Samozivitelka v UK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tessah
Nováček 2 příspěvky 18.01.17 13:09
Samozivitelka v Uk

Dobry den, vim ze techto dotazu je tu milion, kazdopadne jsou stare a ja potrebuju najit nekoho kdo by mi poradil. Jsem samozivitelka s dvouletym synem. V zari se mohu stehovat do Uk presne do Leedsu. Nyni tam zije kamaradka a ja bych byla u ni do te doby, nez by mi neco nasla. MUJ DOTAZ ZNI.
Je moznost jako cizinec samozivitel najit bydleni, ne spolubydleni.
Praci bych mela u kamaradky, pracuje ve fabrice, kde bali salamy, tak nevim, jestli by me to uzivilo.
Jak je to se skolkou od 3 let?
Mam narok jako pracujici samozivitel na nejakou pomoc?
Je to vubec dobry a realny napad to zkusit aspon do doby, nez maly nastoupi do skoly.
Jaka je ted situace v Uk?
Dekuji vsem maminkam, ktery byly v me situaci a rozhodly se pro Uk.

Reakce:

Jana525
Závislačka 4880 příspěvků 18.01.17 13:34

Naprosto nerealne v soucasne situaci, pokud tedy nemas slusny kapital pro zacatek.
Kdyz pominu, ze na vyrizeni davek se ceka i nekolik mesicu, tak je taky mozne, ze kazdy, kdo prijde po spusteni Brexitu nebude mit uz absolutne narok na pobyt v UK a nebo proste na davky.

Jana525
Závislačka 4880 příspěvků 18.01.17 13:35

A na bydleni potrebujes dat najem minimalne 3-6 mesicu dopredu, mit reference a mit slusny prijem, k tomu se bezne plati depozit v hodnote jednoho celeho najmu

lovethelife
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 2 inzeráty 19.01.17 13:51

Odstěhovat se do ciziny není jednoduché, natož s malým dítětem.. Záleží na tom, jak ovládáš jazyk? Ve fabrice ho třeba moc potřebovat nebudeš, ale co když se stane něco s dítětem. Pokud je reálné, že práci ve fabrice dostaneš, zjisti kolik vyděláš, jak se pohybují nájmy v dané lokalitě… vše tady jde přes realitky, můžeš juknout na rightmove.co.uk , nebo tam kde žiji jde většina realit přes romans.co.uk , jukni a uvidíš. Jinak stěhovali jsme se z bytu do baráčku v říjnu, museli jsme dá nájem předem + nájem aktuální + deposit ve výši nájmu + reference na nás oba (stejná cena i pro jednoho… 500 liber!!!) a já tu byla jen pár měsíců, ale naštěstí majitelka bytu, ve kterém přítel dlouho žil a byla s ním spokojená, napsala reference i mě i přes to, že mě neznala. Dál řešili, zda jsme zaměstnaní, kde, co děláme, příjem, potvrzení příjmu od zaměstanavatele. Dál registrace u dodavatelů (voda, elektřina, plyn, internet…) takže zálohy, zaplatit reuter… vybavení bytu se dá samo jako v čechách sehnat na místních fb bazárkových skupinách… ale bylo to náročné, bez dobře vydělávajícího přítele bych to nedala a nemám dítě… další věc, kdo ti bude hlídat dítě, když budeš pracovat? S nějakou podporou od státu bych v dané situaci absolutně nepočítala, kdyby vyšla fain, ale vůbec bych na ní nestavěla… tady to není „leháro“ na mateřské jako v čr…

jo a ještě jsem si vzpomněla, navíc se tu platí taxy městu, jako daň, za to že tu žiješ, každá lokalita má své ceny… my platíme 100 liber měsíčně městu. Takže příklad (ale z naší lokality) nejlevnější možný byt okolo 700 liber + poplatky 200-300 liber (záleží), taxa cca 70-100 liber.. to už jsi kolem 1000 liber měsíčně na základních! měsíčních výdajích bez jídla, potřeb, a prvotních vysokých nákladů… Já např. první práce v Tescu, měsíčně kolem 1000 liber, tak si to spočti ;)

Pokud nebudeš mít solidně našetřeno a to hodně, než sem pojedete, spíš bych to nedělala, ne k vůli Tobě, ale k vůli dítěti…

ale je to pouze jen a jen můj názor, každá to máme jinak… i když, také mi to spousta lidí říkalo a i tak jsem si to představovala jednodušší a jela.. :mrgreen: ale měla jsem vše připraveno pro návrat do čr kdyby (bydlení, případně práci atd…) a neměla jsem dítě a měla jsem tu přítele, který se o dost věcí postaral.

lovethelife
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 2 inzeráty 19.01.17 13:53

Ještě taky mě napadá, proč se chceš stěhovat? Jestli jsi vždy chtěla žít v cizině, ok. Ale jestli si myslíš, že si tu polepšíš, kor mamka samoživitelka, tak to si opravdu nemyslím…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >