samovyšetření sluchu v 6m

Zet
857
5.10.06 21:43

samovyšetření sluchu v 6m

Ahojky maminky,

od paní dr. jsme při první prohlídce dostali papírek, jak máme provést samovyšetření sluchu miminka v 6-ti měsících. Bohužel jsem jako pečlivá matka :roll: papírek někam založila a nemohu hu nalézt.

Poradíte některá :?: :?: :?:

Díky Zet + Romča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

879
5.10.06 21:48

Ahoj, no já mám vystudovanou surdopedii a samovyšetření sluchu bych si představovala asi takhle (je to jen orientační) - dítě by mělo reagovat na zdroj zvuku - když dítě nevidí zdroj zvuku,mělo by se za ním otočit.Např. když si hraje, z druhého rohu pokoje zapískej,zazvoň nějakou hračkou.Nebo tleskni, mělo by se leknout.Prostě zareagovat na zdroj zvuku,který nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zet
857
5.10.06 21:56

Tyndo - dík, tak něco takového zkusím…
Teď ne - teď spinkáme :-)

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
5.10.06 22:00

Zet, není zač.
To zkoušej až v dobrém rozpoložení.Ono nejde o nic jiného,jenom si ověřit,že dítě slyší aniž by něco vidělo.Stejně je to opravdu jen orientační, při jakýchkoliv pochybách, je nutné jít na odborné vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
6.10.06 00:05

Já mám 8měsíčního chlapečka a mám takovej pocit, že když na něj zavolaám, tak se neotočí, ale když někdo bouchne třeba dveřmi tak se lekne, máme informovat doktorku? Je narozenej o měsíc dřív a nějak mi tohle ani nenapadlo :oops: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.10.06 09:19

Popilio

jestli má okolo dost jiných podnětů tak to bude tím. Až půjdeš na preventvní prohlídku, tak jim to zkus říct, ale to leknutí je asi stěžejní.
My se lekáme taky, dost, ale mám pocit, že když kouká na určitý předmět, tak ho máma, ani nikdo jiný nezajímá. Hlavně klid, nechtěla jsem nikoho vyděsit :! :! to by mě mrzelo - promiň :wink:

Zet

• Nahlásit
  • Citovat
551
6.10.06 13:26

Nevyděsila jsi mě, to ne :wink: já jen, že mě to před tím vůbec nenapdlo, ale on je hodně soustřeďěnej, takže stačí když zkoumá flíček na prostěradle a nic jinýho ho nezajímá, tak to bude asi tím, všude si nějakou kavinu na zkoumání najde 8O :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
6.10.06 14:25

popilio - já na Jáju taky kolikrát můžu volat jak chci, a sním to nehne - jak ho něco zaujme, ostatní jde stranou - dokonce i máma :lol:

Nám teď dr. to vyš. dělala - měla jsem jáju na ruce, sestra si stoupla za něj a pískla hračkou nejdřív z jedné a pak z druhé strany - no jája si div hlavu nukroutil, aby viděl co to píská :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
Zet
857
6.10.06 15:13

Tak to je fajn :D :D Jsou to jen soustředěný broučci.
Zkusím to s tou hračkou s babičkou.

Krásný víkend Zet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama