až 12.5.2012, ale Emičce se chtělo ven skoro o čtyři týdny dřív. Ráno 20.4.2010 mi praskla voda, takže jsme honem frčeli do kolínské porodnice. Příjem do porodnice byl v pohodě, sestřičky velice milé, doktoři velice příjemní. Bohužel Emička byla neotočená a seděla tzv. v tureckém sedu. Byl mi proveden CS, což bylo v pohodě. Po probuzení z narkozy mi přišel doktor říci, že vše proběhlo v pořádku a miminko je zdravé. Od tohoto rozhovoru jsem své dítě i přes moje žádosti neviděla cca 28 hodin. Nikdo mi už nepřišel říci, jestli se něco děje nebo je vše v pořádku.

Druhý den pozdě odpoledne mě převezly na oddělení šestinedělí a opět jsem malou neviděla. Byl strašný problém mi dítě přinést, mezitím dítě už dostalo několikrát umělé mléko. Nakonec jsem se dočkala svého dítě po všech těch žádostech a prosbách, ale na hodinu. Měla jsem obrovský pocit štěstí. Nicméně sestry z dětského oddělení mi toto štěstí totálně zkazily. Začaly mi nadávat, že nekojím a že to neumím, že na mě nemají čas, aby mě něco učily. „Bohužel“ to bylo moje první dítě.

Závěrem bych chtěla říci, že porodní sestřičky a porodníci byli prostě bezvadný, ale co se děje na oddělení šestinedělí od dětských sester…Je až nepochopitelné, jak jsou nechotné, nepříjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zajímejte se o kojení hodně dopředu, nikdo Vám neporadí!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, dost plínkek pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - cosmy 01.11.12 napsala :

Také bych se ráda podělila s nastávajícíma maminkami o mou osobní zkušenost s porodnicí v Kolíně.

Termín porodu jsem měla 29.9.2012, nicméně při jedné z kontrol v nemocnici mi sdělili (poté, co mi byl proveden bez mého souhlasu „Hamiltonův hmat“, údajně proto, abych se konečně začala otvírat), že 26.9.2012 nastupuji do porodnice stůj co stůj, protože co by maminka s těhotenskou cukrovkou rozhodně nemůžu přenášet, a to i přestože mimčo bylo podle UTZ naprosto v pohodě, odhadovaná hmotnost miminka byla 2600 g. „Úkol“ je prý jasný - nejpozději do víkendu porodit.

Naštěstí se vše rozjelo přirozenou cestou samo, když mi den před plánovaným nástupem do porodnice, 25.9. ve 23:15 hod. praskla voda. Do porodnice jsme nijak nechvátali, všechno bylo na samém začátku, a tak nás kolem 1 hod. ranní přijali. Proběhlo standardní vyšetření, kdy nám porodní asistentka sdělila, že je ještě spousta času.

Manžel dostal na vybranou - buď už zůstane se mnou, i když to bude trvat ještě 10-12 hodin, anebo může jít domů. Manžel se rozhodl zůstat. Poslali nás na „hekárnu“, kde jsme s manželem leželi společně na jedné posteli. Co 3 hodiny přišla sestřička, aby natočila monitor.

V 8:30 hod. přišla sestřička, která mi dala infuzi s oxitocinem. Tu jsem měla až do porodu. Po napíchnutí oxitocinu se vše rozjelo, přišly kontrakce a já dalších 7 hodin strávila ve sprše na míči.

V 15:17 hod. se malá narodila. Vše se událo přirozenou cestou, bez epidurálu (o kterém se za celou tu dobu vůbec nezmínili). Personál byl moc milý. Jak mladinká porodní asistentka, tak paní doktorka byly moc moc hodné a milé. Lékaře a především ostatní personál (porodní asistentky, sestřičky) můžu v kolínské nemocnici jen a jen doporučit.

Zato na oddělení šestinedělí to bylo opravdu peklo. Malou mi po porodu vůbec nedonesli, a to i přestože jsem se po ní několikrát ptala. Vždycky jsem dostala strohou odpověď, že ji musí prohlédout dětský doktor. A tak jsem malou viděla až druhý den ráno. To už mezitím dostala 3× Bebu.
Malá se vůbec nechtěla přisát. S kojením byl opravdu velký problém.
Sestřičky byly v jednom kole. Nikdo na nás (a nejen na nás) neměl čas. Vždy, když jsme něco potřebovaly, bylo nám odpovězeno, že je nás na oddělení hodně, že sestřičky neví, kam dřív skočit a že ani maminky s miminkama není kam dávat… To samozřejmě na jednu stranu chápu. Nikdo nechtěl sestřičky zbytečně zatěžovat. Na druhou stranu v takových chvílích člověk čeká trochu pochopení a „lidský přístup“, kterého se nám ale bohužel od sestřiček nedostávalo.
Sestřičky byly opravdu hodně zaneprázdněné, přetažené, neochotné.

Můj závěr a dojem z porodnice v Kolíně je takový, že porod jako takový proběhl naprosto v pořádku. Doktoři, porodní asistentky i sestřičky na tomto oddělení milé, ochotné, se super přístupem. Klidně bych tam rodila znovu. Šestinedělí v kolínské nemocnici však již nikdy zažít nechci! Přístup sestřiček otřesný. Oddělení „narvané“ až po strop, sestřičky přetažené, neochotné, podrážděné. Člověka to akorát psychicky zdeptá, když slyší, že všechno dělá špatně, že se má snažit, prsa nahřívat ve sprše, masírovat a hlavně odstříkávat mléko, aby se celý proces kojení sám „nakopl“. Sestry na mě koukaly skrz prsty jako na „krkavčí matku“, která není schopná něčeho tak „přirozeného a automatického“ jako je kojení. Opravdu jsem byla velice ráda, když nás konečně propustili domů a já s pocitem té nejhorší matky odjížděla z porodnice úplně zdeptaná z kojení a z přístupu sester.

Doporučení tedy dávám především díky přístupu doktorů, porodních asistentek a sestřiček při porodu.
Oddělení šestinedělí skutečně chválit nemůžu a ani certifikát „baby friendly“ není tak docela v souladu s tímto oddělením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajímat se už před porodem o kojení, aby se potom vše rozběhlo přirozenou cestou - sestry neporadí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Především nezapomenout vlastní toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Korrrinka 16.10.12 napsala :

Ahojky,

chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti v Kolínské porodnici. Byla jsem přijata ve 2 hodiny v noci ve 36tt, protože mi odtekla plodová voda. Neměla jsem ještě sepsané papíry a proto se celé přijímání dost protáhlo (asi 2 hodiny). Ve 4 ráno jsem byla poslána na „hekárnu“ a manžel byl poslán domů s tím, že je zatím k ničemu. Celou dobu na mě byl personál moc milý.

Ve 12 hodin přijel manžel. Měla jsem pravidelné kontrakce a bylo mi doporučeno hopsat na míči a sprchovat se. Ve 4 hodiny mi byl udělám klystýr a neustále točeny ozvy. V 6 hodin odpoledne jsem se doplazila na sál a v půl 8 jsem porodila.

Na sestřičky z gynekologie si nemůžu stěžovat. Se sestrami z dětského to bylo malinko horší. Neuměla jsem kojit. Setra mě trápila, tahala mi bradavky…a malý se stále nepřisával, takže jsem začala mléko odstříkávat a krmit malého inj. stříkačkou. O mléko jsem po týdnu přišla. Sestra na mě koukala, jako na špatnou matku. Hodně jsem si vyčítala svoje „selhání“. Nakonec mi hodně pomohl pan doktor Bečvář, který mi vysvětlil, že když to nejde, tak to nejde a hotovo.

Celkově si nemůžu na porodnici stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si něco o kojení předem, předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 18.07.12 napsala :

Tak jak bych jenom začla :). V sobotu 27.8.11. odpoledne sem si začala myslet, že mi odtéká plodová voda, tak sem volala do Kolínské porodnice a oni do 10 min přijeli a nabrali mě i se dvěma taškami oblečení a ležela jsme na lůžku. Jenomže voda to nebyla tak jsem v nemocnici ležela do neděle. Chtěla jsem domů :), ale personál byl schopný i v noci a rádi udělali kontrolu vnitřku atd…

V pondělí 29.8.11. jsem zašla do nemocnice na gynekologii na kontrolu..ten den sem celou noc spala max.3 hod. V úterý odpoledne jsem měla bolesti po 5-4 min., vydržela jsem to až do večera kdy bolesti byli po 3-2 min., bolestí jsem brečela a hned jsme volali sanitu, ta přijela, ale nechtěli mi vzít věci, jen kabelku s doklady!

V 00:00 jsem dorazila do nemocnice a ujala se mě hned mladá studentka která se zřejmě zaučovala :), byla ale příjemná tak to šlo..vše mi vysvětlily, a šli jsme na klistýr, potom sprcha atd.. Potom mě odvedli na sál, musela jsem chodit a sprchovat se!!! Ale v těch bolestech to nešlo. Poslouchali i srdce miminka, ale bolesti byli hrozné, byla jsem kolem 5 ráno otevřená na 8 prstů, tak mi dr. oznámila, že budeme za hodinku rodit :(.

Měla jsem veliký strach, ale pak dr. nikde a já měla v puse divný vlhko, chtělo se mi zvracet a když jsem volala na dr., nebyla nikde musela jsem se pozvracet vedel sebe, pak přišla a uklidila to!!! Pak jsem zvracela ještě asi 3×, ale už do ledvinky(miska) :) a už to přišlo :). Asi 10-15 min. jsem tlačila, mezitím mě museli nastřihnout, ale v době kdy jsem neměla bolesti takže jsem to krásně cítila :((( a naskakovala na mě porodní bába :). Dávali mi i kyslík, ale podle mě nebyl potřeba :) a hned byl malý venku :), jinak potom personál v pořádku :), akorát nějaké sestry nepříjemné jinak v pohodě :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Kamijka 10.04.12 napsala :

Ahoj maminky,
v Kolíně jsem rodila 8.12.2011. Byl to můj druhý porod (první byl ve FN Omlomouc) a byl to plánovaný CS. Dlouho jsem se rozhodovala kam jít rodit a četla si recenze na internetu.Mohu jen doporučit. Vše bylo perfektní. Nastoupila jsem den před porodem na gynekologii, sestřičky parádní cítila jsem se tam uvolněně. Mudr.Adámek za mnou přišel vysvětlil mi jak to bude probíhat a řekl mi že ho budu mít u porodu byla jsem za to ráda protože je to opravdu super člověk. Potom za mnou došel anesteziolog a povídal si se mnou o spinálu, který jsem si přála. Přišel den D:-) Byla jsem vzhůru od 4 od rána nervozní jako nikdy. Operace byla naplánovaná na 8. Byly to nejdelší 4 hodiny v mém životě :-) Dala jsem si po ránu klystýrek a cupitala na operační sál. Byli tam všichni v pohodě. Až na cévkování nebyl problém. Potom dorazil můj partner a čekali jsme. Převezli mě na sál kde byli všichni usměvaví a byla tam super atmosféra. Porodní asistent mě chytil do klubíčka,aby mi mohla paní anestezioložka napíchnout páteř a pak se už dávala plenta a přišli lékaři. Ani sem nevěděla že se už začalo. Bylo to super. Můj muž seděl vedle mě a všichni o mě pečovali a ptali se mě každou chvíli jak se cítím. A pak už jen pláč naší Nicol zašití a šup na JIP kde se o mě starali na maximum. 5 dní strávených na novorozeneckým taky v pohodě. Celkově sem byla nadšená!!!!

Personál: Mudr.Adámek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a žádné obavy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - marylka 08.03.12 napsala :

Svojí druhou dcerku jsem rodila v Kolíně a můžu říct že mám jen dobré zkušenosti. Do porodnice jsme jeli v sobotu podvečer, šli jsme rovnou na příjem, kde mi natočili monitor a provedli vyšetření. (Porodopis jsme sepsali již předtím na jedné z kontrol). Porodní asistentky i službukonající lékařka byly vlídné a naprosto profesionální. Vzhledem k tomu, že mi odtekla plodová voda a kontrakce byli nepravidelné, manžel jel s druhou dcerkou (4roky) domů - původně chtěl být u porodu a malou měla hlídat švagrová.
Zůstala jsem na pokoji na porodním sále, vždy se zastavila některá z porodních asistentek, a cca co 3hodiny mi točili monitor. Porod byl bleskový, porodní asistentky i lékařka mi dost pomohly (psychicky). Přístup hodnotím na jedničku :D
Maličkou jsem dostala na bříško hned po porodu, pak se mě i ptaly jestli mi jí můžou vzít, že jí zváží a podobně. Za chviličku mi jí donesli jako takový uzlíček, ptaly se zda chci zkusit nakojit ještě na sále, ale já jsem vzhledem k té závratné rychlosti porodu byla dost „vystrašená“, tak jsem řekla že až poté na oddělení. Zůstala jsem na sále 2hodiny, por. asistentky mě chodily kontrolovat, po dvou hodinách mě přeložily na oddělení šestinedělí. Na oddělení to bylo podobné, jak přístup porodních asistentek tak dětských sester můžu jen chválit. Vždy jsem se na ně mohla s čímkoliv obrátit a požádat o pomoc.
Kladně hodnotím přítomnost koupelny a wc na každém pokoji (první dcerku jsem rodila v Tomayerové nemocnici - a i když to tam bylo ok, společné záchody a sprchy na chodbě mi dost vadili).
Přístup lékařů - jak z gynekologického oddělení tak i z dětského oddělení byl fajn - taky hodně vysvětlovali, když bylo potřeba.
Ještě jedna poznámka - jídlo, člověk nemůže mít přehnané nároky, je to jako v nemocnici, něco člověku chutná více něco méně. Ale vždy bylo na oddělení dost čaje, v košíčku na chodbě banány, a dávali nám druhou večeři, takže i když mi z domu nic nevozili, hladem jsem netrpěla.
Porodnici v Kolíně můžu jenom doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se na všechno předtím ptaly, zkusily být více v klidu, pak se i personál chová korektně a s úsměvem na tváři ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je potřeba si vzít plenky pro mimi, dobré je mít po ruce i svou látkovku - třeba na utření pusinky nebo tak, vložky po porodu (i když já jsem jich měla dost z oddělení).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Billi 28.11.11 napsala :

S Kolínskou porodnicí mám celkem slušnou zkušenost. Měla jsem komplikovaný porod, ale je otázka, jestli by byl tak komplikovaný, kdyby se nedělali klasické zásahy (oxytocin, píchnutí vody…). Bohužel si nepamatuju jména doktorů ani asistentek.
Ale od chvíle, kdy jsem byla na JIPu po propuštění jsem se nesetkala s nepříjemným jednáním.
Na JIPu se chodila sestra neustále ptát, jestli je všechno v pořádku a nic nepotřebujeme. Pak tam byl několikrát doktor, který vše ochotně vysvětlil a vypadal, že si přišel jen popovídat…
Sestry na oddělení šestinedělí byly moc milé, když jsem ještě nemohla moc chodit, tak mi i jídlo přinesly.
Sestry z novorozeneckého byly milé a ochotné. Malý celkem zvracel, tak jsme si chodili pro čisté oblečení. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že když nám nešlo kojit, tak neřešily proč a šoupli malému příkrm. Je pravda, že jsem sice na počátku neměla mléko, ale i když se mi začalo tvořit, tak nikdo neřešil, proč vypije tak málo (a to jsem se ozývala dost hlasitě), když pak vypije dalších 30 ml příkrmu. Nakonec se ale i to vyřešilo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat si nic libit a nebat se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ponožky pro mimi, rukavičky pro mimi, síťované kalhotky, plínky, ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 05.10.11 napsala :

Můj porod trval pouhých pár minut a byla jsem za to ráda. Porodní asistentky byly super a doktor,který toho moc nestihl,ten už se mi tak nelíbil. Ani při vizitách bych si z ostatních doktorů moc nevybrala Péče o miminko byla dobrá,ale nezbývá než souhlasit s ostatními,že jedna směna dobrá,druhá zas až tak ne. Takže jsem si na rady musela počkat na tu lepší směnu. Zkrátka nižší personál byl vstřícný,ale byla jsem moc ráda,že nebyly kompllikace a zdejší doktory jsem nepotřebovala. Jinak prostředí čisté,hezké..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - masinka9 27.09.11 napsala :

S Kolínem jsem byla spokojená, dostaly jsme alternativní hekárnu, kde jsem byla sama a kde je sprcha i vana, do kterých mě pořád nutili, aby se pořádně rozběhly kontrakce. Klystýr v pohodě, sestry a PA na příjmu v 5.25 ráno taky. Akorát se nikdo neptal, jestli mám porodní plán a pak mě nechali stát 10 minut na chodbě bez židle, protože měli akutnější příjem. Na hekárně nebyl ručník, tak jsem měla problém, do čeho se sušit po sprše.

U porodu jsem měla trochu protekci, protože Markéta Jeníčková je moje známá, takže na mě byly všechny fakt hodné, navíc s manželovou podporou. Trpělivě čekali a i přes 2-3 minutové intervaly jsem za 15 minut Barču porodila s malým nástřihem. Placentu nechali odloučit v klidu. A Barču jsem dostala na břicho HNED! :-) Na sále po změření byl i první pokus o přisátí. Po dvou hodinách už jsem ji na pokoji měla na pořád, protože jsem nebyla úplně kaput.

Sestry na novorozeneckém byly moc fajn, stačilo se zeptat. Učí jen první přisátí vleže na boku a koupání. Pak už musíte všechno samy, takže pokud se nechcete pořád ptát, tak si předem nastudujte techniku. Hlavně ty nejstarší mi pomohly s kojením, ale ptejte se hned první den, ať vám mimčo nezničí bradavky. O vodu na kojící čaj jsem prosila milou paní uklízečku. PA z ženské části moc extra příjemné nejsou, hlavně ty mladší. Ale doktoři jsou fajn.

Vybavení je super nové, akorát u nadstandardů celý den staví novou budovu a nejde tam moc slunce, pokud máte žloutenku. Strava je snesitelná, ale zpravila rohlík nebo chleba (= zácpa) a sladký bílý kafe, v 17h teplá večeře a v 19h ještě studená svačina. Čípek proti bolesti vřele doporučuji! Akorát působí jen na spodek. Kosmetiku na mimi dostanete, k tomu spoustu vzorků, vč Bepantenu, ale ten na rozkousaná prsa štípe.

Personál: dr. Jeníčková, dr. Hanzlík, PA Soňa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Purelan na prsa, kojící čaj, vložky Samu mini, vložky normální na cestu domů a kojovložky - stačí pár kousků, kojokošili na ramínka, župan, malý ručník na chlazení prsou, 2 velké do sprchy, kojočaj do termosky. Návštevy nosit jogurty, ovoce, zeleninu a lž

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, vodu a crocsy do sprchy nutně už k porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - rjanina 08.09.11 napsala :

Ačkoliv jsem měla několik vlastních negativních zkušeností s kolínskou nemocnicí, na gynekologicko-porodnické oddělení si nemohu ztěžovat. Císařský řez prováděl primář Toman, který je velmi milý, vstřícný a zručný. Celý zákrok trval asi 30 min. Na kontroly chodil převážně Mudr. Hanzlík, z toho jsem měla trochu strach po jedné negativní zkušenosti, nicméně tentokrát byl celkem příjemný a věcný. Na JIP jsem ležela 2 dny,jen jednu sestřičku bylo třeba žádat o pomoc(např. o nalití čaje nebo čípku proti bolesti.) Se sestrami z šestinedělí i dětského jsem byla naprosto spokojená. Všechny (až na jednu mladou dlouhovlasou) byly milé,usměvavé, ptaly se, jestli něco nepotřebujeme, radily s kojením, pomáhaly s miminem, dokonce mi jedna (jelikož jsem si nebyla schopná po seckci sama dojít) nabídla, že mi uvaří fenyklový čaj. Jídlo se také dalo. Takže kolínskou porodnici hodnotím velmi pozitivně a doporučuji.

Personál: Mudr. Toman, Mudr. Hanzlík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, toaletní papír, plíny pro mimino, polštář na kojení, čaj pro kojící matky,něco na čtení a na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Zozole 24.08.11 napsala :

Rodila jsem v Kolíně 20.4.2011 a porodnici mohu jen doporučit.
Porodní sály: pěkné, čisté. K dispozici sprcha, balón a příjemný personál. Šestinedělí: za celou dobu 5 dní, které jsme tam strávili si nemůžu stěžovat na žánou sestřičku. Všechny mi ochotně cokoli přinesly, podržely, pomohly mi po porodu ve sprše. Byly veselé, usmívaly se a to bylo taky důležité :-)
Novorozenecké: doktorky a doktoři byly super, příjemní, všechno mi vysvělily. Sestřičky nebyly úplně všechny až tak příjemné, některé se chovaly, jako by každá maminka po porodu měla všechno vědět a se vším si umět poradit. Ale našly se mezi nimi i hodné a za těma jsem cíleně šla pro radu. U těch nabubřelých jsem se nenechala a když se mi něco nelíbilo, tak jsem jim to taky řekla a daly pokoj.

Celkově na porod i porodnici vzpomínám hezky a určitě bych tam šla rodit znovu.

Personál: MUDr. Košvancová, sestra Vojtová a Rosická, ostatní bohužel nevím jménem

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijít si do porodnice sepsat před porodem porodopis a vyřídit si tam papíry.
Předporodní kurz pro prvorodičky, protože pak aspoň budou vědět, co kde je a bude jim to všechno připadat známější a lehčí - aspoň u mě to tak bylo :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, mýdlo, poporodní vložky, poporodní kalhotky, dostatek kojících nočních košil hlavně v létě. Plíny a ubrousky pro mimčo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kolín - Anonymní 13.07.11 napsala :

Ahoj,rodila jsem v Kolíně 3.11.2010.Přijímána jsem byla v půl páté ráno,jelikož mi praskla voda…příjem nic moc byla jsem prvorodička takže jsem byla ze všeho vyjukaná,vůbec nic mi neříkali,dali mě do postele a nechali mě.Večer se tam měnila směna a sestřička(bohužel si nepamatuji jména,ani jsem se nedívala)byla strašně moc příjemná a porod mi s panem doktorem hodně zpříjemnili,jelikož byli úžasní,bohužel mi nevyhovovaly sestřičky na šestinedělí byli nepříjemné…no záleží na které lidi narazíte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - nikil 08.06.11 napsala :

Rodila jsem 25.5.2011 celé mé těh.bylo v pořádku vše nasvědčovalo k tomu že budu rodit přirozeně ale vše bylo jinak…no já jsem od začátku nebyla spokojena s personálem nahoře na porodních sálech byli na mě nepříjemné …dělali ze mě histerku njn říkali si mladá holka ..byl tam semnou přítel zaplatil si 500,.a ve finále ho vyhodili když jsem musela nakonec jít na císaře…celý den to nikam nepostupovalo zanedbali jak v nemocnici tak můj gyndař nikdo mi za celé těh.nezmeřil pánev a ohromně se všihni divili když jsem byla na 8 prstů otevřená 3 hodiny a nikam to nepostupovalo tak koukali že miminko je moc velké a já moc ouzkáv pánvi tak mě trápili od půl devaté ráno do půl noci v mega bolestech a nakonec šla jsme císařem…tkž mám jim to za zlé..ale jinak na šestinedělí sestřičky a na novor.jipce byli všichni moc hodné ..a všem děkuji ale kdo se chystá rodit v kolíně tak rodte nechtěla jsem vás odradit…jen jsme napsala co se mi přihodilo..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ponožky,hodně poporodnických vložek ,plínky,ubrousky,kapesníčky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Kristýna 22.05.11 napsala :

Rodila jsem v Kolíně v srpnu 2009. Na to, že jsem neměla štěstí na zrovna klidnou noc a rodilo nás tenkrát snad 7 možná i víc si stěžovat nemůžu. Asi bych si přála aby na mě měl personál víc času, aby mi miminko dali na bříško a ne s ním hned odpochodovali na vážení a tak, ale jinak jsem byla spokojená. Chápu že při takovém množství porodů a nedostatku nočního personálu, dělali co se dalo (o tom, že měli i pár císařů ani nemluvím) a věnovali se nám v každou volnou chvilku (víc jsem nerodila než rodila, takže u mě nemuseli stát jak na stráži)
Když už jsem konečně začala opravdu rodit, tak se mě všichni věnovali maximálně jako mohli. Anesteziolog, který mi píchal epidurál byl super, tehdejší primář taky super a lékařka, která nakonec samotný porod vedla taky v pohodě.
Na šestinedělí probíhalo vše, tak jak má. Ale neměli jsme s Terezkou žádný problém, takže to mohlo být i tím. Jen kojení mi mohli kapánek vysvětlit.
Za měsíc rodím znovu a opět v Kolíně, tak vám pak napíšu, jestli mě napodruhé nezklamali.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ponožky !!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Pimpi 15.05.11 napsala :

Rodila jsem v květnu 2010 a musím říct, že bych porodnici neměnila. Od přijetí až po propuštění byli všichni moc milí a ochotní. Cokoliv jsem potřebovalaa poradili.
MUDr. Adámek při porodu perfektní. Doufám, že při druhém porodu na něj taky narazím.

Personál: MUDr. Adámek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nezapomeňte na pití na porodní sál

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 29.04.11 napsala :

Ahojky tak já jsem rodila v Kolíně 10,4,2011 v noci ze soboty na neděli jsme přijeli do porodnice sestřička která se o mě tu noc starala byla bez chyby druhy den uz to bylo horší sestřička byla celkem protivná ale dalo se to vydržet jinak porod probíhal hladce byli ke mě moc hodní a sestřičky na šestinedělí byli super chodili se ptát jestli něco neputřebuji a vždycky když sem se na něco potřebovala zeptat nebo poradit tak mi vždy vyhověli jen ta strava tam… nejsem zrovna ta která sní všechno takže sem zhubla skoro na stejnou váhu jako před porodem jinak určitě doporučuji :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít všechno sbalené předem a mít vyplněný formulář

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky,plíny,vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - nikilusi 08.04.11 napsala :

Rodila jsem 31.3.2011 pan doktor Tomáš byl super akorát jedna sestra byla přísnější ale v těch bolestech ke konci nejde netlačit ikdyž sem furt slyšela že to dělám pro miminko.Na šestinedělí je jedna protivná sestra nosí modrý oblečení né bilé.Jinak sestra Rosická a eště jedna starší jsou uplně v poho.A na JIPce a Novorozeneckém fakt super ochotní užasný a chápavý.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše mít zbalené radši na 34tt pak v bolestech je to obtížné balit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně vložek,toaletní papír a něco na zabavení knížku,balík plín radši větší,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - rezinka29 17.03.11 napsala :

Tak já rodila v kolínské porodce 13.2.11, co se týká personálu na porodnici tak bohužel nemám úplně nejlepší zkušenost, neměla jsem zrovna nejpříjemnější PA. Chápu, že v noci ze soboty na neděli se jim moc pracovat nechtělo.
Jinak na oddělení šestinedělí byly sestřičky perfektní, ale nejúžasnější personál byl na JIPce pro novorozence…klobouk dolů, takový přístup jsem ještě nezažila…tam jsou opravdu na jedničku.
Dětské sestry hodnotit nemohu, miminko jsem měla jenom na JIPu.
Pokud porovnám s nymburskou porodnicí, tak rodit bych šla příště do nymburka, ale na šestinedělí a dětské bych volila Kolín.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zabalte si toaletní papír, celý balík plínek pro mimi a vložky. Vlastní oblečení pro mimi není potřeba…myslím, že není ani vítáno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - LenkaaMajda 24.11.10 napsala :

Rodila jsem v kolínské nemocnici minulý týden a mé zkušenosti jsou ty nejlepší. Porod sám nebyl žádná velká radost, ale p. doktor Bečvář je profík a byla s ním i sranda, což se v pauzách mezi kontrakcemi moc často nestává. Trošku mě tam pozlobila jedna sestra, která mě furt napomínala, ať nehekám, ale prodýchávám, že to dělám pro miminko… To sice vim, ale když ono to fakt jako bolelo:-)
Na šstinedělí to bylo super, ochotné sestřičky, sdílný personál, když jsem chtěla něco vědět, vždycky mi někdo vysvětlil, co dělat a jak si poradit. Takže mamky, doporučuji místní nemocnici, já určitě do Kolína zajedu porodit znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte všechno připravené včas!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek plínek a vložek:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - jitys 18.11.10 napsala :

Rodila jsem v kolínské porodnici před třemi lety a spolupráce s porodní asistentkou a s doktorkou na porodním - jméno si bohužel nepamatuji, byla velmi dobrá. Bohužel zkušenost s některými sestřičkami na novorozeneckém oddělení mě doslova zamrzela. Ochota pomoci s kojením minimální, dost časo jsem měla pocit, že obtěžuji, pokud jsem jako prvorodička žádala o radu, a to bylo minimálně po reakci, která se mi dostala - věřím, že se situace změnila k lepšímu (: jitka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Any měly již předem vyplněný vstupní formulář a nemusely v bolestech vzpomínat, kdo se kdy narodil, kolik měl nemocí apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

třeba kousek čokolády na pozvednutí energie - po porodu jsem byla v celkové narkóze (odstranění placenty) a ve čtyři hodiny ráno mě hladovou odvedla sestřička na pokoj a musela jsem čekat až do snídaně(:

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - EvaH+M 19.10.10 napsala :

V Kolíně jsem nerodila, ale byl mi tam na novorozeneckou JIP převezen syn. Sestřičky na nov. JIP byly skvělé,milé, moc hodné, opravdu si na jejich přístup nemůžu stěžovat.
Bohužel ze jmen si pamatuji jen sestřičku Lídu? - krátkovlasá a Martinu? - dlouhovlasá blondýna. Ale všechny byly super:-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kolín - loreena 06.09.10 napsala :

Kveten 2006 - predporodni pece bez problemu
planovany termin porodu byl 28/4, 5/5 jsem nastupovala na do nemocnice na vyvolani,,
jedna z prvnich info kterou jsem dostala byla, kolik maminek a deti pri porodu umre,,sestra na gyn. odd, se zjevne bavila,,
vegetarianstvi je zjevne veliky problem,,,
dve tablety na vyvolani,,krome nesnesitelne bolesti zad, to nevedlo k nicemu
infomovanost od lekaru nulova,,
nutnost pichnuti vody,z duvodu nedostatecneho mnozstvi plodovky
vodu prisel pichnout lekar,ktereho jsem do te doby nevidela,,poprel dosavadni postup a rekl, ze ho nechape,,nic se nedelo,,jen opet bolest zad,,bylo receno, ze pokud nebudou kotrakce, pristoupi se k cisari,,,/nasledne mi prisel muj lekar sdelit, ze pro cisare musi byt duvod/

  • oxytocinovy test,,,pry enormni davku,,predesly den jsem na nej vubec nereagovala
  • napichli mi infuzi,,a najednou prisel zastupce primare,ze se jde na akutniho cisare,,,


operacni tym byl bezchybny

  • probuzeni kolem pul treti odpoledne,,,ditko mi prinesli,,,asi kolem 17,00,,,takze jsem ho videla na digitalu,,opravdu zazitecek,,,


uz pri probouzeni jsem slysela „sveho“ doktora,,jak vsem vysvetluje,,jak jsem jeho postup schvalila,,,!!
ano ditko je zdrave, nicmene hlasky,,jakoze je jedno, jaky je prubeh, hlavne ze to dobre dopadne,,,opravdu povazuji v dnesni dobe za znacne zastaraly,,
diky strave,,,aaaa vegetarinka,,tak mi to maso z omacky vytahnem,a podobne,,, jsem z porodnice odchazela s vahou jako pred tehu,,,

  • odesla jsem na revers,,4 dni po cisari
  • dalsi rodit nebudu,,bolest mi nevadi,,ale naprosta ignorance a neprofesionalita se nezapomina
  • zastupce primare,,bez problemu /primar bohuzel mel v dobe me hospitalizace dovolenou/

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - alenkav 01.08.10 napsala :

červenec 2010 - vše od příjmu k porodu až po odchod domů na jedničku. před porodem mi vše vysvětlili co a jak bude, hlídali pořád mimi. Samotný porod v pohodě, snažili se co nejvíce pomoct, měla jsem u porodu přítele a byl se mnou až do doby,než mě odvezli na oddělení šestinedělí,kde byli rádi že mi přítel pomohl se sprchou,sestřička se chodila ptát zda něco nepotřebuju, na šestinedělí vždy usměvavé sestry. na oddělení novorozenců byla jen jedna nepříjemná sestra,ostatní se snažili poradit,pomoct,ukázat v kteroukoliv denní či noční dobu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

plenky, vložky,toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Lenca123 18.05.10 napsala :

Ahoj,rodila jsem v Kolíně již dvakrát, v roce 2007 a nyní v únoru 2010 a v obou případech jsem byla velmi spokojená. Druhý porod vedl doktor Bečvář, byl příjemný, profesionální, při porodu vtipkoval a s jeho pomocí jsem porodila bez nástřihu. I ostatní doktoři, se kterými jsem byla v kontaktu, byli fajn, stejně jako porodní asistentky. V Kolíně jsou dvoulůžkové pokoje, každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Já jsem měla nadstandart, na pokoji byla lednice a TV. Sestřičky se chodily několikrát denně ptát, jestli něco nepotřebuji.Na pokojích je k dispozici dětská kosmetika, plíny si vezměte svoje. Miminka dostanou košilku nebo body k zapůjčení, ale doporučuji si vzít svoje body pro mimčo,většinou je to velké nebo vytahané.Zároveň má Kolín novorozeneckou JIP, pokud by byly nějaké komplikace. Samozřejmě vždy záleží, na koho narazíte, ale já jsem byla velmi spokojená.Lenka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plíny pro mimčo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Ketka 18.03.10 napsala :

Já v Kolíně rodila před skoro 4 lety a musím říct, že paráda.Oproti prvnímu porodu na Moravě v Bohumíně fakt „procházka růžovým sadem“.Rodil mě p. primář a byl opravdu skvělej.I personál na šestinedělí neměl chybu. Horší to bylo s dětskou Mudrou a jejími sestrami. Ale samozřejmě ne se všemi, to bych jim křivdila.Paní doktorka si hodně zákládá na kojení a bylo mi líto holčin, které rodily poprvé a musely si na mlíko počkat. Děti jim zbytečně křičely , ale paní doktorka nechtěla o příkrmu ani slyšet. To samý platí o dudlících. Vím, že dudlík není nejlepší řešení, ale může dost pomoct. To jsou ovšem věci, které se dají přežít. Sestřičky se dají také uvést do mezí.
Můžu Kolín jenom doporučit a v srpnu se tam chystám znova.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, vložky a vůbec všechno co potřebují pro své pohodlí
a na co jsou zvyklé jako pohodlné spodní prádlo a oblečení, kosmetiku apod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - chocholka 02.03.10 napsala :

Oba mé porody proběhly císařským řezem.Na porodních sálech si na péči stěžovat nemůžu.Snad jen trošku chladnější přístup MUDr.Hanzlíka.Ale jinak je moc šikovný a umí hezky šít.Na oddělení šestinedělí také vše bez problémů.Setřičky které umí potěšit,povzbudit i vyslechnout a poradit.
Jídlo mi celkem chutnalo.
K péči novorozeneckých sestřiček se vyjadřovat ani nemůžu.Moje zkušenost je 100% zkreslená neboť na tomto oddělení pracuji,tudíž jsem tam byla jako doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky pro mimčo,pro sebe vložky,toal.papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - Anonymní 04.01.10 napsala :

Ahojky,
rodila jsem před dvěma lety v Kolíně a nemohu si na nic stěžovat. Na porodním sále byl personál skvělý a na šestinedělí také dobré, akorát by se měl trošku zlepšit přístup dětských sestřiček.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poporodní vložky, toaletní papír - nikde není :-), kosmetiku pro sebe, pro malé plínky a kosmetika není třeba, ta tam je

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kolín - luciblank 30.12.09 napsala :

Když jsem před dvěmi lety rodila v kolíně nemohla jsem si na nic stěžovat, příjemný personál hlavně na porodním sále opravdu jsem měla také na šestinedělí jsem neměla problém jediné co mě zamrzelo tak chování některých dětských sestřiček tam by se to mělo zlepšit. Co se týče jídla pro maminky tak takési není na co stěžovat a toho jsem se bála asi nejvíc ale nebylo to nutné :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní vložky, plíny pro miminko,vlastníkosmetiku, pro miminko není potřeba dostanete od porodnice

Nahlásit

Fotky z porodnice

a je venku :)

Náš malinkej :)

Toníček

Zuzanka a Toníček (vzadu)

andílek náš malinký - Toníček

Míša

náš malí

To jsme my dva na novorozeneckém oddělení

měl i kapačku

s čumáčkem na dýchání podporujíci dýchání

maličký Míša v inkubátoru na JIPce

Vojtíšek za náma mohl přijít kdykoliv..........

Honzíček na dovolené 17 měsíců

Naše zlatíčko 5 měsíců

Honzík 2 dny

Přidejte Vaše fotky k porodnici Kolín.>

Děti z porodnice Kolín

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Kolín
Rennie.T Kněžice Vojta
50 cm, 3505g 01.04.2019
Petraaaaaaaaa KRISTÝNKA neznámé 29.10.2018
Lenisek95 Škvorec Jaroslav 48 cm, 2900g 23.09.2018
Elča1992 Richard 53 cm, 3815g 14.09.2018
Adámek Richter Adámek Richter
52 cm, 3370g 31.08.2018
Chaloupecka1993 Hlízov Samuel
50 cm, 3465g 14.08.2018
zlatafoto Lucie
50 cm, 3665g 11.08.2018
sv85 Kolín Barbora 50 cm, 3500g 01.08.2018
Adéla2946 Kolín Mikuláš Horáček
51 cm, 3570g 23.07.2018
Metalistka666 Jiříček 50 cm, 3500g 18.07.2018
Metalistka666 Jiříček
50 cm, 3500g 18.07.2018
Nikol.R Nymburk Charlotte neznámé 15.07.2018
Pinki 20 Petr Šanda
51 cm, 3600g 14.07.2018
Mamazpovolani Kačenka 49 cm, 3650g 10.07.2018
Emmka2018 Emma
49 cm, 3440g 12.06.2018
Rock.rebel Ondřej Josef neznámé 16.05.2018
NikolaNellaViktorie Nella Viktorie
49 cm, 3290g 09.05.2018
Weru94 Ema
47 cm, 2380g 28.04.2018
Jana3121990 Čestín Karolína
50 cm, 3270g 18.04.2018
Jana31990 Karolína
50 cm, 3270g 18.04.2018

Rodily v porodnici Kolín

Chystají se rodit v porodnici Kolín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Kolín (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Kolín?