RS-močení

Anonymní
30.6.21 11:57

RS-močení

Lidicky :( prosim vas, kdo ma eresku, jak vam na ni prisli? Ty typicke priznaky jako brneni, mravenceni znam, ale mel jste nekdo problemy s mocenim? Abych to vysvetlila. Mam tetanii, obcas me brni a pali nohy, ruce, prisuzuji to tedy tomu, ale poslednich par dni mam pocit staleho tlaku na mocak, jakoby stale nutkani na malou, ale nic me jinak neboli, nepali. Napadlo me, jestli to nemuze byt RS. Jakoby nechodim nejak casteji nez obvykle, spise jen ten neustaly pocit, ze se mi chce a jelikoz me nic neboli tak zanet asi vylucuji. K MUDr jdu zitra, ale mam proste nervy na pochodu. Omlouvam se za anonym, citlive tema pro me.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.6.21 12:02

Klídek :-). Nechej si udělat všechna vyšetření na vyloučení RS, jinak se do klidu nedostaneš. Kamarádka má RS a dlouhá léta před určením diagnozy měla potíže s močením, ovšem jiné než píšeš. Potřeba na ni přijde teď hned a okamžitě musí jít, jinak se počůrá. Asi poškozený nějaký nerv a potřebu cítí až na poslední chvíli. čili úplný opak, než máš ty.

• Citovat
  • Nahlásit
202
30.6.21 12:02

Nemusí to být spojene. Ja mam zvlášť problémy s močákem a zvlášť s nervovou soustavou - není tam spojení
Určitě magnetická rezonance a ta ti řekne :palec:
A v létě jsou problémy s močákem docela časté. Já zapominam pít :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52069
30.6.21 13:05
@Karolína13210 píše:
Nemusí to být spojene. Ja mam zvlášť problémy s močákem a zvlášť s nervovou soustavou - není tam spojení
Určitě magnetická rezonance a ta ti řekne :palec:
A v létě jsou problémy s močákem docela časté. Já zapominam pít :roll:

Magnetická rezonance kvůli tomuhle?
Fakt ne. Klinické vyšetření a uvidí se.
Sfinkterové potíže nebývají prvním příznakem RS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3862
30.6.21 13:37

Já když jako dítě měla zánět mocaku, tak se to projevovalo přesně takhle.. jen nuceni na curani bez jakékoliv bolesti. Jdi k doktorovi s nech si udělat kultivaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
30.6.21 14:27
@Anonymní píše:
Lidicky :( prosim vas, kdo ma eresku, jak vam na ni prisli? Ty typicke priznaky jako brneni, mravenceni znam, ale mel jste nekdo problemy s mocenim? Abych to vysvetlila. Mam tetanii, obcas me brni a pali nohy, ruce, prisuzuji to tedy tomu, ale poslednich par dni mam pocit staleho tlaku na mocak, jakoby stale nutkani na malou, ale nic me jinak neboli, nepali. Napadlo me, jestli to nemuze byt RS. Jakoby nechodim nejak casteji nez obvykle, spise jen ten neustaly pocit, ze se mi chce a jelikoz me nic neboli tak zanet asi vylucuji. K MUDr jdu zitra, ale mam proste nervy na pochodu. Omlouvam se za anonym, citlive tema pro me.

Ahoj, já mám jiné, ale vážné problémy s močovým měchýřem, na urologii mi říkali, že se o RS může jednat. Že sfinkterové dysfunkce má téměř každý, kdo má RS. A že to klidně může být první příznak. Hnali mě na neurologii na MRI mozku a míchy, ale tam nic nebylo. Nakonec se to uzavřelo jako psychosomatické. To, co popisuješ ty, jsou dost nespecifické příznaky, o RS fakt vůbec jít nemusí. Určitě bych začala tou kultivací, protože já záněty mívám bezpříznakové, nebo taky s tím tlakem pouze. Pak se uvidí, co dál, ale když máš tetanii, tak to klidně můžeš mít taky z nervů. Držím palce, ať dobře pochodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 14:50
@Lollitka píše:
Ahoj, já mám jiné, ale vážné problémy s močovým měchýřem, na urologii mi říkali, že se o RS může jednat. Že sfinkterové dysfunkce má téměř každý, kdo má RS. A že to klidně může být první příznak. Hnali mě na neurologii na MRI mozku a míchy, ale tam nic nebylo. Nakonec se to uzavřelo jako psychosomatické. To, co popisuješ ty, jsou dost nespecifické příznaky, o RS fakt vůbec jít nemusí. Určitě bych začala tou kultivací, protože já záněty mívám bezpříznakové, nebo taky s tím tlakem pouze. Pak se uvidí, co dál, ale když máš tetanii, tak to klidně můžeš mít taky z nervů. Držím palce, ať dobře pochodíš.

A ty jsi mela co za potize, kdyz ti rekli, ze muze jit o RS? Teda pokud ti nevadi to napsat.
Jinak vsem dekuji za info, jsem klidnejsi. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
4104
30.6.21 15:06
@Anonymní píše:
A ty jsi mela co za potize, kdyz ti rekli, ze muze jit o RS? Teda pokud ti nevadi to napsat.
Jinak vsem dekuji za info, jsem klidnejsi. :dance:

Nechci to konkretizovat veřejně, nezlob se, ale dost vážné příznaky, na které jsem málem umřela. Je to něco, co má u RS méně lidí, ale může to právě být. To, co popisuješ ty fakt jen tak na RS nevypadá, ale určitě si na nějaké vyšetření dojdi. Držím moc palce, ať to RS není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 16:21
@Lollitka píše:
Nechci to konkretizovat veřejně, nezlob se, ale dost vážné příznaky, na které jsem málem umřela. Je to něco, co má u RS méně lidí, ale může to právě být. To, co popisuješ ty fakt jen tak na RS nevypadá, ale určitě si na nějaké vyšetření dojdi. Držím moc palce, ať to RS není.

Aha, chapu :,( a dekuji :palec: ja jsem prave takova blbka, ze si vse hledam na netu a vyjelo na me, ze problemy s mocenim jsou priznakem RS, ale jake, to už neni moc specifikovano. Prave jsem doufala, ze nekdo, kdo s tim ma zkusenosti bud osobne ci z okoli, tak mi da info. Tak snad to nebude muj pripad. Jinak jak dlouho trvalo objednani na MR a myslite, ze kdyz se s tím sverim neurolozce, ze me tam posle?

• Citovat
  • Nahlásit
52069
30.6.21 16:32
@Anonymní píše:
Aha, chapu :,( a dekuji :palec: ja jsem prave takova blbka, ze si vse hledam na netu a vyjelo na me, ze problemy s mocenim jsou priznakem RS, ale jake, to už neni moc specifikovano. Prave jsem doufala, ze nekdo, kdo s tim ma zkusenosti bud osobne ci z okoli, tak mi da info. Tak snad to nebude muj pripad. Jinak jak dlouho trvalo objednani na MR a myslite, ze kdyz se s tím sverim neurolozce, ze me tam posle?

Ja bych Te neposlala (neurolog z RS centra). Musela bys k tomu mit jeste neco.
Poruchu moceni muzou byt na obe strany - inkontinence, i naopak obtizne vyprazdneni mocaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 16:39
@Baba píše:
Poruchu moceni muzou byt na obe strany - inkontinence, i naopak obtizne vyprazdneni mocaku.

Tak to obtizne vyprazdneni se projevu tim nutkanim na wc? Jakoby ja jdu uplne normalne jen se mi chce i po chvili, co vstanu z wc, ale vydrzim to normálně par hodin potom. Jinak dalsi mam to paleni nohou, ale to teda asi spis prisuzovat tetanii.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4104
30.6.21 17:48
@Baba píše:

Já tedy měla jen problémy s močákem a urologové ve VFN, kteří spolupracují s RS centrem hned chtěli MRI. Poslali mě do RS centra ve VFN, předtím jsem tam docházela k jedné Dr. na všeobecnou ambulanci a ona přešla do RS centra a taky MRI. I když tam nic nebylo, tak byla zvažována i lumbálka. Ale já to měla dost vážné, to že se zakladatelce chce častěji na wc samozřejmě vůbec příznak RS být nemusí, je to strašně nespecifické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 17:51

Dcera má nález na mozku, nález v likvoru, nemůže se vymočit. V RS centru je sledovaná, jako RS zatím není diagnostikována. Nepřibývají jí totiž ložiska a nemá jiné příznaly RS… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat