Váha, výška u 18.mesicniho chlapecka

Anonymní
20.1.20 22:30

Váha, výška u 18.mesicniho chlapecka

Jdu si pro názory.. Syn byl dnes na 18.mesicni i, když mu před týdnem bylo 17.mesicu, ale to je jedno. Zaráží mě a ne jen mě, ale i jiné doktory kromě praktika váha a výška syna. Při na rozezní měl syn 47 cm, 2710g..nyni dnes na prohlídce měl 8950g,76cm. S jídlem máme výkyvy, někdy ji více, někdy méně. Za den vypije cca 750 ml-1litr caje/stavy. Je pravda že syn je často nemocny(zánět středního ucha-oboustranné, zapal plic, zánět průdušek mezi těmito nemocemi byli dutiny, nachlazení) tudíž má i často antibiotika. Přijde Vám váha a výška normální? Samozřejmě jsem ráda že je zdravý, ale váha mě trošku zaráží, zda se mi malá????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

703
20.1.20 22:34

Váhu máte teda sakra malou… :think: můj teď 10 měsíční syn měl před měsícem na kontrole necelých 10kg a 77 cm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
20.1.20 22:36

Ta váha i výška je fakt hodně malá, já mám tedy děti z opačného konce. Dcerka měla v 18m 19,5kg a 98cm. Já bych na tvém místě vyžadovala vyšetření na endokrinologii. Vašemu pediatrovi se to zdá v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 22:48

@Janli ať sem se jí zeptala na cokoliv vše bylo v pořádku. Jsme doma necelý týden z hospitalizace, zpráva ji nezajímal, alespoň sestra se podívala a vrátila mi zprávy, že jim přijde z nemocnice. Zvažuji hlavně odchod od takovéhle doktorky, protože se mi to nezdá. Zažila jsem s prvním synem obdobně i, když asi ne tak kritické, ale taky bojoval s vaho, naštěstí to dohnal. Abych se přiznala tak ani nevím kdo je vlastně děti ošetřující lékař, protože je tam věcné někdo jiný. Že je menší to může mít po mě, jsem také menší postavy, ale ta váha? Ta mi přijde poměrně nízká, starší syn ji měl taky nízkou ale měl skoro o 3/4 kila víc než mladší syn

• Nahlásit
  • Citovat
625
20.1.20 22:50

Moje dcera má v 18 měsících ( byla na kontrole též skoro o měsíc dřív) 86 cm a 14 kg. Narodila se teda větší 4,02 kg a má na svou výšku váhu vysokou, ale byla taková i když byla pouze kojená. Krmím ji zdravě a um už jen večer a je zdravá. Snad to vyběhá, já ani manžel nejsme tlustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 22:50

@Janli to samé když se sestra zeptala jestli něco povídá.. Řekla jsem že jen máma, baba, papa.. Rozumí na svůj věk snad lepe jak starší ale neměl by přeci jen toho povídat trošku víc? To samé, aby stavěl třeba kostky na sebe, to se mu nechce, rozebírat je to ano, ale stavět ne. Chodit mi taky sám začal nedávno takže dle mého názoru celkové opožděný. Chodili jsme na rehabilitace kde to krásné dohnal, ale…

• Nahlásit
  • Citovat
633
20.1.20 22:52

Syn měl na prohlídce v 18 měsících - 12kg a 86 cm
A nejste s chlapem taky menší a štíhlý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483

Velmi rychle bych změnila pediatra. Možná, že se opravdu jedná o dědičný malý vzrůst, ale může za tím být nějaká porucha a rozhodně by měla být vyloučena. Naše lékařka posílá na vyšetření každé dítě, které je mimo percentilový graf. Raději pět zbytečných vyšetření, než jedno zanedbané. Nejde jen o výšku, ale i o mentální vývoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Petkaelik já jsem hubená a manžel tím, že je diabetiky tak nadváhu má, ale stejně syna váha bych řekla že je nizka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 22:53

@kavenka já stihla sem, manžel diabetiky má nadváhu, manžel 190 cm, já pod 150

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 22:55

@Janli co se týče výšky byli jsme 2× u genetika, tam jsme sledování, jdeme tam ale až na podzim, počítám s tím že bude zřejmě menší postavy po mě, ale na váze to moc situaci nemeni

• Nahlásit
  • Citovat
633
20.1.20 23:00
@Anonymní píše:
@kavenka já stihla sem, manžel diabetiky má nadváhu, manžel 190 cm, já pod 150

Máme v rodině dítě, které ve 4 letech váží 12.5 kila. Jeho maminka má asi 155 cm a necelých 50 kg. Dítě je v pořádku, šikovné, chytré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8823
20.1.20 23:02

Ono je to ještě v normě, tabulky ukazují minimální výšku kluka v 18 měsících 75cm a minimální hmotnost k takové výšce je 8kg. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 23:03

Mám o měsíc dříve narozenou holčičku, která má teď v 16mesicich 75cm a cca 8,5 kg, narodila se s váhou 2,5kg a podle grafu je sice na spodní hranici, ale neklesá, takže to doktorka neresi. Záleží samozrejme na tom, jake je dítě celkově. Malá je hodně aktivní a naštěstí zdravá, proto to naše doktorka až tak neřeší. Navíc do 13 měsíců jen plně kojena, odmítala prikrmy, teď toho sní více než její starší sestra, ale nepřibírá tak rychle, vzhledem k jejímu výdeji energie. Pokud si myslíš, že něco není v pořádku, zkus si s doktorkou promluvit, případně zkus jiného lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
625
20.1.20 23:03

Naše taky nepovídá, prý to nevadí. Rozumí, slyší a nechce ani zvířátka napodobovat. Mě trochu zaujalo to množství tekutin co váš syn vypije. Mi malá dá cca 250 ml čaje, 250 ml mléka a pak přesnídávku, jogurt, polévku, ovoce. V létě pila tekutin víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama