Nebaví mě miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 16:59
nebaví mě miminko

Mám desetitýdenní miminko a vůbec mě nebaví být maminkou. Mám ho moc ráda, ale často nevím, co s ním dělat, navíc ho nebaví žádné hračky, hrazdička, chvíli nevydrží sám. Povídám mu básničky a škádlivky, směje se tomu, ale to nemůžeme dělat pořád. Ven chodíme denně tak na 2 hodiny dopoledne, to většinou spí, ale pak už během dne moc spát nechce a já jsem unavená a otrávená a jezdit venku i odpoledne se mi nechce, hrozně mě bolí záda z kojení a nošení miminka. Bohužel nemám nikoho, kdo by mi mohl pomoct, vzít malého ven. Chtěl by se nosit, ale to nejde pořád, pak ho položím a řve a já jsem naštvaná. Navíc má teď problémy s usínáním, kdy dlouho křičí, protože nemůže usnout, nepomáhá chování, vrnící křesílko, ani když si s ním lehnu a dám mu prso. Kojím někdy i po hodině, což mě taky hodně vyčerpává. Teď jsem si přečetla knížku Rozvíjej se děťátko a jsem z toho v nervech - malého můžu nosit jen v polohách, které se mu nelíbí a brečí při nich. Lituju, že mám miminko, někdy mám chuť zavřít ho do skříně a nechat ho tam brečet nebo odejít a pak si to hrozně vyčítám. Připadám si jako zajatec dítěte, které za to nemůže, mám pocit, že je to začarovaný kruh…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »
Reakce:
Radka8
Stálice 78 příspěvků 06.10.14 17:02

A co tatínek? nemůže někdy vystřídat? :think:

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 06.10.14 17:02

Být tebou, vyhledám odbornou pomoc, než opravdu něco uděláš, čeho pak budeš litovat. Jak píšeš, dítě za to, že na něj nemáš nervy, nemůže. Ono se to trochu srovná až bude větší, soběstačnější. Ale je to mimino, ono tě potřebuje.

šuji
Kecalka 381 příspěvků 06.10.14 17:04

Není to třeba poporodní deprese? :think:

zuzice
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 06.10.14 17:05

Zkusila bych šátek nebo nějaké nosítko, miminko by mohlo být klidnější, když bude pořád navázané na tobě, nebudou tě tak bolet záda, budeš mít volné ruce…

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 06.10.14 17:05

8o :think: :nevim:,tak to teda koukám. Dosud jsem si myslela, že nebavit může leccos, ale miminko? Chápu, že ta starost může být pro někoho vyčerpávající, ale ty máš myslím jiný problém, v tvém případě bych vyhledala co nejdříve psychologa. Jsi na miminko sama? O nikom jiném se nezmiňuješ :nevim:.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 22883 příspěvků 06.10.14 17:06
@Anonymní píše:
Mám desetitýdenní miminko a vůbec mě nebaví být maminkou. Mám ho moc ráda, ale často nevím, co s ním dělat, navíc ho nebaví žádné hračky, hrazdička, chvíli nevydrží sám. Povídám mu básničky a škádlivky, směje se tomu, ale to nemůžeme dělat pořád. Ven chodíme denně tak na 2 hodiny dopoledne, to většinou spí, ale pak už během dne moc spát nechce a já jsem unavená a otrávená a jezdit venku i odpoledne se mi nechce, hrozně mě bolí záda z kojení a nošení miminka. Bohužel nemám nikoho, kdo by mi mohl pomoct, vzít malého ven. Chtěl by se nosit, ale to nejde pořád, pak ho položím a řve a já jsem naštvaná. Navíc má teď problémy s usínáním, kdy dlouho křičí, protože nemůže usnout, nepomáhá chování, vrnící křesílko, ani když si s ním lehnu a dám mu prso. Kojím někdy i po hodině, což mě taky hodně vyčerpává. Teď jsem si přečetla knížku Rozvíjej se děťátko a jsem z toho v nervech - malého můžu nosit jen v polohách, které se mu nelíbí a brečí při nich. Lituju, že mám miminko, někdy mám chuť zavřít ho do skříně a nechat ho tam brečet nebo odejít a pak si to hrozně vyčítám. Připadám si jako zajatec dítěte, které za to nemůže, mám pocit, že je to začarovaný kruh…

Já jsem Stara škola. Pro začátek bych mu vrazila na večer flašku.

Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 06.10.14 17:07

Spíš než „Rozvíjej se děťátko“ si přečti knížku „Koncept kontinua“.. A jinak ti doporučuji přestat poskakovat kolem dítěte a vymýšlet u aktivity. Naopak dělej si co chceš ty a dítě se přizpůsobí.. Ideálním pomocníkem je kvalitní nosítko nebo šátek - nakrmené miminko si tam dáš a „jdeš si po svým“. Já nevím jaké máš koníčky ale já třeba cvičila se psy, chodila na procházky, dělala na zahradě,.. Při tom všem byl malý u mě a já si dělala svoje. On byl spokojený, že je s maminkou a já byla spokojená, že neležím v obýváku na hrací dece :lol: A je to tak dodnes, když malý běhá - buď si pobíhá a hraje a nebo chce kontakt tak ho šupnu na záda do nosítka a jdem třeba se psy ;)

A samozřejmě, když můžeš tak nech malého doma tátovi a zmiz :mrgreen: Ono je dobré, když se to naučí zavčasu jelikož to pak jako když najdeš.

A ještě dodám - malé mimino mě taky nebavilo, ono na tom ani není moc co bavit, sranda to začla být tak od 4m kdy už se cíleně řehtal, 6m kdy začal lézt po celém bytě no a teď v 16m už je to úplně o něčem jiném, už si řekne co chce a je to prostě prima :)

Příspěvek upraven 06.10.14 v 17:14

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 06.10.14 17:07

Chtělo by to pomoc od rodiny. Dát 1× týdně dítě na starost tatínkovi a udělat si program sama pro sebe, prostě vypnout, odpočinout si. To neznamené, že když jsi matka, že musíš věnovat všechen čas dítěti ;)

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 17:08

Znám to :lol: ale já byla na všechno sama, chlap furt v práci a ještě podzimní nedonošenec… Zkus psychologa, není to ostuda :hug:

Příspěvek upraven 06.10.14 v 17:09

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 17:09

@Radka8 Tatínek s ním byl venku jednou, je hodně v práci, doma občas přebalí, ale to mu musím říct, pochová třeba když jsem ve sprše…jeho rodina se nezajímá a naši jsou 300 km daleko…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 17:09

Já už mám druhé mimko a ty začátky jsou nejhorší, taky mám toho občas plné zuby a občas jsem měla chuť ty děti nechat doma a někam utéct což je podobné, jako to tvoje zavření do skříně. Časem se to zlepší až prcek povyroste a bude to s ním zajímavější. Pokud nejsi vyloženě mateřský typ co je z miminka poprděný, což já taky nejsem, tak je to miminko takové nudné a někdy únavné, jak jen jí, křičí a spí. Ale časem se to zlepší nebo tedy u mě to tak alespoň bylo. Řekla bych, že nejhorší je tak ten půlrok a pak už se to zlepšuje, jak přijdou příkrmy a nemusí člověk pořád kojit a dítě se nají a neřve tolik, tak je to lepší. Takže přeji pevné nervy a hlavu vzhůru :mavam:

xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 06.10.14 17:09

To budou poporodní deprese. a ono je jeste male, aby se zabavilo, neboj, bude lip.

Deníííí
Echt Kelišová 9867 příspěvků 06.10.14 17:09

Mě to pobavilo..zavřít ho do skříně jako panenku :mrgreen:

no, jasný pro tebe to není k smíchu 8)..no dle mého zbytečně přeháníš s vycházkama..dvě hoďky dopol a ještě odpol..zbyteč­ný..jsi „chvilku“ po porodu, nemusíš být super matka od začátku :mrgreen:..zkus pěkně ťapy, ťapy..žádnej stres..nech malýho jen tak se válet, nemusíš ho pořád „bavit“..ono stačí když tě bude vnímat, slyšet to oklo (tv, hudba, vaření)..s tím kojením, teď by vycházel i růstový spůrt, takže chce víc jíst..
zkus se domluvit i s manželem, ať jde chvíli vozit a ty si skoč na masáž či se natáhni..každý začátky jsou těžký..tak vydrž :kytka:

Tereza01
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 06.10.14 17:12

To muze byt neco jako poporodni deprese. Deprese z neznameho, noveho(10tydnu neni moc) plus nevyspani… Nemyslim si ze by zakladatelka miminku neco udelala, nicmene rada psychologa by byla urcite dobra. A pomohlo by i zkusit sehnat nekoho(treba na 2 hody tydne) na hlidani. A pocit ze na to jste sama taky totiz moc nepomaha.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >