Dítě nechce sirup na teplotu

148
18.1.20 21:28

Dítě nechce sirup na teplotu

Ahoj, moje holcička (2,5 r) má teplotu, ale nedaří se mi do ni dostat sirup na teplotu, jak to do ni dostat? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1919
18.1.20 21:31

Cipky do zadečku nemáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
18.1.20 21:32

Presne, cipek a nebo naredit do treba do juice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5146
18.1.20 21:32

Kolik má? Třeba to vůbec nepotřebuje. Jestli má horečku, udělej koupel ve vlažné vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
18.1.20 21:34

@Petule095 zkus jí to dát do pití nebo do přesnídávky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12106
18.1.20 21:40

@Petule095 já používám plastové inj. stříkačky z lékárny, a cucá dobrovolně povinně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:40

Jsou věci o kterých prostě nediskutuju - jednou z nich jsou léky, přes to nejede vlak. :nevim: Nalít do pití nebo hned zapít, můžeš sehrát scénky s plyšáky, že je to uzdraví, slíbit kostičku čokolády když to sní…A hlavně zdůraznit, že jí po tom bude líp. Ale podle mě čím míň tanečků okolo, tím míň to bude dítě protahovat. Prostě to sníst a hotovo, nepodporovat odpor. :nevim: Nebo teplotu srážet jinak, zábaly, vlažnou koupelí, čípky - jak srážet teploty se řeší v období chřipek snad každý večer. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
18.1.20 21:41

Cipky nemáme. Do lékárny se dostaneme az v pondělí, teplotu má 39.Dávala jsem ji to do pití a taky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
18.1.20 21:43

My v tomto věku vždycky jeli na lentilky. Co dávka sirupu do pusy, do jedna lentilka a na konci třeba 3. Pak děti poporostly a komedie nebyla už potřeba. Vždycky mi přišlo lepší trošku rozmazlit než v horečkovém stavu rozeřvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1153
18.1.20 21:45

Buď to. Půjde po dobrým, nebo po zlým, ve 2,5 letech už chápe, mám to doma. Prostě buď vezme, nebo ji to tam nervu násilím, když nevezme, násilím otevřu pusu, je v pololeze a k zadním stolickam striknu a zavřu pusu, ona polkne, ale u nás todle muselo být jen jednou, teď ví, že nemá šanci, takže sice předtím chvíli zkouší, ale pak nakonec otevře a vezme to, teď dávám i v noci antibiotika, občas se vzpouzi, ale chápe, že bez šance…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1634
18.1.20 21:45

Já na lžičku, nebo normálně z toho dávkovače pokud naaahodou má ještě dudlík tak na dudlík a pokud nebude chtít tak octove ponožky, zabal kotníku.. Nebo počkat až usne a v polospanku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
18.1.20 21:46

Jestli uz cipky sou, byl nejakej výpadek. Jinak u nás bohužel úplatky ve formě čokolády taky fungují, hlavně u striknuti do nosu. Jinak teda zabal a otcovy pokožky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:48

@Petule095 doufám že mě nezavřou, ale když to nejde pouziju násilí no. Zasednu, otevřu pusinu, do boku ke skrani (aby se tím netopila) dám trošku a ideálně dudlík, zadudla, spolkne, další trošku až to sní. Vše naráz vyplyvne. U nás vy v 39 stupních horečce divadlo s plysakama neklaplo. Ale řešila jsem to jen v krajním případě, běžně dávám práce z tohoto důvodu čípky. No prostě jak s pejskem apod. Se nedá nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5146
18.1.20 21:50
@Petule095 píše:
Cipky nemáme. Do lékárny se dostaneme az v pondělí, teplotu má 39.Dávala jsem ji to do pití a taky nic.

Synovi je pět a ještě nikdy neměl žádný sirup, protože to prostě nepozřel (okamžitě to vyblil a to můžu násilím jak chci a nefunguje to). Jakmile začal zapíjet tabletky, už je to dobrý.
Dcera to samé, takže když musela mít atb, dávala jsem tabletky - na kořen jazyka a zapít, jako psovi ;-). Naučila se to rychle.

39 ještě jde, dělala bych koupele nebo zábaly, hlavně ať hodně pije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
18.1.20 21:51

Já dávám rozdrcené tablety, podle váhy si spočítám dávku a dám třeba do jogurtu. Moje dítě sirup také nepozře, pokud jí k tomu přinutím, tak to pravidelně vyzvrací, takže rady dát to násilím jsou fakt k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama