Jaká je šance, že přežije covid

Anonymní
15.2.21 22:52

Šance, že přežije???

Vážné případy kovid- přežívají?

Jaka je Vaše zkušenost pokud nějakou ze svého okolí máte? Máme v rodině zaintubovaneho pacienta s dejchákem a tracheostomii…jsme jak na tržní, už se ho pokusili i probrat, což bereme jako dobré znamení, ale zase ho uspali…:( jaká je šance na přežití u tectimo případů? Jakou máme my šanci.. doktoři se vyjadřovat nechtějí  jakou pak mají tito lidé kvalitu života; jak probíhá zotavování? Budu vděčná za jakoukoli zkušenost!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
128
15.2.21 23:00

Řekla bych, že je to strašně individuální. Znám dva lidi, co intubaci přežili. Známá- žena, 50+, cukrovka, obezita, doléčovali rakovinu prsu a přežila. Pak strýc 68let kuřák, zdravý a také v pořádku, ten se dobře zotavuje, jsou to dva měsíce a nemá žádné následky nebo tedy zatím se nic neví. Je mu dobře.
Kamarádka 42 let. Nekuřačka, zdravá ženská a bohužel to nezvládla.
Myslím, že lékaři se nemohou vyjádřit ani kdyby chtěli. Opravdu nemusí nic vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 23:14

Jsem zdravotní sestra. A hodně záleží na přidružených onemocněních, jako onem srdce, ledvin, cukrovka atd..určitě je možnost, že jak ho probudí, tracheostomie se vyndá a vše bude v pořádku, bude ještě nějakou dobu trvat než se dá do kondice, ale jak u koho..a druhou možnost psát nechci. Držím palce.. pracovala jsem na Covid oddělení a překládali jsme pacienty na ARO při zhoršení a tak 50% se vrátilo a za pár dnů šlo Domů v pořádku. Tak držím palce aby to bylo tak i u vás

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 00:17

Jsem sestra na covid ARU. Mortalita kolem 85% i víc… Bohužel… Přežijí hodně po ECMO.Ale tam je to omezený věkem. A taky záleží na morbidite pacienta. Ale spousta lidí žádný vedlejší dg nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 02:06

Mam kolegu, 60 let, zadne pridruzene potize.
Cca mesic na mimotelnim obehu, zaintubovany, na kysliku, zacali probouzet a zase uspali, prognoza nejista, boji se odhadovat, ale pry kdyz to da, vidi na navrat k normalu na velmi dlouhe mesice.

• Citovat
  • Nahlásit
397
16.2.21 08:30

To ti nikdo neřekne…je to boj organismu, každý jsme jiný a i naše tělo reaguji i bojuje jinak. Mám příbuznou, paní v důchodu, vážně nemocná onkopacientka (za sebou x desítek chemoterapií), momentálně cca 3 týdny po kovidu a cítí se realtivně ok, unavená, ale ne nějak hodně…na druhou stranu, znám bohužel i lidi, co to nezvládli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 10:14
@Anonymní píše:
Jsem sestra na covid ARU. Mortalita kolem 85% i víc… Bohužel… Přežijí hodně po ECMO.Ale tam je to omezený věkem. A taky záleží na morbidite pacienta. Ale spousta lidí žádný vedlejší dg nemá.

Prosím můžu mít dotaz? Manželův kolega,37 let, měl covidní zápal plic,14 dní byl v nemocnici, potom propuštěn domů, ale po pár dnech doma to bohužel skončilo jak nejhůř mohlo. Vím, že mi nemůžete dát jasnou odpověď, ale snažím se to nějak pochopit. Jak je možné, že člověka propustí a on po pár dnech doma umře? Byl to zdravý chlap… Moc děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
17
16.2.21 14:02

Dobrý den. Tak to je divný. Od nás z ARA pokud se teda někdo zbaví umělé ventilace stěhuje se na standardní covid odd. Od nás se nikdo přímo domu nepřipouští. Ale. Předpoklám že pokud ty plíce byly tak špatný což asi byly nevím proč byl propuštěn domů. Další věc je že u pacientů s těžkým covid onemocněnim taky může docházet k malým srazeninam v krevním oběhu coz může vést k embolii. Těžko říct jak to bylo v tomto případě. Předpokládám že pitva provedena nebyla že? Je mi líto těchto mladých lidí… Proto jsem pro očkovat mladší lidi. Ne seniory… Žádný senior s covid u nás neležel minimálně půl roku. Jen v první vlně. Teď ročníky 1955 nahoru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
16.2.21 15:25
@brozi píše:
Dobrý den. Tak to je divný. Od nás z ARA pokud se teda někdo zbaví umělé ventilace stěhuje se na standardní covid odd. Od nás se nikdo přímo domu nepřipouští. Ale. Předpoklám že pokud ty plíce byly tak špatný což asi byly nevím proč byl propuštěn domů. Další věc je že u pacientů s těžkým covid onemocněnim taky může docházet k malým srazeninam v krevním oběhu coz může vést k embolii. Těžko říct jak to bylo v tomto případě. Předpokládám že pitva provedena nebyla že? Je mi líto těchto mladých lidí… Proto jsem pro očkovat mladší lidi. Ne seniory… Žádný senior s covid u nás neležel minimálně půl roku. Jen v první vlně. Teď ročníky 1955 nahoru…

Stejně je to zvláštní, že na jaře to byli senioři a teď o tolik mladší ročníky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.2.21 17:23

@PeBa12 to je… Ten virus se chová zvláštně… Možná je to tou mutací… Těžko říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:49
@brozi píše:

Pitva nebyla, protože nakonec umřel v nemocnici. Doma si ještě sám zavolal záchranku, ale ti ho museli hned při příjezdu resuscitovat a během cesty do nemocnice ještě jednou. Doktorka co ho přijímala mu hned moc šancí nedávala plíce už mu takřka nefungovaly a mozek taky ne, kdyby se z toho dostal stejně by byl prý ležák…

• Citovat
  • Nahlásit
31400
20.2.21 22:19
@Anonymní píše:
Prosím můžu mít dotaz? Manželův kolega,37 let, měl covidní zápal plic,14 dní byl v nemocnici, potom propuštěn domů, ale po pár dnech doma to bohužel skončilo jak nejhůř mohlo. Vím, že mi nemůžete dát jasnou odpověď, ale snažím se to nějak pochopit. Jak je možné, že člověka propustí a on po pár dnech doma umře? Byl to zdravý chlap… Moc děkuji za odpověď

Mohla to být embolie. :( Těch případů není málo. Zdánlivé vyléčení a konec. :( :( :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat