S naším dítětem jsou stále potíže

Anonymní
25.1.20 17:51

S naším dítětem jsou stále potíže

Ahoj, nevím, jak správně téma pojmenovat. Bylo To první, co mě napadlo. Naše dítě 2 roky a 4 měsíce je fakt náročné, ale tak, že mi odmítá hlídat i babička. Psychicky mě to velmi vyšťavuje. První problém je ten, že od 2 let najednou v pohodě bez plen, až jsem se divila a 3 měsíce to v poho fungovalo, poslední měsíc se dítě začalo opět pocuravat. Přijde mi to ale občas jako kdyby to dělali schválně, přitom chápe všechno, co si říkáme.
Druhý problém je, že neustále vyžaduje UM, ale třeba i 4× za den, samozřejmě, když nedám, tak ječí a ječí a má blbou náladu skoro celý den. Jenže mi pak nechce jíst normální jídla. Říkám si, že už je na to fakt velké a za chvíli ho čeká školka, tak co pak? Co zuby na to? Sebrat mlíko? Zkoušela jsem to, ale pak se budí v noci a řve, že chce mlíko.
A poslední problém je, že se nechce koupat. A to už vážně nevím, co s tím…Vždyť se ale musí umýt aspoň 1×za 3 dny. To jsou Ale scény, že si to neumíte představit. Kouše, škrábe, breči, ječí.
Večer padám na zubu, ale po psychické stránce.
Prosím, co s tím? Nepomáhá nic, ani po dobrém, ani po zlém.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16269
25.1.20 18:04

Nepřijde. mi že bys měla problémové dítě. Chodíte na bazén? Um bych mu přes den dala, klidně ráno odpo a před spaním. A ty si fakt myslíš, že dvouletka ti rozumí, vyhoví nepočítá se 8o Spíš bych to viděla na přehnaná ocekavani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7410
25.1.20 18:06

Nekoupe se odjakziva, nebo je to taky nejaka faze? Prvorozena dcera byla velice narocna a taky mela fazi, ze nechtela do vany. Tu jsme jeste nasilim koupali, rychle, ale rvali jsme ji tam. Pak to same mela nejmladsi dcera, tu jsme proste nekoupali temer vubec, jen jednou tydne. Preslo je to. UM jsem davala te nejstarsi 2× denne az do 4 let. Ale teda vecer pred cistenim zubu. Nejmladsi mliko nepije vubec, tak jsme meli s UM pokoj. Znovupocuravani mela ta nejmladsi. Proste to nemela uplne zautomatizovane, ale uz na to intenzivne nemysli, tak se stane. Naschval to nejspis nedela. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
25.1.20 18:13

Mě tedy zarazí, ze o svém synkovi mluvíš jako o “ dítěti”
A vlastně mi nepřijde, ze by dělal na svůj věk něco divného.
Každý proste nemusí mít rad vodu. To je jedna vec. S pomocovanim to také není od počátku tak jednoznačne. A Um, bych třeba nějak redila, aby mu přestalo chutnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 18:36

Mně to, co popisujes, přijde v pohodě.
Děti mají různé speciality.
Syn byl silně problémový a dodnes je náročný. Moje máma taky odmítala hlidat. Tchýně dodnes prohlašuje, že toto dítě nám hlídat nebude (nikdo to po ní nechce, spíš jsem ráda). Ale u něj byly jiné problemy.
Syn se nechtěl tak moc koupat, že mi prokousl ruku. Takže jsme ho půl roku koupali v lavoru v kuchyni. To mu nevadilo.
Pliny neměl rok a byly nehody. Chce to najít způsoby, jak s co nejmenším odporem dojít svého. Zkusila bych dát vybrat pěnu do koupele (nebo hračku). UM bych mu po domluvě nechala třeba 2× denně, ale stala bych si za svým. Ono si dítě za čas zvykne.
No a pliny bych připomínala a připomínala. Ony bývají po určité době nehody. Už to není nové, je to „okoukane“, nebaví je to, ale ještě to nemají zautomatizované.
Je to ještě prcek.

• Nahlásit
  • Citovat
6468
25.1.20 18:42

Uplne normalni dite. UM dej, pokud mas pocit, ze pak neji, tak to hodne nared oproti davkovani na krabici, jen „pro pocit“. Koupani staci dvakrat tydne, i jednou prezije, zvlast ted v zime, kdy se nezapoti a nezablati. A curnai, no jeeeeje, a co jako. Tak zas znova opakovat nocnik. Jako cekala jsem podle nadpisu o hodne vetsi drama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2996
25.1.20 18:47

Dcera má 3,5roku a UM stále pije. Ráno si dá, někdy dokonce se vzbudí v 4-5 ráno, dá si mlíčko a spí dále. Někdy jak je smutná, něco se ji stane dá si i přes den. A pak večer před spaním. A už půl roku chodí do školky. Prostě tam ho nepije. Jen to ráno a pak večer. A pije ho s láhve z dudlíku? A v čem je problém???
Ono bude to dítko spíše vystresované, i pak je nevrlý nebo chce to mlíko. Prostě ho to uklidní z té láhvičky. A pak třeba i dopiluje i to čuraní zase zpátky a nebude se počurávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
25.1.20 19:14

@Veru1987 a proč ji radši neuděláš kakao? Do kdy si ochotna dítěti dělat UM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
25.1.20 19:18

Meli jsme se starsim take, ruzna vyzivna obdobi-nechtel se koupat, cistit zuby, nimral se v jidle… chce to vydrzet. Zuby se cistily na silu, do vany sel cas od casu obleceny… Kdyz ho mel plne bryle jeden rodic, musel nastoupit druhy a proste nepolevit. Po par letech si ti sedlo. :mrgreen:
Mliko bych dala obycejne do hrnku, neni mimino, aby musel mit flasku. Klidne bych tu flasku pred jeho zraky i vyhodila nebo poslala nekomu pro miminko, takze az si v nisci vzpomene, tak proste smolik, lahev neni a nebude. Na umyti kazdy den trvala (muze si vybrat sprchu nebo vanu).
A klidne bych ignorovala jeceni (mam zkusenosti, obe deti jsou bezne schopne rvat na plny grady 45 minut).
Doma velim ja. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
25.1.20 19:22

@Veru1987 Ucit dite zajidat, zadumlavat stres mi teda uplne nejlepsi neprijde. :nevim:
Je to podle me stejne blbej zlozvyk, jako kousani nehtu, cumlani palce a pozdeji huleni cigaret.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4811
25.1.20 19:30

Holky, vy nevíte asi, co to je náročné dítě. :zed: :mrgreen: Já mám dvě dětičky z kojeňáku. Zlaté duše, ale hyperaktivní, takže mazec jako blázen. Do toho nás mladší zkoušel dva roky, jestli ho také neodkopneme, takže denně vyráběl katastrofy typu - hračky v záchodě, litr šťávy v bedně s legem, litr jaru po celém koberci, litr oleje po celém bytě, roztrhané knížky, otrhané tapety, počmáraný nábytek, vyházená vajíčka z lednice, no bezva na trénink nervů. :zed: A to téměř každý den, Ze začátku dokonce schválně čůral do postelí. Teď už díky Bohu je dva měsíce klid, myslím, že jsme získali jeho důvěru, vzteklózy ho ale občas ještě chytají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 19:37

To že píšeš dítě a ne syn/dcera chápu jako snahu zachovat anonymitu, co nechápu jsou výčitky za takovou hloupost, napsala jsi to normálně. Jinak taky myslím že ti tu každá prd poradi protože to tu většina matek zlehčuje přitom samy mají taky v životech problémy které jim přijdou náročné a vyčerpávajici a ty by zase tobě přišly třeba řešitelné dobře
Rozhodně ti teda nebudu psát že je tvé dítě v pohodě - podle tebe problém máte a ty znáš dítě nejlíp. Mne to připadá jako úplně typická snaha získat pozornost (dítě ví že ho chceš koupat, chceš aby chodilo na nočník a chceš aby nepilo tolik UM) takže to dela přesně naopak. Období vzdoru jako z učebnice plus získání pozornosti. Negativní reklama taky reklama, negativní pozornost taky pozornost. Doporučuji teda vyzkoušet nedávat za to pozornost ale fakt žádnou. Počůra se, bez emocí převléct utřít neřešit. Nočník při ruce. Řekne si, tak kotel pozornosti, pochval. Vana - nic, nekoupat aspoň týden. Pak zkusit ale nějak jinak - vem dítě k sobě do vany, napust vanu a nech si tam dítě ze židle hrát na hladině s nějakými parníky nebo co máte ale nedovol mu do vany vlézt. Nejlépe z toho udělat něco co bude samo chtít. Za nechuť koupat žádnou pozornost, umyj ho v podpaží a kde je třeba při utírání během dne. Za týden na špínu neumře. UM bych mu dávala pořád, sobě něco co ma dítě rádo, dítěti UM. A nedostaneš meloun ani jahůdky chtěl si mlíko
:dance: Hodně štěstí :)

Příspěvek upraven 25.01.20 v 19:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4811
25.1.20 19:40
@Čtyřlístek2 píše:
To že píšeš dítě a ne syn/dcera chápu jako snahu zachovat anonymitu, co nechápu jsou výčitky za takovou hloupost, napsala jsi to normálně. Jinak taky myslím že ti tu každá prd poradi protože to tu většina matek zlehčuje přitom samy mají taky v životech problémy které jim přijdou náročné a vyčerpávajici a ty by zase tobě přišly třeba řešitelné dobře
Rozhodně ti teda nebudu psát že je tvé dítě v pohodě - podle tebe problém máte a ty znáš dítě nejlíp. Mne to připadá jako úplně typická snaha získat pozornost (dítě ví že ho chceš koupat, chceš aby chodilo na nočník a chceš aby nepilo tolik UM) takže to dela přesně naopak. Období vzdoru jako z učebnice plus získání pozornosti. Negativní reklama taky reklama, negativní pozornost taky pozornost. Doporučuji teda vyzkoušet nedávat za to pozornost ale fakt žádnou. Počůra se, bez emocí převléct utřít neřešit. Nočník při ruce. Řekne si, tak kotel pozornosti, pochval. Vana - nic, nekoupat aspoň týden. Pak zkusit ale nějak jinak - vem dítě k sobě do vany, napust vanu a nech si tam dítě ze židle hrát na hladině s nějakými parníky nebo co máte ale nedovol mu do vany vlézt. Nejlépe z toho udělat něco co bude samo chtít. Za nechuť koupat žádnou pozornost, umyj ho v podpaží a kde je třeba při utírání během dne. Za týden na špínu neumře. UM bych mu dávala pořád, sobě něco co na dítě rádo, dítěti UM. Hodně štěstí :)

Skvěle napsané. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2996
25.1.20 19:40
@Svistice píše:
@Veru1987 Ucit dite zajidat, zadumlavat stres mi teda uplne nejlepsi neprijde. :nevim:
Je to podle me stejne blbej zlozvyk, jako kousani nehtu, cumlani palce a pozdeji huleni cigaret.
@Svistice píše:

jak zajídat? Tak má to prostě na pohodu, dá si jednou přes den. Dneska jsme přišli z výletu, promzli. Já si dala čaj se slivovici, ona chtěla teplé mlíčko. Pak jsou dny kdy si dá jen ráno a večer. Nevidím na tom nic zlézo. Má to prostě ráda. Lepší než uplakené, protivné dítko. Jindy ji stačí se mnou potulit, když se bouchne, někdy chce mlíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 19:45
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím, jak správně téma pojmenovat. Bylo To první, co mě napadlo. Naše dítě 2 roky a 4 měsíce je fakt náročné, ale tak, že mi odmítá hlídat i babička. Psychicky mě to velmi vyšťavuje. První problém je ten, že od 2 let najednou v pohodě bez plen, až jsem se divila a 3 měsíce to v poho fungovalo, poslední měsíc se dítě začalo opět pocuravat. Přijde mi to ale občas jako kdyby to dělali schválně, přitom chápe všechno, co si říkáme.
Druhý problém je, že neustále vyžaduje UM, ale třeba i 4× za den, samozřejmě, když nedám, tak ječí a ječí a má blbou náladu skoro celý den. Jenže mi pak nechce jíst normální jídla. Říkám si, že už je na to fakt velké a za chvíli ho čeká školka, tak co pak? Co zuby na to? Sebrat mlíko? Zkoušela jsem to, ale pak se budí v noci a řve, že chce mlíko.
A poslední problém je, že se nechce koupat. A to už vážně nevím, co s tím…Vždyť se ale musí umýt aspoň 1×za 3 dny. To jsou Ale scény, že si to neumíte představit. Kouše, škrábe, breči, ječí.
Večer padám na zubu, ale po psychické stránce.
Prosím, co s tím? Nepomáhá nic, ani po dobrém, ani po zlém.

Je to tvoje dítě, to zvládneš. Prostě batole- batolata taková jsou- neustoupit, já koupu denně, batolata se válí pořád po zemi a sama bych neusla nevykoupaná. Každý měsíc je znát- do školky půjde předpokládám nejdřív v září? To bude úplně jiná situace. Nicméně bych prostě neustupovala, ať se třeba zblázní. Jakože UM bych klidně dávala dál, proč ne. Ale jinak se nenechala buzerovat batoletem- prostě chci jít do leva, jdem do leva, batole jde prostě taky- nejde, no tak jde za ruku a nebo ho nesu.. a tak. Co když budeš mít víc dětí- já jsem těhotná (proto anonym), to už se prostě nemůžeš řídit tím, jak batole píská.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama