22 měsíční hrozně patlá

Anonymní
18.1.20 14:58

22 měsíční hrozně patla

Krásné odpoledne. Mám takovou „starost“ s mým téměř 2letym synem. Když mluví, strašně patla, slova říká úplně divne. Mám strach, aby uměl pořádně vyslovovat. Starší syn ve 22 měsících tvořil srozumitelné věty, včetně básniček, tak mi to nedá ????Hlavně ty jednoduché slova říká, divne.. Třeba stůl řekne tůj, místo t říká nekde k, takže jednoduché slovo táta, říká káka, pritom t taky používá. nebo kaki(tati) mne řekne teda mami, pejsek řekne pesek, garáž - gaka, kaluz- kaju, bac - ba, kostička - kotitka, ptáček - tátek, židle-didle, no používá, spoustu slov, občas jednoduše spojí slova-kotitka bá(kostička bac) ponoky dáme (ponožky dáme). Starsi syn práve téměř do 22 měs. nemluvil a během týdne začal tvořit krásne srozumitelné věty včetně výslovnosti (každý rozuměl) teď má 3 a půl a mluví čiste včetně R. Je to normální, nebo bude patlat dyl? Jde mi i o to, že nechce moc kousat. :roll: mám pocit, že to s tím souvisí, rozkouše, jen to co chce. Lepší se to, ale velmi pomalu. Do 15 měs. blil z kousků obloukem. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

181
18.1.20 15:10

Muj dvoulety nerika skoro nic, byla bych stastna za takove „patlani“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13202
18.1.20 15:14

První dítě jsi měla extrémně šikovné. Proto se ti to u druhého zdá jako výrazný rozdíl. Dej mu čas. Logopedie se řeší nejdříve ve 4 letech. Do té doby má nárok „patlat“ slova ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
18.1.20 15:21

@Jukat asi tak nějak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 15:21

No je pravda, že oproti staršímu je pozadu. I co se týče hrube motoriky, chodit začal v 18 měs, lozil dlouhých 6 měsíců. Často padá, schody sám zvládá, ale těžko. Teprve si stoupl ve 14 měs. No bylo to po prvním dítěti takový šok trochu :D je Teda i povahové úplně jiný. Zase je klidnější, soustredenejsi, miluje knihy (to starší vůbec) Vím, že se nemá srovnávat, ale někde jsem četla, že některý to patla i vydrží a blbě se to odnaucuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
1734
18.1.20 15:23

Mne to prijde jako uplne bezne. Pokud se mu budes prubezne venovat, co se tyka reci, casem to bude lepsi a lepsi. Takove to kratke cteni, basnicky, opakovani, vytleskavani, zpivani…
Mam dve deti. Syn na roce a pul zacal pomalu mluvit v kratkych vetach-„jede auto“,apod.,na 3 letech mluvil normalne. Dcera na 3 letech nemluvila vubec, sotva mama, bebi, au. Zlepsilo se to az po roce v logopedicke tride, a jeste ve 4 to teda byla bida. Pristupovala jsem k obema stejne.
Kazdy dite je jiny, ale vsechny se nauci mluvit, jen v jiny cas. Neboj. Jinak mluva se resi od 3 let, s lekarem. Pak nasleduje kolecko foniatrie, logopedie, spc apod.
Ale to ted nemusis resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6466
18.1.20 15:37

Mam stejne stareho syna, druhe dite, nemluvi vubec. Respektive ano, tvori „slova“ a vety, meni intonaci a delku „slov“ i vet, gestikuluje, ale je to nejaka klingostina, normalni slova rekne asi dve a bez chyby pouze mama, jinak jsou to spatlaniny. A nenapadlo by me to resit zatim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 15:58

@sakota Klingonština, to je přesný :lol: :lol: Dcera „mluvila“ taky tak, řeč to začalo připomínat až po 2,5 roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 16:27

Každé dítě je jiné zatím bych to neřešila, jen třeba opakovala správně…

Maximálně bude potřebovat logopedii, to není žádná pohroma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
18.1.20 16:32

Moje stejne stara dcera rekne na vse „kuli“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Starsi syn zacal mluvit brzo a mele porad, tak si to ticho zatim uzivam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.1.20 22:56

Syn má 21 měsíců a řekla bych že mluví docela hezky na to kolik mu je. Ale některé věci si pojmenoval sám třeba pití je popo, kostka je kokuka a plácačka na mouchy je pápupa.
Když jsem to porovnala s neteří, tak ta nemluvila vůbec. Takže bych to opravdu neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama