Růstový spurt nebo má hlad?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 16:33

Růstový spurt nebo má hlad?

Mám měsíční miminko, dneska je to celkem náročné, nemám úplně dostatek mléka, ale přikládám co to dá.. Ještě jsem před 14dny prodělala zánět prsu.. Takže mléko v jenom prsu ubylo a už to nějak nejde zpět, beru vitamíny na podporu laktace.. Dneska ani moc nespí a budí se skoro co půl hodinu max hodinu s pláčem.. A občas i hledá prso.. Může to být růstový spurt nebo má hlad a na nemám dostatek mléka? Produranyxh plenek má dost.. Děkuji 😇

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
396
29.10.21 16:39

Doporučuji hlídat váhu. Já mám nenažrané miminko, krmim každou hodinu ale na váze přibírá. Před a po kojení zkus zvážit, tak zjistíš kolik přibližně vypije mléka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 16:46

@Dany.dee váhu mám, vážím cca dvakrát, třikrát za týden a pribira

• Citovat
  • Nahlásit
396
29.10.21 16:50
@Anonymní píše:
@Dany.dee váhu mám, vážím cca dvakrát, třikrát za týden a pribira

To je super, tak bych to asi tolik neřešila. Pokud přibírá není důvod se stresovat. Doktorka mi řekla že jednou za čas prckovi mléko nestačí tím jak roste a mléko se musí dotvořit. U nás to vždy trvalo max 4 dny. taky jsem měla zánět v prsu, a mléko se během měsíce srovnalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 16:54

@Dany.dee ze začátku moc nepribral, proto mi taky MUDr řekla, vazte před a po.. Ale sundavat mu plenku, budit ho.. Nechala jsem to a vážila každý den ráno, či večer a nějaké deko měl navíc.. Proto teď neváží před a po.. Přijde mi, že papa celkem dost, dávám ho k prsu, jak vyžaduje, takže skoro pořád 🙈 😄. Je, tak doufám, že se to u nás taky srovná, holku jsem už v tomto věku dávala umělé, ptz jsem jela, jak mi v porodnici řekli.. Kpjte každé tři hodiny.. Teď to neřeším

• Citovat
  • Nahlásit
396
29.10.21 17:09

Tak to mám stejně, staršího jsem kojila max 6 týdnů a pak jsem přešla na UM protože jsem prý měla málo mléka a bylo to tak pro něj lepší. Teď jsem teda spíš jak dojná kráva a mám ho u prsu každou hodinu ale kojíme už skoro 4 měsíce :) budu držet palce ať se to co nejdříve srovná a ať kojíte co nejdéle ☺️ no a pokud kojit nebudete vždyť se nic neděje ☺️ hlavně se kvůli tomu nestresujte ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
29.10.21 17:18
@Anonymní píše:
Mám měsíční miminko, dneska je to celkem náročné, nemám úplně dostatek mléka, ale přikládám co to dá.. Ještě jsem před 14dny prodělala zánět prsu.. Takže mléko v jenom prsu ubylo a už to nějak nejde zpět, beru vitamíny na podporu laktace.. Dneska ani moc nespí a budí se skoro co půl hodinu max hodinu s pláčem.. A občas i hledá prso.. Může to být růstový spurt nebo má hlad a na nemám dostatek mléka? Produranyxh plenek má dost.. Děkuji 😇

Vubec nemusis mit nedostatek mleka. Spis je to uplne v pohode, kdyz ma pocurane pleny a pribira.
Vydrz, srovna se to.
Kdybys potrebovala uklidnit, pozvi si dobrou laktacni poradkyni, at vas zkoukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
29.10.21 18:16

Taky mám měsíční miminko a jsem na tom úplně stejně. Dneska pořád u prsu. Do včerejška vydržel 3-4 hodiny. Snad se to brzy srovná. Naštěstí se u prsa nevzteká. Ale usíná a pak se budí s pláčem a hned hledá. Když mu dám dudlík, tak se zlobí. Pevné nervy! To zvládneme. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
29.10.21 21:56

Holky, málo mléka je mýtus! Pokud navíc přibírá a má počůrané pleny, určitě ho má dost. Každé miminko má ale jiné potřeby. Mléko se tvoří podle poptávky, pokud teď má období, že chce být u prsu často a vypije málo, logicky se “málo” i vytvoří. Prostě ho měj u prsu klidně pořád, vždyť je mu teprve měsíc, dost pravděpodobně nemá hlad, chce být s maminkou. Ony prsa taky nejsou zdaaaaaaaleka jen o jídle, kór pro tak malá miminka. A u dítěte je skoro vše jen období, ono se to zase změní :)
Takže mléka máš zajisté dost, hlavně neblbni s příkrmy, koj na požádání a vydrž, srovná se to. Hlavně si toho drobečka u prsa užívej! ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 09:11

@Lucie_Sx laktační jsem tu měla a říkala, že moc toho nevypije.. Že to mlíčko teče hrozně pomalu.. Tak se pak nedivím, ze je třeba hodinu na prsu či má často hlad 🙄.

@Suelinda na prsu ho mám pořád ptz poslouchat, jak pláče. Příkrmy zatím dávat nechci, uvidíme, co a jak nám za týden řekne MUDr, ale určitě to v plánu nemám :wink:.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 09:13

@Dany.dee nestresuji, jen mám doma ještě 22 měsíční holku a je teď taková.. Smutná, odstrcena, tak si ji chci taky věnovat co nejvíce..

• Citovat
  • Nahlásit
15930
30.10.21 09:18
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx laktační jsem tu měla a říkala, že moc toho nevypije.. Že to mlíčko teče hrozně pomalu.. Tak se pak nedivím, ze je třeba hodinu na prsu či má často hlad 🙄.@Suelinda na prsu ho mám pořád ptz poslouchat, jak pláče. Příkrmy zatím dávat nechci, uvidíme, co a jak nám za týden řekne MUDr, ale určitě to v plánu nemám :wink:.

Tece pomalu…?
Zvlastni.
Zkus jeste tzv. prirozenou polohu na kojeni, ty v polosedu a mimino brichem na tobe, zaklonenou hlavu. Ma takto lip postavenou celist k sani.

A dceri rekni, ze je to hrozna otrava, taky te to vubec nebavi, ale ze to ted musite vydrzet, nez trosku poporoste. At ma pocit, ze jste v tom spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
30.10.21 17:52
@Anonymní píše:
@Dany.dee nestresuji, jen mám doma ještě 22 měsíční holku a je teď taková.. Smutná, odstrcena, tak si ji chci taky věnovat co nejvíce..

Vím jak se asi cítí, mám syna 28 měsíců a taky bráchu ze začátku špatně přijal, každý den dám mladšího aspoň na hodinku tátovi a věnuji se jen staršímu :) postupem času zjistíte kdy mimčo spinká a můžete být s dcerou :) taky mi chvíli trvalo než jsem to nějak skloubila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 20:57

@Dany.dee je mi ji líto, ptz si chce hrát, byla zvyklá, že jsem byla jen s ní a teď bohužel na ni nemam tolik času 😔. Když malej spí, snažím se věnovat holce, ale taky to úplně nejde, malej se teď pořád budí, buď má hlad, nebo prdiky.. Takže jestli ho uspim a spí tak půl hodky max hodinu teď, jsem ráda že něco udělám zase doma.. Snad se to srovná, co jsem byla v porodnici nehne se odemne.. Když jde tatínek koupat, pořád říká máma.. Tak ji musím i uspavat, ptz jinak pláče.. Doufám, že SR to brzy srovná 🙏. A malej už taky bude den ode dne lepší a nebude vyžadovat tolik mě 🙈 i když.. Ono to tak rychle uteče a budou si už spolu hrát 🙈 :smiling_face_with3_hearts:. Jinak malá pořád říká jeho jméno a kouká do postýlky, tak snad ho přijala, i když ze začátku si mylsela6, že je to miminko na hraní 🙈 😄.

• Citovat
  • Nahlásit
396
30.10.21 22:19

Neboj srovná se to. Malej toho taky moc nenaspí, celé dopoledne je vzhůru ale nepláče, leží na dece a chce pozornost, to se mi docela hodí protože můžu do hraní zapojit i staršího. Teď se mi dokonce stalo, že starší bez prcka nechtěl jít ani nakoupit. Ukazoval na něj ať ho dám do vajíčka a vezmu ho sebou 😂 😂 ale první dny po návratu z porodnice mu vadilo když jsem ho měla na ruce, stále ukazoval na postýlku a opakoval ať ho dám hajat 😂 je to celkem záhul když jsem s nimi sama doma ale určitě je to lepší než první měsíc. První měsíc jsem se psychicky hroutila, zavírala se v koupelně a brečela. Oba začali plakat ve stejnou dobu a já nevěděla co dřív. Teď už se to tak nějak srovnalo a dá se to zvládnout ☺️ jen to že začátku chtělo pevné nervy a hodně čokolády 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat