Rýžová kaše - dokončené 3. měíce

52
26.11.20 17:38

Rýžová kaše - dokončené 3. Měsíce

Ahojky. Mám dotaz. Doktorka nám říkala ať už začneme s rýžovou kaší před spaním. Malému budou za pár dnů 4. měsíce.
Není to brzy?
Nebude mu po tom v noci těžko?
Malý je plnohodnotně kojený. Doktorka není s jeho váhou spokojená. Malý nejeví známky hladu. Když my jíme, tak by už taky rád ochutnal 😀
Poradíte mi prosím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9870
26.11.20 17:47

Určitě bych nezačínala kaší před spaním, ale zeleninou a později masem k obědu. Po kaši ho může bolet bříško a sacharidy na noc taky nejsou nic moc dobrého. Může špatně spát. Já davala kaši k snídani a zaváděla jsem ji jako poslední denní jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2268
26.11.20 17:54

@Rossallie na noc bych kaši určitě nedávala. Může z toho mít bolení bříška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
26.11.20 18:13

Určitě kaši ne dávat. A doktorku bych vyměnila. Kojene dítě se ma začínat s prikrmem od ukončeného 6 měsíce, hlavně když je spokojený a nejeví známky hladu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
26.11.20 18:17

Proboha kaše u tak maličkého? Vždyt i nekojené se začíná ukončený čtvrtý měsíc a to se zeleninou… Kolik měl porodní váhu a kolik váži teď?
Já dceři dala kaše kolem 7-8m a to na snídani. |A kdyby něměla kaše vůbec taky by se nic nestalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
26.11.20 18:18

Ja bych mu klidne dala ochutnat, stejne budes muset vyzkouset, co mu sedne. Moje dcera jedla kasi na noc od uk. 4.mesice a kupodivu s tim nemela zadnej problem, syn zas kasi neji vubec ani rano ani vecer ani nikdy :)

A ze zacatku je to jen ochutnavani.. proste vyzkousej par lzicek a uvidis :) ono se mu nic nestane, neboj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
26.11.20 18:19
@Veru1987 píše:
Proboha kaše u tak maličkého? Vždyt i nekojené se začíná ukončený čtvrtý měsíc a to se zeleninou… Kolik měl porodní váhu a kolik váži teď?
Já dceři dala kaše kolem 7-8m a to na snídani. |A kdyby něměla kaše vůbec taky by se nic nestalo…

Porodní váhu měl 3,3 kg a z porodnice měl 3 kg. Teď měl 5,4 na začátku listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
26.11.20 18:29

Pokud je plně kojený, začala bych až po 6m a zeleninovými příkrmy k obídku. Kaše je na noc dost těžká :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
26.11.20 18:39
@Rossallie píše:
Porodní váhu měl 3,3 kg a z porodnice měl 3 kg. Teď měl 5,4 na začátku listopadu.

tak přibral 2kg za tři měsíce. To je pěkné, kašli na doktorku. Klidně začni až ukončený šestý měsíc a zeleninou. Za mě určitě lepší. U kaše nevidím nic přínosného… sacharidy… zaplácnout žaludek, na večer může bolet bříško… a já třeba nechtěla učit na sladké večeře, u nás byla kaše prostě na snídaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
26.11.20 18:47
@Euforia píše:
Ja bych mu klidne dala ochutnat, stejne budes muset vyzkouset, co mu sedne. Moje dcera jedla kasi na noc od uk. 4.mesice a kupodivu s tim nemela zadnej problem, syn zas kasi neji vubec ani rano ani vecer ani nikdy :)A ze zacatku je to jen ochutnavani.. proste vyzkousej par lzicek a uvidis :) ono se mu nic nestane, neboj :)

A k čemu je to prospěšné v ukončeném třetím měsíci dát plně kojenému miminku které přibírá, roste prospívá kaši???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9450
26.11.20 19:09

Ani omylem. Doktori vyzive moc nerozumi, pozor na to..
Pockala bych do 6.mesice a zacala zeleninou a poctivymi vyvary. A kdyz uz kasi, tak rano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12155
26.11.20 19:22

Nam doktorka kaši přikázala, když dcerka ve 4. měsíci zničehonic přestala pribírat (naše doktorka je teda obecně pro příkrmy co nejdřív :roll:). Nesouhlasila jsem, snažila jsem se to prekojit, coz se nepodařilo. Kaši jsem nasadila, nekonaly se žádné negativni (bolení bříška) ani pozitivní (lepší spaní) účink. Kdyby ale pribirala normálně, nikdy bych tak brzo nezačínala.

Jestli mas pocit, že se dite zajima o jidlo, klidně bych mu dala požužlat mrkev nebo tak, ale neni třeba ho hned futrovat horem dolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2287
26.11.20 19:57

Pokud mu budou 4 měsíce, tak bude mít ukončený 4. měsíc (a ne 3.) Pokud chceš, klidně bych pomaličku s příkrmy začala, ale spíš jen ochutat a raději zeleninu a v poledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
26.11.20 21:17

Dala bych občas oliznout něco vhodného, zeleninu a tak, jestli má zájem. A brala bych to jako možnost, ne nutnost. Určitě bych ho nefutrovala kaší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13863
26.11.20 21:22

S kaší určitě nezačínej, začni pomalu se zeleninou, pokud si myslíš, že už je dítě připravené. Není kam spěchat a s kaší už vůbec ne, tu nejlépe jako poslední..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat