Rozvedení a Vánoce

145
18.10.20 17:43

Rozvedení a Vánoce

Dobrý den, potřebuju radu máme dvou letou holčičku a sme rozvedení a bývalý manžel chce na Vánoce aby jeden rok ji měla já a druhy rok on. Tak sem mu řekla, že se mi nelíbí aby na Štědrý večer byla bez mámy a on mi začal vyhrožovat Soudem. Jak to děláte prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5194
18.10.20 17:48

Na stridacku po roce. Je to od tebe hodne nefer, ze si chces narokovat vsechny stedre dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
18.10.20 17:52

Na stridacku. Soud to tak dava. Nemuzes si dceru narokovat jen ty. On je stejny rodic co ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45523
18.10.20 17:53

Dítě není jen tvoje. Jeho požadavek je naprosto logický a nedivím se mu, že chce se svým dítětem trávit Štědrý večer, tak jako ty. Takže bych na tvém místě na jeho návrh přistoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12440
18.10.20 17:53

@Veronika Kai vy nemate soudem stanoveny styk konkretne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48391
18.10.20 17:55

A nemůžete být spolu na neutrální půdě? My s Aničkou jezdíváme za dědou a babičkou každé Vánoce. Jsme ale v jiné situací- dcera žije od necelých dvou let jenom se mnou, ale to z jiného důvodu, než že bychom byli rozvedení. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
18.10.20 17:57

Tak mejte vanoce spolu, jestli to jde. Nekde to tak delaji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
18.10.20 18:03

Kamarádka se s mužem domluvila a bere si ji táta po vánocích, malá je dost fixla na mamu. Je to o komunikaci, za mě chudák dítě pokaždé jinde, zažila jsem to, nesnášela jsem to, díky tomu jsem dlouho nesnášela vánoce a záviděla kamarádce, která taky měla rozvedené rodiče a ti trávili svátky spolu i rozvedení i potom co měl každý svou rodinu, jejich táta přišel v podvečer a strávil s nimi štědrý večer a pak u své rodiny, jen měli štědrý den dřív, já se každý rok musela parkovat jinam a vždy se mi stýskalo po máme, se kterou jsem během roku byla častěji a měla k ní větší pouto, většinou jsem štědrý den obrecela. Hlavně se dohodneme tak, aby bylo spokojeně dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
18.10.20 18:04

Kamoška to měla vždy na střídačku a připadá mi to fér a logické.

Já udělala tu velkou hovadinu, že jsem ho na Vánoce zvala k nám. Bohužel díky vzdálenosti Brno-Praha to bylo na celý vánoční svátky. Pro dceru to bylo asi super /aspoň pokud byla malá/, pro mě peklo na zemi,,,podařilo se mi to odbourat až na prahu dceřinné puberty, a to ještě horko těžko, protože za ty roky se to stalo zkrátka samozřejmostí.

Dneska bych to řešila buďto tím střídáním, nebo společný Štědrý den a finito.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56563
18.10.20 18:05
@Veronika Kai píše:
Dobrý den, potřebuju radu máme dvou letou holčičku a sme rozvedení a bývalý manžel chce na Vánoce aby jeden rok ji měla já a druhy rok on. Tak sem mu řekla, že se mi nelíbí aby na Štědrý večer byla bez mámy a on mi začal vyhrožovat Soudem. Jak to děláte prosím?

Spravedlive je, abyste se střídali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56563
18.10.20 18:08
@PAN66 píše:
Kamarádka se s mužem domluvila a bere si ji táta po vánocích, malá je dost fixla na mamu. Je to o komunikaci, za mě chudák dítě pokaždé jinde, zažila jsem to, nesnášela jsem to, díky tomu jsem dlouho nesnášela vánoce a záviděla kamarádce, která taky měla rozvedené rodiče a ti trávili svátky spolu i rozvedení i potom co měl každý svou rodinu, jejich táta přišel v podvečer a strávil s nimi štědrý večer a pak u své rodiny, jen měli štědrý den dřív, já se každý rok musela parkovat jinam a vždy se mi stýskalo po máme, se kterou jsem během roku byla častěji a měla k ní větší pouto, většinou jsem štědrý den obrecela. Hlavně se dohodneme tak, aby bylo spokojeně dite.

Mně přijde divný, aby rozešli partneři se scházeli na Štědrý den a jako nové partnerce by mi to vadilo a raději že vztahu odešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31588
18.10.20 18:12

Soudy to dávají na střídačku. Vše ostatní je o domluvě. Znám i páry, kdy si dítě předávají už na Štědrý den po Ježíškovi u jednoho z rodičů, ale to je dle mě pro dvouleté dítě psychicky náročné. Jinde se zase domlouvají různě podle směn.

Strávit Vánoce s ní na neutrální půdě by bylo možné jen do té doby, než jeden z páru nezaloží novou rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11722
18.10.20 18:32
@Veronika Kai píše:

A to, ze dcera bude bez taty je v poradku? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4701
18.10.20 18:49
@cecetka píše:
A to, ze dcera bude bez taty je v poradku? :nevim:

Jasně, matky jsou přece něco víc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
18.10.20 18:53

Na střídačku mi to přijde naprosto fér. Ten rok, kdy ji má mít ex si udělejte štědrý večer o den dřív nebo později. Malé děti datum fakt neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama