Rozchod a stěhování

Anonymní
11.5.18 16:36

Rozchod a stěhování

Zdravím, mám dvě děti. Chystám se od partnera odejít, chystám se na to už delší dobu, jsou k tomu důvody jak finanční kdy přede mnou tajil dluhy a další během vztahu tajně dělal, tak i že chodil za jinýma ženskýma a co změnil práci a získal určitou pozici stal se z něj arogantní frajírek. Těch důvodů k odchodu je více a trvají už déle není to chvilková záležitost. Mám nového partnera za kterým se odstěhuji, není to chvilková romance, ale trvá to už pár let jen nikdy nebyla vhodná chvíle být spolu. Nový partner, ale bydlí od našeho současného bydliště cca 170 km a mě zajímá jak to je s předáváním dětí otci, zda jsem povinna děti vozit otci do bývalého města atd… Jestli je to nějak upraveno zákonem. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3154
11.5.18 16:57

Je to v pravomoci soudce, pokud se vy dva nedohodneme. Ale pokud se svévolně a bez souhlasu otce odstěhujes tak daleko s dětmi, může to pro tebe být přitěžující okolnost v otázce, komu děti svěřit do péče. Aby ses pak nedivila, že si děti budeš půjčovat na víkendy ty a ne otec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 17:14

Nemám obavy že by otec děti chtěl do péče a i kdyby jeho pracovní doba je od 7 ráno a do 19:00 večer, často přichází i v 21:00 hod a nejmladší má 15 měsíců, takže časově by to opravdu nezvládal, a bránit mu ve styku nechci a co to půjde jsme rozhodnutí mu vycházet vstříc, ale ráda bych věděla jak to je s předáváním dětí i ten soudce se musí opírat o nějaké zákony a né si házet rozsudky jen tak od oka…

• Citovat
  • Nahlásit
1416
11.5.18 17:31
@Anonymní píše:
Nemám obavy že by otec děti chtěl do péče a i kdyby jeho pracovní doba je od 7 ráno a do 19:00 večer, často přichází i v 21:00 hod a nejmladší má 15 měsíců, takže časově by to opravdu nezvládal, a bránit mu ve styku nechci a co to půjde jsme rozhodnutí mu vycházet vstříc, ale ráda bych věděla jak to je s předáváním dětí i ten soudce se musí opírat o nějaké zákony a né si házet rozsudky jen tak od oka…

já jsem asi vadná… ale jako ona to není chvilková záležitost, máš roky „partnera“, ale mladšímu není ani rok a půl? proč sis to druhé pořizovala? :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4922
11.5.18 17:35
@Eule píše:
já jsem asi vadná… ale jako ona to není chvilková záležitost, máš roky „partnera“, ale mladšímu není ani rok a půl? proč sis to druhé pořizovala? :-(

Presne to me napadlo. Ale jak se rika, chyba je vzdy na obou stranach.

Nicmene zakladatelko, zalezi jak se s chlapem dohodnete. Pro nas si treba tata jezdil. A bylo to teda strasny, mit tatu 100km daleko. Proc to ty rodice detem delaj? Ja kdybych se mela nekdy rozvest, tak bych se snazila bydlet blizko u chlapa, aby deti mohli udrzovat neustaly kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
11.5.18 17:35
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dvě děti. Chystám se od partnera odejít, chystám se na to už delší dobu, jsou k tomu důvody jak finanční kdy přede mnou tajil dluhy a další během vztahu tajně dělal, tak i že chodil za jinýma ženskýma a co změnil práci a získal určitou pozici stal se z něj arogantní frajírek. Těch důvodů k odchodu je více a trvají už déle není to chvilková záležitost. Mám nového partnera za kterým se odstěhuji, není to chvilková romance, ale trvá to už pár let jen nikdy nebyla vhodná chvíle být spolu. Nový partner, ale bydlí od našeho současného bydliště cca 170 km a mě zajímá jak to je s předáváním dětí otci, zda jsem povinna děti vozit otci do bývalého města atd… Jestli je to nějak upraveno zákonem. Děkuji.

Tohle bude velký problém, věř, že až mu rekneš ze se stehujes 170km pryč, ze s tim souhlasit nebude skrz děti. A ty nemůžeš jen tak odejít, bez jeho souhlasu.Nebo můžeš, ale pak budeš sama proti sobě. Pockej na soud. Udělejte nejdriv dohodu ty a otec deti, ze si je bude brat tehdy a tehdy. Podepiste to. Nechte si to soudne orazitkovat.Bude soud, tam rekni, ze se budes stěhovat. Pravdepodobne bude dalsi soud, nevim jestli to vyresite u toho jednoho. No a tam to rekni, ze mas pritele takhle daleko, ze tady nikoho nemas, ze on nemuze sem atd. Kdyby si chtela poradit, napis mi do zpráv. Řešila jsem úplně to samé, ale nebylo to 170 km, ale 320.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
11.5.18 18:17
@vertunka píše:
Presne to me napadlo. Ale jak se rika, chyba je vzdy na obou stranach.Nicmene zakladatelko, zalezi jak se s chlapem dohodnete. Pro nas si treba tata jezdil. A bylo to teda strasny, mit tatu 100km daleko. Proc to ty rodice detem delaj? Ja kdybych se mela nekdy rozvest, tak bych se snazila bydlet blizko u chlapa, aby deti mohli udrzovat neustaly kontakt.

Proč? Protože maminka je sobecká…(domysli si nějaké hospodářské zvířátko). Dítě je fuk, hlavně, že já budu spokojená zase u nějakého super týpka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8021
11.5.18 18:24

170 km je proste masakr a pro vztahy rodic-dite znacne likvidacni. Jak si to predstavujes? Ze dvakrat do mesice pojede ctyrikrat 340 km?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.5.18 19:12

Odstěhovat se 170 km kvůli jinýmu partnerovi i s dětma… to je haluz. Ty děti budou trpět. Kamarád měl rodiče cca 30 km od sebe a měli střídavou péči - týden u táty, týden u mámy. A nesnášel to. Když mu bylo víc, tak se rozhodl, že bude bydlet u jednoho z rodičů a toho druhýho jen jezdil navštěvovat.

Jinej známej se rozvedl a vyřešil to tak, že si pořídil byt ve stejném domě jako jeho žena. Děti mají pokoj u mamky, ale kdykoliv nebo cokoliv je potřeba, táta je pro ně hned vedle. A všichni jsou šťastní. Tam to došlo tak daleko, že každej rodič má novýho partnera, ale na výlety jezdí společně, všichni spolu v pohodě vycházejí… taková „větší“ rodina. Je fajn, že když lidi zjistí, že spolu nedokážou být a udělat nějaký ten krok vstříc, tak alespoň spolu dokážou takhle parádně vycházet.

Vysvětli tuhle situaci svýmu partnerovi, pokud tě opravdu miluje, bude mít rád i tvoje děti a měl by to pochopit. A vrámci možností se snažit přizpůsobit… pokud ne, tak víš, že to očividně ten pravý není/nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama