Rozchod a pes

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 16:10

Rozchod a pes

Ahojte,
S přítelem se po třech letech rozcházíme a problém je v tom, co se psem. Je na mě hodně fixovaný(a já na něj), ale nechat si ho nemůžu. Byt je přítele, tudíž tam zůstává bydlet on a já se snažím dostudovat školu, tak mám jedinou možnost vrátit se na nějakou dobu k rodičům, kteří už zvířata mají a další pes nepřipadá v úvahu. Na druhou stranu nechat ho s přítelem je ještě horší, nedokáže se o něj ani v nejmenším postarat. Řešili jste to někdo? Já už nemám nápady. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1319
5.11.21 16:15

A rodiče bydlí v domě/bytě? Popřípadě mají více psů nebo na sebe nejsou zvyklý? Nechodili jste tam s vašim psem na návštěvy?
A ty pouze studuješ nebo i pracuješ? Nebo zkusit nějaké spolubydlení. Bylo by těžší něco najít, ale ne asi nemožný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6943
5.11.21 16:28

Přítel se o psa nedokáže ani v nejmenším postarat? Takže co řešíš, psa si musíš nechat, s tím si určitě počítala, že pes je závazek na 15let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
5.11.21 16:32

No pes je tvůj a tvůj závazek. Přítel jej jen dá do útulku. Takže pokud nemáš žádnou možnost se o něj postarat, tak mu zkus najít nový domov a nebo holt útulek. Ale že jsi krava pitomá ti říkat nemusím. „Budeme se super fancy pejskem, budeme cool páreček s psíkem, bude to loviskovy a spousta parádních lajkovamych fotecek na instáči“ a leda picu co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54242
5.11.21 16:38

Čí je teda pes, kdo je napsaný jako majitel? A pak záleží kdo z Vás ho chce? Nějak to budete muset vyřešit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11360
5.11.21 16:46

Já tě chápu, byla jsem ve stejné situaci. Co najít někoho, kdo by se pejska ujal? Jasně, že nejlepší řešení by bylo, kdyby zůstal s tebou, ale když to nejde a přítel se neumí postarat, tak to vidím jako nejlepší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11360
5.11.21 16:48

@Cenarius zklidni se, spousta lidí už má po takový době vztahu dítě. A určitě se nikdo nestěhuje k sobě s úmyslem to za pár let skončit a vrátit se k rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
5.11.21 16:59

Střídavá péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
5.11.21 17:00
@Aduš8 píše:
@Cenarius zklidni se, spousta lidí už má po takový době vztahu dítě. A určitě se nikdo nestěhuje k sobě s úmyslem to za pár let skončit a vrátit se k rodičům.

No dítě a pes je sakra rozdíl. A za druhé. Přítel evidentně psa nechtěl, nestaral se ani během doby co spolu byli a nebude se starat ani potom a zakladatelka si jej vědomě pořídila i když neměla jistotu, že se o něj bude schopna během života postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11360
5.11.21 17:24

@Cenarius není to rozdíl, je to úplně to samé. Nevím, odkud bereš, že přítel psa nechtěl, je spousta párů, kde si jeden pořídí zvíře a druhý s tím souhlasí, ale péči nepřebírá. Ty máš možná plán na dalších 20 let dopředu přesný, ale většinou tomu tak fakt nebývá. Kvůli fomu fakt nejsou potřeba urážky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
5.11.21 17:31
@Cenarius píše:
No pes je tvůj a tvůj závazek. Přítel jej jen dá do útulku. Takže pokud nemáš žádnou možnost se o něj postarat, tak mu zkus najít nový domov a nebo holt útulek. Ale že jsi krava pitomá ti říkat nemusím. „Budeme se super fancy pejskem, budeme cool páreček s psíkem, bude to loviskovy a spousta parádních lajkovamych fotecek na instáči“ a leda picu co?

Proč až takový urážky?

Jak mohla zakladatelka vědět že jednou půjdou od sebe?
To by pak člověk nesměl nic, kdyby už dopředu počítal s rozchodem/ rozvodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23281
5.11.21 17:33
@Cenarius píše:
No dítě a pes je sakra rozdíl. A za druhé. Přítel evidentně psa nechtěl, nestaral se ani během doby co spolu byli a nebude se starat ani potom a zakladatelka si jej vědomě pořídila i když neměla jistotu, že se o něj bude schopna během života postarat.

Máš pravdu. Přítel zřejmě psa nechtěl a zakladatelka si ho pořídila. Teď se musí postarat ona. Těch diskuzí je tu dost, kdy si jeden z páru pořídil psa bez souhlasu druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23281
5.11.21 17:35
@megginka300 píše:
Proč až takový urážky?Jak mohla zakladatelka vědět že jednou půjdou od sebe?
To by pak člověk nesměl nic, kdyby už dopředu počítal s rozchodem/ rozvodem.

Pes je ale dlouhodobý závazek. A tady zřejmě její přítel psa nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
5.11.21 17:36
@topazio píše:
Máš pravdu. Přítel zřejmě psa nechtěl a zakladatelka si ho pořídila. Teď se musí postarat ona. Těch diskuzí je tu dost, kdy si jeden z páru pořídil psa bez souhlasu druhého.

Proč hned než souhlasu druhého?
Mě manžel koupil skinny morče, že starost bude na mě :nevim:

Asi bez souhlasu pořizovat zvíře moc nejde, když dva žijí spolu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
5.11.21 17:37

Psa si určitě vezmi, vždycky se to nějak vyřeší. Když se na problém podíváš logicky, tak jestli máš psa ráda, nenecháš ho přece někomu, kdo se o něj nepostará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat