S nikým se nechce bavit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 16:56
S nikým se nechce bavit

Dobrý den maminky, mám na vás dotaz a prosbu o uklidnění. Nevim, zda tu podobné téma již proběhlo, nenašla jsem, ale dcera 20 měsíců se s nikým nechce bavit. Někam přijdeme, nebo někdo přijde k nám, tak visí na noze mně nebo manželovi, na nikoho se nechce ani podívat, hrát už vůbec ne. Porad jen říká ne ne, kdykoliv na ni někdo promluví. Kdyz ji někdo vezme, řve jak tur. Když jsme tam delší dobu, nebo návštěva u nás, tak se občas stane, že někoho vezme po pár hodinách na milost a jde si s ním hrát, ale buď musíme být na dohled, nebo jít s nimi. Takže ani nějaká procházka nepřichází v úvahu. Není to otázka poslední doby, táhne se to už snad od jejích 10 měsíců. Sváděli jsme to na separační úzkost, rostoucí zuby, blbou náladu, unavu a kdo ví na co ještě, ale už jsem z toho zoufalá. U cizích lidí by mi to ani tak nevadilo, ale štve mě to hlavně u nejblizsich. Hlavně u tchanovcu, ti vždycky odjíždí strašně naštvaní. Vidi se pravidelně, minimálně jednou, dvakrat tydne, tak malym kontaktem to nebude. Prosím má někdo podobné zkušenosti? Zlepší se to někdy?

Reakce:
pannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 26.08.18 17:34

Naprosto přirozené. Časem dozraje neboj

ivašot.
Kelišová 6716 příspěvků 26.08.18 17:49

Měli jsme to stejně. Ale pravda je, že s babičkou, kterou vídala časteji problém nebyl.

Chulimanga
Kecalka 183 příspěvků 26.08.18 17:52

Ahoj! Dcera byla úplně to samé, dokonce když se k ní přiblížilo dítě (s úmyslem si hrát) chytala až hysterické záchvaty. Nyní je to velmi společenské tříleté dítě, které naopak vyžaduje společnost … :mavam:

nani77
Kecalka 418 příspěvků 26.08.18 17:52

To je v pohodě. Netlač na ni, časem se to zlepší.

Petája
Kecalka 446 příspěvků 26.08.18 18:01

Takový byl můj starší ( teď mu bude 5 let). Od 3 let začala školka, první týden byl horor, pak se to zlepšilo. Po tom třetím roce se to úplně začalo lámat a ve 3 a půl v pohodě. Dokonce rád vyhledává děti a společnost. Ale sám by asi, ani teď, u babiček nespal, vždycky tam jeden z nás byl…
Dříve byl pořád nalepený na mě, nebo příteli, hrál si třeba na dětském hřišti, ale musela jsem sedět u pískoviště a tak…Aby na něj sáhla - hlavně tchýně, to ani náhodou…ale moc ji teda nemá rád ani teď, tchána má moc rád…Taky byla taky pěkně naprdnutá, jak já toho synka,,hrozně vychovávám”.
Každé dítko je osobnost a neboj, bude to dobré…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 18:06

Děkuji, já si taky myslím, že je to asi normální, a že z toho časem vyroste, ale dost lidi v čele s tchyni mi pořád říkají, že to normální neni, že takové děcko ještě neviděli a že jsme si na sebe upletli bič nošením v šátku. I když to bylo jen na uspávání. Ze začátku jsem si říkala, že je to asi normální, že z toho časem vyroste, ale zatím nic. Tak nezbývá asi než jen cekat.. jinak doma je moc hodná, ukecaná, kontaktni, jen ve společnosti nicmoc.

Pidulka1991
Závislačka 2935 příspěvků 26.08.18 18:20

Ahoj, sama jsem byla takova. Porad sedela u mamy :oops: … ve skolce to bylo lepsi a ve skole jsem byla spolecenska az az xD :lol: :lol: .. hlavne mi pry delalo problem, kdyz na me nekdo tlacil o to vic jsem se nechtela bavit… takze pevne nervy a neboj vyroste z toho ;)

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 26.08.18 18:22

To že tchyně takové dítě nezná neznamená, ze takové děti neexistují. Nic si z toho nedělej. Je ještě malinká, dejte jí čas.

Petája
Kecalka 446 příspěvků 26.08.18 21:27
@Anonymní píše:
Děkuji, já si taky myslím, že je to asi normální, a že z toho časem vyroste, ale dost lidi v čele s tchyni mi pořád říkají, že to normální neni, že takové děcko ještě neviděli a že jsme si na sebe upletli bič nošením v šátku. I když to bylo jen na uspávání. Ze začátku jsem si říkala, že je to asi normální, že z toho časem vyroste, ale zatím nic. Tak nezbývá asi než jen cekat.. jinak doma je moc hodná, ukecaná, kontaktni, jen ve společnosti nicmoc.

Jo Jo o moji tchýni bych mohla psát romány. Ta ví všechno nejlíp :zed: Řiďte se svým srdcem, vy jste rodiče, ne ona. Holčička je doma spokojená a to je hlavní :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >