Rozdíl školní asistent a asistent pedagoga

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 16:36
Rozdíl školní asistent a asistent pedagoga

Ahoj, může mi prosím někdo vysvětlit rozdíl mezi školním asistentem a asistentem pedagoga? A platove je to prosím jak? Dekuji

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 26.08.19 16:40

Asistent pedagoga je na pomoc v jedné třídě, u konkrétních dětí v hodinách, asistent školní u nás litá po škole a jde tam, kde je potřeba, k dětem kterým onemocní asistent, ale taky kopíruje, hlídá na akcích atd. A každého platí jiná instituce

vokishka
Neúnavná pisatelka 15601 příspěvků 26.08.19 16:41

Školní asistent je většinou přes nějaké šablony. Nemá tolik dovolené, nemá přímou a nepřímou práci. Teoreticky by neměl být přímo ve třídě a pomáhat konkrétně dětem.
tohle říká teorie: http://www.asistentpedagoga.cz/…ho-asistenta

Sashie
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 26.08.19 16:43

Školní asistent je z grantu MŠMT, může předcházet mezi třídami, vypomáhat v družině. Asistent pedagoga je přidělen poradnou do třídy, kde je dítě se závažným problémem a potřebuje výpomoc. Pozor - asistent pedagoga se nestará jen o jedno dítě, ale pedagog mu třeba může zadat práci pro celou třídu zatímco se věnuje žákovi se specifickými potřebami.

IvaX
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 26.08.19 16:52

Většinou je ŠA méně výhodný

• menší plat
  • není to pedagogický pracovník, takže nemá 40 dnů dovolené, ale jen klasický počet dní
  • pomáhá, kde je třeba = holka pro všechno
  • co jsem zaregistrovala ve skupině asistentů, bývají tam i problémy s OČR a nemocenskou
darekp
Závislačka 2834 příspěvků 26.08.19 17:48

Ja jsem delala skolniho asistenta. Byla jsem placena z projeku EU, takze za polovicni uvazek jsem mela 15 tisic hrubyho 8) pracovala jsem normalne ve tride,,kde jsem pomahala ucitelce - mela spojeny tri rocniky, takze jsem dohlizela, aby deti plnily, co maj a tak nejak co bylo potreba zrovna udelat :-) ale byla jsem na dohode i pracovni cinnosti, takze zadna dovca, zadna nemocenska..

janoma
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 26.08.19 18:24

Školní asistent je financován z EU a je to nepedagogický pracovník.
Asistent pedagoga je forma podpůrného opatření. A je to pedagog.

Váš příspěvek
Reklama