Rozvod

336
19.4.07 20:59

Rozvod

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat, zda někdo neznáte v okrese Teplice. Právníka který radí osamělím matkám zdarma.

Nebo jestli někdo nezná odpověď na můj dotaz.

Rozvádím se a manžel mi podepsal dohodu s ověřenými podpisy, kde stálo , že děti budou v mé péči, že je může navštěvovat dle předchozí dohody se mnou, výše alimentů a věta že jsem majetkově vypořádáni.
Nyní se mi doneslo, že během rozvodového stání chce říci, že chce vyplatit podíl z družstevního bytu.
Družstevní byt je psán na mě, jsem družstevníkem, a byt zakoupila moje sestra převodem z jejího účtu s tím že bude můj, proto je psán na mě.
Tudíš on na koupi bytu nepřispěl ani korunou.

Může mu soud přiřknout půl bytu, když budu mít kopii výpisu z účtu sestry že ho platila ona a její čestné prohlášení?

Děkuji za rady

Moc, moc, moc

Nikol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1935
20.4.07 04:30

Nikky, ja nevim jak v Teplicich, ale v Praze jsou bezplatne pravni poradny. Byt tebou tak zaskocim na urad a oni ti tam na tyto poradny daj kontakt.
Jinak ja kdyz jsem se rozvadela, tak jsme meli taky podepsanou dohodu (nemeli jsme deti), tu dohodu mi sepisoval pravnik a jako priloha te dohody bylo majetkopravni vyrovnani, kde bylo PRESNE napsano, kdo co si vezme. Oboje muselo byt podepsane a notarsky overene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Slunik1
31.7.10 09:48

vypořádání SJM

Ahoj. Nechci Tě děsit. Ale já se taky až u právničky dozvěděla, že musím ex vyplatit z bytu. Přesto, že jsem byt měla za svobodna. Bohužel, v době manželství vzniklo v domě družstvo. A náš slavný právní systém říká, že pokud se během manželství stane jeden z manželů členem bytového družstva, automaticky se tak stává i ten druhý. Takže rozhodující zřejmě bude, kdy ses stala členkou ty. Jestli před svatbou, tak pak ještě záleží na tom, jestli je tvůj muž uvedený jako družstevník nebo pouze nájemník. Pokud k tomu však došlo až po svatbě, tak jsi nahraná… :cry:

Věř, že jsem taky zůstala jak opařená. A ten můj parchant si vypořádání domohl i soudně. Takže Ti asi nezbývá jen doufat, že bude stát za svou podepsanou dohodou a nebude Ti chtít dělat další problémy.

Já vím, že jsem Tě moc nepotěšila, ale raději být připravená i na to nejhorší. Přeji Ti pevné nervy. Budeš je potřebovat. Nám problémy začaly až razítkem na rozsudku o rozvodu. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
3
26.4.12 15:13

dobrý den

prosím vás ví někdo jak je to s rodinným domkem po rozvodu?rodiče mi jej darovaly a manžel tady není nijak hlášený,ani na katastru nemovitosti.chtěla bych vědět,jestli má na něj nárok :( děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
26.4.12 15:28

Rozsah SJM

Patří do něj majetek, který získá jeden nebo oba po dobu trvání manželství, i dluhy, které ve stejné době vznikly jednomu nebo oběma. Naopak do něj nepatří

věci, které jeden z manželů vlastnil už před svatbou, nebo věci, které za ně nabyl,
věci sloužící k osobní potřebě,
dědictví ,
dary,
restituce a
dluhy, které za trvání manželství způsobil jeden z manželů nad míru přiměřenou majetkovým poměrům obou.

Takže pokud si jej dostala darem a máš o tom doklad,pak dům nespadá do společného jmění manželů.i kdyby se tak stalo během manželství.
Má ale nárok na polovinu všech peněz,které jste třeba do domu investovali,pokud jste ho nějak rekonstruovali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama