Jak se odreagovat od dětí na MD

Ceitryn
14.10.14 08:58

Jak se odreagovat od dětí na MD

Ahojky jak už napovídá název zajímalo by mě jak to děláte aby Vám doma z dětí „nehráblo“? Mám 2 děti 22 měsíců a 9 měsíců. S dětmi jsem prakticky pořád, když nepočítám svojí návštěvu u doktora, to je hlídá v čekárně manžel a když jsem měsíc na zkoušku chodila do práce na 1/2 úvazek na noční. (Což jsem vážně už vůbec nezvládala). Jinak můj manžel se mi fakt snaží pomáhat. Ale už toho máme oba dost. Bohužel prarodiče se moc využít nedají. Moje máma pracuje a o víkendu si chce odpočinout a tchýně s tchánem o vnoučatech stále jen mluví, ale nevezmou je ani ven na procházku a to jsme je i prosili. Máte nějaké fígle jak se nezbláznit?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35957
14.10.14 09:02

Jednou za cas si vyleju hlavu s kamoskou a nebo jedu bez ditete aspon nakoupit. O vikendu s ni jde ven manzel a ja se valim :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ceitryn
14.10.14 09:06

@pikola bohužel žádnou kámošku nemám a nákupy jsou pro mě spíš za trest, manžel děti o víkendu taky občas vyvenčí, ale to je tak na hodinu

  • Citovat
  • Upravit
1847
14.10.14 09:07

Si počkám na odpovědi a rady. Ja mam doma taky dve deti. 24m a 4m. Občas taky silim.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10248
14.10.14 09:11

Jedu za zalízt na stěnu, chlap kluky (dvojčata 3m) naloží do kočárku, dojedou za mnou, pak vyfasuju kočár a jdeme 10km domů. Když se večer uspí, po 19:00 má dycky jeden z nás volno, jedu plavat třeba. Občas na jogu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
14.10.14 09:11

@Ceitryn
bud dát starší aspon na dvě hodiny do herničky s hlídáním ( mladší asi ještě nevezmou ) a zase s jedním malým prckem se to dá, třeba jit na masáž nebo kosmetiku a tak..
nebo pokud nemáš kamarády máš aspon FB? u nas je skupina maminek pro naše město a tam holky nabízí hlídání za pár kaček..když si nějakou oblíbíš, muže ti jednou týdně děti pohlídat a ty mužeš jít za sportem, ke kadeřníkovi, do sauny a buh ví kam..

  • Citovat
  • Upravit
20518
14.10.14 09:13

Ideální je najít si koníčka, něco co tě bude bavit, a co by se dalo eventuálně dělat s dětma. Ideálně fyzická činnost, ovšem kreativní nebo vědomostní (jazykový kurz) se taky nevylučuje (studium jako takové nepíšu, to je s tak malýma dětma pěkněj záhul, ale ne že to nejde.). prostě odvede ti to myšlenky. Nejideálněji bez dětí (aspoň hodinku týdně že bys vypadla a hlídal manžel).

Jinak vydržet, vydržet, vydržet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25123
14.10.14 09:13

@Ceitryn prej vyvenčí :mrgreen: no tak at´venčí dýl jak hodinu ;)

jinak já nějak nevím co bys chtěla slyšet…každý je přece jiný a každej se odreagovává jinak…já si třeba odpočala v mateřskym centru, kde sem mohla děti vypustit :lol:…plus jsem chodila jednou týdně tancovat. měli sme takovou amatérskou taneční skupinu…

jinak mám už děti trochu větší (10,5 a 3,5 roku)
ale já si při dětech studuju Vš (na MD prvního sem si dělala bakalářské, ted´jedu magisterské + doplňující pedag. studium) - takže sem vždycky vypadla aspoň do školy trochu mezi normální lidi :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.10.14 v 09:15

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2422
14.10.14 09:14

Taky mě zajímají rady ostatních. Mám dvě holčiny 3 a 1rok a jediný relax pro mě je háčkování i když teď mi to moc holky nedovolí a maximálně si večer lehnout do vany. hlídání absolutně žádný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ceitryn
14.10.14 09:15

@Bejbyy nám když večer konečně usnou tak jsme oba grogy, bydlíme na vesnici takže i kdybych nebyla KO tak se tu nedá nic dělat

  • Citovat
  • Upravit
10248
14.10.14 09:17

@Ceitryn jj to jsem ráda že jsme ve městě, ač jsem sem nechtěla
Jinak já zjišťuju že jít si zaběhat, vyvětrá hlavu, unaví tak jinak tělo, líp se spí… ale je třeba nebýt úplně mrtvá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ceitryn
14.10.14 09:19

@Bejbyy to já bych spala i bez větrání :), jenže ta mladší se v noci budí co 2 - 3 hodiny a vstává v 5:15 takže o spaní nemůže být ani řeč :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
merde
14.10.14 09:21

U me pomaha prochazke v prirode, studium, relaxace ve vane a pak si jet pokecat s kamaradkou treba na kafe

  • Citovat
  • Upravit
14.10.14 09:28

Haha, tak nevím jestli ti poradím, protože mě hrabe tak jako tak :mrgreen: Mám děti 2,5 a 5 měsíců. Hlídání skoro žádné, manžel pomůže, ale času má málo. S klukem jsem dělala dálkově Vš malá se narodila na konci druháku do zkouškového, takže mám na rok přerušeno, protože s kojením a dojížděním 100 km na zk. bych to fakt nedala, ale hodlám se vrátit a to zaměstná hlavu dokonale :mrgreen: ale chce to pevné nervy. Jinak jsem začala teď plést jako samouk, tak si přemýšlím co upletu a tak, chodíme hodně se psem - to můžu i dětma a baví mě to - občas venčíme s někým, tak si pokecám, teď jsem si ujížděla na tom, sehnat na netu kočárek na brusle, vydražila jsem nakonec za 8 stovek super kočář quinny, tak si ho budu „tunit“, to mě taky baví - tunning kočárů :lol: No a jednou za 100 let si jdu večer sednout na pito s kamarády, ale fakt málo. Jó a největší adrenalin, je že po 10 letech začínám řídit, tak to mám největší vzrůšo.. :mrgreen:.Já jakoby pořád musím vymýšlet nějaké nové cíle nebo aktivity na které se můžu těšit, jinak už bych asi skočila z okna…

Příspěvek upraven 14.10.14 v 09:31

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20518
14.10.14 09:29
@Ceitryn píše:
@Bejbyy to já bych spala i bez větrání :), jenže ta mladší se v noci budí co 2 - 3 hodiny a vstává v 5:15 takže o spaní nemůže být ani řeč :mrgreen:
:hug: nějak matně si vybavuju, že dvouleťák vstával v noci a pak ráno před šestou, a miminko nespalo v noci a usnínalo nějak okolo šesté. Ten jeho první půlrok života mám nějak v mlze - snažila jsem se to přežít. Jinak si dám do podpisu, že pokud ještě jedno dítě, tak se narodí jako tříleté.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová