Rovnou do školy?

136
1.6.10 08:02

Rovnou do školy?

Ahoj všem,
nemáte někdo zkušenost s tím, že by dítě nastoupilo rovnou do školy (nechodilo vůbec do školky)?
Máme doma trošku problém, že syn o školce nechce ani slyšet - chodíme do mateřského centra, hřiště a tak - takže hraní s ostatníma dětma má dost (návíc si docela vyhraje i s mladším bráchou), ale jak začnu o školce, tak nechce ani slyšet. Zatím do školky nechodí, ale říkala jsem si, že ten poslední rok by mu to pomohlo… ale už začínám zvažovat i úplné vynechání školky… Díky za jakoukoliv zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

jjelena
1.6.10 08:19

Ahoj, sice je hezký, že syn nechce o školce ani slyšet, ale je tady zákonná povinnost navštěvovat školku aspon předškolní rok. Takže se tomu stejně nevyhnete. On to zvládne a podle mě se to musí naučit dřív než začne chodit do školy. Do školky ho můžeš dát 3 dny v týdnu, ale do školy??? Myslím, že je 100% lepší, když bude hysterčit ve školce než pak ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
16527
1.6.10 08:21

Zkusenost nemam, ale predskolni rok neni povinny, aspon podle toho, ze skolka muze preskolaka odmitnout prijmout, mam takovou zkusenost v okoli… Nicmene si myslim, ze to ma vyznam, spis kvuli zvyknuti si na jisty rad skoly, na plneni ukolu, i treba v urcitem case a tak… Nemate treba pri skole nulty rocnik? Vim, ze tak by se dala skolka obejit uplne, chodil by rovnou do skoly, i kdyz ne jeste do prvni tridy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16527
1.6.10 08:22

Zkusenost nemam, ale predskolni rok neni povinny… Nicmene si myslim, ze to ma vyznam, spis kvuli zvyknuti si na jisty rad skoly, na plneni ukolu, i treba v urcitem case a tak… Nemate treba pri skole nulty rocnik? Vim, ze tak by se dala skolka obejit uplne, chodil by rovnou do skoly, i kdyz ne jeste do prvni tridy…

Sorry, nejdriv me to odhlasilo a pak mi to poslalo jeden prispevek dvakrat…

Příspěvek upraven 01.06.10 v 08:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.6.10 08:23

No školka povinná není, mají povinost tě na předškolní rok vzít, ale ty chodit nemusíš, to už jsem si zjišťovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
1.6.10 08:28

Kupodivu zatím tu zákonná povinnost není (koukala jsem na stránky MŠMT), ale uvažuje se o tom http://www.rozhlas.cz/…prava/706128
Nicméně jako učitelka z mateřské školky i 1. stupně ZŠ, i jako máma, si myslím, že projít školkou je pro dítě přínosné!
A s tím, že se mu tam nechce … Co až ti tohle řekne v 1. třídě? Bude dělat před školou scény a podobně… Už jenom proto, aby si zvyknul na nějaký režim a řád (jiný, než má doma), bych ho do školky rozhodně dala! Alespoň pár dní v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
1.6.10 08:33

aHA, TAK JSEM zase o něco chytřejší. Já jsem myslela z jiných diskuzí, že to je povinnost, ale osobní zkušenost nemám. Ale jak už jsem psala, já bych s ním nesmlouvala a dala ho tam.

• Nahlásit
  • Citovat
5018
1.6.10 08:39

Jak píšou holky, povinná školka není, ale já bych se taky přimlouvala za to alespoň ten poslední rok absolvovat.
Nejde jen o kontakt s dětmi, jak píšeš, tak to je u vás v pořádku, ale jde spíš o navyknutí si na určitý řád a běh v kolektivním zařízení, je to o dost jiné než doma. Navíc ho to hodně posune, Véna taky nebyl ve školce nijak nadšený, ale dalo mu to opravdu hodně..spoustu zkušeností, pochopil jakou roli má paní učitelka, jakou má on a ostatní děti, naučil se přizpůsobit jiným, taky samostatnosti v oblékání, jídle…a pak v 1.třídě se sešel se svými spolužáky ze školky, to mu určitě pomohlo lépe nástup do školy zvládnout.Navíc v předškolním roce se ve školce paní učitelky s dětmi věnují i nácviku jemné motoriky, vysledují případné logopedické potíže a celkově děti připraví tak, aby ve škole měly co nejlepší start..

Samozřejmě to co píšu platí obecně a určitě jsou i případy, kdy to tak být nemusí..tak zkus zvážit, jak je to u vás..třeba by byl syn nakonec ve školce i spokojený, až by překonal první ostych. :wink: Ještě je malý a za rok může být všechno jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
1.6.10 08:42
baghira píše:
Kupodivu zatím tu zákonná povinnost není (koukala jsem na stránky MŠMT), ale uvažuje se o tom http://www.rozhlas.cz/…prava/706128
Nicméně jako učitelka z mateřské školky i 1. stupně ZŠ, i jako máma, si myslím, že projít školkou je pro dítě přínosné!
A s tím, že se mu tam nechce … Co až ti tohle řekne v 1. třídě? Bude dělat před školou scény a podobně… Už jenom proto, aby si zvyknul na nějaký režim a řád (jiný, než má doma), bych ho do školky rozhodně dala! Alespoň pár dní v týdnu.

Naprostý souhlas.
Synovec byl ve školce všehovšudy asi týden. Jednak byl neustále nemocný a tím, že nemusel (nenutili ho rodiče), byl u babičky radši.
Nastoupil do školy a byla docela síla, jak se špatně adaptoval na prostředí a spolužáky. Dnes je ve třetí třídě a dotěď nemá žádného pořádného kamaráda, se spolužáky se mimo školu nestýká, není nijak extra nadšený školou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68388
1.6.10 08:46

Taky bych ho do školky dala, je lepší, když si to zvykání prožije ve školce, kde svým způsobem ještě o tolik nejde, než pak ve škole, kde by ho to mohlo znevýhodnit na dlouhou dobu…
A i když to zní ošklivě, musí se naučit, že se holt musí dělat i věci o kterých nechceme ani slyšet. A že jich za ten život je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
1.6.10 09:11

Ahoj, taky bych byla pro školku. Další rok nastoupí do první třídy a tam už budou děti „otřískané“ ze školky, zvyklé na kolektivní pravidla, ale i na prosazení si svých práv v kolektivu, mnozí tam určitě budou mít i kamarády ze školky. Myslím, že za tohohle stavu pry pro něj nástup do školy byl hodně stresující.
Navíc v předškolním ročníku už většina školek jede předškolní přípravu. U nás např. předškoláčci ani nechodí po obědě spát, aby si zvykli na celodenní režim.

Přeju hodně štěstí, ať to synek zvládne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53676
1.6.10 09:26

Měla jsem v 1.třídě chlapečka,co školkou neprošel…
jen co ráno dorazil,první hodinu probrečel,další se každých 5 minut ptal,kdy už půjde domů..
to se pak těžko pracuje s ostatními dětmi :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
1.6.10 09:43

Ahoj já tedy dítě předškolního věku nemám, ale kamarádka co učí na prvním stupni říká, že pozná první den, které dítě chodilo a které nechodilo do školky. A že když není žádný vážný důvod nechodit do školky třeba kvůli nemoci, tak školku jenom doporučuje, protože pak děti lépe zvládají školu - soustředění, povinnosti, zařazení do kolektivu a pod. Já to vidím na své neteři, byla závislá na mojí sestře „zachránila“ ji fakt školka, to byl obrat o 360 stupnů. Školu zvládla levou zadní:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2845
1.6.10 09:49

Ahoj , já mám svou vlastní zkušenost (sice z dob před víc jak 30 lety :-D ). Do školky jsem nechodila -a bylo to špatně. Ve škole jsem se dlouho adaptovala na kolektiv. Do dneška si to pamatuju…dlouho jsem neměla kamarádky . Byla jsem jedináček starších rodičů. Svým dětem bych to neudělala. Tedy pokud se mi to mé třetí malé vůbec do školky dostane :lol: :lol: …uvažuju i o soukromé, nerada bych přišla o místo.
A jak už někdo psal, je určitě dobré naučit se dělat i věci , které se nám dělat nechce, v životě na ně stejně narazí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5514
1.6.10 09:55

Školka není jen o tom, že si tam dítě pohraje. Zvlášť u předškoláka se tam učí od jemné motoriky přes všestrannou obratnost až po logopedii. Hlavně se tam dítě naučí reagovat v situacích, kdy nemá tzv. maminku za zadkem.
Co budeš se synem dělat za rok, kdy nebude chtít o škole ani slyšet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama