Rozchod, dítě a vzdálenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 14:17
Rozchod, dítě a vzdálenost

Ahoj,

prosím o rady. Už delší dobu to doma neklape, snažím se všemožně to dát dohromady kvůli malému, ale už tomu moc nevěřím. Zvažuji odchod. Problém je, že mám rodinu 150 km daleko, sem jsem se přistěhovala k příteli před 6 lety, takže tu nemám nikoho. Jak se řeší pak styk s otcem, musíme bydlet ve stejném místě? Předpokládám, respektive doufám, že se dohodneme v klidu, ale člověk nikdy neví. K malému (2 roky) má hezký vztah, malý ho má rád, určitě bych jim nebránila se stýkat, ale kvůli vzdálenosti by to byl asi problém, můžeme si upravit styk podle sebe nebo to musí soudně? Za další, co je potřeba zařídit, nějaké papíry atd.? Věřím, že se domluvíme v klidu, hlavně kvůli malému. Jsem z toho taková rozhozená. Beru to jako prohru, ale prostě chci pohodovou rodinu, kde nebude pořád někdo napruzený, hlavně kvůli malému.
Děkuji a přeji hezký den

Anonym je snad jasný nerada bych něco propíchla dopředu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucije28
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 05.01.19 14:25

Přijde mi, že si děláš “větší” právo na dítě. Píšeš, ze bys nebránila otci se stýkat, ale co když Ti řekne, že máš jít a bránit Ti nebude ve styku s dítětem. Nezapomeň, že má stejná práva k dítěti, jako ty .. Určitě se musíte dohodnout na vzdálenosti bydlení. Rozhodně bez jeho souhlasu nemůžeš odjet 150 km od nynějšího domova ..

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 05.01.19 14:34

Tak když se rozejdete, tak to přece nemusí znamenat že se odstěhuješ :nevim: 150 km není tak strašně daleko ale ani tolik blízko na to aby se syn s otcem mohli často vídat. Takže i kdybys nebránila ve styku, tak je to takové nereálné. Mimochodem, ty mu ani bránit nesmíš, dítě je vás obou ale to jistě víš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 14:36

@lucije28 to asi tak vyznělo, bylo to myšleno, jako že bych nebránila se stýkat kdykoliv by chtěli, ne že by se jako určilo 1× za 14 dní jako to bývá třeba soudně nebo tak. S malým jsem na rodičovské, proto píšu, že bude malý asi se mnou, navíc beze mě neusne no, věřím, že se v pohodě domluvíme, spíš řeším, jak je to oficiálně. Jestli mám tedy hledat nějaký pronájem tady poblíž místa nebo jak. Neumím si nějak představit utáhnout podnájem z rodičáku, školky tu jsou až od 3 let a kdyby domluva náhodou vázla tak by to bylo asi horší no. Asi to píšu zmateně, sama jsem v tom asi nějaká rozpolcená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 14:44

@arinecka právě no na druhou stranu to že jsem stejně pořád sama je důvod, proč mě tu nic nedrží no. Doufala jsem v nějaké zkušenosti, kdo má za sebou. Styk jsem myslela jako že bych nebránila kdykoliv ne nějak stanovovat soudně.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 05.01.19 14:52
@Anonymní píše:
@arinecka právě no na druhou stranu to že jsem stejně pořád sama je důvod, proč mě tu nic nedrží no. Doufala jsem v nějaké zkušenosti, kdo má za sebou. Styk jsem myslela jako že bych nebránila kdykoliv ne nějak stanovovat soudně.

No jo ale to máš 150km tam, 150 zpět. Jak by to dělal? Chápu že vám to neklape a chtěla bys žít jinak ale tím že se odstěhuješ, tak ty dva od sebe opravdu odtrhneš, nebo bys mu dítě vozila, kdykoliv by ho chtěl vidět? Tohle si musíte domluvit vy dva, třeba mu ta vzdálenost vadit nebude ale pokud ano, tak máš smůlu :nevim:

nonina
Závislačka 4091 příspěvků 05.01.19 14:56

Na styku se samozřejmě můžete domluvit. Zašla bych na sociálku se zeptat. Protože předpokládám, že budeš chtít nějaké alimenty na syna. Stejně by bylo lepší, vše řešit přes OSPOD - mít písemně i tu dohodu mezi Vámi.
Osobní zkušenost nemám, ale má sestra se od manžela i se synem odstěhovala dokonce 300 km, švagr nejdříve prskal, ale zvyknul si a unal, že tehdy bylo synovci lépe s matkou v novém prostředí.
Chápu Tvou touhu vrátit se ke svým blízkým, kde očekáváš podporu a pomoc, když jsi zůstala sama. Nic přeci nebrání Tvému příteli, aby se odstěhoval do místa, kde chceš bydlet Ty se synem. On si může najít podnájem, on může najít práci jinde. Proč bys to měla mít těžší Ty, když už to dopadlo takto?

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 05.01.19 15:06

@nonina Když jsou lidi schopný se rozumně domluvit, tak je to paráda. Jak můžeš vědět, že jejímu příteli nic nebrání se odstěhovat?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 05.01.19 15:07

Pozor, s tím odstěhováním: Obč.Z. § 877

(1) Nedohodnou-li se rodiče v záležitosti, která je pro dítě významná zejména se zřetelem k jeho zájmu, rozhodne soud na návrh rodiče; to platí i tehdy, vyloučil-li jeden rodič z rozhodování o významné záležitosti dítěte druhého rodiče.

(2) Za významnou záležitost se považují zejména nikoli běžné léčebné a obdobné zákroky, určení místa bydliště a volba vzdělání nebo pracovního uplatnění dítěte.

Jinak podle nálezu Ústavního soudu není spravedlivé, aby náklady cestování při styku s dítětem nesl jen jeden rodič.

nonina
Závislačka 4091 příspěvků 05.01.19 15:20
@arinecka píše:
@nonina Když jsou lidi schopný se rozumně domluvit, tak je to paráda. Jak můžeš vědět, že jejímu příteli nic nebrání se odstěhovat?

Nevím, ale ani ty, které tady do zakladatelky šijou, že to není správné, aby odvezla syna 150 km daleko i přesto, že zakladatelka sama píše, že se není schopna sama uživit (utáhnout pronájem) v místě jejich nynějšího bydliště, neberou ohled na to, že jí právě brání v tom zůstat tak daleko od rodiny a pomoci blízkých ta vzdálenost.

Prostě zakladatelka se chce odstěhovat, protože neutáhne sama podnájem a uživit sebe a syna - proto chce domů. To její přítel bude živit pouze sám sebe, z určitě větších peněz, než bude mít zakladatelka na RD.
Pokud jsou rovnoprávní rodiče, co tu zakladatelce neustále předhazujete, tak by mělo být i v zájmu otce dítěte, aby dítko vyrůstalo v pohodě - což asi se zakladatelčinou rodinou bylo. Nikdo mu nebrání odstěhovat se blíže synovi, stejně jako to před 6 lety udělal zakladatelka, která se odstěhovala za přítelem.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 05.01.19 15:39

Zakladatelka bere jako hotové, že dítě bude v její péči. Co když o svěření do péče požádá otec? Třeba má slušné příjmy, bydlení, hlídací babičku.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 05.01.19 15:40
@nonina píše:
Nevím, ale ani ty, které tady do zakladatelky šijou, že to není správné, aby odvezla syna 150 km daleko i přesto, že zakladatelka sama píše, že se není schopna sama uživit (utáhnout pronájem) v místě jejich nynějšího bydliště, neberou ohled na to, že jí právě brání v tom zůstat tak daleko od rodiny a pomoci blízkých ta vzdálenost.Prostě zakladatelka se chce odstěhovat, protože neutáhne sama podnájem a uživit sebe a syna - proto chce domů. To její přítel bude živit pouze sám sebe, z určitě větších peněz, než bude mít zakladatelka na RD.
Pokud jsou rovnoprávní rodiče, co tu zakladatelce neustále předhazujete, tak by mělo být i v zájmu otce dítěte, aby dítko vyrůstalo v pohodě - což asi se zakladatelčinou rodinou bylo. Nikdo mu nebrání odstěhovat se blíže synovi, stejně jako to před 6 lety udělal zakladatelka, která se odstěhovala za přítelem.

Já to chápu ale dítě se narodilo tam, kde je tedˇ, má tam trvalé bydliště, lékaře atd. Pokud s ním bude domluva a neměl by problém se stěhovat, tak by to bylo vyřešené. Pokud ale nebude chtít, tak je to prostě problém a je jedno kdo rozpad vztahu zavinil, prostě to tak je, já si to nevymyslela :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 16:21

Díky moc za názory a informace, přesně to jsem potřebovala nějaký nadhled nezaujatý.

zoidberg
Extra třída :D 12234 příspěvků 05.01.19 16:39

Stejně staré dítě mi svěřili do péče (otci) když se jednalo o podobnou situaci. V zájmu dítěte bylo zachovat stabilní prostředí. Zkus automaticky nepočítat s dítětem jako svým majetkem. Není úplně jisté, že ti zůstane v péči.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 17:00

Díky za útočné komentáře, jediný kdo tu o dětech mluví jako o majetku jste vy, aby byl syn v mé péči, je to nejlepší v dané chvíli pro něj, na tom si myslím s partnerem shodneme téměř 100%. Není v partnerových silách se o něj starat 24/7. Neřeknu kdybych sebrala dítě a odjela, ale já se sem obrátila právě z důvodu, abych našla ideální řešení pro všechny. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >