Vánoce - proč dárky dospělým?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janiiska
Závislačka 3884 příspěvků 04.11.18 07:45
Vanoce-proc dárky dospělým?

Dobrý den,
Proč se dávají na vánoce dárky dospělým a ne jen dětem? Když dospělý člověk, který si vydělává si může koupit sám co potřebuje. Mne osobně je hloupé, přijít k rodičům a čekat, že mi na vánoce něco dají. Jsem dospělá vydělám si, mohu si koupit sama. Jediny dárek, který mě potěší je ten, že se všichni setkáme v klidu, míru a ještě máme rodiče tady.Kdyz jsem během roku viděla, jak ostatním holkám okolo mého věku odešla třeba maminka.Ty holky, jim bude chybět rodič, ne nějaký dárek věc, který si mohou koupit samy kdykoliv.
Vánoce by měly být o dětech, že jim se dají dárky, protože věří na Ježíška a nevydělávají si ti starší. U dospělých podle mého názoru už by to mělo být o tom, že se všichni setkaji, povikladaji u vánočního stolu a jsou rádi, že se tento rok opět všichni sešli a jsou zdraví. Jenze tohle si uvědomuje jen malé procento dospělých.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 29 Další »
Reakce:
Králičice
Extra třída :D 13079 příspěvků 04.11.18 07:47

Já dávám dárky dospělým proto, protože jim chci udělat radost ;)

Janiiska
Závislačka 3884 příspěvků 04.11.18 07:49
@Králičice píše:
Já dávám dárky dospělým proto, protože jim chci udělat radost ;)

Tu jim můžeš udělat i během roku,ne jenom proto,že jsou vánoce.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10877 příspěvků 04.11.18 07:50

Přece pro radost. Já dárky rada dostávám i dávám a to bez ohledu na věk. To vůbec nesouvisí s tím jestli si zároveň vážím společného casu s ostatními

Králičice
Extra třída :D 13079 příspěvků 04.11.18 07:51

@Janiiska - to taky dělám :-)

Janiiska
Závislačka 3884 příspěvků 04.11.18 07:51
@Tichošlápek píše:
Přece pro radost. Já dárky rada dostávám i dávám a to bez ohledu na věk. To vůbec nesouvisí s tím jestli si zároveň vážím společného casu s ostatními

Tu radost člověk ostatním může udělat i během roku,ne jen k Vánocům.

Janiiska
Závislačka 3884 příspěvků 04.11.18 07:52
@Králičice píše:
@Janiiska - to taky dělám :-)

Takže ty Vánoce by měly být o něčem jiném u dospělých.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10877 příspěvků 04.11.18 07:53

@Janiiska a ty někde čteš, že si ji během roku neděláme? Tvůj dotaz byl na vánoce, tak ti odpovídáme k tématu

Avlin
Závislačka 2781 příspěvků 04.11.18 07:55

Dáváme pro radost pro potěšení. Jsou to spíš maličkosti které udělají radost. Hodně i „vyrábíme“ dárky pro dospělé. Třeba babička dostala od nás fotku vnoučatm, domácí čaj, ušité dekorace do bytu atd..( Každému co má rád a co se mu líbí) Takový symbol toho, že na sebe v tento čas myslíme a sami se staneme „Jéžíškem“. Možná i " poděkování" že jsme všichni spolu sešli.
Z nás si drobnosti / dárečky dáváme i během roku ale o Vánocích to má podle mě kouzlo.

Příspěvek upraven 04.11.18 v 08:00

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 04.11.18 07:55

@Janiiska protoze jim chci udelat radost. Vsak nejde o to, aby byl darek nejak drahy ne? :nevim: treba se svagrovcema si dame navzajem dobre vinko, ktere spolecne pri dalsich navstevach vypijeme a to je strasne fajn :palec: a to, ze se vsichni sejdeme, je u nas samozrejmost ;) cela rodina to ma rada a vzdy se tesi, az se vsichni uvidime spolecne :)

Králičice
Extra třída :D 13079 příspěvků 04.11.18 07:55

@Janiiska - jak u koho..U nás je to tradice :-) A já chci vidět překvapení i v očích dospělých, nejen dětí.. Ale je fakt, že chceme počet dárků mezi dospělými omezit ;) Ale minimálně jeden balíček pod stromečkem každý mít musí :lol:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 04.11.18 07:56

@Janiiska vsak radost si delame i behem roku, ptala ses ale na Vanoce ;)

Janiiska
Závislačka 3884 příspěvků 04.11.18 07:56
@Avlin píše:
Dáváme pro radost pro potěšení. Jsou to spíš maličkosti které udělají radost. Hodně i „vyrábíme“ dárky pro dospělé. Takový symbol toho že na sebe myslíme.

To je smutné,že na lidském štěstí radosti na vánoce záleží na věci,ne na přítomnosti a zdraví toho blízkého.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25226 příspěvků 04.11.18 07:57
@Janiiska píše:
Tu radost člověk ostatním může udělat i během roku,ne jen k Vánocům.

To delame. Ale Vanoce to je krome setkani a vykladani, ktere delame ovsem behem celeho roku, taky o darcich. Kdybychom se setkavali a mluvili jednou za rok, to by byl problem. Pak bys klidne par lidi nezastihla, protoze by zemreli. Darky davame rodicum, s manzelem jen jeden. A mame z toho radost. Kdo nema, at nedava.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40432 příspěvků 04.11.18 07:57

a proč ne? Tím že jsem dospělá mám sedět u stromečku a koukat? A co až děti řeknou jestli jsme zlobila že mne ježíšek nic nedal? Manžel má stejný finanční limit na dítě a i na mne ;) Bylo by to smutné sedět a koukat. my dáváme dárek i psům takže psi dostanou a já nic :lol: To tady zase bude diskuzí kolik ženských nic nedostalo a spokojené nejsou :? Vánoce mám hodně ráda. Dcera už psala Ježíškovi a musela jsem si napsat i já a i manžel :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 29 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >