Rozvod a nové bydliště

144
4.8.20 10:09

Rozvod a nové bydliště

Holky potřebuju poradit, sem asi úplně blbá :nevim: mám po rozvodu, teď mi přišel dopis už finální o rozhodnutí rozvodu. Když chci novou občanku, tak stačí si sebou vzít tenhle poslední papír o tom, že sme rozvedený? Nebo co mám mít sebou? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56480
4.8.20 10:14

@Veronika Kai no když nové bydliště, tak nájemní smlouvu ne :nevim:
Stav už v OP vůbec uvádět nemusíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
4.8.20 10:21

Novou OP skrz nový TP? Nebo skrz to, že tam chceš stav ROZVEDENÁ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
4.8.20 10:24

@mamina2017 potřebuju nové bydliště, budu si ho dávat zpátky k rodičům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23709
4.8.20 10:24

Já jsem si měnila op až kvůli změně TP, tak tři roky po rozvodu. V nové občance už stav není psaný. Jestli to chceš kvůli změně stavu, tak vezmi s sebou rozsudek s razítkem nabytí právní moci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
4.8.20 10:25

@andelka83 a to razítko mi dají kde? Musím na soud?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23709

@Veronika Kai tak jen doklady potřebné ke změně TP. Stav se neuvádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23709

@Veronika Kai ano, na podatelnu soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
4.8.20 10:26

@andelka83 děkuju moc 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23709
4.8.20 10:28

Pokud tam není nějaká věta o tom, že to nabývá právní moci nějak automaticky. Už si nepamatuju jestli jsem dávala dát razítka i na rozsudek o rozvodu nebo jen svěření do péče. Ale myslím že jo, že soud byl v půlce listopadu a právní moci to nabylo začátkem prosince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
4.8.20 10:34
@Veronika Kai píše:
@mamina2017 potřebuju nové bydliště, budu si ho dávat zpátky k rodičům
žádné rozhodnutí soudu nepotřebuješ. pokud jdeš k rodičům. Stačí ti jen stará OP, chytnout jednoho rodiče za ruku a vzít ho sebou, aby ti tam podepsal, že s tím souhlasí. Tedy pokud se bavíme o tom, že bydlení mají ve svém vlastnictví. Ještě by bylo dobré, aspoň vypis z LV (stačí z netu). Pokud máš nezletilé děti, tak jejich RL popř. pokud mají občanky. Nebo pokud je (rodiče) tam nechceš tahat, tak stačí od nich sepsaná plná moc s ověřeným podpisem.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
4.8.20 10:37

@andelka83 psaný tam je, ale oni se ptají, jestli ho tam chceš. Není to už povinné. ;) Takže si člověk může naivně myslet, že třeba žije se svobodným a on bude ženatý ;) Ale to sem nepatří, jen moje OT :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62764
4.8.20 10:47
@andelka83 píše:
Já jsem si měnila op až kvůli změně TP, tak tři roky po rozvodu. V nové občance už stav není psaný. Jestli to chceš kvůli změně stavu, tak vezmi s sebou rozsudek s razítkem nabytí právní moci.

Ale může být, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23709
4.8.20 10:51

@mamina2017 @Lama Lama může být. Můj muž po svatbě ani občanku neměnil, stav tam už neměl, TP měl změněny už dřív. Tak občanku jsem kvůli změně příjmení měnila jen já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2368
4.8.20 10:53
@Lama Lama píše:
Ale může být, ne?

Může, pokud chceš.
Nesmí zůstat uvedeno „vdaná“, pokud se rozvedeš.
Na MÚ je potřeba změnit údaj v OP, jinak pokuta.

Jestli si zakladatelka půjde vyřizovat nový kvůli bydlišti, je lepší už stav neuvádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama