RP a druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 12:57
RP a druhé dítě

Dobrý den, prosím o zachovaní anonymity. Rodina jsem chodí a nechci aby věděli, že něco plánujeme.
Jde mi o to. Máme dceru 10 měsíců a beru RP. Začínáme plánovat druhé dítě. Jenže se vůbec v téhle administrativě nevyznám. Druhé dítko (kdyby to vyšlo) by jsme chtěli až bude naší berušce cca 2-2,5 let. Jak je to s RP? Je jasné, že příspěvek dostanu jen na jedno dítě, ale mohu žadat o příspěvek když vyprší RP na starší dceru až bude mít 3 roky a žádat o RP na miminko, které by mělo dám příklad půl roku? Dostaneme vůbec něco nebo příspěvek už nám nedají žádný? :nevim:
Doufám, že je to srozumitelné, děkuji :kytka:

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 15.10.14 13:00
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o zachovaní anonymity. Rodina jsem chodí a nechci aby věděli, že něco plánujeme.
Jde mi o to. Máme dceru 10 měsíců a beru RP. Začínáme plánovat druhé dítě. Jenže se vůbec v téhle administrativě nevyznám. Druhé dítko (kdyby to vyšlo) by jsme chtěli až bude naší berušce cca 2-2,5 let. Jak je to s RP? Je jasné, že příspěvek dostanu jen na jedno dítě, ale mohu žadat o příspěvek když vyprší RP na starší dceru až bude mít 3 roky a žádat o RP na miminko, které by mělo dám příklad půl roku? Dostaneme vůbec něco nebo příspěvek už nám nedají žádný? :nevim:
Doufám, že je to srozumitelné, děkuji :kytka:

ne, takhle to nejde. Narozením dítka automaticky přijdeš o RP na starší a čerpáš RP na mladší. Posunout nelze.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.10.14 13:03

RP se pobírá na nejmladší dítě v rodině.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 15.10.14 13:03

Rodičák se pobírá vždy na nejmladší dítě v rodině. Takže jakmile se narodí další dítě, na starší přestaneš peníze pobírat a budeš pobírat jen na to mladší. To za předpokladu, že nemáš nárok na PPM. Pokud má ženská nárok na mateřskou, tak se na starší rodičák zruší a žena nastoupí před druhým porodem normálně na mateřskou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 13:06

Aha, děkuji :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 13:09

A jak se to zruší na starší dceru tak mám znovu nárok na variantu 220000/3roky pro nejmenší?

Druby
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 15.10.14 13:10

Ahoj, já vím, že to jde i jinak. Nedávno jsem se o tom bavila s kamarádkou. Byla těhotná a věděla, že se ji syn narodí ještě v době, kdy pobírala rodičák na starší dceru, takže zašla na ÚP tam si ten rodičák nechala navýšit - aby ho vyčerpala celý - tedy ze 7000 Kč na 11000 a pak rovnou přešla na mateřskou 6 týdnů před porodem

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 15.10.14 13:34
@Anonymní píše:
A jak se to zruší na starší dceru tak mám znovu nárok na variantu 220000/3roky pro nejmenší?

pokud Ti po tu dobu trvá prac. poměr, tak ano.. jinak 220 tis na 4 roky. Jinak je tam ještě pak nějaké čarování ohledně mateřské, to Ti nepovím - pokud máš na stávající dítko mateřskou a prac. poměr neskončí, budeš mít snad nárok i na mateřskou.

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 15.10.14 22:09

Pokud trvá pracovní poměr (smlouva na dobu neurčitou), tak je znovu nárok na mateřskou (nastupuje se na ní 6-8 týdnu před termínem porodu) pokud se stihne nastoupit do 4 let věku předchozího dítěte. Pak je o5 nárok na rodičovský příspěvek ve výši 220tis. Celkem. Výši lze volit podle tvého nebo manželova platu. I během mateřské s 2. dítětem vzniká mimo to nárok na čerpání dovolené v zaměstnání a pokud si zazadas tak, aby přímo navazovala na mateřskou, musí ji zamestnavatel umožnit čerpat a. nesmí ji krátit, „proplaci pak celorocni dovolenou.. už při ní lze zároveň čerpat rodicovaky příspěvek..;-)
A pokud máš nastaveny RP nyní na 3 roky a naaterskou bys nastupovala dříve a 220 tis. nevyčerpala, lze to navýšit až na 11500, pokud na to mas ty nebo manžel "dostatečný příjem“..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.15 19:56
Cerpani rp

Dobry den,
mam dve deti, na druhe ditko jsem si davala rp pres pritele, jenze jsme se rozesli a az dnes mi kamaradka rekla, ze to ma vliv i na rp.Kdyz sem nesla rozsudek na socku tak ze ho nepotrebuji, chteli prijmy za min.rok kdy jsme byli jeste spolu.Pani se mi ani nezminila, ze to ma vliv i na rp. Vzdyt to tam v pc musela videt ze rp mam pres nej.Po vikendu to jdu napravit.Bude z toho velkej problem? Dekuji za odpovedi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >