Slintání u dvouletého kluka

Anonymní
21.1.20 20:53

Slintani u 2 leteho

Dobrý večer.

Mamky, jdu si pro radu, pac mi to nepřijde normální. Mám 23 měsíčního kluka, který šíleně slinta. Je to už zvláštní pomalu u 2leteho. Zuby to nebudou, druhý syn neslintal takto ani v roce. Teda nemá ještě stoličky. Ale dočetla jsem se, že může mít ochable čelistni svaly a s tím může souviset pozdější mluvení nebo špatná artikulace. Nemáte někdo zkušenost? Je lepší zajít k logopedovi? Syn mluví dost, něco pěkně zretelne, neco zkomolene, občas hodně jednoduché vety. Vše opakuje, dost si pamatuje. Mam to řešit s dr?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

93
21.1.20 21:37

Máme to úplně stejně. Můj syn 21 měsíců a taky dost slintá. Někdy se na něco soustředí a a teče mu slina z pusy. Tak snad někdo zkušenější poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 21:57

@Lusybb to nás slinta pořád :? Ani se soustředit nemusí :mrgreen: slintacky si vždy serve z krku. Slinta od mimina takto šíleně. Zítra jdem k dr (kvůli něčemu jinemu) tak se na to zeptam a napíšu, pokud nikdo neporadí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
93
21.1.20 22:12

Tak tolik jak vy asi neslintáme, ale i přesto si myslím, že slintá dost. Budu moc ráda, když napíšeš co u doktorky. Děkuji a snad to nic nebude a přejde to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13634
22.1.20 07:43

Děvčata mrkněte na podjazykovou uzdicku. Syn to měl, neustále mokré triko a nakonec to byla uzdicka musela se stříhat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 09:19

Tak jsme byli u dr a v souvislosti s povolenymi oblic. scaky to neviděla. Pry spíš zuby. Nemá ještě stoličky, ale jemu asi 3 měsíce zrovna žádné zuby nerostly a stejně slintal šíleně :roll: no, pak se zeptala, jestli často padá. Právě že padá :? Chodit začal v 17.5 měs a je takový nemotorny. Padá venku často. Tak nám prý dá zadanou na vyšetření na neurologie. Syn byl od mala trochu hypotonicky, lozit začal až v 13 měs, plazil se až v 9 měs. Takže s tím viděla, spíš souvislost, což asi jsem měla, trochu pravdu, že muze mít ty svaly povolené. Takže ne logo, ale neurologie. Tak nevím, co si pod tím představit, jak to probíhá, atd. Ale jsem ráda, ať se to raději řeší zavcasu. :) @jizvíková děkuji, do pusy se mu dívala. S jazykem nic neříkala, on ho umí vyplaznout docela pěkně az k bradě :D uvidíme co nám na neuro řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 09:21

@Lusybb jo a, řekla Teda, že až budou všechny zuby venku, že by to mělo přejít. Tak to bude asi vás případ :kytka: u nás bude asi jinsi problém.

• Nahlásit
  • Citovat
93
22.1.20 10:40
Moc děkuji za zprávu. U nás to asi opravdu bude až mu vyrostou všechny. Už mu chybí jen pětky. Jinak držím palečky ať je to u vás v pořádku. :kytka: :kytka: @Anonymní píše:
@Lusybb jo a, řekla Teda, že až budou všechny zuby venku, že by to mělo přejít. Tak to bude asi vás případ :kytka: u nás bude asi jinsi problém.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama