Romové vs. celý zbytek světa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 16:50
Romové vs. Celý zbytek světa

Maminky mám takový problém jsem romka a neustále se setkávám s kritikou z rodiny ze strany manželovo. Prý se má 3. Měsíční miminko krmit a musí pít vodičku nebo feniklovy čaj. Panímáma od 3. do 4. Měsíců života miminka docílila to že kojila jen v noci. Já se klaním k přikrmování od 6m pokud bude moje miminko připravené nebo doslova hladové jako první extra kojit přeci a pak je tu možnost dokrmování. Také je prý MM jako jídlo a potřebuje tekutiny a je dehydratovany, na tohle mam argument ze mame min. 6 mokrých plen a nemame propadlou fontanelu. Já si ani nechci představit jak ty děti u nich v rodině musely a musí trpět. Jakmile přijde maminka s něčím takovým co oni nedělají doslova ji ukamenujou a musí dítě doslova precpávat. Můj poslední návrh je takový že jsem schopná jít s ní k doktorovi aby ji vše bylo vysvětleno jinak už jedině tou cestou ze děti jsou moje. :nevim:
Celé jsem to probrala také s prababičkou a prý jsou některé romové stále negramotní jednoduše řečeno a mám je nechat at nato jednou prijdou sami, já bych radši aby se to šířilo co nejvíc a tenhle blbý zvyk tak malých miminek zaniknul. Jinak moje otázka zní jesli jste se s tím taky setkaly. Předem moc dekuji a omlouvám se za gramatiku žiju mimo ČR uz přes 15 let.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 6894 příspěvků 04.12.18 16:55

Úplně jsem moc nepochopila,jak souvisí tvůj problém s tím,že jsi Romka. Tenhle problém má s babičkama spousta ženských a nejsou to Romky. Určitě bych nedávala zbytečně čajík,zvláště teď v zimě,pokud je dítě plně kojené,to není potřeba a babičce to vysvětlila,že to mám posvěcené od lékaře a hotovo,ať si babička povídá,co chce.

atominnka
Generální žvanilka 21867 příspěvků 04.12.18 17:03

Ty jsi máma. ty dělej, jak uznáš za vhodné. Za mě stačí MM.

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 04.12.18 17:15

@carola řekla bych, že její problém s tím souvisí, protože Romové mají trošku jiné rodinne zvyky a jsou naučení, že se v rodině poslouchá ten nejstarší. Jestli se tedy nepletu. Zakladatelko, já bych se snažila stát si za svým, vysvětlit, že to už dávno tak není, že je dokázáno, že brzká strava dítěti ubližuje. Jaký to bude mít smysl, nevím, ale pokud by stále byly proti, stála bych si tvrdě za svým.

Anna766
Hvězda diskuse 73311 příspěvků 04.12.18 17:20

To nemá s romstvím myslím co dělat.Dříve se spousta věcí kolem dětí a nejen kolem nich,dělala jinak.Já se kdysi zhádala se svojí matkou,která měla stále tendence cpat do sunaru cukr a měla pocit że tu stravu dětí poněkud hrotím a přeháním protože ona dala několikaměsíčnímu mému bratrovi lečo a přežil.

Včelička992
Závislačka 3429 příspěvků 04.12.18 17:22

.

Příspěvek upraven 07.12.18 v 23:58

Anna766
Hvězda diskuse 73311 příspěvků 04.12.18 17:23
@Aduš8 píše:
@carola řekla bych, že její problém s tím souvisí, protože Romové mají trošku jiné rodinne zvyky a jsou naučení, že se v rodině poslouchá ten nejstarší. Jestli se tedy nepletu. Zakladatelko, já bych se snažila stát si za svým, vysvětlit, že to už dávno tak není, že je dokázáno, že brzká strava dítěti ubližuje. Jaký to bude mít smysl, nevím, ale pokud by stále byly proti, stála bych si tvrdě za svým.

My jsme bílí až vycmrndlí,bledolící a světlooký a moje mamka si to myslela taky,že jí musím poslouchat :D a když jsem chtěla dělat věci podle svého a podle nových poznatků a pokynů lékařů,byla uražená že kuře nebude poucovat slepici.A to jsem měla děti poměrně pozdě.Neviděla bych za tím mermomocí romskou otázku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 17:25

Určitě si budu stát za svým já se s tím setkávám převážně u romů proto jsem nato upozornila nechápu to že si myslí že jakýkoliv pediatr se plete. Také se prý pozná jestli je slabé mléko podle toho jak vypadá. Atd. Atd. Už mi to leze krkem proto jsem se odhodlala napsat sem. Máme sakra velký problém :lol: pořád opakuji že není nejsou 70 80 90 letá svět se zdokonaluje dělají se všelijaké výzkumy a na tom základě se vše mění.
Dokonce i moje babička prababička uznají že nevěděly a krmily nás špatně.

Tichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 04.12.18 17:28

Jedním uchem tam, druhým ven. Víš kolik takových rad jsem dostala od své matky nebo tchyně. Tak ji vyslechni a dělej si dal to, co vyhovuje tobě

Anna766
Hvězda diskuse 73311 příspěvků 04.12.18 17:31
@Včelička992 píše:
Ja to taky nechapu, moje mamka taky vykladala jak uz jedla gulas, cabajky atd jako mimino. Ale to ze se z toho zesrala jak amina, to uz nikdo nerekne.

Já teď už nevim kolik bráchovi bylo,rok mu ještě zdaleka nebyl a mama mu prý udělala krup.kasi,on jí nechtěl,prskal,a pak do toho přišrl táta domu z práce a ma mu nandala to lečo,a kluk prý se mu do toho leča začal cpat,tak ho dostal taky a prý jak si mlaskal a od tý doby dostaval skoro to samé co taťka a hotovo.Já prý to moc hrotím,mi bylo řeceno.

Anna766
Hvězda diskuse 73311 příspěvků 04.12.18 17:32
@Tichošlápek píše:
Jedním uchem tam, druhým ven. Víš kolik takových rad jsem dostala od své matky nebo tchyně. Tak ji vyslechni a dělej si dal to, co vyhovuje tobě

Přesně tak.

Helca83
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 04.12.18 17:33
@Anna766 píše:
My jsme bílí až vycmrndlí,bledolící a světlooký a moje mamka si to myslela taky,že jí musím poslouchat :D a když jsem chtěla dělat věci podle svého a podle nových poznatků a pokynů lékařů,byla uražená že kuře nebude poucovat slepici.A to jsem měla děti poměrně pozdě.Neviděla bych za tím mermomocí romskou otázku.
:palec: :mrgreen: Jj nektere babicky, a to ty vlastni i tchyne, maji dojem ze jsou reditelkami zemekoule :mrgreen:
Helca83
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 04.12.18 17:38
@Anonymní píše:
Určitě si budu stát za svým já se s tím setkávám převážně u romů proto jsem nato upozornila nechápu to že si myslí že jakýkoliv pediatr se plete. Také se prý pozná jestli je slabé mléko podle toho jak vypadá. Atd. Atd. Už mi to leze krkem proto jsem se odhodlala napsat sem. Máme sakra velký problém :lol: pořád opakuji že není nejsou 70 80 90 letá svět se zdokonaluje dělají se všelijaké výzkumy a na tom základě se vše mění.
Dokonce i moje babička prababička uznají že nevěděly a krmily nás špatně.

Na tohle mi povidala jedna velika odbornice na adopce (psycholozka, ale znala z terenu) ze zrovna to krmeni je u romu hrozne rozsireny nesvar, ze treba rocnimu miminu daji gulas a jeste jsou radi kdyz mu chutna. Pry tyto deti konci s dozivotne poskozenymi ledvinami a jatry kvuli koreneni a soli protoze to deti v tomto veku jeste nesmi.. a pry je proto tolik romu v inv.duchodu… takze si jedte svoje a ty dobre minee rady neposlouchejte :hug:

Andra073
Povídálka 41 příspěvků 04.12.18 19:09

Někdy je to těžké, hlavně s babičkama. Kolikrát jsem dostala vynadáno, že naší dcerce kašička nechutná, protože kaše nemá chut, když ji ani nechci dát cukr ani osolit (7,5mesice). Pry ji mam dat UM protoze se z MM nenaji, pry misto jednoho kojeni mam udelat pudink a rozmačkat s piškotem. A nebo rozmačkat knedlík, protože by omáčku už taky snědla. Proto je dcerka prý tak malá, když ji nedam ani poradne najist (7,5 měsíce, v 7 měsících 7 kilo, dr rika ze je to ok). A tak dále a tak dále. Jsem někdy na mrtvici. Stuj si za svym. Delas to spravne. Byla by chyba cpat do ditete jidlo ktere mu muze uskodit, jen abys to neposlouchala. Precijen delas pro prcka stravovací zaklady na cely zivot. I kdyz chapu ze to v rodine muze byt nekdy narocne, zvlast pokud mate v rodine ohledne vychovy deti zavedene urcite stravovaci ,,tradice"

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 04.12.18 20:20

Na babicky se vyprdni at jsou ,,bile,, nebo ,,cerne,,. Je to tvoje dite. Ty jsi jeho matka. Delej pro nej to nejlepsi co unas za vhodne. Poslechni si rady, co se ti libi zkus co ne vypust. Za me teda ja sem cajik fenyklovy davala i kdyz sem kojila ale jen tak pocucat, aby si nim nenaplnila brisko pak by nechtela MM. Rozhodne ji to nicim neuskodilo. Pokud pochybujes ze mas slabe mliko neni nic lepsiho nez to zjistit tak ze skocis za dr.aby ti dite prevazila jestli pribira tak jak ma, pokud ano neni co resit. A s prikrmama zacni teprve az ti rekne doktorka ze uz mas zacit. Neboj, ona ti rekne

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >