Růst u kluků

Anonymní
13.6.21 16:19

Růst u kluků

Dobrý den,
mám bratra 16 let, vzhledově vypadá spíš tak na 14/15 let a má 162 cm. Vždycky byl, co se týká vzrůstu trochu menší něž ostatní děti a také velmi hubený. Zdravotně měl nějaké problémy když se narodil, ale jinak je zdravý, podle doktorky v pořádku, aktivně sportuje a jí i celkem zdravě. Trochu nás v rodině trápí, že oproti vrstevníkům vlastně neroste, ani pubertální vývoj se zatím zrovna nerozběhl, třeba zatím vůbec nemutuje (ale je pravda, že nějaké pubertální znaky už pár měsíců má :D ).

Co se týče našich genů, tak já jeho sestra 19 let mám 180 cm, ale rostla jsem vlastně až doteď (přestala jsem v lednu 2021), mens jsem taky dostala později ve 14 letech (takže teoreticky jsem byla taky trochu pomalejší, to se týkalo i růstu, největší skok v 15/16 letech do té doby jsem byla malá), máma 164 cm - táta 181, naši prarodiče z jedné strany oba přes 180 a z druhé průměrná výška. Z tátovy strany máme i strejdy 2 metry.

Zajímaly by mě Vaše názory/zkušenosti, jak jste to měli vy s dětmi/bratry, jestli jste měli třeba podobný případ. Já vím, že bratr má ještě čas :D a osobně si myslím, že vyroste holt později, akorát se trochu bojíme (nebo hlavně maminka :DD), aby nakonec nebyl malý (i přesto by jsme ho měli samozřejmě rádi :)) ).

Děkuji za odpovědi/názory!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11231
13.6.21 16:33

Prostě to bude navždy tvůj malej bráška :lol: Ne, kluci údajně rostou do 21 let, tak má ještě šanci se vytáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
13.6.21 16:50

Mám kamaráda, který nejvíc vyrostl mezi 18-19
Udělalo to skoro 20cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
13.6.21 16:57

Kluci nejvíc rostou v devitce a prváku na střední. Pak už jen pár cenťáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
13.6.21 16:57

Můj táta byl malý vytáhl se až mezi 16/17 lety, jeho prarodiče oba 150. Vypadalo to, že bude prcek, ale má 187, tak bych ještě neztrácela naději.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
13.6.21 18:10

Můj brácha vyrostl v 19ti bezmála o 15cm, na necele 2m…Takže ještě může klidně vyrůst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
13.6.21 18:56

Ve svém věku má ještě par let na to aby vyrostl ;) Rodiče jsou takový ten průměr a jestli nemá vyloženě po kom geny k výšce, tak na dva metry to úplně nevidím, ale minimálně 10cm - 15cm bych rekla je ještě reálná šance. A kdyby ne, tak se svět taky nezboří, určitě to dozene v jiných směrech.
Můj táta nemá ani 170, brácha něco lehce přes a ani u jednoho to nijak nevadí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat