Sama s 3 dĕtmi

38
13.12.20 16:00

Sama s 3 dĕtmi

Ahoj maminky, prosim poradtĕ na co mam nárok když jsem sama s 3dĕtmi. Dvĕ dĕti mám po rozvodu a beru na nĕ alimenty od exmanžela. Ted se mi narodilo mimčo a pritel se od nás odstĕhoval. Slibil, ze mi bude davat penize, ale ted je bez prace.Snad po novem roce neco najde.Ziju v rodinném dome s rodiči, ale mám tu svoje podkrovi a naši bydli dole s brachou. O přidavka si určitĕ zažadam, ale zajimá mĕ jestli mam ješte na nĕco nárok. Na podkrovi mám pujčku, takže mi z mateřské moc nezbyde. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29182
13.12.20 16:01
@Jaja30 píše:
Ahoj maminky, prosim poradtĕ na co mam nárok když jsem sama s 3dĕtmi. Dvĕ dĕti mám po rozvodu a beru na nĕ alimenty od exmanžela. Ted se mi narodilo mimčo a pritel se od nás odstĕhoval. Slibil, ze mi bude davat penize, ale ted je bez prace.Snad po novem roce neco najde.Ziju v rodinném dome s rodiči, ale mám tu svoje podkrovi a naši bydli dole s brachou. O přidavka si určitĕ zažadam, ale zajimá mĕ jestli mam ješte na nĕco nárok. Na podkrovi mám pujčku, takže mi z mateřské moc nezbyde. :(

Nárok máš na alimenty. Dej ho k soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
13.12.20 16:09

@Russet uprimĕ se mi moc k soudu nechce. Rozešly jsme se v dobrém a s jeho rodiči udržuju dobrý kontakt. I s nim se dá domluvit. S malým se chce vidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7434
13.12.20 16:11

@Jaja30 pokud nebudes mit nejak urceny aliky i na treti dite, nikdo se s Tebou nebude na urade bavit respektive asi Ti nic nedaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
13.12.20 16:12

@Jaja30 pokud bydlíš u rodičů, při žádosti o jakoukoliv dávku na bydlení budou posuzovat i jejich příjmy, stejně tak všech, kteří v domě bydlí. A budou chtít doložit dohodu či rozhodnutí o výši alimentů. O dítě se mají primárně starat OBA rodiče a ne stát. Když máte tak dobré vztahy, tak ať to za něj platí jeho rodiče, proč by to měli být daňoví poplatníci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2511
13.12.20 16:14

Takže ze státu peníze tahat ano, ale od chlapa ne? klasika tady.

No hele, na sociálce je ty alimenty stejně budou zajímat, i u toho příspěvku na bydlení… pokud tam budou normální a pojedou podle pravidel a kupodivu i podle logiky, tak by ti takto neměli nic dát. Tedy pokud je přítel v RL. Pokud není, tak to se dá možná uhádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
13.12.20 16:16
@Jaja30 píše:
@Russet uprimĕ se mi moc k soudu nechce. Rozešly jsme se v dobrém a s jeho rodiči udržuju dobrý kontakt. I s nim se dá domluvit. S malým se chce vidat.

A jíst bude tvé dítě co, než si milostpán najde job? Stát si to dítě neupíchl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
13.12.20 16:17

Dokud nebudeš mít alimenty, nedostaneš nic. Ale vzhledem k tomu, že bydlíš s rodiči, tak pokud nemáte oddělené domácnosti a dvě bytové jednotky, tak mám obavy, že to pro tebe bude i tak nedosažitelné. Ovšem bez těch alimentů se nehneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5094
13.12.20 16:18
@Jaja30 píše:
Ahoj maminky, prosim poradtĕ na co mam nárok když jsem sama s 3dĕtmi. Dvĕ dĕti mám po rozvodu a beru na nĕ alimenty od exmanžela. Ted se mi narodilo mimčo a pritel se od nás odstĕhoval. Slibil, ze mi bude davat penize, ale ted je bez prace.Snad po novem roce neco najde.Ziju v rodinném dome s rodiči, ale mám tu svoje podkrovi a naši bydli dole s brachou. O přidavka si určitĕ zažadam, ale zajimá mĕ jestli mam ješte na nĕco nárok. Na podkrovi mám pujčku, takže mi z mateřské moc nezbyde. :(

Jsi chvíli po porodu. Ten rozchod je konečnej? Nešlo by to ještě nějak slepit? Měla jsi alespoň mateřskou a dávala sis něco bokem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
13.12.20 16:20

@Russet je mu mesic, takze je plne kojen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
13.12.20 16:21

@Sany80s takze ani pridavky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
13.12.20 16:24

Bude se muset zapojit tatínek. Zažádej o svěření do péče + alimenty na dítě a pro tebe. Doufám, že má příjmení po tobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
13.12.20 16:25
@Jaja30 píše:
@Sany80s takze ani pridavky?

Zeptej se, ale na alimnety se tě ptát budou. Nevím, jak se staví k tomu, když nepožádáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
13.12.20 16:26

@Ms.Ragdoll malej se narodil v řijnu a ted jsem na mateřske. Jelikož jsem celé tĕhu byla doma, tak jsem si nic nenašetřila. V praci mĕ nechtĕli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5094
13.12.20 16:29

Jinak nevím no, ale pokud jsi na tom hodně blbě, tak bys třeba měla promyslet možnost, že by dvě starší děti byly chvíli u svého taťky. Lepší u něj s plným žaludkem a v klidu, než s tebou o suchým chlebu. Já to nemyslím zle, ale pokud je jejich táta normální, trpět tam nebudou. Asi bych to tak udělala, pokud bych neměla pořešené finance. Nebo ti finančně pomáhají rodiče?

A trvej na soudním vyměření alimentů pro nejmladšího. Zjevně jsi na alimentech závislá, takže tady není prostor pro jejich vypuštění z tvé strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat