Reklama

Očkování rotaviry - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

darkblack
Závislačka 3588 příspěvků 26.04.10 16:38
rotaviry - ano či ne?

AHOJ HOLKY,
CHCI SE ZEPTAT..DNES JSME DÁVALI OČKOVAT VE TŘECH MĚSÍCÍCH HEXU+PREVENAR.. PTALA JSEM SE NA ROTAVIRY A ROZHODUJI SE ZDA ANO ČI NE. JESTLI TO NENI PRO MIMI NÁPOR NA ORGANISMUS TOLIK OČKOVÁNÍ?? NECHÁVAL JSTE NĚKDO OČKOVAT?? DĚKUJI ZA RADY A ZKUŠENOSTI…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.04.10 16:50

My jo a neměli jsme žádný problém. Párkrát to kolem nás i obcházelo a ustáli jsme to :-).Ale prevenar budeme dávat až v roce.

MišelkaX
Kelišová 5679 příspěvků 26.04.10 17:18

Ahoj Ivy :-) my jsme ho nechali malé dát… příští úterý nás čeká druhá vakcína… i když to stojí peníze, tak my to vzali… Kamarádovo miminko to chytilo a musel být na kapačkách. Během 3 dnů shodil kilo a na takové malé miminko je to hodně…

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 26.04.10 17:43

ja si zase myslim ze je to moc velka zatez…rozhodnuti je na tobe…ja osobne bych do mimca nic jinyho nervala..staci hexa :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.04.10 17:58

My rotaviry asi taky ne. Prý to funguje jen proti některým a jinak jich je mnohem víc :nevim: .

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 26.04.10 18:14

No to řeším taky to očkování. Rotaviri jsme už měli, tak snad je už nedostanem- krev ve stolici, děs :cry: , ale máme komplet hexu a taky nevím, jestli dát něco jiného, protože každý na to má jiný názor jak lékař tak maminky.. Navíc známá má naočkováne kde co i prevenar,pne­umokoka dala na to několik tisíc by malý neměl zánět ucha, protože to má pořád a stejně nza měsíc znovu chycené uši..Někdo mi radil jenom hexu jako základ plus žloutenka, když děti všechno olizují

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 26.04.10 18:25
kvaček píše:
No to řeším taky to očkování. Rotaviri jsme už měli, tak snad je už nedostanem- krev ve stolici, děs :cry: , ale máme komplet hexu a taky nevím, jestli dát něco jiného, protože každý na to má jiný názor jak lékař tak maminky.. Navíc známá má naočkováne kde co i prevenar,pne­umokoka dala na to několik tisíc by malý neměl zánět ucha, protože to má pořád a stejně nza měsíc znovu chycené uši..Někdo mi radil jenom hexu jako základ plus žloutenka, když děti všechno olizují

Když necháš naočkovat pneumokoka,nez­namená to,že dítě nemůže dostat zánět středouší.Způsobují to i jiné viry a bakterie,nejen pneumokok.Navíc,žád­ná z pneumokokových vakcín,Prevenar,Syn­florix ani Prevenar 13 nechrání proti všem typům pneumokoka :wink:

Stejně tak jako rotavirová vakcína neuchrání proti všem typům..

Moje děti proti rotavirům očkovány nejsou,proti pneumokoku a žloutence ano :wink: Emča žloutenku až po ukončení základního očkování.

saraai
Závislačka 4548 příspěvků 26.04.10 20:13

Vzdycky ti nekdo rekne ano a nekdo ne. Ockovani je komplikovana zalezitost. Sara mela do dvou let naockovanou je hexu a tuberkulozu a prvni davku Priorixu, pak jsme prijeli do USA, kde se ockuje mnohem vic, nez u nas a protoze se chysta napodzim do skolky, tak jsme behem roku a ctvrt doockovali pneumokoka, rotaviry, zloutenku A, nestovice (krome toho se tu doporucuje ockovani na chripku, kazdorocne, letos i na tu praseci, ale to jsem si vybojovala a neockovala, to skolky nevyzaduji)
Sara zadne problemy s ockem nemela, mladsi syn jede podle mistniho ockvaciho kalendare a po posledni davce DPT (v CR soucast hexy) jsme skoncili v nemocnici se zapalem plic na kysliku pro nedostatecne okyslicovani krve, nebot ocko dostal i kdyz trosku pokaslaval, ale dr. tvrdil, ze to nic neni a dychani ma ciste. :-?
Jen teda 3 mesicni miminko mi prijde dost malicky na to, aby melo uz tolik ockovani.

A ze zadne ocko neni stopro - uz druhy tyden bojujeme s pupinky, ktere dle meho nazoru jsou nestovice i presto, ze proti nim jsme ockovani :-)

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 27.04.10 07:26

Saro, no teda, to jste si asi užili :-( My jsme po dávce MMR taky skončili v nemocnici se zápalem plic :-( do té doby syn zvládal očkování bez problémů.

marcela_havlickova
Povídálka 12 příspěvků 28.01.11 12:57

Ahoj Ivy,
ja jsem svoje dve deti ockovat nechala. Mam dvojcata, narodila se v 29 tydnu. Takze jsem si po zvazeni vsech pro a proti rekla, ze mi to za ty penize stoji. Uz i tak mame ruzne (jine) zdravotni problemy, takze budu rada, kdyz se aspon tehle infekce zbavime.
Marcela

voha
Nováček 1 příspěvek 04.07.11 14:14
rotaviry hrůza

Dobrý den všem,
snad můj příspěvek poslouží dalším maminkám při rozhodování.
Právě jsme prodělali rotavirovou infekci u dítěte , které bude mít skoro 6 let. Můžu s klidným svědomím říct, že kdybych já měla tenkrát tu možnost a zkušenost, určitě bych do toho očkování šla.
Nepřeji to nikomu zažít a to jsme nebyli v nemocnici, protože jsem syna napájela hojně černým čajem. Nedovedu si představit toto zažít u miminka nebo batolete. To zvracení i průjem se už dalo zvládnout, ale měl šílené křeče v břiše, se kterými si neporadí nic.
Opravdu si to raději nechejte naočkovat. :palec:

Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 07.08.11 08:51
Nevíte někdo jak dlouho má toto očkování dítě ochránit ? Malá má jít na očkování ve třech měsících a „slyšela“ jsem, že to účinkuje 1rok :nevim:
voha píše:
Dobrý den všem,
snad můj příspěvek poslouží dalším maminkám při rozhodování.
Právě jsme prodělali rotavirovou infekci u dítěte , které bude mít skoro 6 let. Můžu s klidným svědomím říct, že kdybych já měla tenkrát tu možnost a zkušenost, určitě bych do toho očkování šla.
Nepřeji to nikomu zažít a to jsme nebyli v nemocnici, protože jsem syna napájela hojně černým čajem. Nedovedu si představit toto zažít u miminka nebo batolete. To zvracení i průjem se už dalo zvládnout, ale měl šílené křeče v břiše, se kterými si neporadí nic.
Opravdu si to raději nechejte naočkovat. :palec:

j.aromová 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.12 11:49
očkování proti Rotavirům u novorozence

Ahoj, zajímal by mě váš názor ostatní maminy, zda necháváte své novorozence očkovat či neočkovat proti Rotavirům. Každá dětská lékařka radí něco jiného a čert se v tom vyznej. Jaký je váš názor na to. My jsme na radu naší dětské lákařky očkovat nechali, ale dnes už si nejsem jista, zda nám poradila správně, nebo zda jí šlo jen o nějaký ten bod navíc. jaké jsou vaše zkušenosti. Díky Jitka

Gabčulka
Kecalka 443 příspěvků 08.02.12 09:59

Ahoj, my máme dnes přesně 10 týdnů a jdeme na první Hexa + rotaviry. Doktorka nám to doporučila, jelikož hodně cestujeme a chodíme mezi děti (tedy s malou teď ještě ne, ale časem určitě). Mělo by nás to stát 2200.

Karloss 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.12 17:00

Očkování je jeden velký farmaceutický podvod, jak z vás vytáhnout prachy. Taky jsem bohužel naletěl, dceru (21 měsíců) jsme nechali naočkovat a přesto chytila rotavirovou gastroenteritidu a skončila v nemocnici na kapákách ve velmi žalostném stavu. V nemocnici se její stav dále zhoršoval a to po dobu tří dnů. 4 den se začla toho dostávat. Není pravdou, že po očkování Vaše dítě rotaviry nedostane nebo bude mít onemocnění mírný průběh. Právě naopak. Těch rotavirů jsou miliony druhů, tak jako např. chřipek. Znovu opakuji, toto očkovat je velký podvod a jen byznys!!!! :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >