Jak se odreagovat od dětí na MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ceitryn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 08:58
Jak se odreagovat od dětí na MD

Ahojky jak už napovídá název zajímalo by mě jak to děláte aby Vám doma z dětí „nehráblo“? Mám 2 děti 22 měsíců a 9 měsíců. S dětmi jsem prakticky pořád, když nepočítám svojí návštěvu u doktora, to je hlídá v čekárně manžel a když jsem měsíc na zkoušku chodila do práce na 1/2 úvazek na noční. (Což jsem vážně už vůbec nezvládala). Jinak můj manžel se mi fakt snaží pomáhat. Ale už toho máme oba dost. Bohužel prarodiče se moc využít nedají. Moje máma pracuje a o víkendu si chce odpočinout a tchýně s tchánem o vnoučatech stále jen mluví, ale nevezmou je ani ven na procházku a to jsme je i prosili. Máte nějaké fígle jak se nezbláznit?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20171 příspěvků 14.10.14 09:02

Jednou za cas si vyleju hlavu s kamoskou a nebo jedu bez ditete aspon nakoupit. O vikendu s ni jde ven manzel a ja se valim :mrgreen:

Ceitryn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 09:06

@pikola bohužel žádnou kámošku nemám a nákupy jsou pro mě spíš za trest, manžel děti o víkendu taky občas vyvenčí, ale to je tak na hodinu

Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 14.10.14 09:07

Si počkám na odpovědi a rady. Ja mam doma taky dve deti. 24m a 4m. Občas taky silim.

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 14.10.14 09:11

Jedu za zalízt na stěnu, chlap kluky (dvojčata 3m) naloží do kočárku, dojedou za mnou, pak vyfasuju kočár a jdeme 10km domů. Když se večer uspí, po 19:00 má dycky jeden z nás volno, jedu plavat třeba. Občas na jogu…

smurfka
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 14.10.14 09:11

@Ceitryn
bud dát starší aspon na dvě hodiny do herničky s hlídáním ( mladší asi ještě nevezmou ) a zase s jedním malým prckem se to dá, třeba jit na masáž nebo kosmetiku a tak..
nebo pokud nemáš kamarády máš aspon FB? u nas je skupina maminek pro naše město a tam holky nabízí hlídání za pár kaček..když si nějakou oblíbíš, muže ti jednou týdně děti pohlídat a ty mužeš jít za sportem, ke kadeřníkovi, do sauny a buh ví kam..

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 14.10.14 09:13

Ideální je najít si koníčka, něco co tě bude bavit, a co by se dalo eventuálně dělat s dětma. Ideálně fyzická činnost, ovšem kreativní nebo vědomostní (jazykový kurz) se taky nevylučuje (studium jako takové nepíšu, to je s tak malýma dětma pěkněj záhul, ale ne že to nejde.). prostě odvede ti to myšlenky. Nejideálněji bez dětí (aspoň hodinku týdně že bys vypadla a hlídal manžel).

Jinak vydržet, vydržet, vydržet.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 14.10.14 09:13

@Ceitryn prej vyvenčí :mrgreen: no tak at´venčí dýl jak hodinu ;)

jinak já nějak nevím co bys chtěla slyšet…každý je přece jiný a každej se odreagovává jinak…já si třeba odpočala v mateřskym centru, kde sem mohla děti vypustit :lol:…plus jsem chodila jednou týdně tancovat. měli sme takovou amatérskou taneční skupinu…

jinak mám už děti trochu větší (10,5 a 3,5 roku)
ale já si při dětech studuju Vš (na MD prvního sem si dělala bakalářské, ted´jedu magisterské + doplňující pedag. studium) - takže sem vždycky vypadla aspoň do školy trochu mezi normální lidi :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.10.14 v 09:15

baaruunkaa
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 14.10.14 09:14

Taky mě zajímají rady ostatních. Mám dvě holčiny 3 a 1rok a jediný relax pro mě je háčkování i když teď mi to moc holky nedovolí a maximálně si večer lehnout do vany. hlídání absolutně žádný.

Ceitryn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 09:15

@Bejbyy nám když večer konečně usnou tak jsme oba grogy, bydlíme na vesnici takže i kdybych nebyla KO tak se tu nedá nic dělat

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 14.10.14 09:17

@Ceitryn jj to jsem ráda že jsme ve městě, ač jsem sem nechtěla
Jinak já zjišťuju že jít si zaběhat, vyvětrá hlavu, unaví tak jinak tělo, líp se spí… ale je třeba nebýt úplně mrtvá

Ceitryn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 09:19

@Bejbyy to já bych spala i bez větrání :), jenže ta mladší se v noci budí co 2 - 3 hodiny a vstává v 5:15 takže o spaní nemůže být ani řeč :mrgreen:

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 09:21

U me pomaha prochazke v prirode, studium, relaxace ve vane a pak si jet pokecat s kamaradkou treba na kafe

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 14.10.14 09:28

Haha, tak nevím jestli ti poradím, protože mě hrabe tak jako tak :mrgreen: Mám děti 2,5 a 5 měsíců. Hlídání skoro žádné, manžel pomůže, ale času má málo. S klukem jsem dělala dálkově Vš malá se narodila na konci druháku do zkouškového, takže mám na rok přerušeno, protože s kojením a dojížděním 100 km na zk. bych to fakt nedala, ale hodlám se vrátit a to zaměstná hlavu dokonale :mrgreen: ale chce to pevné nervy. Jinak jsem začala teď plést jako samouk, tak si přemýšlím co upletu a tak, chodíme hodně se psem - to můžu i dětma a baví mě to - občas venčíme s někým, tak si pokecám, teď jsem si ujížděla na tom, sehnat na netu kočárek na brusle, vydražila jsem nakonec za 8 stovek super kočář quinny, tak si ho budu „tunit“, to mě taky baví - tunning kočárů :lol: No a jednou za 100 let si jdu večer sednout na pito s kamarády, ale fakt málo. Jó a největší adrenalin, je že po 10 letech začínám řídit, tak to mám největší vzrůšo.. :mrgreen:.Já jakoby pořád musím vymýšlet nějaké nové cíle nebo aktivity na které se můžu těšit, jinak už bych asi skočila z okna…

Příspěvek upraven 14.10.14 v 09:31

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 14.10.14 09:29
@Ceitryn píše:
@Bejbyy to já bych spala i bez větrání :), jenže ta mladší se v noci budí co 2 - 3 hodiny a vstává v 5:15 takže o spaní nemůže být ani řeč :mrgreen:
:hug: nějak matně si vybavuju, že dvouleťák vstával v noci a pak ráno před šestou, a miminko nespalo v noci a usnínalo nějak okolo šesté. Ten jeho první půlrok života mám nějak v mlze - snažila jsem se to přežít. Jinak si dám do podpisu, že pokud ještě jedno dítě, tak se narodí jako tříleté.
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >