Uspávání kojením + navíc v posteli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gwendík
Kecalka 212 příspěvků 13.01.19 11:00
Uspavani kojením + společné spaní

Dobrý den,
Jen bych ráda slyšela zkušenosti, poznatky, rady maminek co uspavaji kojením a v noci spí spolu s miminkem v posteli - A Vyhovuje Jim To.

Venousek je zvyklý od narození usínat se mnou při kojeni. Přes den tak se mnou usina na dopolední slovíček (jediná chvíle přes den kdy mám čas na net), odpoledne spí v kočárku a večer po koupání usínáme spolu v posteli, máme dostatečně velikou i pro tři. Položím, on si brouka nebo poplakava když je moc unavený, pak když vidí že už se chystám k němu, už se otáčí na bok směrem ke mě, natahuje ručičky a heká. Jakmile se k sobě pritulime, pricucne se a během pár minut je tuhý. Někdy se pustí nedlouho po tom a spinká, poslední dobou se potřebuje průběžně podudlat než usne fakt tvrde. Je mu pět měsíců, plne kojeny, absolutně nedudlikovy. V noci se teď budí víckrát někdy jen pohladím, pritulime, někdy si pár minut poduda, někdy pije, 1× za noc prdiky.
Usina tak o půl osmé budí se jak kdy, teď tak o půl sedmé nejčastěji, někdy déle. Od 4. mesice má dva zuby, už mu povyrostly tak to momentalne trochu při dudani dře, ale to vychytame.

Je to moje první, vymodlene dítě. Uspavam tak jak to cítím že je nejspokojenejsi. Nepíšu sem pro rady jak to odbourat. Oba jsme takto spokojeni, já se vyspím víc než když jsem chodila do práce, nezažila jsem zatím hodiny řevu při uspavani, on je se mnou blazeny a že je na mě pořád nalepeny a často si mě pro jistotu pridrzuje pestickou za pyzamo… Má na to nárok, je hodně kontaktni… a já si ho užívám, další mít už asi nebudu.

Maminky co to máte nebo jste měly také tak - spíte spolu, uspavate kojením a Jste S Tím Spokojene, jak to probíhalo u vás?

Co zabezpečení postele - máme bočni zábrany ale prdola se otáčí na bříško, takže ho nenechávám bez dozoru.

Co postýlka? Jen že zvedavosti, kdy k ní došlo? Plánuji prirazit k naší posteli, treba se v budoucnu presune, třeba ne…

Zhorší se spaní až začne lézt a stoupat si? =budu ho honit v noci po posteli?

Co kecy okolí, příbuzných o rozmazlovani, živém dudlíku a pod. Celé naše pribuzenstvo nechávalo děti vyrvavat :poblion: a nekojili, takže nemaji zkušenost, ale ty jejich rady.. :zed:… atd.

Dekuji :mavam:

Prosím maminky, které nesouhlasí se spaním smiminkem v jedné posteli nebo uspavani kojením, ušetřete své vzácné nervy a běžte na jine diskuze. Ve vší slusnosti. Já si také nevylevam nervy v diskuzích jak nejlépe aplikovat Estvilla. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Apple11
Stálice 60 příspěvků 13.01.19 11:26

Já mám skoro ročního chlapečka a spíme úplně stejně jako vy. Uspávání je už trošičku složitější, protože leze po posteli a musím ho neustále pokládat, ale to ho baví tak deset minut a potom už celkem v klidu leží a poslouchá co mu povídám nebo zpívám. Usne většinou do dvaceti minut. Nedávno jsme se nastěhovali do nového domu a protože jsme zařizovali pokojíčky starším dětem, tak na naší ložnici už moc peněz nezbylo, tak máme zatím matrace na zemi, takže se aspoň nebojím pádů. Už se ale chystáme koupit manželskou postel, tak jsem sama zvědavá jak to bude. Asi ho už budu učit spát v postýlce. Jinak mám tři děti a všechny cca do roku a půl spaly se mnou a ani jedno nemělo problém se přesunout do své postýlky. Všechny jsem večer uspávala a bylo mi to milejší, než je nechat uřvat. Názory příbuzných a známých jsem neřešila a neřeším, jsou to moje děti a děláme to, co jim, mně a manželovi nejvíce vyhovuje…a kdybych měla další dítě, tak to budu dělat stejně. To miminkovské období je tak krátké a tak strašně rychle uteče, že mě vůbec neobtěžuje je mít v posteli a co nejvíc si jich užívat :mavam:

beruska9
Extra třída :D 10890 příspěvků 13.01.19 11:26

Jo, delame to tak, mame u sebe jak 3.5 leteho, tak temer 5 mesicniho. S prvnim probihali pokusy o davani do postylky, s druhym jsem to ani nezkousela, mam akorat takovy vozicek, ve kterym spi pres den (nekdy, nekdy ho nechavam na velke posteli). Nejlepsi rozhodnuti, co jsem mohla udelat.
Zabezpeceni - s prvnim jsme meli na strane prirazenou postylku, ve ktere spal obcas pres den, v noci byl se mnou, ale tim padem tam nemohl spadnout. Kdyz byl vetsi, zacal spat mezi nami. S druhym jsme se zatim s postylkou neobtezovali, az se zacne vrtet, pujde mezi me a zed asi.
Starsiho jsme nikdy moc nehonili, obcas mel tendence spat kolmo na nas a vytlacovat nas, vyresili jsme zvetsenim plochy (mame dvojpostel+jed­nopostel u sebe). Stoupat si nemel o co a stejne se vzdy pri probuzeni bud pricucnul, nebo pritulil.
Kecu jsem si vyslechla dost, ignorovala jsem a casem prestaly. Vim, kdo z rodiny I kamaradu s tim nesouhlasi, ale jejich problem :nevim:

Uživatel je onlinebertoldina
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 13.01.19 11:27

My jako tu zábranu máme postýlku, ze které se mládě přestěhovalo do postele :mrgreen:. Že by se spaní zhoršilo od chvíle, co leze, jsem nezaznamenala. Občas se v noci probere a nejdřív se přetočí, než kníkne (a probere mne), ale obvykle začne hned dělat surikatu a nikam neleze, to snad jen jednou. Nicméně u toho okamžitě kvíkala, takže jsem si jí stáhla nazpátek, poodlezla jen na délku mojí ruky. Já jsem spokojená, dítě je spokojené, manžel s tím taky nemá problém a ostatní ať si myslí co chtějí.

Hoa Mai
Kelišová 5996 příspěvků 19 inzerátů 13.01.19 11:38

@Gwendík Já to mám téměř jako ty, uspávám jedině kojením, pokud miminko chce spát s námi, tak spí (ale ne všechny chtěly, první dítě spalo a dodnes spí lépe samo). Druhé dítě k nám chodí ještě dnes, ve 3 letech, ale už spíš k ránu. Třetí, 7měsíční spí s námi v posteli, resp. v přístavné postýlce. Do vlastní postýlky ji budu přesouvat kolem roka, to bych tak nějak chtěla pomalu končit s nočním kojením, stejně jako u prvního a druhého dítěte. Moje děti tedy dudlík mají, protože jinak by byly na prsu neustále a k tomu já svolná nejsem. Ale to je individuální, dělej si to, jak chceš.
Co se týká reakcí okolí, ty já mám na háku, říkám, že je to moje dítě a budu si to dělat, jak já uznám za vhodné, bez další diskuze. A mimochodem, společné spaní nebo kojení s rozmazleností vůbec nesouvisí.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 13.01.19 11:50

My jsme měli zabezpečení tak, že z jedné strany jsme prirazili ke zdi, postel jsme otočili tak, že čelo jistilo druhou stranu a třetí strana byla zas zeď a poslední byla zábrana, nechali jsme jen průlez.

Lenka_Hal
Kelišová 6909 příspěvků 13.01.19 20:31

Ja to tak delam uz se tretim ditetem. Postylka se v podstate vubec nekona. Vzdycky to tak nejak postupne prejde na spani ve velke posteli. Vsechny tri deti jsou tulive a zadne nikdy nechtelo dudlik. Postel nezabezpecim, proste z perin udelam val…Reci jsem nikdy od nikoho neslysela. Prarodice vsichni rikaji, ze je to pro deti jen dobre. Zadnemu diteti jeste neublizilo prilis mnoho kontaktu s rodicem :D
To obdobi stoupani/lozeni v posteli ted zrovna mame, Proste si cteme, kdyz je ospala , tak jak se zhasne, sama se uz tak nejak porovna a usne, kdyz ne, tak dela blbiny. No nesmi z postele, kdyz uspava manzel, tak ji obcas honi po baraku :lol: (to je jeho problem, mne to nedela :mrgreen: ). Ale ono uz je to v obdobi, kdy uz to dite znas, vis co jste pres den delali, kolik naspalo, tak jestli ocekavat vecer klidne usinani, nebo to bude na dyl :nevim:

Gwendík
Kecalka 212 příspěvků 13.01.19 21:03

@Apple11 Děkuji :andel: A kojite /uspavate kojením, nebo jste uspavala? Já jsem totiž zvědavá jak to bude u nás. Předpokládám že změny půjdou až přestanu v noci kojit. Na to je ještě hromada času, ale absolutně si to nedovedu představit, synacek je „prsofil“ (jak ho nazvala moje ségra). Všichni se ptají, jestli ještě kojím, nevím proč to nekojici pribuzenstvo zajímá, a já odpovídám, že problém bude v našem případě spíš kojeni ukončit :lol:

Gwendík
Kecalka 212 příspěvků 13.01.19 21:14

@beruska9 Ty brďo, hned dva najednou? Super :D To mě zajímá. Ten starší spí s vámi na tom postelovem rozšíření - zkoušeli jste uz separátní postýlku, ted když už je starší nebo vlastní pokojíček nebo to necháváte být? Nebudí se kluci vzájemně? Jak usíná ve školce, pokud tam chodí, dobrý?

Gwendík
Kecalka 212 příspěvků 13.01.19 21:25

@Hoa Mai Děkuji, přesně tak! Vašík dudlík nikdy nechtěl a co jsem jich vyzkoušela, ale jen to obliznul a letělo to z pusy nebo se davil. Už to neřeším, nezkousim.
Jak probíhá / bude probíhat to nocni odstavení? Když spolu spíme a má zdroj na dosah… Uspavam kojením večer i v průběhu noci, když se vzbudí… navíc jak jsem psala výše, Venda je fakt přísavka… nedokážu si to zatím představit. Jak se to dělá? :mrgreen:

Gwendík
Kecalka 212 příspěvků 13.01.19 21:37

@Lenka_Hal :lol: To je super. A na to čtení se strašně moc těším, mám připravených tolik krásných knížek po nás, co nám naši četli. Obalené, zalepene, vygumovane cmaranice…no, mám to fakt s předstihem. To si ještě počkám.
Super, že máte doma podporu i starší generace. Mladě má být v hnízdě, tečka.
Ale dětskou postýlku máme krásnou, to zase jo. Už pět měsíců odkladiste plinek, bodycek atd. Kolik já utratila za přednášky a kurzy o péči o mimi _prvni dítě, no_ a všechno je jinak. Nejen to spani :P

Gwendík
Kecalka 212 příspěvků 13.01.19 22:08

@bertoldina Hihi, surikatu… :potlesk: to také znám, dělá to 15 mesicni synovec, také tomu tak říkáme. Ale ve dne. V noci se znenadání probouzí a odchází z postele, ségra ho musí včas zarazit a vracet, je z toho na prášky. Začalo to když lezl, proto se ptám. Také spí s prckem a uspava kojením.

Okolí je mi resp. nám se ségrou také sumak. Jen nás překvapuje jak si ostatní mysli, ze když jejich děti nebo vnoučata se nějak chovaly, že to u nás bude stejně.

Syn nechce dudlík? = je nějakej divnej, protože vsechna jejich vnoučata dudlikovala

Nepritahujeme naše kluky za ručičky do sedu (trakční test)? Jsme divny, u všech dětí takto „trénovali sed a neublizilo jim to“

Synovec od čtyř mesicu bojkotoval kočárek, řval, nespal, až ve sportaku to bylo zase dobrý. „On nechce spát v hluboké korbicce? Je divny, všechny naše děti se tam vozily a spaly“

Naše miminko nebaví dvě hodiny ležet v kočárku na zádech a pozorovat lupeni na stromech? Divny, protože u jejich děti to byla oblibena kratochvile.

KOJIME? Cože? Ano, ve třech měsících jsem zazila dotaz jestli stále ještě kojím. Mimochodem, ségra kojí ještě v 15 mesicich - šokující, že?

Atd. Atd.

Je to vtipný :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.01.19 v 22:14

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 1 inzerát 13.01.19 22:12

Dvě děti - 2r a 5 let. Mladší v postýlce spala jen uplně ze začátku na monitoru (je hodně předčasně narozená 29tt), od termínu porodu spí se mnou. V posteli mám obě děti, manžel spí v pokojíčku. 2letá se ještě kojí, ale jen na odpolední spaní a někdy v noci (tak 2× tydně, jinak už spí celou noc). Večerní a noční kojení si zrušila sama. Má ale dudlík od roku (dřív nechtěla). Staršímu synovi jsem zrušila večerní a noční kojení v 20m. Pár dní se trochu zlobil, ale pak v pohodě. Odpoledne jsem ho kojila do 2r a 9m. Na posteli máme z obou stran zábrany a v nohou postele přiraženou postýlku (aspoň k něčemu je :lol: ). Ale obě moje děti jsou hodně cestovací. Z postele mi nikdy neutíkali, maximálně žvanili a nespali, ale přitulení ke mně.

Hoa Mai
Kelišová 5996 příspěvků 19 inzerátů 13.01.19 23:22
@Gwendík píše:
@Hoa Mai Děkuji, přesně tak! Vašík dudlík nikdy nechtěl a co jsem jich vyzkoušela, ale jen to obliznul a letělo to z pusy nebo se davil. Už to neřeším, nezkousim.
Jak probíhá / bude probíhat to nocni odstavení? Když spolu spíme a má zdroj na dosah… Uspavam kojením večer i v průběhu noci, když se vzbudí… navíc jak jsem psala výše, Venda je fakt přísavka… nedokážu si to zatím představit. Jak se to dělá? :mrgreen:

U prvního to bylo jednoduché, jak jsem psala, on i jako miminko lépe spal sám, takže kolem 6 měíců, kdy se za noc budil fakt často, jsme zkoušeli různé věci včetně toho nechat ho spát v pokoji samotného a najednou se budil jen jednou za noc a po 14 dnech už prospal celou noc v kuse. Takže jsme ho přesunuli do pokojíčku a bylo. U druhého to bylo horší, tam jsem byla trochu kruťas, ale on se v noci budil opradu často a podudlával. Jenže mě se při kojení špatně spalo, jak mě pořád budil, byla jsem ráno jak zmlácená, zhoršovala se mi bolest zad a začaly se objevovat migrény. Takže jsem musela se prostě rozhodla, že nakojím max. jednou za noc a víc nedám. Ale nechala jsem ho u nás v posteli, on je hodně tulivý, takže úplně odstrčit jsem ho nechtěla. No, pár nocí si trochu pořval, ale pak pochopil. A řekla bych, že to bylo ku prospěchu i jemu, bylo vidět, že i on je ráno vyspanější. To poslední kojení se pak odbouralo tak nějak samo časem.

beruska9
Extra třída :D 10890 příspěvků 14.01.19 06:37
@Gwendík píše:
@beruska9 Ty brďo, hned dva najednou? Super :D To mě zajímá. Ten starší spí s vámi na tom postelovem rozšíření - zkoušeli jste uz separátní postýlku, ted když už je starší nebo vlastní pokojíček nebo to necháváte být? Nebudí se kluci vzájemně? Jak usíná ve školce, pokud tam chodí, dobrý?

Zkouseli jsme separatni postel, i pokoj, tak nejak nekolikrat prubezne za ty roky, ale moc to neslo a uprimne, zas az tak jsme se nesnazili. Dlouho mel postel ve druhem pokoji, asi jednou prohlasil sam, ze tam jde spat, ale vydrzel to asi 2 hodiny :mrgreen: On se totiz doted obcas budi, ale vetsinou mu staci se pritulit, coz je nejjednodussi. Zatim to nechavame byt, nekdy v prubehu roku se budeme stehovat, tak mu asi zkusime navrhnout vlastni pokoj a uvidime, hrotit to nebudem. Nebo je casem odstehujeme oba spolu, treba to pujde lepe, az mrne povyroste.
Kupodivu se moc nebudi navzajem, maly se sice v noci budi na krmeni, ale jak jsem vedle nej tak vetsinou zakunka, dostane prso a spi se dal. Obcas je trochu slozitejsi je sladit vecer, nez maly uplne usne, to ho pak vetsi nekdy vzbudi, ale nejak se to snazime vychytat. Parkrat se stalo, ze mel velky nejakou nocni muru a brecel a vzbudil mrne, ale jestli 3×? Zatim to jde.
Ve skolce nespi, nezijeme v CR a nikdo je nenuti. On nema pravidelny odpoledni spanek asi uz od 2 let, pres den usne jedine na delsich cestach autem, jinak vubec. Ale uz ted usina pri cteni, verim, ze kdyby byl unaveny a lehl si a cetli by mu, tak by usnul, ale oni maji moznost si jen lehniut nebo ano to ne, delaji nejake tiche aktivity, kdo nechce spat, takze to problem neni.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >