Ruční práce - podnikáte někdo?
- Fotoalbum (4)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Citovat
- Upravit
Papírování je stejné, jestli je přivýdělek malý či velký, jen sečteš více či méně čísel. Pro Flér musí být ŽL tak jako tak.
Identifikovaná osoba, DIČ.. si lze ohlídat, aby jsi do toho nespadla, pokud tedy neplánuješ.
@sinapis.alba píše:
@Káťa19 https://www.fler.cz/piki82 teď tam mám teda hodně málo, něco jsem porozdávala a pár věcí teprve potřebuje nafotit.. ale ani jinak nejedu ve velkém
já to právě nechávám jen na tom fleru, protože je to jen jako malý přivýdělek a je to bez papírování.. papírování se děsím![]()
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Musíš se zaregistrovat na FÚ jako identifikovaná osoba.@Káťa19
Tak ŽL a ico i dic mam, ale jaky je rozdil, kdyz budu priznavat vydelek i ze zahranici? ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
já teda živnosťák nemám
na fleru pokud vím potřeba není, to bych asi musela prodávat o dost větší množství
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@sinapis.alba píše:ŽL potřebuješ i na Fleru!
já teda živnosťák nemámna fleru pokud vím potřeba není, to bych asi musela prodávat o dost větší množství
Jinak děláš moc hezké věci, musí to být šíleně pracné. Škoda, že si nemůžeš nasadit cenu podle skutečně stráveného času. No, ruční práce bohužel nikdy nebudou oceněny tak, jak by si zasloužily.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To s tim zahranicnim prodejem by mne take zajimalo ![]()
@sinapis.alba Do vest, satku a obleceni celkove bych se nepoustela, je to moc hodin a malokdo by to zaplatil. Mozna cepice ty jdou rychle a je o ne zajem, ale tam mam zase treba ja problem s velikostma.
- Citovat
- Upravit
Čepice mi nekupovali vůbec, a to byly do stovky - žabičky, sovičky, tučňáci a tak, tak jsem to rozdala
ty vesty jsou právě v podstatě jediné, co se mi prodává, tak se jich držím
@Cipisek79 děkuju
je vidět, že jsem na tohle fakt marná, živnosťák mě absolutně vůbec nenapadl, jak ho tam po mě přímo nevyžadují, tak mi to prostě nedojde! teď jsem teda pročetla články a diskuze a samozřejmě, že ho potřebuju
teda s mýma objemama prodeje po mně asi úřady nepůjdou, ani bych to nemusela danit, co jsem tak četla, ale měla bych si ho asi zařídit… jinak prodávám jen po známých, takže to neřeším, a fakt mi ten ŽL ani okrajem nepřišel na mysl ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Cepice jsou asi marny, kdyz zadas cepice hackovana, tak jich tam vyjede neskutecny mnozstvi
a prodavat to za stovku, to zas nechapu ja, cena by mela byt material + prace, takze minimalne 250 za lehci veci
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@sinapis.alba no ale jestli ty vesty prodavas temer za cenu materialu,tak to si ZL ani nedelej… Navic se tam plati provize, vsak to vis…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Káťa19 tak něco málo si k tomu připočítám, to zase jo, ale stovka na hodinu to fakt není
ty čepice jsem dělala z nějakého laciného akrylátu, takže materiál vyšel asi na třicet kaček, ale přesně jak píšeš, je jich všude příšerně moc a navíc jsou hrozně jednoduché a udělá je skoro každý
teď jsem se teprve podívala na ty tvoje pufy! ty jsou boží
až budu bohatá a koupím si velký dům, chci v něm mít pufy na sezení ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@sinapis.alba dekuju
Ja to chapu no, je to tezky, chce to byt fakt originalni. Ja s tim bojuji porad, zensky pletou pufy nekolik hodin a prodavaji to hrozne levne, pritom kdyby si vsichni uctovali minimalne 100 na h, bylo by to spravedlive pro vsechny, ale je to bohuzel kazdeho vec.
Ja je nedelam vytahane, maji husty vzor, plnene spaldou, z kvalitni recyklovane bavlny…tak aspon tak se snazim odlisit, mam rada prirodu a nechci je plnit polyst.kulickama. kupuji drazsi material a tim se odviji cena… Jsou lidi, co to oceni a z toho mam pak radost ![]()
Kdybych to ale nedelala jako privydelek, musely by bejt ceny jeste vyssi, dane a naklady se zvysi…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Káťa19 ty špaldové slupky jsem třeba vůbec neznala.. šustí to? se mi hrozně líbí polštářky a sedáky co šustí ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mohla bych jeste prosim pozadat o rady ty, co maji zl, jak to chodi? Zajdu si ho vyridit, zaplatim 1000kc a mohu zacit prodavat? Kdyz budu prodavat pres fb, tak si od zalaznika vyzadam email a tam mu poslu fakturu?
Ptam se jak hloupa, ale mam z toho vseho hledani, premysleni atd hlavu jak patraci balon ![]()
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Mohla bych jeste prosim pozadat o rady ty, co maji zl, jak to chodi? Zajdu si ho vyridit, zaplatim 1000kc a mohu zacit prodavat? Kdyz budu prodavat pres fb, tak si od zakaznika vyzadam email a tam mu poslu fakturu?Ptam se jak hloupa, ale mam z toho vseho hledani, premysleni atd hlavu jak patraci balon
Ahoj, procti si jakpodnikat.cz, zajdes na zivnostensky urad, udelas si ZL, stoji 1000, pak uz jen pockas na doklady a zajdes na fu a zdr. pojistovnu nahlasit, ze mas vedlejsi cinnost k rodicovske. Prvni rok neodvadis nic, az dalsi, kdybys pak presahla castku, tusim okolo 50-60 tis, nevim ted presne.
Budes jako neplatce dph, budes si schovavat veskere uctenky a faktury za nakup materialu a kdyz neco prodas, tak staci vypsat paragon, poslat se zbozim, kde budou tve udaje, porad. cislo a castka. A kopie si budes schovavat. Na tom webu je to hezky vysvetlene.
ZL muzes kdykoliv pozastavit a znovu obnovit,pak uz nic neplatis.
Klidne mi napis SZ ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Musíš se zaregistrovat na FÚ jako identifikovaná osoba.
@Káťa19