Šátek místo dečky na kyčle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luca6265
Povídálka 21 příspěvků 15.01.19 17:31
Šátek místo dečky na kyčle

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám 12 denní holčičku a dostali jsme dečku na kyčle, malá mi furt brečí, pláče i ze spaní, už jsem vyřízená a malá skoro nespinká, ani venku v kočárku neusne s tou dečkou, mohla bych ji místo dečky nosit v šátku? Popřípadě mohl by mi někdo poradit jaký šátek by byl nejlepší? ???? moc děkuju za každou odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 9608 příspěvků 15.01.19 17:37

V sádrové spice ti bude řvát ještě víc jestli se jí ty kyčle nesrovnají. Jestli vám dal doktor decku, nechala bych jí a nezkoušela nějaký experimenty.

Annnit
Kecalka 206 příspěvků 15.01.19 17:39

Ahoj, muj mladsi mel take spatne kycle. Ale u nej na to prisli az ve 3 mesicich a mel jen siroke baleni - tedy evidentne to nemel tak zavazne jako tvoje mimco. Kazdopadne me satek na ortopedii doporucili, ze v nem ma nozicky v te potrebne poloze. Dulezite je ale samozrejme mit satek spravne uvazany. Jsou na to kurzy, spousta videi na youtube a na FB skupina Nosime deti, kde take poradi. Ale radsi zavolej vasemu ortopedovi.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 15.01.19 17:46

V satkku ji musis nosit vertikalne (na zzabickz). Takze satek az udrzi hlavu.

nozu
Extra třída :D 12110 příspěvků 15.01.19 17:47

tohle řeš primárně s doktorem, který zná přesný nález tvého dítěte.

iwa83
Kelišová 7240 příspěvků 15.01.19 17:54

@omites v satku se nosí miminka od narozeni. Kdyz se uvaze dobre, neni problem.

Pro zakladatelku. Poradila bych se s doktorem. Nam doporucili siroke baleni a kompenzovala jsem to satkem. A bylo to ok. Nedat perinku bych si samovolne netroufla

zuzikka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 12 inzerátů 15.01.19 18:11
@iwa83 píše:
@omites v satku se nosí miminka od narozeni. Kdyz se uvaze dobre, neni problem.Pro zakladatelku. Poradila bych se s doktorem. Nam doporucili siroke baleni a kompenzovala jsem to satkem. A bylo to ok. Nedat perinku bych si samovolne netroufla

My taky nosili od narození, ale fyzioterapeut ti řekne, že se s tím má začít až se samo udrží ve vertikální poloze -tzn. aspoň v sedě.
Dečku bych jí dávala, bála bych se, že jí uškodím. A víš jistě, že ti brečí kvůli tomu?

movahu
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 15.01.19 20:17

@Luca6265 koukam, ze tu budu asi za blazna, ale my jsme take vyfasovali perinku na kycle a mala ji mela na sobe hodne malo (tak 10× na pul hodinky) jinak jsem nosila v satku a na dalsi kontrole za 6 tydnu nam ortoped rekl, ze perinku uz nepotrebujeme a nalez je v poradku. Kazdopadne zalezi, jak spatny je ten nalez ted. My meli myslim Ib a IIb, ale uz si nejdem jista, je to skoro rok :) hlavne spravne vazat, aby byli kycle ve spravnem postaveni :)

movahu
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 15.01.19 20:19

@Luca6265 jinak si ale myslim, ze pokud mas perinku spravne zapnutou a mas spravnou velikost, tak takhle male miminko nebude plakat kvuli tomu :) urcite lepsi resit ted, dokud jen lezi, nez kdyz se zacina otacet na brisko, kope nohama, ale problem s plakanim bych videla jinde nez v perince

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 16.01.19 08:30
@iwa83 píše:
@omites v satku se nosí miminka od narozeni. Kdyz se uvaze dobre, neni problem.Pro zakladatelku. Poradila bych se s doktorem. Nam doporucili siroke baleni a kompenzovala jsem to satkem. A bylo to ok. Nedat perinku bych si samovolne netroufla

Ano, nosi… ale v kolibce. Coz ji s kyclema nepomuze

Netopirek
Echt Kelišová 8318 příspěvků 16.01.19 08:37

Já nosila od narození vertikálně všechny děti. Ale musíš dát hodně pozor jak uvážeš.
Dle poslední studie když správně uvážeš páteři to neškodí. Ale nesmí se tak nosit celodenně. Takže jako občasná náhrada peřinky proč ne, ale úplná.

Hlavně když teď nebudeš dávat an jí se to zhorší, nevyčítala by sis to pak?

Pajusinka
Povídálka 38 příspěvků 16.01.19 11:56

Neblbni! Jestliže jste dostali pomůcku už teď, znamená to, že miminko mělo horší klinický nález už od narození, běžně se UTZ kyčlí dělá až mezi 3-6 týdnem. A miminko je ještě hodně malé, vždyť jste chvilku po porodu, pravděpodobně ani nebrečí kvůli tomu. Rozhodnutí je samozřejmě na Tobě, ale je to docela škoda takto zbytečně riskovat..

Luca6265
Povídálka 21 příspěvků 18.01.19 08:00

@Pajusinka Nikdo neříkal že ji tu peřinku nedávám, naše doktorka nám včera řekla že ji to na noc dávat nemusím, kvůli tomu, že si tlačí na bříško a nemůže kopat nožičkama:)

Altamira
Kecalka 161 příspěvků 22.01.19 23:31

@Luca6265

Nám ortoped doporučil široké balení. Koupila jsem himerky a přes den jsem ji dávala do nosítka. Na kontrole po měsíci bylo všechno v pořádku. Doporučení doktora bylo mít široký balení neustále.
Ale pořád jsem ji v tom taky nenutila být, hlavně k večeru, aby si pokopala nožičkama a vyprdela se.
Tohle se těžko radí, já věřím, že nám nošení v nosítku pomohlo,víc než ty himerky, ale co u jednoho vyjde, u druhého nemusí.

Hoa Mai
Kelišová 6002 příspěvků 19 inzerátů 22.01.19 23:48
@zuzikka píše:
My taky nosili od narození, ale fyzioterapeut ti řekne, že se s tím má začít až se samo udrží ve vertikální poloze -tzn. aspoň v sedě.
Dečku bych jí dávala, bála bych se, že jí uškodím. A víš jistě, že ti brečí kvůli tomu?

To ti rekne maximalne tak fyzioterapeut, ktery o ergonomickem noseni nic nevi. Pokud je dite spravne uvazane s kolinkama do M, podsazenym zadeckem a kulatymi zady, tak ma hlavu oprenou o tvou hrud a vubec ji drzet nepotrebuje. A tohle ti fyzio znoseni znaly potvrdi.
@Luca6265 V satku, ve vertikalni poloze a davej dobry pozor na dobrou polohu nozicek. Pokud ma s tou deckou problem, nosila bych co nejvic, ale mimo noseni bych davala i tu decku. Ono tu dysplazii neni dobre podcenit. Mmch, moje deti sice dysplazii nemeli, ale ja jako dite ano a deti byly dele sledovane ortopedem jednak kvuli tomu a jednak kvuli pozdejsimu vytvoreni jaderek. A kdyz jsem s ortopedem konzultovala noseni jako prevenci, tak mi rikal, ze to urcite doporucuje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >