Růst chloupků - puberta

Anonymní
25.11.13 10:02

růst chloupků - puberta

Ahoj, dceři bude v únoru 8 let. Všimla jsem si, že jí na pipce začínají růst chloupky, už černé, a zatím jenom 4 a tak centimetrové. Zdá se mi to brzy. JIank na nožkách a v podpaží zatím ne, ani prsa zatím ne. Doufám, že vývin půjde pomalu. Jak to bylo u Vašich holčiček. Kdy pak byla první menstruace.

Díky moc za odpovědi. A radši píši anonymně. Nemusí to každý vědět.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
IamSherlocked
25.11.13 10:08

Tak každé tělo je jiné, za svých mladých let si pamatuju holky co už v 10 let menstruovaly. Říká se že první menstruace se objeví cca za dva roky po objevení ochlupení, ale nevím jestli se tím dá řídit. Nicméně mi to příjde naprd, tak malé holčičky si mají hrát s panenkama a ne řešit vložky :( Nevím čím to je, že holky dospívají dřív a dřív :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.13 10:10

No asi je to normál-na dnešní dobu, ačkoliv i mě to tak trochu děsí. Mám teda kluka,8 už mu je a chlupy mi taky nahlásil(nestydí se, koupu ho denně)ale zatím má na pytlíku jen takové chmýří a světlé. Ale jinak se mi zdá že po psychické stránce se puberta už hlásí-je vzteklej, vztahovačnej a hned kvůli všemu vylítne :cert: Takový nebýval-spíš se to pomalu stupňuje-je to děsný, pořád si říkám, že je přece na to ještě brzo no ne?!? :nevim:
Anonymní č.2

• Citovat
  • Nahlásit
3734
25.11.13 10:11

Kolik váží? někde jsem četla, že ms se objeví, až když je určité procento tuků v těle - proto nemenstruují anorektičky. Taky záleží na dědičnosti - jestli to ženy ve vaší rodině dostávají spíš dříve, nebo později :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
25.11.13 10:12
@Anonymní píše:
No asi je to normál-na dnešní dobu, ačkoliv i mě to tak trochu děsí. Mám teda kluka,8 už mu je a chlupy mi taky nahlásil(nestydí se, koupu ho denně)ale zatím má na pytlíku jen takové chmýří a světlé. Ale jinak se mi zdá že po psychické stránce se puberta už hlásí-je vzteklej, vztahovačnej a hned kvůli všemu vylítne :cert: Takový nebýval-spíš se to pomalu stupňuje-je to děsný, pořád si říkám, že je přece na to ještě brzo no ne?!? :nevim:
Anonymní č.2

můj je taky už jak puboš :zed: tříská to s nim slušně, objevuje se slabší knírek.. a to je mu 7,5. Kam to ten svět spěje a děcka spěchají 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.13 10:13

Dceři bude 10 let a má černé ochlupení už všude, já měla první měsíčky v 11letech, takže brzy čekám i u dcery :(

• Citovat
  • Nahlásit
3518
25.11.13 10:15

Moje spolužačka menstruovala a měla prsa už v 1. třídě, takže je to možný. :nevim: Já menstruovala ve 13 poprvé a pravidelně až za rok.Je to u každýho jiný a hlavně ted si myslím, že holky dospívají dřív, než my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.13 10:16

Jako je to děsně rychlé. Když si vzpomenu, jak se nedávno narodila:-))). No je nejmenší ve třídě, 2. třída, má 23 kg a 123 cm. Odjakživa jí to pálí víc než ostatním vrstevníkům, ale na druhé straně si pořád hraje s panenkami… Poučena je, co jí čeká, nedělá si z toho vědu, ale já jo:-))). Já měla první MS 2 měsíce po 11. narozeninách, takže dost brzy a taky jsem byla malá, nejmenší ze třídy. No ale myslela si, že by malá mohla chytit geny po manželově mamince /s vyspíváním/.

• Citovat
  • Nahlásit
4031
25.11.13 10:19

Raději bych se poradila s dr aby to nebyla předčasná puberta :nevim: osm je dost brzy, je velká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4031
25.11.13 10:20

Aha už čtu no tak velká ani tlustší není, raději se fakt poptejte, při předčasné pubertě by mohla přestat růst, vím co říkám, my kvůli tomu taky chodili k dr, ale unás to byl růst prsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.13 10:20

Má 123 cm, můj je příspěvek nad Tebou. Inko 1.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.13 10:21

No když jsem se ptala našeho Dr. tak říkal, že je to normální, že teď dřív vyspívají. Inko 1

• Citovat
  • Nahlásit
25.11.13 11:12

Mně začla MS taky brzy když mi bylo nákých 9 let, doktorka to nijak neřešila ani to že sem hrozně rychle rostla-a taky to má následek-měřím jen 153 cm-proste od nakych asi 12ti let už sem přestala růst :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4031
25.11.13 12:52

@ellievanessqa no právě, u nás to teda dr řešila dost!! Myslím endokrinoložka, v osmi je opravdu brzy. Nám začíná dospívat 12 letá dcera a tam dr řekla že ted už je to přiměřené věku a už se nic zastavovat nebude ale v osmi letech je fakt brzy. Nechala bych ji vyšetřit na Endo, jakmile dostane ms už moc nevyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.13 13:05

@Haňulík to je sice pravda ale zárověn mi bylo řečeno že se to dnes už nebere tak jako dřív že prostě holky dospívaj dřív než kdysi ale s endokrinoložkou yb se to kazdopadne melo resit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat