Mé dítě mne bije!

16
3.7.15 16:23

Mé dítě mne bije!

Zdravím všechny. Máme tříletého chlapečka. Prožívá právě období vzdoru, což není nic zvláštního. Mají to všichni, někdo bouřlivější, jiný to ani nezaznamená. Problém je ve zvládání vzteku. Pokud se naštve, a důvod může být jakýkoli, neumí to zpracovat. Jsem celkem chápající matka, nevyšiluju z prkotin, vím, že sám prožívá obtížné období. Problém je v tom, že si vztek vylévá na mně. V názvu to sice označuji za „bití“, ale jde o plácání. Prostě mám vztek, tak plácnu mámu, ta je vždy nejblíž. Nejsme příznivci tělesných trestů, řvaní na děti apod., takže zkoušíme domluvy, vysvětlování atd. Nic. :nevim: Situaci jsme s manželem probírali mnohokrát, ale už jsme v úzkých. Jsme objednáni k dětské psycholožce, ale obávám se, že za velké peníze se tam stejně nic objevného nedovíme. Prosím o relevantní rady a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.7.15 16:37

Chytit ruku a říct DŮRAZNĚ, že se to nedělá a jestli ještě jednou, tak dostane. Pokud to zopakuje, plácnout přes ruku nebo přes zadek. Také nemám ráda fyzické tresty, ale pokud je dítě divočejší a nezvladatelné jiným způsobem, vyplatí se ho vždy předem varovat, že za to a to bude trest a pak to provést. nemám na mysli zmalovat zadek do modra, ale prostě plácnout. Hlavně nepřestat…časem to pochopí, že se to nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
3.7.15 16:43

@Špuntice1986 jenze jak chces, aby to dite pochopilo, ze ono placat nesmi, ale rodic ano? Tim, ze mu to budes prakticky vracet, nic nevyresis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
3.7.15 16:45

A proč se necháš plácat? Jsi větší, chytřejší, neříkej, že nedokážeš malému děcku zabránit v tom, aby ti fláklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 16:46

@Berousik dítě bije rodiče, protože se vzteká a něco mu nejde…a to je podstatný rozdíl…protože rodič dítěti nic nevrací, ale varuje ho, že pokud to bude opakovat, bude trest…za zlobení, né jen tak z rozmaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
3.7.15 16:47

Zabránit? Jak, mám ho svázat do svěrací kazajky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074

A ještě „radu“: nenechat se bít - chytit za ruce, důrazně slovně napomenout, ukončit činnost, odejít dítě jinam s tím, že se má vrátit, až ho ten vztek přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
@Špuntice1986 píše:
@Berousik dítě bije rodiče, protože se vzteká a něco mu nejde…a to je podstatný rozdíl…protože rodič dítěti nic nevrací, ale varuje ho, že pokud to bude opakovat, bude trest…za zlobení, né jen tak z rozmaru

No, to je vysvetleni pro dospele, ne pro to dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
@prilen píše:
Zabránit? Jak, mám ho svázat do svěrací kazajky?

budeš ho muset omezit v pohybu, vysvětlovat zjevně nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
3.7.15 16:48
@neumisa píše:
A ještě „radu“: nenechat se bít - chytit za ruce, důrazně slovně napomenout, ukončit činnost, odejít dítě jinam s tím, že se má vrátit, až ho ten vztek přejde.

Zrovna jsem to chtela napsat ;)

Příspěvek upraven 03.07.15 v 16:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
3.7.15 16:48

Vysvětlování, důrazné nebo jiné, chytání za ruce či plácnutí nefunguje. Omezení pohybu? Zkusili jsme - ještě horší. Odejít? Nelze - z dítka je klíště. Nějaké další tipy? Chceme se vyhnout „výprasku“ (samozřejmě v rozumných mezích), ale už nám fakt docházejí nápady. Diskuze s podobnými tématy jsem si pročítala, ale výsledný efekt je fakt nulový.

Příspěvek upraven 03.07.15 v 16:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
3.7.15 16:50
@prilen píše:
To nefunguje. „Výprasku“ se zatím chceme vyhnout, ale zřejmě bude nevyhnutný.

Musis proste vydrzet. Vyprask bych zvlast v tomto pripade fakt nedoporucovala. Furt dokola, stokrat tu ruku chytit, houknout ze to ne! A furt dokola. Je to na bednu, vim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
@prilen píše:
Zdravím všechny. Máme tříletého chlapečka. Prožívá právě období vzdoru, což není nic zvláštního. Mají to všichni, někdo bouřlivější, jiný to ani nezaznamená. Problém je ve zvládání vzteku. Pokud se naštve, a důvod může být jakýkoli, neumí to zpracovat. Jsem celkem chápající matka, nevyšiluju z prkotin, vím, že sám prožívá obtížné období. Problém je v tom, že si vztek vylévá na mně. V názvu to sice označuji za „bití“, ale jde o plácání. Prostě mám vztek, tak plácnu mámu, ta je vždy nejblíž. Nejsme příznivci tělesných trestů, řvaní na děti apod., takže zkoušíme domluvy, vysvětlování atd. Nic. :nevim: Situaci jsme s manželem probírali mnohokrát, ale už jsme v úzkých. Jsme objednáni k dětské psycholožce, ale obávám se, že za velké peníze se tam stejně nic objevného nedovíme. Prosím o relevantní rady a zkušenosti.

Tak mě teda přijde tahání dítěte k psychologovi, kvůli tomu, že si neumíte nastavit hranice, vyšilování kvůli prkotinám. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
@prilen píše:
To nefunguje. „Výprasku“ se zatím chceme vyhnout, ale zřejmě bude nevyhnutný.

no napoprvé to samozřejmě fungovat nebude. Chce to vytrvalost, tedy při KAŽDÉM pokusu o plácnutí stejná reakce - tlučeš mě, mě to bolí, jdi do svého pokoje a přijď, až tě to přejde. A trvat na svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
3.7.15 16:57
@Berousik píše:
@Špuntice1986 jenze jak chces, aby to dite pochopilo, ze ono placat nesmi, ale rodic ano? Tim, ze mu to budes prakticky vracet, nic nevyresis.

Stejně jako, že rodič smí pít alkohol, řídit auto, rozhodovat o zásadních záležitostech rodiny jako koupě bytu či výběr banky atd. a on ve třech letech nemůže. Fyzické tresty u nás nepotřebujeme, stačí nám výjimečně symbolicky plácnout přes ruku, když jí strká kam nemá, ale když se dítě chová tak, jak pisatelka popisuje, jiná rozumná cesta není. Asi je lepší doma nastavit hranice než jej vláčet s nevychovaností po cvokařích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama