Rozdělení financí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Utrapena
Stálice 54 příspěvků 22.04.19 22:38
Rozdeleni financi

Ahoj vsem,

mam takovy dotazecek a budu rada kdyz mi napisete jak to mate vy.

Bydlime s partnerem v podnajmu, ktery je psany na nej. Najem (12 000) plati cely on s tim, ze ja platim elektrinu a jidlo. Coz je v poradku.

Jenze pritel ma jeste dluhy z minulosti, k tomu si vzal jeste kolo na splatky. Takze jeho poplatky jsou pomerne vysoke. A on by byl nejradsi, abych ja platila kompletne vsechno tzn. benzin a opravy auta, pripadne vylety, obleceni a zkratka vsechno ostatni.

Prijde vam fer, ze si zaplati akorat najem a komplet vsechno ostatni musim platit ja?
Rada mu pomuzu kdyz vim, ze fakt nema, ale zase mam pocit, ze ze mne akorat taha prachy

Dekuji za vase nazory a zkusenosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anna85
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 22.04.19 22:44
@Utrapena píše:
Ahoj vsem,

Bydlime s partnerem v podnajmu, ktery je psany na nej. Najem (12 000) plati cely on s tim, ze ja platim elektrinu a jidlo. Coz je v poradku.

Jenze pritel ma jeste dluhy z minulosti, k tomu si vzal jeste kolo na splatky. Takze jeho poplatky jsou pomerne vysoke. A on by byl nejradsi, abych ja platila kompletne vsechno tzn. benzin a opravy auta, pripadne vylety, obleceni a zkratka vsechno ostatni.

Prijde vam fer, ze si zaplati akorat najem a komplet vsechno ostatni musim platit ja?
Rada mu pomuzu kdyz vim, ze fakt nema, ale zase mam pocit, ze ze mne akorat taha prachy

A na kolik tebe vyjde ta elektřina a jídlo?

Ou
Echt Kelišová 7838 příspěvků 22.04.19 22:46

A máte čísla, kolikt to v reálu dělá? A kolik procent příjmu každého z vás by to dělalo?

Aduš8
Závislačka 4935 příspěvků 22.04.19 22:47

Tak za dva lidi za jídlo a elektřinu asi 12k nedáš, ne? Benzín je otázka, záleží na tom, jak daleko a často jezdíte. Já dojížděla denně 50km, bývalý to samé, to bych sama fakt neplatila. Ale pokud jde jen o benzín na výlety, nákupy atd… tak to docela chápu. Čí je auto? A oblečení si snad může kupovat sám, ne?

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 22.04.19 22:51

Poradila bych ti, aby sis sbalila saky-paky a nechala přítele, ať se o sebe postará sám. Jinak se zodpovednosti nenaučí. Tohle není chlap pro život. Místo toho, aby si své problémy vyřešil např lépe placenou praci nebo dalším privydelkem, případně se alespoň uskromnil, bude celý život vysávat a zneužívat své okolí.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19458 příspěvků 22.04.19 22:51
@Utrapena píše:
Ahoj vsem,

tak nájem je společná položka, kterou platí on, elektřina a jídlo je společná položka, kterou platíš ty :think: 12 000 asi ve dvou lidech neprojíte/nepropálíte, ale zas nevím, kolik vydělává on a kolik ty :think: Auto je čí a kdo ho víc využívá? Oblečení si myslím, že by si měl platit každý sám :think:
A to, že má dluhy u minula a ještě si kupuje kolo, na které v zásadě nemá, je jeho problém :think:

Příspěvek upraven 22.04.19 v 23:03

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 22.04.19 22:59
@Utrapena píše:
Ahoj vsem,

Ne. Partnerovi bych platila jen poměrnou část nájmu ale ne hadérky. Jestli neumí ušetřit a je zadlužený, ani bych s ním nebyla. Děti, doufám, spolu nemáte :roll:

Cheriffka
Kecalka 362 příspěvků 22.04.19 23:08

Asi uplne fer mi to v tvem pripade neprijde. My mame s manzelem kazdy svuj vlastni ucet, na ktery nam chodi vyplaty + mame kazdy svuj vlastni sporici ucet, kam si posilame neco bokem. Plus minus tusime, kolik na tech uctech druhy ma, ale bereme to jako osobni vec toho druheho. Dohromady mame spolecny ucet, kam kazdy mesic posilame cast nasich vyplat, aby se zaplatila hypoteka, elektrina, voda, internet a sem tam nejaky spolecny nakup - at uz jidla, kina, sekacky… proste co je zrovna potreba :-) vetsinou na tom uctu jeste na konci mesice neco zbyde a ten prebytek posilame na spolecny sporici ucet, jako zeleznou rezervu, kdyby cokoliv.

Co se tyce jidla, vyletu apod. tak to resime tak, jak vyplyne zrovna situace. Manzel vydelava vic nez ja, takze vetsinou spis plati spolecne vydaje on, ale nemam problem pouzit i svou kartu. Dela mi to radost. Nevadi mi treba dotankovat jeho auto, kdyz s nim jedu do prace, i kdyz vim, ze tu nadrz neprojezdim ja, protoze vim, ze stejne tak to natankuje i to me, kdyz si ho vezme a nebude tam benzin apod. Neresime moje-tvoje.

Utrapena
Stálice 54 příspěvků 22.04.19 23:34

Spocitany to presne nemam, ale mesic co mesic vychazime jen tak tak.
Auto je jeho, jezdi s nim do prace (kdyz chci aby pro me nekam prijel, tak strasny problem)
Stve me ten princip - ze zaplati najem (ktery, kdyby zil sam by musel platit tak jako tak) a tim to konci.
Na jeho vetu :az ti prijde vyplata, poslala bys mi tolik a tolik jsem uz uplne alergicka.

Utrapena
Stálice 54 příspěvků 22.04.19 23:35

On

Utrapena
Stálice 54 příspěvků 22.04.19 23:38

Dala jsem mu treba 5 000 na opravu auta s tim, ze co mu zbyde, tak to mi vrati. Samozrejme se tak nestalo.
Jakmile cirou nahodou koupi neco on tak hned: posles mi to na ucet? Kupoval jsem to a to :roll:

Anna85
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 22.04.19 23:39
@Utrapena píše:
Spocitany to presne nemam, ale mesic co mesic vychazime jen tak tak.
Auto je jeho, jezdi s nim do prace (kdyz chci aby pro me nekam prijel, tak strasny problem)
Stve me ten princip - ze zaplati najem (ktery, kdyby zil sam by musel platit tak jako tak) a tim to konci.
Na jeho vetu :az ti prijde vyplata, poslala bys mi tolik a tolik jsem uz uplne alergicka.

A na tuhle alergii je bezvadny volne dostupný lek. Vykasli se na nej. Jako domluva na spolecnych vydajich byt musi, ale urcite nejsi povinna ho dotovat jen proto, ze se kdysi zadluzil a uspesne v tom pokracuje (zatim jen kolo).

Markéta80
Hvězda diskuse 44682 příspěvků 22.04.19 23:43

@Utrapena jo tak, takže máš financovat jeho projetý benzín do práce? Proč by jsi mu měla kupovat hadry? Nebyla bych s ním, bude se to jen stupňovat. Za to přece nemůžeš že on má dluhy, proč si bral kolo na splátky když nemá peníze? Zábava? Napřed poplatit dluhy ne že se bude výletovat ale financovat to bude jen jedna strana :lol: A příště mu řekni že nemáš :mrgreen:

LaPaloma
Závislačka 2884 příspěvků 22.04.19 23:48

Já bych nechtěla chlapa, který, když je zadlužený a nemá vlastně žádné peníze navíc si jde vzít další dluh na zbytečnou věc. Nemusí mít všechno.
A když cítíš, že to není v pořádku a nebyl by tě schopný zajistit, kdybys s ním měla dítě, tak tě ujišťuji, že ho nepotřebuješ a časem se ukáže i fakt, že ho nepotřebuješ ani jako kamaráda. Tihle lidi jsou děsně problematičtí. Zbav se ho včas.
Odejdi jinam a nech mu jeho dluhy. Bydlení musí muž umět zajistit sám včetně inkasa a svého jídla. A když už má věk na založení rodiny, tak musí umět sám vydělat na chod CELÉ DOMÁCNOSTI.
Tohle je velký chudinka, není to pro život. Moje babička říkávala - Nejsou peníze, není láska. Já myslím, že na tom něco je.

Uživatel je onlineAloisR
Stálice 66 příspěvků 23.04.19 00:01

Má nějakou pozitivní vlastnost, kterou tuhle finanční negramotnost vyvažuje? :roll: půjčku na kolo… :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama