Ryzovy odvar - specha

1403
26.1.05 17:22

Ryzovy odvar - specha

Ahojte,
bohuzel ma Betka prujem a Dr. mi poradila davat ryzovy odvar. Muzete mi nekdo napsat, jak se presne dela? Dekuji moc
Kacica + Betynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.1.05 17:48

Sice nevím, kolik je holčičce, ale snad ti poradím. Tak kojeneckou vodu (pokud je starší, tak normální) - asi 0,5l, do ní tak 3-4 lžičky propláchnuté rýže. Vař to tak dlouho, až se rýže rozvaří (půl hodiny) a pak rozmixuj. Odvar se použije místo normální vody k rozmíchání sušeného mléka (nevím, co používáš, já to tehdy dávala se sunarem). Je to už 14 let, tak pokud se něco změnilo, omlouvám se :-)).
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.1.05 18:12

Ahojky,
mam super dobre zkusenosti s ORS 200 od HIPP.Je to mrkvovo-ryzovy odvar specialne na prujem.Je od 4.mesice,ale ja jsem ho davala i driv.
Pa Sonka

• Nahlásit
  • Citovat
625
26.1.05 18:22

ahoj,
nemám osobní zkušenost - tohle je recept z knížky První pomoc u dětí:
2,5dkg rýže, 500 ml vody pro kojence. Rýži rozvařte do měkka a rozmixujte. Doplňte převařenou vodou do 500 ml. Rýžový odvar můžete osladit 2dkg Glucopuru (hroznový cukr). Rýžový odvar lze také připravit z instantní nemléčné rýžové kaše.

Ať je průjem brzo pryč!

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
26.1.05 18:24

Dekuju moc vsem, jen se chci zeptat, jak se dela ten odvar z instantni kase. Dekuji
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.1.05 22:37

Rýžový odvar se jednoduše připraví z instantní rýžové krupičky - nejčastěji narazíš na Nestlé Dětská krupička Instant Rýžová, stačí ale libovolná instantní rýžová kaše (tu asi koupíš jen v prodejnách zdravé výživy) Na Nestlé je návod:
Převařte 200 ml vody a ochlaďte na 40-50 st. Smíchejte s 1 polévkovou lžící rýžové krupičky
Na průjem se jinak doporučuje mrkvová polévka a zavodňovací roztok (trvá-li déle a hrozí-li úbytek minerálů a tekutin)
Ať se brzo uzdravíte,
Dana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama