První pevné botičky

21.1.20 09:59

První pevné botičky

Ahoj mám dotaz co se týče prvních botiček.

Malá si dávala s chůzi dost na čas a první pidi kručky udělala cca před měsícem (14 měsíců). Teď už je schopná dojít z děckého pokoje do mužovi pracovny což je asi 10 metrů chůzí alá tučňáček s pár zaškobrnutíma. Je schopná se postavit v prostoru ale moc to nepoužívá a pořád ještě často leze. Po venku ještě nechodí.
Každopádně jsem pořídila první bačkůrky pevné na sponku, aby si začala zvykat že má něco na noze. Jak dlouho a jak často bych je měla dávat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.1.20 10:08
@ludmilaadamkova píše:
Ahoj mám dotaz co se týče prvních botiček.Malá si dávala s chůzi dost na čas a první pidi kručky udělala cca před měsícem (14 měsíců). Teď už je schopná dojít z děckého pokoje do mužovi pracovny což je asi 10 metrů chůzí alá tučňáček s pár zaškobrnutíma. Je schopná se postavit v prostoru ale moc to nepoužívá a pořád ještě často leze. Po venku ještě nechodí.
Každopádně jsem pořídila první bačkůrky pevné na sponku, aby si začala zvykat že má něco na noze. Jak dlouho a jak často bych je měla dávat?

Já bych jí je zatím nedávala. Nejsem absolutně zastáncem barefoot, ale na doma stačí opravdu nějaké capáčky, bude se jí v tom líp pohybovat, nabírat jistota při chůzi atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
21.1.20 10:09

Je to by me taky zajimalo, jake jsou rady. Nas takhle chodil jako tucnak tak pred 2 tydny, ted uz je frajer. Ale nevim, jak to vyresit v jeslich, chodi ven a pevne boty by to asi chtelo, ale obavam se, ze v nich prave nebude umet chodit. Umi jen na boso a s latkovymi botami/backorami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23361

Pro mě je to si jako dávat dítěti na doma lyžáky, nechceš zkusit nejdříve nějaké capáčky než tyhle pokud jsou kotníčkové nebo jaké? Navíc se s tím fakt blbě leze na noze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11215

Já bych teda nedávala pevné boty, dala bych nějaké capáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5157
21.1.20 10:10

@ludmilaadamkova Vůbec, pokud jí nechcete zničit nohu. Dokud kombinuje chůzi a lezení tak jsou nejlepší buď kožené nebo látkové capáčky, nebo ponožky s protiskluzovým povrchem.

Příspěvek upraven 21.01.20 v 10:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2313
21.1.20 10:10

Doma bych jí nic nedávala, pokud nemáte studenou podlahu. Slyšela jsi o barefoot? Pevné boty bych dávala jen do města, na chůzi po betonu. Na zahradu barefoot a doma na boso.
Barefoot jsou sice super, ale ne na tvrdou zem. To spíš nohu „ničí“. Zato na nerovný terén jsou skvělé, nohu trénují a pomáhají proti problémům s plochou nohou atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
21.1.20 10:16

Obe holky od chozeni, necham doma v ponozkach( mensi ma studene nozky, tak jsem ji poridila capacky, ale nema je na noze porad). V lete na zahrade nechavam co nejvic bosky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
21.1.20 10:16

Dobrý den,

Já bych jí ty botičky zatím nedávala. Ano jsou určitě ťuťu a krásné, ale víc jí uškodíte. Dětská nožička je měkká a „kulatá“ a při chůzi, lezení, stoupání si děti hodně pomáhají prstíkama a když ji obujete, tak jí tyto opěrné body vezmete a ona se to celé bude učit nanovo, ale jinak kvůli botám a hlavně špatně. Nejdřív ať se pořádně naučí chodit naboso. Kupte jí ponožky s protiskluzem nebo kožené capáčky, které jsou měkké a ohebné v každém směru. Až bude mít úplnou jistoutu v chůzi, pořiďte první botičky, ale opět měkké, ne pevné, to je jako by jste jí obula lyžáky a víme jak se v lyžákách dobře chodí že? :)
Jestli chcete o správném vývoji dětské nožičky vědět více, tak zapátrejte na internetu. Nechci přímo odkazovat na barefoot (nejsem jejich 100% zastánce), ale v podstatě mají pravdu a to zejména u dětských nožiček. Ale názor si musí udělat každý sám. Jen si nejdřív o tom něco zjistěte. A ještě je rozdíl koupit pevné botičky nebo botičky s pevným opatkem. Ale to je až na později až bude malá zdatný chodec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
21.1.20 10:22
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:24

@ludmilaadamkova Nedávno jsem to řešila s doktorkou a to 2× jelikož tchýně furt do mě rýpala proč nemá kotníčkové bačkůrky a sama mi doktorka řekla že nejlepší je dát dceři protiskluzové ponožky, dokonce doktorka připravila tchýni povídání že není dobré nechávat kotníčkové boty na doma, maj v tom nohu jak v sádře a nožička se nemůže rozvíjet tak jak má. Dcera chodí od necelého roku a když toho ušla víc tak jsme koupili zimní boty na ven, samozřejmě že ze začátku venku padala ale po měsíci už to bylo lepší a teď ve 14 měsících venku běhá. A navíc když jsem jí ze začátku dala bačkůrky jestli v nich vydrží tak se vztekala a sundavala je a odmítala v nich chodit tak je mám ve skříni úplně k ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5066
21.1.20 10:26

@ludmilaadamkova nedávat vůbec a okamžitě je zahodit. Nebo lépe vemte si nějaké své kotníkové boty a hrajte si s ní celý den na zemi a hybejte se jako ona. Lépe pochopíte jak moc je to nepříjemné, jak špatně se v tom „hraje“ jak moc jí nicite přirozené pohybové vzorce. To dítě má předpokládám zdravou nohu, není důvod mu na ní dávat sádru v podobě botičky ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5066
21.1.20 10:30

Velmi zajímavý článek, sice v angličtině ale třeba si ho přeložíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:47

Všem děkuju za odpovědi… doma máme teplo v tom problém není ale pořád slyším od tchýně že by měla mít bačkůrky, tak jsem tedy jedny pořídila s tím že jí tedy každý den na chvilku dám, aby se zvykala. když jdeme na procházku je v kočárku tak má na sobě teplé capáčkoponožky a taky se lidé ptají a kde máš botičky, tak i proto mě napadlo že bych jí tedy nějaké měla pořídit.
Já sama bych jí ještě žádné botky nedávala a jsem ráda že jsem si svůj názor zde potvrdila že to je naopak špatně a doma ji nechám „naboso“ a botičky tedy budu pořizovat až na ven až získá jistotu a zkusíme to ťapáni i venku.

jinak ty bačkůrky jsem pořídila tento typ jen to má kovovou prazku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:53

@ludmilaadamkova Udělej to jako já. Doktorka mi dala povídání pro tchýni jak je to s bačkůrkama a hodila tam razítko a od tý doby je zatím klid, občas si něco řekne pro sebe a já už to nevnímám. Dceři sem pořídila boty na ven po 3 týdnech kdy už jen chodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama