Postřik proti štěnicím, doma batole a já těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dickys
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 25.08.18 14:57
Postřik proti štěnicím, doma batole, já těhotná

Zdravím, bohužel máme takovou nepříjemnou situaci. V baráku máme štěnice, konkrétně přímo naše sousedka :zed: Zítra dopoledne přijde desinsektor na nějaké vykuřování či co. Mám ze štěnic hrůzu a už několik dní po nich pátrám i u nás doma, žádnou jsem nikde nenašla, ovšem jak na potvoru jsem dnes na dcerce objevila 4 pupínky, které dost připomínají stipance od štěnic, které jsem viděla na netu. Jsou sice v tříslech, což znamená, že by ta štěnice musela zalézt pod bodycko i pod plinu, což se mi moc nezdá, nicméně jsem to nahlásila na svj, že máme podezření na výskyt a bude se tedy zasahovat i u nás v bytě. No a teď k věci, dcera má 19 měsíců, já jsem v 8.mesici těhotenství a mám trochu strach z toho jejich „sajrajtu“. Na tu „akci“ se sice uklidime k babičce, ale co potom, když se nesmí několik dní vytírat apod, to tu v tom budeme muset být :? Nemáte někdo zkušenost nebo nevíte, jak moc škodlivé to může být?

Reakce:
rena621
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 25.08.18 15:37
@dickys píše:
Zdravím, bohužel máme takovou nepříjemnou situaci. V baráku máme štěnice, konkrétně přímo naše sousedka :zed: Zítra dopoledne přijde desinsektor na nějaké vykuřování či co. Mám ze štěnic hrůzu a už několik dní po nich pátrám i u nás doma, žádnou jsem nikde nenašla, ovšem jak na potvoru jsem dnes na dcerce objevila 4 pupínky, které dost připomínají stipance od štěnic, které jsem viděla na netu. Jsou sice v tříslech, což znamená, že by ta štěnice musela zalézt pod bodycko i pod plinu, což se mi moc nezdá, nicméně jsem to nahlásila na svj, že máme podezření na výskyt a bude se tedy zasahovat i u nás v bytě. No a teď k věci, dcera má 19 měsíců, já jsem v 8.mesici těhotenství a mám trochu strach z toho jejich „sajrajtu“. Na tu „akci“ se sice uklidime k babičce, ale co potom, když se nesmí několik dní vytírat apod, to tu v tom budeme muset být :? Nemáte někdo zkušenost nebo nevíte, jak moc škodlivé to může být?

Nam dite pravdebodobne donesla stenici na obleceni. Me to ani nenapadlo a hned u dveri mi usnula. Dala jsem ji do postele. Za 2 dni jsem zjistila ze mame nepekne stipance po probuzeni a ja jako alergik uplne natekle az bolestive. Byly hned vedle sebe 4na zapesti 3 na lokti. Muj muz nic. Spime v jednom pokoji. Myslela jsem ze to je komar na dalsi rano dalsi stipance.Na nohe 4 pychance. Tak jsem nam vsechno vyprala vyluxovala a dalsi rano dalsi pychance na druhe nohe. Byla jsem 7mesici a mam 2 lete dite. Na zkousku jsme s malou sli spat do obyvaku. Po probuzeni ani jeden stipanec. Tak jsem volala deratizatorovi aby nam udelal poskrik. Dala jsem 4000kc za to a v ten den ani vecer sme nespali v byte jelikoz jsem tehotna a mam male dite je pro nas nebezpecne to dychat. Nastesti se to zabilo hned a mi mame klid. To ze ich nevidis v byte neznamena ze je nemate oni se umi schovat. Doporucuji Vam udelat si postrik kdyz myslite ze je mate. Oni se moc rychle mnozi 1 samicka za noc i 25 vajicek nalozi.

cverunka
Závislačka 2648 příspěvků 25.08.18 16:07

Tak tam na těch pár dní, co se nemůže vytírat nech spát jen chlapa. Když tam nebude nikdo, štěnice nepolezou a nemusí je postřik zlikvidovat. Je to hrozné, ale člověk tam musí být jako návnada. Také Jsme jednou měli strach, že jsme je přinesli z hor z ubytování a pročetli jsme kde co.

Pamina
Povídálka 40 příspěvků 25.08.18 17:02

@dickys
Se štěnicemi neporadím a je jistě dobré desinsekci provést, ale u dcerky to mohou být svilušky, pokud někde chodila venku. Pro ně je typické, že hledají místa pod prádlem, kde je hodně teplo. Teď je jejich čas a pupínky jsou podobné jako od štěnic.

dickys
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 25.08.18 18:02
@Pamina píše:
@dickys
Se štěnicemi neporadím a je jistě dobré desinsekci provést, ale u dcerky to mohou být svilušky, pokud někde chodila venku. Pro ně je typické, že hledají místa pod prádlem, kde je hodně teplo. Teď je jejich čas a pupínky jsou podobné jako od štěnic.

Děkuju za naději! :) Je fakt, že jsem si těch pupínků nevšimla ráno, ale až v poledne, když jsme přišli z venku a teď už zase skoro nejsou vidět. Rozhodně by to byla lepší varianta.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >