Syn kouše tatínka při hře

18.1.20 11:15

Syn kouse tatinka pri hre

Ahoj, mame takovy „problem“. Syn, 17 mesicu, začal kousat tatinka. Je to vetsinou pri hre, kdyz se blázni, je rád, kdyz prijede domu. Mne ted nekouse, kousal trochu možná v 10 mesisich, jak už nebyl kojeny ale prestal. Ale ted začal znovu a kousne osklive. drží tu kuzi napnutou a jsou z toho bolave mista. Prosím, mate s tim zkusenosti. Cetla jsem vetsinou jak deti kousou jine deti, nebo že žarli a podobne ale tenhle prípad jsem nikde nenasla. Vim, že asi tím dáva najevo nejaké emoce, ale vztek to není, co se tak píše. Je to pri hre, smeje se. Kdyz mu tata vysvetli, že je to au, že to boli a nesmi delat, rozbreci se. Prosím, nejaké tipy jak na to? :think: Dekuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22103
18.1.20 11:26

Udelat zdeseny vyraz(vyraznou mimiku),nenene durazne a odejit od hry, prerusit ji.Rict au a pokracovat ve hre, je na nic.Ze bude plakat, tak at place, neni to projev ublizeni, ale pracovani s emocemi.Musi se to odnaucit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
18.1.20 11:29

@suzanne_rose ukazat mu jiny zpusob projeveni radosti. Pokud to je tedy radost. Treba at tatu obejme, pohladi, da mu pusu,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
18.1.20 11:31

V tomhle věku už dítě pochopí, že dělá něco, co nemá nebo to druhé bolí. Takže v tom pokračujte, on jen zkouší co může a co ho baví. Vysvětlete, že to bolí. Když to nepomůže, prostě přerušte hru a s vyzvětlením od něj odejděte. Můžete ho i zkusmo trochu kousnout aby viděl, že to bolí. Nedejte na to, že brečí, děti prostě někdy brečí, když se jim něco nelíbí, když je napomenete nebo nenecháte dělat, co ony chtějí. Dneska rodiče ze samého strachu aby snad dítěti nějak psychicky neubližili si od něj nechají všechno líbit, jen aby snad neplakalo. A to je špatně, dítě potřebuje vědět, co je dobré a co je špatně, musíte být důslední a dítěti nastavit hranice. Tomu se říká výchova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22103
18.1.20 11:33
@luci.no píše:
@suzanne_rose ukazat mu jiny zpusob projeveni radosti. Pokud to je tedy radost. Treba at tatu obejme, pohladi, da mu pusu,…

No, aby to prestal delat, musi se to v prvni rade odbourat. Tezko rok a pul malemu diteti reknes, nekousej a misto toho obejmi tatku a pobere to, co po nem chces :mrgreen:.Proto se @suzanne_rose pta,jak na to, ne jak by to byt melo, to urcite vi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:35
@ZuzaM
@ZuzaM píše:
V tomhle věku už dítě pochopí, že dělá něco, co nemá nebo to druhé bolí. Takže v tom pokračujte, on jen zkouší co může a co ho baví. Vysvětlete, že to bolí. Když to nepomůže, prostě přerušte hru a s vyzvětlením od něj odejděte. Můžete ho i zkusmo trochu kousnout aby viděl, že to bolí. Nedejte na to, že brečí, děti prostě někdy brečí, když se jim něco nelíbí, když je napomenete nebo nenecháte dělat, co ony chtějí. Dneska rodiče ze samého strachu aby snad dítěti nějak psychicky neubližili si od něj nechají všechno líbit, jen aby snad neplakalo. A to je špatně, dítě potřebuje vědět, co je dobré a co je špatně, musíte být důslední a dítěti nastavit hranice. Tomu se říká výchova.

jasne, nejde mi o to, ze plače. vim, že je to proto, že se mu to nelibi. dekuji. musíme byt dusledni a snad to pujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22103
18.1.20 11:40

Je to uz davno, ale kdyz kousala starsi, tak,,dostala,, brnkanec pres nos a pusu(takovy to jak se dela,,brm brm,, prstana o pusu) a to ji vzdy zarazilo, urazila se, my odesli od hry, za minutu ji to preslo a davala uz vetsi pozor, protoze to taky bylo spontánní kolikrat, takze zase,,hej!,, a odstrcit. A ne jednou ji i tatinek kousl, ale to efekt asi nemelo zadny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:53

Prave kousat zpatky by se prej nemelo. nemá to efekt a tím jen diteti ukážes, že je to ok delat. Podporis tím jen jeho kousani. uvidíme, zkusime odejit od hry jak radite a snad to už delat nebude. diky :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
18.1.20 12:12
@suzanne_rose píše:
Prave kousat zpatky by se prej nemelo. nemá to efekt a tím jen diteti ukážes, že je to ok delat. Podporis tím jen jeho kousani. uvidíme, zkusime odejit od hry jak radite a snad to už delat nebude. diky :blush:

Tak nesmíte ho kousnout na oplátku, to je samozřejmě chyba, kousnout jen abyste mu ukázali, že to bolí a s řádným vysvětlením. I odejít ze hry musíte s vysvětlením: Ty jsi mě kousnul, mě to bolí a už si s tebou nechci hrát. Budu si s tebou hrát, až mě nebudeš kousat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama