Reklama

Postřik proti štěnicím, doma batole a já těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.08.18 14:57
Postřik proti štěnicím, doma batole, já těhotná

Zdravím, bohužel máme takovou nepříjemnou situaci. V baráku máme štěnice, konkrétně přímo naše sousedka :zed: Zítra dopoledne přijde desinsektor na nějaké vykuřování či co. Mám ze štěnic hrůzu a už několik dní po nich pátrám i u nás doma, žádnou jsem nikde nenašla, ovšem jak na potvoru jsem dnes na dcerce objevila 4 pupínky, které dost připomínají stipance od štěnic, které jsem viděla na netu. Jsou sice v tříslech, což znamená, že by ta štěnice musela zalézt pod bodycko i pod plinu, což se mi moc nezdá, nicméně jsem to nahlásila na svj, že máme podezření na výskyt a bude se tedy zasahovat i u nás v bytě. No a teď k věci, dcera má 19 měsíců, já jsem v 8.mesici těhotenství a mám trochu strach z toho jejich „sajrajtu“. Na tu „akci“ se sice uklidime k babičce, ale co potom, když se nesmí několik dní vytírat apod, to tu v tom budeme muset být :? Nemáte někdo zkušenost nebo nevíte, jak moc škodlivé to může být?

Reklama

Reakce:

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.08.18 15:37
@dickys píše:
Zdravím, bohužel máme takovou nepříjemnou situaci. V baráku máme štěnice, konkrétně přímo naše sousedka :zed: Zítra dopoledne přijde desinsektor na nějaké vykuřování či co. Mám ze štěnic hrůzu a už několik dní po nich pátrám i u nás doma, žádnou jsem nikde nenašla, ovšem jak na potvoru jsem dnes na dcerce objevila 4 pupínky, které dost připomínají stipance od štěnic, které jsem viděla na netu. Jsou sice v tříslech, což znamená, že by ta štěnice musela zalézt pod bodycko i pod plinu, což se mi moc nezdá, nicméně jsem to nahlásila na svj, že máme podezření na výskyt a bude se tedy zasahovat i u nás v bytě. No a teď k věci, dcera má 19 měsíců, já jsem v 8.mesici těhotenství a mám trochu strach z toho jejich „sajrajtu“. Na tu „akci“ se sice uklidime k babičce, ale co potom, když se nesmí několik dní vytírat apod, to tu v tom budeme muset být :? Nemáte někdo zkušenost nebo nevíte, jak moc škodlivé to může být?

Nam dite pravdebodobne donesla stenici na obleceni. Me to ani nenapadlo a hned u dveri mi usnula. Dala jsem ji do postele. Za 2 dni jsem zjistila ze mame nepekne stipance po probuzeni a ja jako alergik uplne natekle az bolestive. Byly hned vedle sebe 4na zapesti 3 na lokti. Muj muz nic. Spime v jednom pokoji. Myslela jsem ze to je komar na dalsi rano dalsi stipance.Na nohe 4 pychance. Tak jsem nam vsechno vyprala vyluxovala a dalsi rano dalsi pychance na druhe nohe. Byla jsem 7mesici a mam 2 lete dite. Na zkousku jsme s malou sli spat do obyvaku. Po probuzeni ani jeden stipanec. Tak jsem volala deratizatorovi aby nam udelal poskrik. Dala jsem 4000kc za to a v ten den ani vecer sme nespali v byte jelikoz jsem tehotna a mam male dite je pro nas nebezpecne to dychat. Nastesti se to zabilo hned a mi mame klid. To ze ich nevidis v byte neznamena ze je nemate oni se umi schovat. Doporucuji Vam udelat si postrik kdyz myslite ze je mate. Oni se moc rychle mnozi 1 samicka za noc i 25 vajicek nalozi.

cverunka
Závislačka 2551 příspěvků 25.08.18 16:07

Tak tam na těch pár dní, co se nemůže vytírat nech spát jen chlapa. Když tam nebude nikdo, štěnice nepolezou a nemusí je postřik zlikvidovat. Je to hrozné, ale člověk tam musí být jako návnada. Také Jsme jednou měli strach, že jsme je přinesli z hor z ubytování a pročetli jsme kde co.

Pamina
Povídálka 33 příspěvků 25.08.18 17:02

@dickys
Se štěnicemi neporadím a je jistě dobré desinsekci provést, ale u dcerky to mohou být svilušky, pokud někde chodila venku. Pro ně je typické, že hledají místa pod prádlem, kde je hodně teplo. Teď je jejich čas a pupínky jsou podobné jako od štěnic.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.08.18 18:02
@Pamina píše:
@dickys
Se štěnicemi neporadím a je jistě dobré desinsekci provést, ale u dcerky to mohou být svilušky, pokud někde chodila venku. Pro ně je typické, že hledají místa pod prádlem, kde je hodně teplo. Teď je jejich čas a pupínky jsou podobné jako od štěnic.

Děkuju za naději! :) Je fakt, že jsem si těch pupínků nevšimla ráno, ale až v poledne, když jsme přišli z venku a teď už zase skoro nejsou vidět. Rozhodně by to byla lepší varianta.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >