Potřebuji poradit ohledně oční masti pro 6 měsíční miminko.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 09:35
Potřebuji poradit ohledně oční masti pro 6 měsíční miminko.

Krásný den přeji všem máme problémy s očima malému hnisají ale nemá je zarudlé cely ten problém je v tom ze jsme ve Velké Británii a nic nám nepředepsaly prý musíme povyrůst a časem vše odezní. Já mám v rodině zdravotní sestru na Slovensku a podařilo se jí sem dovést mast na oči viz foto. Chtěla bych se ujistit ze je mast vhodná a jakékoliv pripominky co se te masti týče. Předem moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 09:37
Nepodařilo se mi vložit fotografii.

Mast se jmenuje
Ophthalmo-Framykoin

stinga
Kelišová 5081 příspěvků 3 inzeráty 14.01.19 09:41

je to antibiotiková mast do očí, dle mého názoru to malému klidně můžeš tímto mazat

kve-tinka
Závislačka 4652 příspěvků 5 inzerátů 14.01.19 09:44

Dava bych max 2dny 3× denne. Kdyz oci nejsou zarudle, nemusi se nutne jednat o zanet.

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 14.01.19 09:44

No, nam na očním toto moc nedoporucili. Muze naopak oči hodně dráždit, předepisuje se tu hodně u praktiků, kteří jsou na to zvyklí. Dali nam místo toho Tobrex, ale to je asi taky na předpis.

Janli
Kelišová 7226 příspěvků 14.01.19 09:47

Ono by bylo lepší, kdyby ti sehnala Ophthalmo septonex. V první řadě by to chtělo zkusit desinfekčními očními kapkami, tu mast až pokud by to nezabralo, přece jen je to antibiotikum. Určitě něco takového najdeš i v místních lékárnách. Očička dětem občas hnisala, ale stačili kapičky a brzo bylo po problému. U miminek je to celkem časté.

bjitka123
Kecalka 231 příspěvků 14.01.19 09:47

Jsou to antibiotika, my měli mazat min. 5 dní. Jinak nemůže být malý na něco alergický?

stinga
Kelišová 5081 příspěvků 3 inzeráty 14.01.19 10:10

@Janli no asi by bylo lepší začít Septonexem, ale ten nemá a má Framykoin, očka hnisají, tak já bych to být zakladatelkou začala léčit, než jí dorazí Septonex, tak se to miminku může dost zhoršit,
moje malá nějak +- v tomhle věku Framykoin dostala a pomohlo to
jo a ještě pro zakladatelku - pokud ještě kojíš, tak úplně nejlepší je stříknout do očiček MM, zabírá to úžasně

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 14.01.19 10:11

Hnisaji mu uz od narozeni? Kdyz uz to resis i tak, ze Ti vozi leky odsud? Muze jit o nepruchodne slzne kanalky. Kluk to mel taky, tekl mu z oci bily hnis, ale nijak zasadne, nemel oci slepene, doma dobre, spis na vzduchu mu to vadilo. Od prakticke jsem mela Tobrex, pomohl jen docasne, zkousela jsem MM, masaze… Ale nakonec jsme skoncili u ocniho a mel je zcela nepruchodne. A okamzite bylo po problemu.

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 14.01.19 10:15

Jinak Ophtalmo-Framykoin je na bakterialni - povetsinou i bolestive - zanety oci. To jsou oci povetsinou zarudle, slepene. A pak mazat urcite minimalne 5 dni. Taky jsme ho meli napsany u nejmladsi dcery na zarudle oci od praktika, ale ja teda nakonec nepouzila, rozehnali jsme to uspesne Ophtalmo-Septonexem, jak uz psaly holky vyse. I zarudnuti a vytok z oci muze byt viroveho puvodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 10:26
...

Hnis je bílý někdy žlutý až zelený také se nám lepí očíčka takže ale i tak nejsou zarudlé jen prostě moc hnisají :nevim:

Janli
Kelišová 7226 příspěvků 14.01.19 10:55

@stinga já myslím, že nějaké desinfekční kapky budou mít určitě i v místní lékárně. Sice se to bude jmenovat jinak, ale nějaké mít budou..

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 14.01.19 11:31
@Anonymní píše:
Hnis je bílý někdy žlutý až zelený také se nám lepí očíčka takže ale i tak nejsou zarudlé jen prostě moc hnisají :nevim:

A jak dlouho tedy?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 12:26

@Hobitka
Mohu říci že od narození týden po porodu jsme byly u lékaře a řekly nám ze to infekce není ze oči má krásně bílý že máme jen čistit pak každý měsíc jen že máme vyčkat že to časem odezní protože prý má moc malej nosánek tudíž asi málo místa naten průchod

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 12:27

@Janli
Už jsme mely dva druhy nic nepomohlo

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >