Rozvod v těhotenství

Anonymní
11.2.20 00:17

Rozvod v tehotenstvi

Potrebuji se vypsat a snad mozna podporit. Ujasnit si, ze to je spravne rozhodnuti. S manzelem jsme spolu 5 let. Mame 4 letou krasnou, sikovnou holcicku. Pred rokem jsme se rozesli, ja s nim, kvuli jeho nervove labilite ( porad prinas..anej, casty vztekani, hadky koncici strkanim, vulgarismy, proste jsem ho bala a dcera taky). Svoje posramocene nervy si spravoval alkoholem a travou. Neoziral se, ale konzumace kazdodenni. Bude to znit blbe, ale JINAK to je hodnej clovek, dceru ma rad, stara se o ni a i o me. Kazdopadne toto neslo, odmital s tim cokoliv delat. Odstehovala jsem se a po trech mesicich prisel na to, ze udelal chybu. Ze dne na den prestal pit a hulit ( aktualne si da dve piva kazdy vecer, vic ne, huleni vubec). Pul roku se choval normalne, zacal chodit do terapie pro vztekly lidi, my oba do manzelske poradny, obcas se vzteknul - ale maximalne rekl jdi do haje a sklidnil se. Ovsem ta frekvence narustala. Asi tak dni je denodenne nastvanej, parkat uz me poslal do pici a vcera vecer bouchnul nekolikrat do linky. Ja jsem tehotna. Dcera me rekla, ze se ho zase boji. Zitra jdu na soud odevzdat dohodu o svereni do pece, vecer me ji podepsal. Proate citim, ze to lepsi nebude a bojim se, ze by se to vratila tam, kde to bylo. Mrzi me to, vse vypadalo dlouhodobe fajn. Terapii mame jednou az mesic, ale ja hned na zacatku navratu rekla, ze nas vztah ma cenu jen bez rvani a nadavani, pred 14 ti dny jsem couvla a uz se to pomalu zase rozjizdi, myslim, ze je otazka casu, nez do me zase strci a neverim, ze by tohle dokazal zmenit nejaky terapeut, to musi sam chtit a vedet, ze to je spatne a do rodiny to nepatri…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3639
11.2.20 00:23

Já si myslím že to nezmění i kdyby chtěl… dobře děláš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11289
11.2.20 00:25

Terapeut ho nezmění, změnit se musí sám, ale terapie mu s tím může pomoci.

Co se mu kde nepovedlo, že se zase vrátil ke starým způsobům?

Ale jinak ano - primárně potřebuješ ochránit své děti, nezůstávej s ním, potřebuje jasně vidět důsledky svých činů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 00:38

@Ou Ja prave vubec nevim. Rika, ze se pul roku choval jak cvicenej pes. Zase se vratil k tomu, ze ho manipuluju, ze rozmazluju dite, ze podrazim jeho autoritu, ze vse musi byt po mem - pritom prostor k diskuzi ma hodne, ja jsem ochotna udelat jakykolov kompromis. Mam z nej dojem, ze kdyz nejsou veci podle nej - ja automaticky neakceptuju, co chce, tak to vnima jakoze vse musi byt po mem. Mluvit se mnou v klidu bez ditete uz nechce. Pry ho neustale provokuju. Pritom on neustale vyjizdi, kritizuje, kazda moje odpoved je duvod oznaceni me za nechapavou, vztahovacnou, jsem z nej permanentne na nerv. Nemuzu uz. On to popira, neprijemnej neni. Mam z nej dojem, ze v urcitou chvili prepne a pak postrada empatii pro pocity druhyho. To mu casem dojde, ale s pribivajicim mnozstvi jeho agresivnich reakci si to v hlave precvaka a presvedci sam sebe, ze jedna opravnene a ja to prehanim. Aby si nemusel pripadat, jako spatnej clovek. Me vycita, ze jsem se rozhodla ho lecit. Pritom ja v terapii sama prichazim na to, ze opravdu v mnohem slo o nedorozumeni, chyba v komuniakci je na obou stranach. Ovsem to reseni vztekem, to povazuju za spatny a on uz ne. Z dcery yroste rozmazlenec, protoze se na ni nerve. Serve ji, ze neji a ceka, ze to jidlo pak ubulena sni. Nevim. Mrzi me to. Ale vcera jsem opravdu bala a to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
85252
11.2.20 00:57

Dala jsi mu šanci. To oceňuji, neutekla jsi před problémy. Ale na nápravu věci je třeba obou. Jestli se ho ty a tvoje dcerka bojíte, je to špatně, velmi špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 00:59

Ach jo, mám to podobně, naštěstí bez dětí..
Zajímalo by mne, zda takovíto lidé se dokáží změnit, obávám se, že ne..
Je dobře, že máš sílu a odvahu odejít, s dětmi si to vůbec nedovedu představit.
Já jsem za x let vyklepaná strachy, kdy to zase přijde, bezdůvodný vztek, křik apod., v tom se žít nedá.. bohužel jsem zatím odejít nedokázala..

• Nahlásit
  • Citovat
9816
11.2.20 05:25
@Anonymní píše:
Ach jo, mám to podobně, naštěstí bez dětí..
Zajímalo by mne, zda takovíto lidé se dokáží změnit, obávám se, že ne..
Je dobře, že máš sílu a odvahu odejít, s dětmi si to vůbec nedovedu představit.
Já jsem za x let vyklepaná strachy, kdy to zase přijde, bezdůvodný vztek, křik apod., v tom se žít nedá.. bohužel jsem zatím odejít nedokázala..

Zivot je hodne kratky na to, abychom ho dobrovolne prozili v nespokojenem a nefunkcnim vztahu. Odejdi dokud neni pozde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3847
11.2.20 06:28

Dala jsi mu šanci se napravit. :potlesk: :kytka: To, že on ji nevyužil a přijde o rodinu je jen jeho problém. Evidentně se na začátku vztahu hodně ovládal, abys neutekla, aby byla svatba a myslel si, že teď už se ovládat nebude muset. Chyba a veliká :lol: No, možná mu to dojde na smrtelné posteli, možná ani tam ne. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3023
11.2.20 06:43

Chce chlastat a hulit a tobě se to nelíbí. Už když jsem četla o těch dvou pivech každý den, to je prostě závislost. Vybodni se na něj. Směřuje do kanálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
11.2.20 07:15

Budeš litovat jediného,…že jsi neodešla dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11721
11.2.20 07:25

No řekla bych, že si vydržela dost dlouho a dala tomu šanci. Bohužel on se nezmění, takže bych odešla, přeci nemůžeš být s někým, koho se ty i dítě bojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
11.2.20 07:36
@Uslava píše:
Chce chlastat a hulit a tobě se to nelíbí. Už když jsem četla o těch dvou pivech každý den, to je prostě závislost. Vybodni se na něj. Směřuje do kanálu.

Jeee, já si dám třeba taky obden, někdy každý den dvojku bílého. Někdy ne, když není čas, nebo mám nějakou aktivitu (sport apod), ale prostě to k té telce nebo žehlení večer patří - a rozhodně se nijak neklepu, když si týden nedám, ani na to nikterak nemyslím :lol:
Teď mě ukamenujte za závislou ženskou :pankac:

Jinak zakladatelko, lidi se dlouhodobě nemění - vždy je to jen chvilka, kdy na to vědomě myslí, stačí pak malý spouštěč a jede to. I když bych hrozně ráda přála, aby se každý, kdo má takovéhle problémy dal do kupy a byl spokojený… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
11.2.20 08:04

Dvě piva každý večer je alkoholismus…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 08:17

Pryc od nej. Dcera je ještě naštěstí malá a ty škody zatim nejsou tak markantní. Ale aby se bála vlastního otce, který je tady primárně proto, aby ji chránil-špatně špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 08:48

@Janina B1 Take me to neprijde alkoholismus. @martina bl Diky, ja se obavam, ze ty skody tam jsou i tak a budou dalsi, protoze se samozrejme budou vidat i dal. Ale rikam si, ze aspon bude mit odemne jasny signal, ze v takovemto vztahu setrvat nemusi, ze toto neni laska a ze mama jasne rika, ze to je spatne. Ono mu to podle me zase dojde a i verim, ze by v te terapii dlouhodobejsi spolupraci to zvadl, ale neda se v tomto zit a cekat na zazrak. Aktualne tedy rozhodne motivovany neni. No desim se, co budu delat sama s novorozencem, nadruhou stranu urcite to bude snazsi nez poslednich 14 dni. @truelly To ne, on byl vzdycky vztekloun, ale pochazim z rodiny, kde se chlap ( dedecek) choval stejne a babicka nerekla ani popel. Tim, ze ho nechala se deda vyvztekal a byl klid. Tudiz jsem ze zacatku to neresila, prislo me to normalni. Obrat nastal az s narozenim dcery, kdyz zacinala vic vnimat a me zacalo dochazet, jak se citi a ze i ja v detstvi jsem se bala a ze to normalni neni. Tudiz on to pak vnimal jako podraz, protoze na zacatku jsem to tolerovala. Tim, ze jsem pak tlacila na to, aby s tim vztekem prestal, sel vztah do kopru, zacal pit a hulit, ty projevy se prohlubovaly a dopadlo to mym odchodem. S tim alkoholem a travou pochopil zahy, ze to do rodiny nepatri a to tak vnima dodnes, ze chyboval. A s tim vztekanim, podle me mu to za par dni tez opet dojde, ale ja prave potrebuju uz doma nezit s obavou, jestli to tentokrat da, nebo mu to zase ujede. Udelala jdem chybu, ze jsem se vracela.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama