Roušky ve školách vers. karanténa

1214
6.1.21 12:09

roušky ve školách vers. karanténa

Ahoj, máte někdo zkušenost teď z poslední doby (co chodí děti do škol s povinnou celodenní rouškou), jak je to s případným výskytem covidu? Jde celá třída do karantény nebo se bere, že jsou chráněni rouškou a doma zůstane jen to nemocné dítě a ostatní se učí dál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17053
6.1.21 12:12

Tak to mě zajímá, určitě mám staré informace, ale podle mě jde jen spolužák z lavice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65916
6.1.21 12:12
@vedma007 píše:
Ahoj, máte někdo zkušenost teď z poslední doby (co chodí děti do škol s povinnou celodenní rouškou), jak je to s případným výskytem covidu? Jde celá třída do karantény nebo se bere, že jsou chráněni rouškou a doma zůstane jen to nemocné dítě a ostatní se učí dál?

U nas šli do karantény spolusedici na obědě. Ale lidová tvořivost hygieny a vedení školy nazna mezi, takže je možné cokoli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51733
6.1.21 12:15

U nas se hygiena ptala, jestli mame rousky, kdyz onemocnelo hodne zamestnancu. Zacalo mizet dost deti. Kdo byl nemocny, tak zustal doma a zbytek fungoval ve skole. Najelo se na nouzovy rezim pred svatky. Cely prvni stupen zavreny nebyl. Bud by vedeni muselo zavrit celou skolu nebo se jede nouzove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
6.1.21 12:17

Já si jako nedělám iluze, že by ty roušky u prvňáků k něčemu byly (dcera si ji např. žužlá :roll: ), ale celkem by mě to zajímalo. Když už je nutí v tom celý den být, jestli pak alespoň nebudou prudit s karanténami.
@Lama Lama hm takže klasika, nikdo nic neví a každý si to dělá, jak se mu zrovna zamane :roll: že mě to nepřekvapuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32880
6.1.21 12:25

U syna ve třídě šel do karantény v říjnu jen soused v lavici, před ním, za ním a nejlepší kamarád dotyčného. Během několika dalších dní bylo potvrzeno 7 pozitivních případů a třídu jim zavřeli.
Mně bylo řečeno kolegyní, že se ptají na roušky, větrání a rozestupy. Některé školy mají celkový přehled o počtu nakažených dětí a zaměstnanců, jinde je to horší.

Pravidla se měnila každou chvíli v září šla do karantény celá třída i s rodinou. Stejně tak se mění metodika dětských lékařů ohledně testování dětí. Syna lékařka uvrhla do izolace, že je lepší zůstat doma, ať to cestou na test neroznasime, až jsem jí volala, že je několik potvrzených případů, na test nás poslala, ale to byla špička, dostal se až za dalších 6 dní :cert:

U školek jde u nás do karantény celá třída, pokud jde o velkokapacitní školku a všichni, pokud jde o zařízení rodinného typu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
6.1.21 12:26

@vedma007 pred Vanoci pozitivni spoluzak a karantenu nemel nikdo. Jina trida byla cela v karantene, ale tam nevim duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
6.1.21 12:29

U nas pred vanoci jen spolusedici na obede, ze tam nemaji rousky…jinak nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3457
6.1.21 12:30

U nas do karanteny nesel nikdo - hygiena rekla, ze meli vsichni rousky, tak do karanteny nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51733
6.1.21 12:32

Zalezi na KHS, jak rozhodnou. U nas mela nedavno skolka uplne stejny rezim, jak mela ted skola. Ani jedna cela trida nesla do karanteny.
Ctyri tridy se smrskly na jednu. Ale to bylo dane tim, ze si vetsinu rodice postahovali na nekolik tydnu domu. Ve skolce zustal mix vsech trid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
6.1.21 12:36

Dostali jsme echo, že ve škole je covid, máme sledovat děti, při příznacích kontaktovat lékaře a jít na test. Do karantény děti nešly, protože měly roušky. Tuším, že tam bylo info, o nějakém % nakažených, při kterém už se třída uzavře.

Příspěvek upraven 11.01.21 v 10:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28625
6.1.21 13:00

Jedna škola - třída měla pozitivní paní učitelku, do karantény nešel nikdo, protože měli roušky - z té třídy pak byly pozitivní tři další děti, do karantény opět nikdo. Jiná škola - pozitivní dítě ve třídě, učitelka určila děti, které se s ním vídají ve třídě a ty šli do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
6.1.21 13:41
@Lama Lama píše:
U nas šli do karantény spolusedici na obědě. Ale lidová tvořivost hygieny a vedení školy nazna mezi, takže je možné cokoli

Těch, co se potkali na wc se týká variata "měli roušku " :mrgreen:. Šaškárna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65916
6.1.21 15:18
@Berry77 píše:
Těch, co se potkali na wc se týká variata "měli roušku " :mrgreen:. Šaškárna.

Do se vejde do 15 min

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
6.1.21 19:27

Zrovna dneska aktuální věc. Říkala nám ráno ředitelka, že mají ve třídě tři pozitivní děti a nemocnou pozitivní paní učitelku. Do karanteny prý nemusí, měli roušky. Jen jim budou měřit častěji teplotu. Kdybychom měli zájem hygiena nám pošle žadanku na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat