Reklama

RTG a pozitivní TT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 05.01.09 11:05
RTG a pozit.TT

Ahoj všem,jsem tady nova,asi bych chtela od vas zkusenejsich poradit,nebo mozna spis povzbudit.Dnes jsem 32DC,menses mivam tak po 27-29 dnech,je celkem pravidelna,dnes jsem si delala TT a behem chvilky se ukazaly // (jenomze to byl test Best2 a ten jak mnohe pisou neni moc spolehlivy) asi tyden pred ocekavanou MS me hodne bolely prsa a bricho,ted uz me neboli nic.Zda se,ze jde o uplne normalni vec,ale problem je v tom,ze 2.1 jsem si vymkla kotnik a byla jsem na RTG :( ale vubec jsem netusila ze bych mohla byt tehotna.No a taky jsem si vzala jednu tbl Ibalginu,teda v tom prasku nevidim problem,jedna tbl,snad neublizi,ale ten RTG mi dela dost starosti.Mate s tim nektera zkusenost?? Moc dekuju za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

EvickaS
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.01.09 11:07

Ahoj, já jsem při posledním těhotenství byla taky na rentgenu, když jsem to ještě nevěděla a doktor říkal, že jednou to nevadí a že zdaleka nejsem jediná, komu se to stalo.
Malý je úplně v pořádku.

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.01.09 11:40

Ono je to buď a nebo.. Ale snad to bude ok. Udělej si ještě Mamatest, ten je fakt spolehlivej a až půjdeš na gyndu, tak dr. řekni, že jsi byla na rtg a oni to pak budou sledovat. Hodně štěstí a ať je miminko v pořádku!!!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 12:15

Taky jsem byla na RTG hlavy v začátku těhu a gyndař si nechal poslat od rentgenologů množství záření, které na mě šlo a poslal to někam na zhodnocení a vrátilo se to s tím, že takřka nic nehrozí, nejhorší by byl RTG břicha a opakovaně. Takže s kotníkem buď v klidu a raduj se z těhotenství.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 05.01.09 12:34

Dekuji za vase povzbuzeni,snad to bude vsechno v pořadku.No a ve stredu jeste zkusim testnou s mamatestem a doufam ze se zase tak rychle objevi //

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 15:25
rtg

Pajule, já jsem se vždy testovala Best 2 a u mě tedy nikdy neselhal. Ale nikd yneříkej nikdy :-) Mylsím, že s přehledem můžu gratulovat k mimouškovi.

A z RTG si hlavu nedělej, poraď se s dr. - kamarádce rentgenovali páteř a ona netušila že je těhu a má zdravého chlapečka.

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 06.01.09 10:32

Pajule22: Ahojky není to tak dávno co jsem řešila stejný problém!

Otěhotněla jsem při antikoncepci.Měla jsem však úraz ruky a musela jsem na RTG při bolestech jsem nenahlásila že MS je dost zpožděná.nahodila jsem zde dotaz co v takovém to případě a utíkala jsem ke gyn.udělala testy a ejhle těhotná-Testovala jsem bestem a nelhal. .Musela jsem na genetické vyšetření.Držím zprávu od genetika v ruce tak ti napíšu co mi napsal on.

HA nezvyšuje riziko vad(minimální dávky hormonů,které nejsou teratogenní.)
RTG ruky znamená pro zárodek dávky záření blízké nule- bez zvýšeného rizika.

Tak si zajdi na gyn a neplaš .. vše bude OK ..
Pohodové těhu :)

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 06.01.09 10:33

Pajule22: Ahojky není to tak dávno co jsem řešila stejný problém!

Otěhotněla jsem při antikoncepci.Měla jsem však úraz ruky a musela jsem na RTG při bolestech jsem nenahlásila že MS je dost zpožděná.nahodila jsem zde dotaz co v takovém to případě a utíkala jsem ke gyn.udělala testy a ejhle těhotná-Testovala jsem bestem a nelhal. .Musela jsem na genetické vyšetření.Držím zprávu od genetika v ruce tak ti napíšu co mi napsal on.

HA nezvyšuje riziko vad(minimální dávky hormonů,které nejsou teratogenní.)
RTG ruky znamená pro zárodek dávky záření blízké nule- bez zvýšeného rizika.

Tak si zajdi na gyn a neplaš .. vše bude OK ..
Pohodové těhu :)

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 07.01.09 09:45

Ahoj holky,jeste bych mela jeden dotaz,jak je to s milovanim v prvnich tydnech tehu a vlastne po cele tehu?Přitel by rad,ale ja mam strach aby jsme nejak neublizili mimi.diky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 16:35

Ahoj potřebovala bych vědět jestly má někdo zkušenosti s rentgenem na začátku těhu a jak to dopadlo? Dnes jsem totiž byla na rtg pánve a tam se mě ptaly zda nejsem těhotná a tak sem řekla že né a když jsem přišla domů pořád mi to vrtalo hlavou a koukala jsem se do svého kalendáře a z hrůzou zjistila 2 dny spoždění a když jsem si udělala test tak během pár vteřin se oběvily dvě čárky a já ted nevím co dělat?

Kaska85
Kecalka 231 příspěvků 04.11.11 16:45

Nemaj obavy, muselo by dojst k opakovanym a mnohocetnym RTG vysetreniam, aby doslo k poskodeniu embrya. Pri jednorazovom vysetreni je minimalna sanca poskodenia.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 16:47

Tak na Rtg tam byl jen jeden snímek ale i přes to se bojím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 16:50

Na pracovišti by měli mít fyzika, kterej spočítá dávku záření, nebo už bude někde uvedená možná automaticky na snímku. Taky se říká, že do 3. měsíce je to buď a nebo… buď se udrží nebo neudrží. Je blbý to, že rtg pánve je přímej zásah plodu… kdyby ti snímkovali ruku, tak ti řeknu kašli na to záření šlo mimo … ale pánev! Na to pracoviště si zavolej a uvidíš co ti řeknou, pak bych volala na gyndu pro radu.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 04.11.11 16:54

Opravdu se neboj,i když to byl zrovna rtg pánve,ale jedno ozáření opravdu nemá vliv,to by si tam musela jít několikrát za sebou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 16:58

díky za podporu nejhorší je že s tím ted nic neudělám protože je víkend ale hned v pondělí oběhám všechny doktory a poptám se jich co a jak

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >