Rozměr postýlky

485
3.2.13 18:51

Rozměr postýlky

Ahojky těhulky a maminky, vybírám postýlku pro mimi, prosím o jakoukoliv radu co se týče rozměrů postýlky, kde ji koupit, co by všechno měla mít a splňovat, jak vybrat soupravu jako mantinel, nebesa, peřinky, povlečení… Děkuji za všechny vaše rady a zkušenosti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20727
3.2.13 18:54

Mám tu nejobyčejnější z Ikey, mantinel, povlečení taky… Nebesa jsou dobrý akorát na prach.. Stačí bohatě, malá tam spí stejně jen tak 4 hodiny, pak už je u mě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
3.2.13 19:14

Co odpověď to asi jiný názor. postýlky jsou většinou v rozměrech 120×60 nebo 140×70 - ty jdou pak předělat na postele, které ti vydrží cca do 4-5let. Postýlky mají buď stahovací bok (podle mého blbost, protože postýlka pak není stažená ve 4 stranách a třeba naše dítě by tu postel rozložilo) nebo s vyndávacíma šprušlema, což jsem ocenila když bylo dítě větší a mohlo do postýlky zalézat a vylézat samo. Ovšem pozor, některé čiperné děti postýlku slaní, jiné ji přelezou a fláknou sebou o podlahu. JInak potřebuješ matraci (za mě buď kokos molitan, nebo lze i kokos pohanka - ale existuje jich mnoho), prostěradlo (nepropustné, nebo pod něj dát nepropustnou podložku) a to je zpočátku pro mimino vše - polštář nepoužíváš, max. peřinku. Já třeba ocenila mantinel protože na dítě netáhlo a když bylo starší nenapasovávalo se nám do žbrdlinek ale tlumil nárazy mantinel. Nebesa jsem já osobně využila u prvního dítěte, protože jsme byli v jedné místnosti a nebesa bránila aby na dítě netáhlo, když jsme větrali nebo při dívání na televizi - nerušila ho. U druhého dítěte jsem nebesa neměla. Vše koupíš v každém dětském obchodě - jen pozor, povlečení - resp. sypků se prodává více rozměrů, tak se rozhodni pro jeden rozměr a pak si ho pamatuj, abys nekupovala povlečení např. malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22992
3.2.13 22:35

Ahoj, kupovala jsem přes MMB použitou (můj názor je radši kvalitní věc použitou, jak levnou nekvalitní) a většina postýlek je 120×60. Mantinel jsme použily a používáme do teď (šila jsem na celou výšku postýlky, kvůli průvanu), peřinky mám nové z obchodu v klasickém rozměru a povlečení taky. Jiank nebesa jsou podle mě zbytečná, ale je to věc názoru, když se to někomu líbí, proč ne.
ale na všechno, co píšeš, doporučuji MMB - je tam výběr, není drahé poštovné a určitě seženeš celou soupravu.
Ale mě malá pod peřinou spala až tak v půl roce, do té doby byla zavinovaná a přes ni jen lehká deka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
3.2.13 23:47

Já si zas myslím že rozdíl mezi postýlkama zas až tak hrozný není, podle toho co jsem viděla, ale spíš zvol nejkvalitnější matraci..Máme postýlku Klups, sice polská výroba, nebyla nijak zvlášt drahá, ale jsem max spokojená..Co se týče mantinelu tak je jedno jestli máš postýlku 120×60 nebo 140×70, vždycky je velký výběr..Mantinel je lepší kolem celé postýlky, náš prcek pořád cestuje a takhle zabráním alespon tomu, aby mu nevyjeli nožky z postýlky..Pak matraci, deku, froté igelit a prostěradlo mám z Gumotexu, je to místní firma a vím že kupuji kvalitu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat