Adopce ano, vlastní dítě ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:36
Adopce ano, vlastní dítě ne?

Zdravím všechny, ráda bych otevřela diskuzi na toto téma. Jsem spokojeně vdaná, je mi téměř 33 let a nemám touhu mít vlastní děti, být těhotná, porodit atd. Prostě ani postupem v času se to ve mě neobjevilo a když něco necítím, tak to nedělám :) Mám ale nějaké vnitřní pnutí, že bych chtěla adoptovat dítě. Odjakživa mám silnou empatii, zachránila jsem několik vyhozených zvířat a obecně jsem člověk, co hodně přemýšlí a rád pomáhá a stará se.. A chci být hlavně užitečná, to je můj smysl života. Má to někdo podobně, že nemá pud mít vlastní potomky, ale chtěl by dát domov (nebo to již uskutečnil) děťátku z dětského domova/kojeňáku? Děkuji za odpovědi, je to citlivé téma, tak proto anonymně. Přeji pěkný den všem :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6718 příspěvků 31.10.18 09:38

Pro tebe by byla vhodná spíš pěstounská péče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:42

Mam to stejně, vůbec netoužím po vlastních, ale nevadilo by mi adoptovat.

Keyllah
Extra třída :D 10180 příspěvků 31.10.18 09:44
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, ráda bych otevřela diskuzi na toto téma. Jsem spokojeně vdaná, je mi téměř 33 let a nemám touhu mít vlastní děti, být těhotná, porodit atd. Prostě ani postupem v času se to ve mě neobjevilo a když něco necítím, tak to nedělám :) Mám ale nějaké vnitřní pnutí, že bych chtěla adoptovat dítě. Odjakživa mám silnou empatii, zachránila jsem několik vyhozených zvířat a obecně jsem člověk, co hodně přemýšlí a rád pomáhá a stará se.. A chci být hlavně užitečná, to je můj smysl života. Má to někdo podobně, že nemá pud mít vlastní potomky, ale chtěl by dát domov (nebo to již uskutečnil) děťátku z dětského domova/kojeňáku? Děkuji za odpovědi, je to citlivé téma, tak proto anonymně. Přeji pěkný den všem :kytka:

a neuvažovala jsi spíš o pěstounství? empatických lidiček, co chtějí pomoci, je tam potřeba stále víc a víc a pro ty děti, je to prvotní záblesk naděje do budoucna…co si o tom myslí manžel?

veneaK
Nováček 2 příspěvky 31.10.18 09:44

uf, tak nejsem jediná „divná“ :)

Tichošlápek
Extra třída :D 11546 příspěvků 31.10.18 09:46

A manžel na to říká co? Myslím, ze jen málokterý muz bude dobrovolně vychovávat cizi dítě, když muze mít vlastní. Mne by třeba nevadilo dítě adoptovat, ale vlastní je vlastní :) i když touhu byt těhotná a rodit muze mít snad jen masochistka :lol:

renap
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 31.10.18 09:46

@veneaK No,divný to trochu je,neboť přirozenou touhou člověka je množit se a předávat svoje geny dál,do dalších generací.
A co manžel?

Janli
Kelišová 6842 příspěvků 31.10.18 09:46

Pokud netoužíš po dítěti, ale chceš adopcí uspokojit svůj altruismus, je to špatně. Nejde jen o to dát dítěti domov, ale také bezmeznou lásku a nekonečnou trpělivost. To bez mateřského citu nejde. Vlastní dítě nechceš, netoužíš po něm. Chceš být tedy jen chůvou? To je málo. Srovnáváš ho se zachráněným zvířátkem a z toho mi vstávají vlasy na hlavě. Buď cítíš celým svým srdcem, že ve svém životě potřebuješ dítě a dáš mu celé tvé já nebo ne a pak neexperimentuj s dětskou duší. Ono je velmi těžké vychovávat i vlastní dítě, které bezmezně miluješ, natož dítě z domova se zraněnou duší a spoustou problémů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:48

@Keyllah Manžel je flegmatik a vše mu dlouho trvá, než si promyslí, ale je taky hodně empatický, takže když se o tom bavíme, tak proti není. Pěstounství se nějak trochu bráním, protože jsem dost citlivá, mít dítě třeba jen dočasně a pak třeba by se vrátilo k bio rodičům? Nejsem teda přesně znalá zákonů, ale zdá se mi to jako dočasná péče..

Šarlota4
Extra třída :D 10295 příspěvků 31.10.18 09:50

My taky uvazujeme nad adopci do budoucna. Vlastni deti uz nechce, mame tedy jen jedno a oba relativne nizky vek (28,35). Manzel je tomu naklonen jeste vic nez ja. My bychom chteli pripadne uplnou adopci, aby dite melo plnohodnotny narok na dedictvi apod. A je v tom touha dat vzdelani a zazemi diteti, ktery nemelo takovou kliku.

Sany80s
Kelišová 6718 příspěvků 31.10.18 09:53

Pokud jsi nějak citlivá a myslíš si, že bys nezvládla návrat k pěstounům(pokud je rodič zbaven práv, tak to moc pravděpodobné není), tak to pro tebe není vhodné. A to ani pěstounská péče a ani adopce v českých podmínkách.
Víš vůbec něco o tom, jaké děti je možné v této zemi adoptovat?

GoldGirl
Kecalka 243 příspěvků 31.10.18 09:54

Mám to stejně ;) Bohužel jelikož jsem lesbička a má budoucnost nebyla růžová tak adopcí bych neprošla, testy a vším. Znám „dokonalé“ páry ktere tez neprosli. Tudiž ted cekam vlastní a pokud se zmeni zákony, dalsi bych chtela adoptovat ovsem ne blondate bile dite ale napr romske či jinak etnicke a s nejakym problemem.

renap
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 31.10.18 09:54

@Janli Asi tak,lépe bych to nenapsala,paní si zřejmě neuvědomuje,že dítě,které by dostali do adopce nemusí být bezproblémové,což samozřejmě nemusí být ani biologicky vlasttní. Ale u toho adoptovaného nebude vědět,co mělo za rodiče,nic o jejich inteligenci,ne­mocech,genetic­ké zátěži,dají se tam očekávat výchovné provblémy.Před­stava,že do adopce dávají děti dva krásní zdraví vysokoškoláci,je­likož si nemohou dovolit mít teď dítě je dost mylná. Já to v práci vidim z druhé strany a z toho důvodu bych do adopce nikdy nešla,genetika se oklamat nedá.Něco se dá ovlovnit výchovou a prostředím,ale ten genetický předpoklad tam prostě hraje největší roli .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:57

@Janli Děkuji za tvůj názor, respektuji ho, ale nesouhlasím. Nejedná se o žádný experiment, ale touhu dát domov a lásku někomu, kdo jej nemá a kdo to potřebuje, bez potřeby se sám množit. Jsem si vědoma, že to je pro někoho absurdní, proto jsem otevřela tuto diskuzi, jestli to někdo cítí podobně.

brisco
Závislačka 3098 příspěvků 31.10.18 09:57

Mi to trochu divné přijde. Navíc ty děti častěji mívají různé diagnózy. Sama mám dceru s ADHD a dá to někdy dost zabrat, i když je moje. :andel:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >