Rozumí tu někdo daňové problematice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 17.07.17 13:40
Rozumí tu někdo daňové problematice?

Ahoj, píši jen ze zvědavosti. Četla jsem rozhovor s filmovým producetem o financování natáčení filmů. Píše tam, že se užívá tento princip: velká firma dá sponzorský dar na film, který si odepíše z daní (stejně by tytéž peníze dali berňáku), a pokud je film ziskový, ještě na tom může vydělat. Mluvil hodně otevřeně. Jsem laik, učitelka, nejsem z oboru, jen si to neumím představit. Sponzorský dar chápu i to, že někdo radši dá dar než aby tu částku odvedl na daních. Ale jak na eventuálním zisku z úspěšnosti filmu vydělá? Jedině že by nezávisle na sponzorském daru vstupila jako společník do produkční firmy…Uvažuji správně? Říkal, že tímto způsobem se dají financovat i další projekty, nejen filmy.Co všechno se dá tedy sponzorovat, aby to firma dala jako sponzorský dar a odepsala si to z daní, a do jaké výše? Jen mě zajímá mechanismus, ve škole to určitě neuplatním :-),ale jsem zvídavý člověk a ráda poznávám nové. Děkuji zkušenějším za vysvětlení :kytka:

Reklama

Reklama

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm tipů, jak ukořistit vzdělávací chvilku na rodičovské

Nepotřebujete několik hodin v kuse. Bohatě vám postačí pár minut, když zrovna... číst dále >

Snažení a sex: Když se z milování stane povinnost

Několik měsíců se snažíte o miminko a stále nic? Buďte opatrní, aby touha po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osm přirozených způsobů, jak snížit krevní tlak

Vysoký krevní tlak nebolí, ani není doprovázen jasnými příznaky. Obvykle se... číst dále >

Příběh Ivety: Po porodu se k nám tchyně nastěhovala, její péče mě ničí

Po návratu z porodnice mě doma čekala tchyně. Nadšená z prvního vnoučka a... číst dále >

Reklama