Rozvoj dítěte

467
5.7.15 21:08

Rozvoj dítěte

Ahoj holky, vybírám mojí malé nějaké hračky, co bych do budoucna koupila (momentálně má 7 měsíců), dívám se na hračky cca pro roční děti a mám dotaz - co je lepší pro roční dítě - hrací stoleček typu fisher price nebo hračky podobného stylu (interaktivní) a nebo např. obyč kostky, kelímky, leporela, vkládačky, lego duplo, jít ven a sbírat šišky…? Jak se na to díváte? Co svým dětem spíš dáte?
Jde mi o rozvoj, ale tím nemyslím anglická slovíčka, popř. abecedu (to je podle mě zbytečný i pro 3-letý dítě), spíš obecně, co si myslíte, že tomu dítěti víc dá - jestli interaktivní hračky nebo ty obyčejné, co tu byly už před dvaceti lety.

Mě je například bližší dát např. 6-leté holce obyč panenku a látky a šít s ní „oblečení“ než koupit čurající-zpívající-mluvící panenku a hromadu šatiček k tomu. Jen si říkám, aby mě to pak malá jednou všechno nevyčetla nebo abych ji nebrzdila. Navedla mě k této myšlence kamarádka, které je prý dodnes líto, že neměla ty super hadříky na panenky, ale musela si je šít - dodnes ji to prý mrzí…

Tak mě zajímá, jak to vidíte vy? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
5.7.15 21:15

Uplne nejvic? pozornost rodice, co umi naslouchat. neni ani tak dulezite kolik casu s ditetem stravis, ale jak. Pejsek od fisher price, kostky vyborne u nas, sbirat sisky, kastany… listy.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18222
5.7.15 21:17

Pro rozvoj? Kostky, stavebnice, skládačky, puzzle, vkládačky, šití s dřevěnými komponenty, později navlékání korálků, pracování s modelínou, malování. panák s vázácími prvky a pod. To jsou dle mě hračky na rozvoj.
Interaktivní stolečky, hrací plyšáci a pod jsou z mého pohledu spíš pro „pasivnější hraní“. Ale také je doma máme. Je ale fakt, že děti dřív omrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18222
5.7.15 21:18

A pobyt v přírodě beru za hodně důležitý. Ať už jen kouká po okolí, šťourá klackem do hlíny, nebo sbírá kamínky a hází je do vody. To by měla být přirozená součást života :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
5.7.15 21:21

Co jsi tady psala s temi oblecky, ja jako dite milovala siti a tvoreni a rada jsem si sila na panenky, ale pravda, take me vzdy mrzel, ze kamaradky maji nadherne oblecky a ja jen nitmi trcici krive „skarede“ pytliky:D („saticky“- bylo mi kolem ti :D) takze dneska bych udelala kompromis s tim, ze by dcera dostala panenku i s satickami, ale zaroven bych ji ukazala moznost si neco vyrobit a usit, podporila bych ji, kdyby chtela nejakou peknou latku:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24367
5.7.15 21:21

Od každého trochu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39085
5.7.15 21:28

Hrací stolecek a podobné hračky neměl. Zati má plno kostek, kelimku, lega, dřevěnou vlackodrahu. A se vším si hraje i ve 4,5 letech. Venku od mala hodně chodíme do prirody, na hrady, rozhledny. To mu dá podle mě víc než pasivní interaktivní hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
5.7.15 21:40

Dceru rozvíjíme naší přítomností, reakcí na ni, mluvíme na ni. Hraček mají dost, ale jenlepší jsou boty, staré, vyprané, na hraní, šuplíky, strkání věcí do krabiček, šnurky a klubíčka. Rozvíjej jí nabízením zcela obyčejného šuplíku k vyházení, nechej rozházet pytlák ořechů po kuchyni, at poznává svět. Děti chodí špinavé, odřené, klukovi oblíbené věci ke hře je hrouda hlíny a kořeny od pýru, fakt :-)¨A hračky má!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
5.7.15 22:14

Mně žádné „automatické“ hračky, které blikají a zpávají po zmáčknutí tlačítka nesmí přes práh. Různé ty hrací stolky a interaktivní hrající nesmysly si dcera občas užije v nějaké herně nebo na návštěvě, ale doma má klasické kostky, kelímky, skládačky a vkládačky, leporela, duplo, panenky, hromadu plyšáků, houpacího koně, kočárek a podobně.
A když jí byl rok, tak stejně nejoblíbenějšími „hračkami“ byly pokličky, zavařovací sklenice, nábytek a vůbec cokoliv, co se v domácnosti našlo. A samozřejmě já nebo jakýkoliv jiný člověk.
Na procházkách pořád sbírá nějaké klacky, šišky, trhá si kytičky, zkoumá mravence, pozoruje ptáky… To mi osobně připadá mnohem lepší než hrací stolek sebeznámější značky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
5.7.15 22:17

Čím víc toho hračka „umí“, tím víc je pro rozvoj dítěte zbytečná. Dětem se takové interaktivní hračky samozřejmě líbí, ale neměly by převažovat. Já jsem třeba na hrací stolky a tablety u batolat vyloženě alergická. Ale jak jsme si se synkem vyhráli třeba s kolíčky na prádlo nebo s obyčejným visacím zámkem! :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12165
5.7.15 22:20

Za me osobne obycejne kosticky, vkladaci tvary a podobne klasicke hracky, klidne i v modernim provedeni (misto do zakladni kostky vkladat do otvoru v auticku a podobne). Ale interaktivni se u nas neosvedcily. Syn mackal dokola vzdy jedno tlacitko, co si oblibil a pak jsem porad dokola poslouchala jeden a tentyz zvuk porad do zblazneni. Na klasickych hrackach si mohl rozvijet zrucnost, rozlisovat barvy a tak podobne. A uplne nejoblibenejsi hracky jsou ty zadarmo. Misky, detske pribory, hrnce, kalisky. U nas hrozne dlouho vedla pet lahev a bylo jedno, jestli byla uplne prazdna a nebo jsem do ni neco nasypala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.7.15 22:23

U nás stačí klika od dveří, sklenice se šroubovacím víčkem, záludné předměty z kuchyně, konev s vodou, kyblik, klacek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
5.7.15 22:30

Asi jsem jediná, jejíž dítě si hraje s hračkami a nerabuje skříňky atd. :-) U nás mají hračky od Fisher price velký úspěch. Máme ten stoleček, pejska a pianko. Syn je miluje. Dále má hrozně rád knížky (leporela), nejoblíbenější jsou knížky typu: http://eshop.knihydobrovsky.cz/…-644286.html
Vysouvají se tam zvířátka a to fakt miluje. Dál u nás hodně frčí duplo, hlavně zvířátka. Pak má taky rád kroužky, které se navlékají na tyč. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
6.7.15 07:14

Tak u nás nemělo úspěch NIC! Nejhůře dopadly vkládačky, ty letěly do kouta hned po rozbalení. :mrgreen: Ted už si holka hraje, ale spíše se svou fantazií a s panenkama, ale má už 2,5roku no. V tom roce, jí občas zaujaly obrázky v knížkách, jinak jsme museli být stále venku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama