Rozestup stydké spony

209
29.10.04 09:46

Rozestup stydké spony

Ahoj,
nemáte náhodou některá zkušenosti s rozestupem stydké spony?? Mě to začalo bolet v 21. týdnu a někdy nemůžu pomalu ani chodit. Kdybyste někdo věděl, jak ty bolesti zmírnit, prosím poraďte.

Binisi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3624
29.10.04 13:20

Rozestup stydké spony

Ahoj Binisi,

jsem ráda, že jsi tuhle diskusi otevřela, protože jsem na tom stejně jako ty. Měla jsem to i v prvním těhotenství, ale začalo mě to trápit cca ve stejném týdnu tako Tebe. Teď při druhém těhotenství mě to přepadlo snad od počátku :( Co jsem se ptala doktorů, tak je to běžnou záležitostí, jak se tělo připravuje k porodu, tak i tato „část“ pracuje. V podstatě mi řekli, že na to nic nezabírá :cry: :cry: :cry: Kdyby měl někdo jiné zkušenosti a případná doporučení, budu jen ráda, protože jakákoliv i krátká procházka je pro mě namáhavá a jsem z toho vyřízená.

Díky a ahojky

Veronika Adámek a Tečka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
29.10.04 19:02

Pridavam sa, aj mna to trapi. Dr. mi tiez povedal, ze na to nic nezabera. Mne dokonca praska pri pohybe hrudna kost!. Mne pomaha len klud. Lezat. Aj Dr. mi povedal, ze by sa to nemalo namahat. Ohmatal mi to a povedal, ze ju rozostupenu nemam. Ale ja uz idem kazdu chvilu rodit a mam strach co pri porode a po porode. Bolelo ta to aj pocas 1.porodnej doby, pri porode a po, alebo to po porode prejde? Niektorym babam na to naopak pomahal pohyb, cvicenie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.10.04 20:48

Ahoj,

já měla silné bolesti pánve a kyčlí snad od čtvrtého měsíce. Ke konci těhotenství jsem pomalu nemohla chodit, vlekla jsem se jak šnek po mozkové mrtvici a přitom jsem stále „chodila“ do práce. Nepomáhalo mi nic, jen když jsem doma ležela, dalo se to snést. V porodnici mi museli pomáhat nahoru na vyšetřovací stůl dvě asistentky. Ještě během porodu jsem bolesti cítila, ale jakmile byl kluk venku po bolestech ani památky.
Je to má zkušenost, možná, že u někoho to bylo jinak.
Myslím, že jsem slyšela, ale ruku do ohně za to nedám, že v případě, že by skutečně mělo dojít k „prasknutí“ pánve, tak se těhotenství předčasně ukončí císařským řezem. Ale myslím, že to je spíše hypotetická varianta.
Hlavu vzhůru, vše dobře dopadne. A věřte, že ve srovnání s porodními bolestmi je tato bolest tou méně podstatnou.
Evča

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama