Reklama

Rozměry plodu 32 tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 04.05.09 13:10
Rozměry plodu 32 tt

Ahoj holky. Byla jsem screeningovém vyšetření ve III. trimestru.
Jsem 32+1 dle PM, 30+5 dle UZ. Hodnoty biometrie, které doktorka naměřila, se ale hodně liší! BPD 81,7 (odpovídá 32+6), AC 264 (odp. 30+4) a FL 53,7 (odp. 28+4). Prosím o vaše zkušennosti, nejsou ty rozdíly moc velké? Hrozně se bojím, aby bylo mimčo v pořádku. Díky moc.

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34054 příspěvků 04.05.09 13:32

A co ti rekla doktorka? kdyby to bylo spatne, tak by ti asi rekla, ze mas mit brzy kontrolu nebo by te poslala do spitalu , tak neboj. jinak Koucky v poradne na podobne dotazy odpovida a dycky pise, ze to je OK - tam byl teda nejvetsi rozdil, na jaky se ptali, 3 tydny.

Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 04.05.09 18:18

ahojky, kdyby se Dr. něco nezdálo, určitě by tě poslala na další UTZ. miminka rostou v bříšku skokově. jednou je stehenní kost delší než má, pak je zase kratší.

nedávno tady proběhla diskuze o délce stehenní kosti v 30tt https://www.emimino.cz/modules.php?… . psala jsem tam míry našeho Mišáka z 35+0tt, kde je vidět, že nerostl stejně

míry miminka z 35+0tt
BPD 97,4mm (39+6tt)
HC 343,3mm (39+4tt)
AC 327,7mm (36+5tt)
FL 75,4mm (38+4tt)
odhad váhy 3383g (37+6tt)
závěr miminko odpovídá 39+2tt

u nás to spíš bylo, ale naopak. Mišák se o dost předbíhal :lol: :lol: :lol:

buď v pohodě a těš se z miminka v bříšku. určitě je v naprostém pořádku :)

Jitul

Laura77
Stálice 72 příspěvků 04.05.09 20:28

Děkuju moc za pozitivní zprávu, Jitulindo. Snad to teda bude dobrý a stehenní kost do příštího UZ doroste, jak má.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 04.05.09 21:10

Lauro já už si to nepamatuju přesně,
ale v posledních týdnech jsem taky měla čím dál větší rozdíly, měřili nás často, neb měli obavu z nedostatečnosti placenty atd., ale pokaždé to uzavřeli, že prostě asi bude malé mimčo - no byl malej, cca 25. percentil, potom přibral, vyrostl a trvale je na 50. percentilu,

tak klid :-).
UTZ není 100%, odchylky jsou dané přístrojem, schopností a pečlivostí sonografisty a tak.

Jo, a jestli si dobře vzpomínám, tak stehenní kost měl taky „čím dál kratší“ :)

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 04.05.09 23:32

v tom tyzdni na UZV mal drobec doost cudne rozmery.. vsetko ako tak sedelo ..rozdiel tyzden az dva medzi jednotlivymi castami…, ale nozicky mal vzdy o par tyzdnov kratssie..
no..je z enho krasny zdravy nezbednik…
keby sa imd aco nezdalo.urcite by si vas pozvali na kontrolu :wink:

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 05.05.09 10:29

Lauro, tím se nenervuj, holky mají pravdu, že by tě dr. poslala na další vyšetření, kdyby se jí něco nezdálo. V tomhle těhotenství mi velikost těch jednotlivých měřených „položek“ ve 31tt odpovídalo týdnu (respektive vše se jevilo o týden větší), ale když jsem čekala starší Zuzanku, pamatuju si, že tam byly týdenní i větší rozdíly při skoro každém ultrazvuku (už nevím, co bylo větší a co menší), a teď jsou jí 2 roky a je to krásná zdravá holka. Hrozně záleží i na software toho ultrazvuku, tam, kam jsem chodila se Zuzkou, měla dr. vyhodnocování těch hodnot podle nějakých britských miminek, tak jsem si říkala, že Britové to můžou mít jinak :lol: . A dětičky rostou nepravidelně, mě teď ve 21tt vystresovali v nemocnici s tím, že má plod zvětšenou mozkovou komoru proti normě, a za 14 dní už to bylo OK.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34054 příspěvků 05.05.09 14:46

hele, tohle zrovna psal koucky na nejaky dotaz: Dobrý den,hlavička je dle UZ od cca III.trimestru prakticky vždy trochu růstově napřed = norma.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >